Ako usporiadať nábytok v spálni: interiér a dizajn

Spálňa je predovšetkým miestom pre dobrý odpočinok a spánok, a preto by nábytok v tejto miestnosti mal byť čo najpohodlnejší, teplý a útulný. Pri výbere nábytku do spálne je veľmi dôležité venovať pozornosť všetkým detailom potrebným pre pohodlie: materiál, farbu a štýl. Je potrebné začať priamo z usporiadania priestorov a samozrejme z dostupnosti finančných možností. Mimochodom, o rozložení – pre spálňu je vhodné prispôsobiť geometricky správnu miestnosť, t.j. môže to byť štvorec, obdĺžnik alebo osemuholník. Inými slovami, miestnosť by nemala mať ostré rohy, inak sa odporúča ich zmeniť napríklad pomocou závesov alebo zrkadiel. A strop by v ideálnom prípade mal byť bez lunety, rovný a nesmie byť naklonený..

 • Idea číslo 1

  Originálne malé stolíky, výrazné vo farbe, budú nielen krásne vyzerať, ale tiež budú slúžiť ako vynikajúci stojan na rôzne veci

  Nápady na vybavenie spálne

 • Myšlienka číslo 2

  Prečo nedať televízor pred posteľ? A pohodlné a krásne

  Ako zariadiť spálňu

 • Myšlienka číslo 3

  S požadovanou plochou môžete spojiť spálňu, hosťovskú izbu a pracovňu do jedného celku. Pri správnom usporiadaní to vyzerá jednoducho nádherne

  Nezvyčajná posteľ v spálni

 • Myšlienka číslo 4

  Prírodné dokončovacie materiály sa lepšie hodia do spálne ako kdekoľvek inde, a preto sa v interiéri tak často používa nábytok v štýle Provence.

  Denné osvetlenie v spálni

 • Myšlienka číslo 5

  Posteľ pred veľkým oknom je veľmi chladná. Po prvé, miestnosť bude vždy osvetlená, a po druhé, bezkonkurenčný výhľad z okna vždy poteší oko. Stačí sa vopred postarať o závesy alebo žalúzie, ktoré vás skryjú pred zvedavými očami.

  Nápady pre spálňu na fotografii

 • Myšlienka číslo 6

  Nábytok vo vidieckom štýle sa perfektne hodí aj do interiéru miestnosti.

  Nápady do spálne

 • Myšlienka číslo 7

  Je celkom schopný transformovať interiér maliarskej miestnosti. Skúste ich vybrať iba pre generála “nálada” miestnosti

  Možnosti usporiadania spálne

 • Myšlienka číslo 8

  Symetrické usporiadanie nočných stolíkov so stolnými lampami je klasickou možnosťou vybavenia spálne

  Nábytok do spálne

 • Myšlienka číslo 9

  Vynikajúcou možnosťou dekorácie interiéru môže byť akýkoľvek neobvyklý doplnok alebo predmet. Napríklad odkladacia truhlica

  Krásny interiér spálne

 • Myšlienka číslo 10

  Izba v jednej farebnej schéme vždy vyzerá skvele

  Krásna spálňa

PredchádzajúceĎalej12345678910

Posteľ je najdôležitejším kusom nábytku

Úloha pohodlnej a krásnej postele v spálni je neobvykle skvelá. Aby ste to urobili, musíte sa najskôr rozhodnúť o štýle interiéru, či už bude klasický, alebo napríklad v štýle minimalizmu, podľa toho si vyberte posteľ. A úplne prvá vec, ktorej by ste mali venovať pozornosť po určení štýlu, je čelo postele, pretože to nie je len konštrukčný prvok, ale predovšetkým udáva tón interiéru celej miestnosti a dodáva jej určitý štýl. . Podľa svojich funkčných charakteristík sú záhlavia rozdelené do troch typov:

 • stacionárne – väčšina postelí je vybavená takýmto čelom, mínus takýchto štruktúr je, že nie je možné nahradiť jedno čelo druhým, preto je lepšie nepokúšať sa zničiť posteľ, ktorá je plná objednávky, ale jednoducho vezmite si ho napríklad do vidieckeho domu a namiesto toho si kúpte nový;
 • pripojený – samotný názov hovorí sám za seba, čelo postele je samostatným prvkom, v tomto prípade je výklenok vytvorený šírkou matraca od postavených blokov, v spodnej časti čela postele je okrem obvyklého moduly na ukladanie vecí (komody, zásuvky, podstavce), sada môže obsahovať aj prechodné prvky (doska stola na toaletný stolík, zrkadlo), pripevnené čelo postele je veľmi výhodné, pretože každá osoba si ju môže navrhnúť na základe svojich vlastných potrieb a preferencií, jedným slovom, takýto model čela postele je veľmi funkčný;
 • sklopné čelo postele – predstavuje najoriginálnejší a najpôvabnejší pohľad, podobný obrazu, najjednoduchšou možnosťou je rám vyplnený výplňou a na vrchu pokrytý čalúnením, zvyčajne výška operadiel dosahuje 110 cm od podlahy, a preto je ťažké aby zostali vo vzpriamenej polohe pod svojou vlastnou hmotnosťou, preto sú pripevnené k stene, aby bola konštrukcia spoľahlivejšia, a posteľ sa jednoducho pohybuje vedľa seba, takéto modely sa zvyčajne dodávajú s posteľou, aj keď sa ponúkajú univerzálne vymeniteľné, ako napr. pre iné možnosti – zvyčajne pripomínajú obrazy a sú tiež pripevnené závesmi na zadnej strane, sú zavesené v akejkoľvek výške, kombinujú sa s nimi nízke aj vysoké matrace, jedinou nevýhodou je, že umiestnenie postele je možné iba s hlavu proti stene

