Vnútorná výzdoba vidieckeho domu

Obľúbenosť bývania vo vidieckom dome každým rokom rastie. Obyvatelia megalopolise hľadajú príležitosť, ako usporiadať svoj životný priestor ďaleko od hluku a plynového znečistenia ulíc miest. Možnosti interiérového dizajnu vo vidieckych domoch umožňujú používať zaujímavé riešenia s použitím krbov.

Obývacia izba v každom dome hrá osobitnú úlohu – miesto, kde sa rodina stretáva večer a cez víkendy. V tejto miestnosti je zvykom prijímať hostí a priateľov. Interiér je väčšinou premyslený tak, aby bol čo najpohodlnejší a demonštroval pohostinnosť majiteľov. Krb vám poskytne najlepšiu príležitosť na odpočinok, relaxáciu a upokojenie. Prítomnosť krbu v obývacej izbe naznačuje niekoľko štýlov – Country a Ecostyle, Fusion a Classic – bude takýmto interiérovým detailom dokonale zdôraznený. Dnes sa ponúkajú prírodné krby aj elektrické krby – dokonale napodobňujúce skutočné.

Biely strop Kamenná výzdoba Svetlý interiér

Moderní dizajnéri radi používajú drevené trámy na strope na ozdobu obývacích izieb vidieckych domov. Táto technika nie je k dispozícii každému klientovi za jej cenu, ale tí, ktorí sa napriek tomu rozhodli použiť takýto prvok dekorácie vo svojom dome, vyhrávajú. Nosníky na strope z dreva sú prvkom klasickej povrchovej úpravy. Drevené trámy na strope nie sú len krásnym dekoratívnym prvkom, ale tiež posilňujú stropy a posilňujú štruktúru. Dub alebo borovica sú vhodné na výrobu ozdobných trámov, tieto materiály môžu posilniť štruktúru budovy.

Stropné trámy

Na zdobenie obývacích izieb drevenými trámami je vhodný vidiecky štýl zdobený prírodnými tkaninami na zdobenie nábytku. Koberce na podlahu sú štylizované ako rohože alebo koberce vyrobené podľa starej technológie tkania z hrubých nití. Ľanové výrobky vyzerajú dobre vo výzdobe – môžu to byť obrusy, uteráky alebo prikrývky na nábytok – čo sú tiež prvky módy minulého storočia. Podlahy v takýchto obývacích izbách sú vyrobené z natretých drevených dosiek, maľovanie podláh a trámov v jednej farbe je veľmi efektívne, pričom sa zdôrazňuje štýl miestnosti a zvýrazňujú sa detaily. Krb sa do takého interiéru dobre zmestí, vyžaruje teplo a dáva oheň ohniska.

Možnosti dizajnu Možnosti dizajnu fotografií

Krásny biely strop, dokončený obyčajnými trámami, vizuálne zvýši veľkosť miestnosti, urobí ju priestrannou a svetlou. Veľké okná z drevených rámov s množstvom skla vytvoria efekt pobytu v prírode. Do tohto interiéru logicky zapadne krb, veľká stena obložená prírodným kameňom doplní harmóniu priestoru. Vo všeobecnosti sa v obývačke budete cítiť pokojne a pohodlne..

Obývacia izba na vidieku Drevený dom

Veľmi zaujímavé riešenie použitia drevených konštrukcií podporujúcich celú obývaciu izbu je vyrobené vo vidieckom štýle. Biele natreté steny a strop sú orámované drevenými trámami v kontrastnej prírodnej farbe dreva. Toto riešenie vytvára pocit solídnosti bezpečia s premyslenou jednoduchosťou dizajnových prvkov. Klenutý strop, ktorý sa tiahne nahor, miestnosť vizuálne zväčšuje, priehľadné stoličky zaplnia obývaciu izbu vzdušnosťou, zaplavenou slnečným žiarením prechádzajúcim veľkým oknom.

