Vnútorné nálepky: originálny dizajn vlastnými rukami

Pri plánovaní opráv v byte, ak nie vo väčšine, potom veľa ľudí premýšľa, ako to urobiť originálnym a nie nudným. Jedným zo zaujímavých dizajnových riešení môže byť jedinečný vzor na stenách alebo nábytku. Samozrejme, je dobré, ak existuje príležitosť urobiť prácu sami alebo pozvať výtvarníka. Len teraz nie každý má potrebný talent a nie každý si môže dovoliť služby majstra ručne maľovaných stien..

Ale, ako sa hovorí, neexistujú žiadne beznádejné situácie. Interiérové ​​nálepky sú stále obľúbenejšie. S ich pomocou môžete vyzdobiť každú, dokonca aj najnudnejšiu miestnosť. Navyše, dekoráciu zvládne aj malé dieťa..

Nálepky

Pravda, na slovo «nálepka» veľa ľudí si pamätá strašidelné nálepky z 90. rokov alebo sovietske obtisky. Moderné vinylové nálepky s nimi nemajú nič spoločné..

Vinylové nálepky: čo to je??

Interiérové ​​samolepky sú rôzne prevedenia aplikované na tenkú samolepiacu fóliu. Podobné technológie sa používajú na zdobenie výkladov a reklamných štruktúr. Iba pre dekoráciu miestnosti sú vybrané dizajnové riešenia vhodné pre dané miesto. Môžu to byť celé kompozície, v ktorých spôsob ich získania nie je ani zďaleka uhádnutý. Často sú na nerozoznanie od ručne maľovaných.

Samolepky na stenu Samolepky na stenu

Stojí za zmienku, že interiérové ​​nálepky, na rozdiel od iných podobných riešení, majú 2 skutočne jedinečné vlastnosti. Prvým je trvanlivosť. Nevyblednú, ľahko sa čistia a nekorodujú. Budú trvať tak dlho, že všetko ostatné v miestnosti bude pravdepodobne potrebné aktualizovať. Tu príde vhod ich druhá kvalita. Vinylové nálepky sa dajú nielen ľahko nalepiť, ale aj ľahko odstrániť na žiadosť majiteľa. To môže byť užitočné pri zdobení škôlky alebo pri zdobení bytu na prázdniny..

Nálepky do škôlky Nálepky do škôlky Samolepky v interiéri škôlky

Kde môžete použiť samolepky v interiéri??

Na používanie vinylových nálepiek nie sú žiadne obmedzenia. Môžu zdobiť ktorúkoľvek z miestností: od chodby po kúpeľňu. Jediné, čo môže obmedzovať, je predstavivosť majiteľov bytov. Predtým, ako si vytvoríte vlastný obrázok, mali by ste si nájsť ten, ktorý potrebujete, v katalógu spoločnosti, ktorá sa zaoberá ich vývojom a výrobou. Možno existuje hotové riešenie.

7_min 8_min

V interiéri sa najčastejšie používajú samolepky s obrázkami zvierat, rastlín alebo kvetov. Sú vhodné na zdobenie spálne, obývačky alebo dokonca chodby. V spálni ich teda môžete použiť na výrobu rajskej záhrady alebo iného okna, ktoré sa pozerá priamo do lesa. Na chodbe môže hostí pozdraviť celá skupina mačiek a nevšimnúť si z nich žiadnu kožušinu. Z obývačky sa dokonca môže stať skutočný umelecký predmet. Zvlášť ak použijete kópie známych obrazov na celú stenu. Alebo môžete s ich pomocou vyrozprávať svoj pôvodný príbeh.

9_min

V prípade detskej izby môžu byť vinylové nálepky dokonca riešením mnohých problémov. Ako dieťa vyrastá, je potrebné aktualizovať dizajn, ale deti rastú tak rýchlo. A umiestnením samolepiek na steny môžete zmeniť dizajn, ak nie každý deň, potom veľmi často. Navyše to môžete urobiť so svojim dieťaťom. V katalógu akejkoľvek spoločnosti je veľa kresieb na výzdobu detskej izby: obľúbení hrdinovia rozprávok a karikatúr, zábavné zvieratá a vesmírne lode. Môže to byť aj vtipný stadiometer, abeceda alebo čísla..

10_min 11_min

Ako pripevniť nálepku na stenu?

Potom, čo je vhodná vnútorná nálepka pripravená, zostáva iba umiestniť ju na správne miesto. Vyžaduje si to však malú sadu nástrojov:

– jednoduchá ceruzka na označenie;

– čistý suchý uterák na povrchovú úpravu;

– stierka alebo akákoľvek plastová karta na vyrovnanie nálepky.

Ďalší pár rúk alebo dva páry rúk, ak je nálepka veľmi veľká. Je pravda, že veľké kópie sa odporúčajú lepiť po častiach..

Čo ešte môžete ozdobiť nálepkami??

Vinylové nálepky Samolepiace stromčeky Nálepka s nálepkou Samolepky na stenu Dizajn steny Zdobenie steny samolepkami Samolepky na stenu Nálepka do škôlky

Vinylové obtisky môžu byť použité nielen na dekoráciu steny. Pomôžu urobiť chladničku a ostatné domáce spotrebiče originálnymi. Navyše sem môžu byť umiestnené aj vtipné kresby. To isté platí pre kúpeľňu a WC. Takže na spodok kúpeľa môžete nalepiť ozdobné ryby a ozdobiť toaletu zábavnými tváričkami..

Pretože sa nálepky dajú ľahko rozobrať, dajú sa použiť na ozdobu bytu pri príležitosti sviatku. Vytvorenie novoročnej nálady nebolo nikdy jednoduchšie ako s ich pomocou. Alebo ich môžete použiť pri príležitosti svadby, výročia alebo stretnutia z nemocnice. Ceny za vinylové nálepky sú navyše viac ako dostupné. Obvykle sa pohybujú od 200 do 2 000 rubľov za kus. Závisí to od zložitosti kresby a jej veľkosti..

Ak sa v interiéri ešte nepoužívajú nálepky, potom s najväčšou pravdepodobnosťou majitelia bytu o tomto dizajnovom rozhodnutí nepočuli. Jednoduché na výrobu a originálne, v skutočnosti sú schopné transformovať každý, dokonca aj ten najnudnejší interiér. Vinylové obtisky sú kompromisným riešením pre tých, ktorí potrebujú jedinečný dizajn bez vysokých finančných nákladov.