Spálňová truhlica Žltá v spálni Neobvyklý dizajn spálne Organizácia miesta na spanie Posteľ pre neobvyklú spálňu Spálňa v štýle art deco Ružová spálňa Nezvyčajné miesto na spanie

V súvislosti s vyššie uvedeným je pri výbere typu záhlavia potrebné dbať nielen na estetickú stránku, ale aj na rozmery, ako aj na to, či je potrebné čelo skombinovať napríklad s nočný stolík. Pri výbere matraca je jeho životnosť, ako aj cena daná počtom pružín v ňom, t.j. čím viac ich je, tým vyššia je kvalita, cena a životnosť.

Posteľ je vybraná, čo ďalej?

Po správnom výbere ideálnej postele vzniká otázka, čo ďalej? Koniec koncov, spálňový nábytok nie je len posteľ, ale aj celý rad predmetov, ako sú šatníky, stoly, komody, zrkadlá, nočné stolíky a ďalšie. Kde sa zastaviť a ako ďalej vybaviť spálňu čo najpohodlnejšie a najpohodlnejšie? Bez ohľadu na štýl interiéru bude vždy vyzerať harmonicky, ak sú všetky kusy nábytku vyrobené z rovnakého materiálu. Za najkvalitnejší a najekologickejší materiál sa samozrejme považuje klasické drevo..

Stolové lampy v spálni

Po prvé, nábytok je neoddeliteľnou súčasťou nášho života, a najmä spálňového nábytku, pretože s ním deň začína a pokračuje znova podľa toho, ako ste sa dobre vyspali. Títo. spálňa je kľúčom k psychickej a fyzickej pohode. V tomto ohľade musí byť prístup mimoriadne obozretný a všetky kusy nábytku musia byť nevyhnutne kombinované s vkusom a charakterom ich majiteľov..

Krásna svetlá spálňa

Po výbere postele by ste sa mali postarať o ostatné potrebné kusy nábytku. Ak potrebujete ušetriť voľný priestor v miestnosti, ideálnym riešením by bolo zaobstarať si posuvné šatníky s posuvnými dverami. Toaletný stolík so zrkadlom tiež vizuálne zvýši priestor, ktorý môže byť s jednou alebo dvoma trubicami, ako aj s jednoduchým alebo trojitým zrkadlom. Mimochodom, namiesto stola, ak si to želáte, si môžete kúpiť komodu, ktorú je možné kombinovať aj so zrkadlom..

Zrkadlo v spálni

Nezvyčajne funkčným predmetom sú nočné stolíky, na ktoré ukladáme veci, ktoré by vždy mali byť «po ruke». Ak to plocha miestnosti umožňuje, potom nábytková stena priaznivo vyzdobí spálňu z hľadiska štýlu. Ak to nie je možné, odporúča sa naplniť miestnosť veľkým počtom zrkadiel, čo vytvorí efekt zväčšenia priestoru. Obzvlášť účinné sú zrkadlá na stenách, ako aj na dverách nábytku v originálnych držiakoch na zrkadlá..

Nočný stolík

Spálňa je v prvom rade miestom na odpočinok a spánok. Na žiadosť majiteľov však môže byť interiér doplnený barom, simulátorom alebo knižnicou, v tomto prípade je však mimoriadne vhodné zónovať miestnosť, napríklad pomocou rôznych úrovní podlahy alebo stropu alebo pomocou osvetlenia.

Zónovanie v spálni

Ak je nábytok vyrobený pomocou spálne

V modernej dobe je výber spálňových zostáv neobvykle široký v absolútne akýchkoľvek štýlových riešeniach, ktoré určujú nielen ich vzhľad, ale aj dizajn nábytku, ako aj zloženie zostavy..