Krásny interiér vidieckeho domu

Obývacia izba zariadená v secesnom štýle vyzerá skvele. Kombinácia krbu, ktorý dizajnér striktne vpísal do interiéru v svetlošedých tónoch, tento prvok zvýrazňuje. Podlaha, napodobňujúca hrubú drevenú dosku, predstavuje prvok v ekologickom štýle. Rozptýlené svetlo z mnohých žiaroviek na strope, pohovky pod širokými svetlými oknami odhaľuje charakter majiteľa, muža mestského životného štýlu, ktorý sa usiluje o harmóniu prírody. Výsledkom je, že prelínanie štýlov poskytlo účinný výsledok moderného riešenia relaxácie a príjemných rozhovorov..

laminovaná podlaha

Ak ste majiteľom veľkého vidieckeho domu, zdobenie obývačky na prvom poschodí v stredovekom štýle je celkom vhodným riešením. Stropy s kupolou, tiahnuce sa nahor, posilňujúce štruktúru drevených trámov – vytvárajú pocit sily a pokoja majiteľa domu. Tieto dojmy umocňuje stena z prírodného kameňa so vstavaným krbom vo vnútri. Svetlo vstupuje cez veľké otvorené okná, ktoré lemujú celú stenu obývačky. V strede obývačky je veľký krb – ohnisko, ktoré okolo seba zbiera rodinu. Moderné mäkké kreslá zdôrazňujú účel miestnosti – relaxovať, pokojne sa rozprávať pod praskajúcim ohňom v krbe a spomínať na časy, ktoré už boli..

Interiér v bielych tónoch Diskrétny interiér Veľká obývačka Krásna obývačka Červené steny

Ak je to žiaduce, v obývacej izbe s krbom je možné umiestniť biliardový stôl. Priatelia ocenia pohostinnosť majiteľa takejto obývačky. Modernému interiéru dodávajú rozptýlené zdroje svetla na strope a masívna lampa visiaca nad biliardovým stolom. Všetko je tu striktne a mužsky funkčné – nič nadbytočné.

Nástenná dekorácia s kameňom Fotografia biliardovej miestnosti

Ďalšiu možnosť dokončenia veľkých obývacích izieb pomocou kombinácie rôznych štýlov a dekoratívnych prvkov je možné vykonať s maximálnym využitím drevených prvkov. Existujú trámy, ktoré podopierajú a spevňujú strop. Klasiku štýlu je možné vidieť pri spracovaní drevených povrchov. Podlaha žiari leskom, nábytok je pevný a pevný. Kožené kreslá ladia s drevenými prvkami. Všetko zdôrazňuje atmosféru luxusu a bohatstva, dobrý vkus a solídny charakter majiteľa takejto obývačky. Mäkké a teplé svetlo pochádza zo závesných žiaroviek, ktoré zdôrazňujú čistotu a sofistikovanosť stien.

Nástenná dekorácia Ozdobné trámy Dekorácia do obývačky Krb v obývačke Barový pult v obývačke

Druhým príkladom je dekorácia v klasickom štýle s vidieckymi prvkami. Malé drevené okná – ako v starom dome, trámy posilňujúce štruktúru, farba prírodného dreva je konzistentná v celej palete interiéru. Ozdobné vankúše s ozdobami, ktoré sa pohodlne nachádzajú na pohovke v strede obývačky, umocňujú pocit staroveku. Všetko je funkčné – takmer neexistujú žiadne ďalšie prvky. Otvorené police na drobnosti zdobia stenu.

Štýlový dizajn Štýlový dizajn fotografií Štýlový dizajn obývačky

Ďalšia obývacia izba s krbom v svetlých tónoch dreva. Rovnaké trámy na strope ako v predchádzajúcej verzii robia miestnosť jasnejšou a väčšou. Krb je zabudovaný do steny medzi dvoma veľkými oknami – je dosiahnutý efekt šetriaci priestor. V strede haly je veľký kožený gauč. Všade dominujú farby lakovanej borovice, z ktorej sú v tejto miestnosti vyrobené hlavné drevené prvky – to je obývačka – jedáleň. Je tu zabudovaný aj kuchynský nábytok, aby ste mohli hosťom pripraviť večeru.