Závesy do obývačky: najlepšie inšpirácie v skutočných interiéroch

Pri výbere závesov do obývačky, spálne alebo iných miestností sa ľudia spravidla riadia dizajnom a farebnou schémou. Pozor by ste si však mali dať aj na materiál výroby, respektíve na jeho hrúbku. Záclony môžu byť mimoriadne úspešné voľby. Majú mnoho výhod, od funkčnosti až po široký sortiment módnych vzorov a farieb. Správne závesy sú vhodné do každej obývačky.

Záclony-závesy do obývačky: výhody výberu

Najväčšou výhodou závesov je samozrejme ich funkcia úplného zatvárania okien a zamedzovania svetla. Vďaka nim získate temnotu v miestnosti, požadovanú napríklad počas spánku počas dňa, a zvonku zvedavé oči neuvidia, čo sa deje v miestnosti. Toto riešenie bude skvelé pre obývaciu izbu..

Záclony sú známe svojimi tepelnoizolačnými vlastnosťami. Hustý materiál hrubých záclon neprepúšťa teplo, takže v zime pomôže udržať príjemnú teplotu v dome a v lete ochráni pred slnečným prehriatím. Závesy do obývačky budú obzvlášť účinné v miestnostiach s oknami orientovanými na juh, pretože vzduch sa tu rýchlo zohreje.

Závesy do obývačky: fotografia štýlového dizajnu

Funkčnosť záclon je možné kombinovať s atraktívnym vzhľadom. Stačí si vybrať ich farbu a vzor, ​​aby zodpovedali štýlu miestnosti. Základným pravidlom, ktoré platí takmer vo všetkých prípadoch, je však zaistenie správnej dĺžky, teda od stropu k podlahe.

Prirodzenou vlastnosťou závesov je ich elegancia, vďaka ktorej sa hodia do klasicky zariadených obývacích izieb Art Deco alebo starožitných dekorácií. Luxus podčiarkujú materiály ako:

  • velúry;
  • žakár;
  • zamat.

Orientálne vyšívané vzory budú tiež dobre vyzerať napríklad v zlatej farbe, ktorá dodá zaujímavú textúru..

V miestnostiach s moderným dizajnom, ako je škandinávsky alebo eklektický štýl, budú lepšie fungovať uhladené, monochromatické závesy. Tento minimalizmus je vhodný v každom usporiadaní. Sivá, námornícka a zelená sú mimoriadne trendové a praktické farby.

Dizajn obývačky: záclony v aktuálnych farbách

Farba závesov by mala zodpovedať zvyšku príslušenstva v miestnosti. Nezabudnite, že by nemala byť rovnaká ako farba stien, ale aspoň iný odtieň..

Tmavé farby dodajú obývačke útulnosť a intimitu. Navyše v prípade potreby pomôžu miestnosť ešte viac zatemniť. Do obývačky si môžete vybrať aj svetlejšie farby, ktoré miestnosť opticky zväčšia, budú dobre vyzerať.

Farebné vzory sa perfektne hodia do hlavnej miestnosti domu. Samozrejme, všetko závisí od vášho osobného zmyslu pre štýl. Môžete sa napríklad zamerať na geometrické vzory alebo jednoduchú kombináciu dvoch farieb. Kvetinové motívy spojené s abstrakciou sú však vynikajúcou voľbou..

Návrh závesov a závesov do obývačky: na čo si dať pozor?

Aj tie najlepšie riešenia môžu mať určité nevýhody. Je dobré poznať spôsoby, ako ich minimalizovať. V prípade hrubých záclon, to znamená záclon, môže byť hlavnou nevýhodou dojem ťažkosti. To platí najmä v malých priestoroch. Spôsob, ako sa zbaviť tohto efektu, je zvoliť svetlé, pozitívne odtiene. Tu pomôžu aj vzduchové clony do obývačky, ktoré kontrastujú a vyvažujú okenný rám..

Závesy sú záclony, ktoré môžu veľa vážiť, preto sa uistite, že máte pevnú, najlepšie kovovú záclonovú tyč. Z rovnakého dôvodu sa tiež nedajú ľahko čistiť. Aby bol tento typ závesu v správnom stave, je lepšie uprednostniť chemické čistenie..

Správne zvolené záclony predstavujú účinný spôsob, ako doplniť aranžmán a vniesť do interiéru jedinečnú atmosféru. Okenné dekorácie vytvorené s ich pomocou môžu upútať pozornosť výraznou farbou alebo originálnym dizajnom. Hotové záclony predstavujú rýchly spôsob, ako zvýrazniť charakter interiéru a schopnosť okamžite zatemniť miestnosť. Vďaka tomu poskytujú ochranu pred škodlivým slnečným žiarením a pohľadom susedov. Dnes sú závesy k dispozícii v bohatej palete farieb a vzorov, vďaka ktorým sa ľahko hodia do štýlu moderných a tradičných aranžmánov..

Závesy v interiéri obývačky: rôzne typy kombinácií

Pri výbere záclon na dekoráciu okien stojí za zváženie, s čím ich chcete skombinovať. Závesy sa môžu rozšíriť na podlahu alebo parapet. Dôležitý je aj spôsob uchytenia a druh materiálu. Tmavé husté textílie sú ideálne ako záclony v miestnostiach orientovaných na juh alebo západ. Jasné, jemné tkaniny, vďaka prenosu určitého množstva svetla, budú naopak fungovať v menších a tmavších interiéroch..

Hľadáte funkčnú dekoráciu nielen pre samotné okno, ale pre celú obývaciu izbu? Rozhodnite sa pre moderné dekoratívne závesy. Dobre zvolené hotové doplnky dodajú interiéru charakter a stanú sa tak vynikajúcou alternatívou žalúzií. Také krásne a praktické dekorácie môžu byť kombináciou záclon s:

  • záclony;
  • očká;
  • labrequins;
  • Rímske rolety;
  • Rakúske záclony;
  • mušelín.

Závesy do obývačky v modernom štýle

Fotogaléria tohto článku obsahuje moderné záclony do obývačky v širokej škále farieb. Odporúčajú sa svetlé farby aj mierne jemnejšie odtiene, ktoré určite zapadnú do priestoru vašej miestnosti. Vďaka použitiu najkvalitnejších materiálov pôsobia na oknách moderne, rovnako tak krásne a bez vrások..

Zvážte návrhy záclon, ktoré vytvoria vo vašej obývačke úžasnú atmosféru. Najnovším módnym trendom sú moderné 3D laserové závesy, vďaka ktorým môžete vytvárať malé umelecké diela. Experimentujte s módou a vyskúšajte zaujímavé riešenia usporiadania okien.

Závesy do obývačky v módnom prevedení sú najlepšou ponukou pre ľudí, ktorí sa nechcú vzdať svojho jedinečného štýlu. Vďaka rozmanitosti modelov môžete v obývačke robiť malé preklopenia – bez renovácie, prestavby a predovšetkým veľkých finančných nákladov. Vymeňte dekorácie na oknách a vaše izby získajú nový výraz. Vyberte si zo vzorovaných alebo obyčajných záclon do svojej obývačky podľa skutočných príkladov z fotogalérie. Množstvo farieb vám umožní nájsť perfektný model a materiály najvyššej kvality vám umožnia vychutnať si tieto krásne, hotové kúsky ešte dlhé roky..