Krásna spálňová zostava

Tradičnou zostavou nábytku do spálne je manželská posteľ, komoda, dva nočné stolíky, veľká šatníková skriňa a príborník alebo toaletný stolík so zrkadlom. Klasická verzia postele je konštrukcia s veľkým vysokým čelom, malým podnožníkom a bočnými panelmi, vyrobená v rovnakom štýle. Posteľ môže byť ozdobená obrazmi, intarziami alebo rezbami. Tradičné nočné skrinky sa skladajú z troch zásuviek, zatiaľ čo zásuvky sú široké a hlboké pre väčšie položky. Náhlavná súprava môže navyše obsahovať skrinky alebo toaletné stolíky, pri ktorých je veľmi výhodné sedieť v blízkosti zrkadla.

Nočný dekoratívny stojan Zostava do spálne Manželská posteľ

Ak hovoríme o štýle minimalizmu, potom je na rozdiel od klasického štýlu najmenšie množstvo nábytku a dekorácií. Zariadenie spálne v štýle minimalizmu môže spravidla pozostávať z jednej postele, zo zadnej časti ktorej sú napríklad vytiahnuté police a nočnými stolíkmi môžu byť nočné stolíky s otvorenými policami..

V kúpeľni štýl minimalizmu

Aké farby sú najlepšie na výber nábytku do spálne

V prvom rade to opäť závisí od plochy miestnosti. Ak je spálňa malá, nábytok by nemal byť jasný, rovnako ako náhlavná súprava v rovnakom štýle pravdepodobne nebude fungovať – ​​to všetko neprispeje k útulnosti a pohodliu. A ak je navyše miestnosť aj tmavá, potom by bolo ideálnym riešením nábytok vo svetlých farbách a veľké množstvo zrkadiel..

Malá krásna spálňa

Ak je miestnosť naopak veľká a priestorná, v tomto prípade nábytok s bohatými farbami prispeje k relaxácii. Malo by sa však pamätať na to, že príliš svetlé farby, ako napríklad osvetlenie, sa do spálne neodporúčajú. Napriek tomu je to miesto na pobyt.

Svetlá spálňa

Psychológovia si všimli, že optimálne farby pre spálňu sú pastelové (slonovinová, béžová alebo mliečne biela vanilka). Ak je však miestnosť plná slnečného svetla, bolo by najlepšie použiť studené tóny..

Fotografia textilu v spálni

Ako rozmiestniť nábytok v spálni

Najprv začnime s posteľou – najdôležitejšou položkou v miestnosti. Musí byť inštalovaný s čelom postele na sever k stene, ale nie k oknu, navyše, aby sa predišlo rôznym negatívnym momentom, ktoré ovplyvňujú relaxáciu a pohodu manželského páru. Napríklad človek ležiaci na posteli by sa nemal nikdy vidieť odrazený v zrkadle. Manželská posteľ sa zvyčajne inštaluje s čelom k stene, pričom na každej strane by mali byť uličky najmenej 70 cm.

V spálni štýl minimalizmu Japonská spálňa Modrá spálňa Fotografia hnedej spálne Ako vybaviť spálňu Návrh interiéru spálne Drevená komoda v spálni Dekorácia spálne

Ak je miestnosť úzka, posteľ je najlepšie umiestniť naprieč. V niektorých prípadoch je najvhodnejšou možnosťou uhlová poloha čela postele, v ktorej je posteľ umiestnená diagonálne z okna a vstupu do miestnosti – táto poloha postele ju vizuálne rozširuje. V spálni s dvoma dverami je posteľ najlepšie umiestnená tak, aby oba vchody boli v zornom poli osoby, ktorá na nej leží..

Štýlový dizajn spálne Dizajn spálne Nástenná dekorácia v spálni Foto nábytku do spálne

Nočné stolíky sú umiestnené v hornej časti postele. Rohy nočných stolíkov by tiež nemali smerovať s ostrými uhlami na majiteľov. Rôzne trámy alebo police nad posteľou nie sú povolené.

Nezvyčajný nábytok do spálne Návrh nábytku do spálne Štýlová spálňa

Skrinka sa nainštaluje po inštalácii postele. Môže byť voľne stojaci alebo vstavaný. Výber umiestnenia závisí od veľkosti a tvaru miestnosti. Napríklad, ak je miestnosť úzka s malým oknom, nemali by ste umiestňovať skrinky pozdĺž dlhej steny. izbu je potrebné naopak skrátiť, t.j. opraviť jeho tvar. Ak je miestnosť malá, potom je napríklad najlepšie úplne odmietnuť komodu a uložiť bielizeň do výsuvných zásuviek postele..

Pôvodný nábytok do spálne Nábytok do spálne Usporiadanie spálne

Všetky ostatné ďalšie kusy nábytku sú umiestnené na voľných miestach, ktoré zostanú po inštalácii postele, skriniek a nočných stolíkov, v súlade s pohodlím a funkčnosťou.