Akákoľvek fantázia na sklenenej kuchynskej zástere

V modernej kuchyni je veľmi dôležité, aby všetky súčasti nábytku mali dekoratívne aj praktické účely. Dobre štruktúrovaný dizajnový projekt pomôže vytvoriť pohodlný bezpečný priestor v potravinovom bloku s minimálnymi nákladmi, ktorý poteší oko.

Sklenená zástera

Jednou z možností, ako dodať interiéru kuchyne štýlový detail, je nainštalovať nad pracovnú plochu sklenenú zásteru. Takýto prvok, vybraný s chuťou, pritiahne oči návštevníkov a zároveň plní svoju hlavnú ochrannú funkciu..

Sklenená zástera v kuchyni

Čo je stiahnuté z kože?

Jednou z najbežnejších technológií na vytváranie skleneného backsplash je použitie skinalov. Fotografické sklenené tabule si v posledných rokoch získali mimoriadnu popularitu. Toto je najpohodlnejší spôsob vytvorenia dekoratívneho zvislého skleneného povrchu. Okrem kuchynskej zástery je možné kožu použiť aj ako stenové panely na zdobenie posuvných šatníkov a iného nábytku do skriniek. Vyzerá to dobre ako priečka rozdeľujúca miestnosť na zóny.

Jasne červená sklenená zástera Sklenená zástera v pracovnej oblasti

Skinali môže byť vyrobený nielen zo skla, ale tento materiál bude obzvlášť výrazný pre kuchynskú zásteru. Medzi odrodami takéhoto výrobku stojí za to zdôrazniť:

Sklenená mozaika v pracovnej oblasti Sklenená zástera ladiaca s kuchyňou

Výhody sklenenej zástery

Nie je možné použiť akékoľvek sklo na dekoráciu stien nad pracovným priestorom. Medzi vlastnosti jednoduchého tónovaného skla alebo zrkadla patrí potreba udržiavať vlhkosť vzduchu nie väčšiu ako 70%. Tiež rozsah poklesu teploty je relatívne malý od 5 do 35 stupňov Celzia. V pracovnej oblasti, kde je varná doska, takéto sklo veľmi rýchlo stratí svoje vlastnosti..

Zástera pekelná pracovná plocha

Pre takýto prípad je vhodnejšie tvrdené sklo. Tento materiál je najmenej 7 -krát pevnejší. Takýto povlak sa nebojí nečistôt, mastných škvŕn a iných prejavov agresívneho prostredia, ktoré sa tvorí v kuchyni počas varenia..

Medzi dekoratívne výhody sklenených záster patria obrovské množstvo aplikačných techník a rôzne vzory. Skinali sa vyznačuje tlačou fotografií. Okrem obrázkov a rôznych vzorov môžete využiť efekt kovového lesku, zlata, perlete alebo len obyčajnej farby. Takéto riešenie je schopné radikálne zmeniť celý obraz miestnosti. Z nebytového technického priestoru sa kuchyňa stáva obľúbeným miestom rodinných stretnutí a prijímania hostí.

Zástera z neutrálneho skla Sklenená zástera nad varnou doskou Zdobenie pracovného priestoru priehľadným sklom

UV tlač je možné použiť na vytvorenie ekologického a trvanlivého náteru. Technológia spočíva v nanesení vzoru nie na film, ale priamo na sklo. Táto metóda zaisťuje dlhodobé zachovanie kresby v pôvodnej podobe..

Okrem toho existuje veľké množstvo efektívnych spôsobov spracovania:

Všetky tieto metódy umožňujú, aby výsledná kuchynská zástera odolala vplyvom vonkajšieho prostredia bez straty jasu..

Sklenená dekorácia pracovného priestoru

Ďalšou výhodou je rýchlosť inštalácie. Vopred zvolený vzor nanesený na sklenený panel vám umožní v krátkom čase zmeniť atmosféru kuchyne. Veľkosť výrobku je obmedzená iba uvedenou oblasťou. Sklo je možné ľahko čistiť pomocou chemikálií, aby bola kuchyňa dokonale sterilná. Neprítomnosť švíkov nedovolí nahromadeniu nečistôt na zástere a vyvolá vzhľad plesne.

Zástera z kontrastného skla Dekorácia sklenenej steny v pracovnej oblasti

Nevýhodou tejto konštrukcie môžu byť vysoké náklady, ale je to kompenzované dlhou životnosťou. Počas prevádzky skleneného povrchu v inej kuchyni budete musieť vymeniť viac ako jednu zásteru z dlaždíc alebo plastu.

Sklenená zástera v pastelových farbách Sklenená zástera v pieskovej farbe

Kompatibilita sklenenej zástery s inými prvkami interiéru

Ďalšou dôležitou výhodou sklenenej zástery je jej kompatibilita s akýmkoľvek štýlom kuchynského dizajnu. So správnym výberom spracovania takého povrchu môže byť použitý ako v high-tech miestnosti, tak v škandinávskom štýle. Minimalizmus zahŕňa obmedzené používanie pestrých kombinácií. V takejto kuchyni by mala byť zástera monochromatická. Je žiaduce, aby bola zachovaná vo farebnej schéme zodpovedajúcej tomuto smeru. Vidiecky štýl umožní použitie národného ornamentu. Kuchyňa v štýle ruskej chaty umožní preniesť imitáciu Khokhloma alebo Gzhel na zásteru.

Sklenená stena v pracovnej oblasti 21 svetlých sklenených stien v kuchyni Dekorácia pracoviska sklom

Ideálnou kombináciou by bola kombinácia skleneného spätného toku s inými sklenenými povrchmi spracovanými úplne rovnakým spôsobom. Môže to byť doska, predné časti kuchynského nábytku alebo otvorené police skriniek..

Zástera z prírodného skla

Pri navrhovaní pracovného priestoru je potrebné jasne vypočítať a označiť umiestnenie vývodov a vodovodných potrubí. Len so správnou prípravou je ideálna poloha zástery a výber najlepšieho možného vzoru. Premýšľanie nad dizajnom sklenenej steny vám umožní uvoľniť fantáziu a realizovať tie najtrúfalejšie nápady. A moderné technológie k tomu pomôžu vytvoriť potrebné podmienky..