Vidiecky dom v japonskom štýle

Európska móda orientálnych trendov v interiérových štýloch sa vysvetľuje ich túžbou naučiť sa tajomstvo ľudskej existencie prostredníctvom hranolu orientálnej múdrosti. Východné trendy v architektúre a stavebníctve priťahujú obyvateľov iných krajín neobvyklým a neobvyklým dizajnom, úplne odlišnými tradíciami v usporiadaní svojich domovov. Východné smery zahŕňajú indickú a arabskú a ázijskú (vrátane japonskej) štylistiku.

Japonský štýl v dizajne domov zvádza s možnosťou stelesniť v jednom projekte jednoduchosť a ladnosť, pohodlie a pohodu bez zbytočných drobností a doplnkov. Japonský interiér je zaujímavý tým, že dodržiava dávne národné tradície, úctu k prírode a úctu ku všetkému okolo. Pre obyvateľov Európy je však dosť ťažké obnoviť autentický interiér v štýle krajiny vychádzajúceho slnka, nie je to vždy prijateľné. Preto najlepšou možnosťou na zlepšenie domácnosti bude možnosť, ktorá kombinuje japonské motívy a moderné trendy v umení interiérového a exteriérového dizajnu, ako v projekte na fotografii:

Priečkový regál

Čo je charakteristické pre japonský štýl v architektúre a dizajne

  • harmónia, jednoduchosť a milosť, jasnosť a závažnosť čiar, minimum príslušenstva;
  • sklo, kameň a drevo sú hlavnými materiálmi pri stavbe japonského domu:

Sklenené dvere v japonskom interiéri

  • diskrétna farebná paleta:

čierny ostrov v japonskej kuchyni

  • transformácia priestoru posuvnými dverami a ľahkými priečkami:

Posuvné japonské priečky

Krajina v japonskom štýle

Pre Japoncov je vzhľadom na ich úctivý postoj k nedotknutej prírode veľmi dôležitý dizajn okolia domu. V krajinnom dizajne stelesňujú filozofické myšlienky rôznych učení. Kamene a voda sú tu stelesnením magickej sily, posvätných symbolov. Ak je územie lokality malé, môžete vytvoriť miniatúrny rybník a obklopiť ho kameňom:

Stránka, na ktorej sa nádrž nachádza, je najúspešnejšou možnosťou na zdobenie krajiny v japonskom štýle. Stačí vyzdobiť pobrežie balvanmi, rozmiestniť niekoľko hrubých kameňov v okolí a vaše miesto sa stane improvizovanou japonskou záhradou:

Japonský dom na brehu nádrže

Na vytvorenie japonskej krajiny sa používajú viacúrovňové výsadby: trpasličí stromy a vysoké borovice, nízke kríky a mechy pokrývajúce kamene. V tomto štýle by nemala existovať úhľadne upravená koruna na spôsob topiary, všetky rastliny by si mali zachovať svoj pôvodný vzhľad:

Nočné osvetlenie japonského domu Galéria s oknami medzi japonskými domami

Exteriér v japončine

Klasické japonské domy sú postavené podľa špeciálneho princípu: dovnútra môžete ísť z rôznych strán. Na jeden zo vchodov do domu je možné namontovať drevenú podlahu so schodmi. Veľmi originálna a výrazná možnosť dizajnu pre miestnu oblasť:

Drevená podlaha v japonskom dome

Na druhej strane, cesta k domu môže byť položená kamennými alebo betónovými doskami:

Spevnený chodník

Terasy a verandy sú neoddeliteľnou súčasťou japonského domu. Tu sa môžete zamerať na svoj vnútorný svet a premýšľať o malebnej krajine. Kryté prístavby domu sú preto vybavené panoramatickými oknami a dverami. Na takú verandu v blízkosti umelej nádrže harmonicky padne miesto na spanie:

Japonský dom v noci

Ďalším spôsobom, ako sa dostať bližšie k prírode v japonskom dome, je vonkajšia terasa pri vode:

Terasa v japonskom dome Terasa pri vode

Interiér s japonským zameraním

V tradičnom japonskom dome neexistuje jasné rozdelenie na samostatné miestnosti: priestor je vymedzený priečkami. V modernom interiéri v japonskom štýle, blízkom európskym štandardom, môžete použiť rôzne metódy zónovania. Vynikajúcim riešením na rozdelenie miestnosti na zóny je multifunkčná šatníková priečka:

Deliaca skriňa

Ďalším racionálnym spôsobom rozdelenia miestnosti sú regály:

Priečkový regál

Dekoračné materiály

V závislosti od účelu miestnosti sa vyberajú aj materiály na konečnú úpravu. Ak vonku dominuje kameň, potom v miestnosti je drevo – drevo, ktoré dokonale zachováva teplo a vytvára útulnú atmosféru:

Stropné trámy v japonskom dome Japonské vázy na policiach

Dekorácia do obývačky

V obývacej izbe z japonských tradícií môžete nechať farebnú schému, prírodné dokončovacie materiály a doplnky s národnou chuťou. Moderné domáce spotrebiče a európsky nábytok budú klásť dôraz na originalitu dizajnu:

Televízor na kamennom paneli v japonskom dome

Spálne

Vnútorná výzdoba spálne zodpovedá minimalizmu v tradíciách japonského etnosu. Absencia nepotrebných detailov, nábytku, svetlých dekoratívnych predmetov zdôrazňuje špeciálne kúzlo v spálňach:

Dve podložky na stenu v spálni Čierna a biela posteľ v japonskej spálni

Kuchyňa

Strohosť, zdržanlivosť, jednoduchosť a pohodlie modernej kuchyne s náznakmi japonskej chuti sú štýlom a úctyhodnosťou interiéru kuchyne. Fasády nábytku sú hladké, bez dekorácií, vodovodných armatúr a vstavaných spotrebičov – všetko by malo byť mimoriadne lakonické a funkčné:

Kuchyňa v japonskom dome Japonský kuchynský drez

Jedáleň je ľahká a vzdušná. Domáci koberec na podlahe vyhladzuje chlad v interiéri a slúži ako originálny doplnok:

V kuchyni koberec na podlahe

Kúpeľňa

Kúpeľne v japonskom štýle sa vyznačujú strohosťou a jednoduchosťou línií. Miestnosť musí byť zónovaná na miesto na umývanie:

Japonské umývadlo

sprchovať sa:

Japonská sprcha

a oblasť ofuro (tradičný japonský kúpeľ):

Japonský kúpeľ

Blok pre domácnosť

Miestnosť pre potreby domácnosti, zariadená v japonskom štýle, je vhodné použiť:

Práčka a umývačka riadu v japonskom dome Sušička v japonskom dome

Zásady osvetlenia

Japonci organizácii osvetlenia vo svojich domovoch venujú značnú pozornosť. Svetlo by malo byť tlmené a rozptýlené. Na tento účel je možné použiť závesné žiarovky rôznych konfigurácií:

Dve sklenené banky na stole v kuchyni Prívesné svietidlá v tvare hrušky

Viacúrovňový systém nočného osvetlenia:

Nočné osvetlenie japonského domu

Niektoré japonské tradície

Symbol kruhu v japonskej kultúre nie je len symbolom slnka, ale aj zjednotením národa. Preto veľmi často v dekorácii japonských domov môžete vidieť obraz kruhu:

Spálňa na verande Okrúhly otvor v stene

Porcelánové jedlá pre Japoncov sú symbolom pohody a prosperity. Mnoho rodín vytvára zbierky porcelánu, ktoré sa dedia z generácie na generáciu:

Inštalácia porcelánu v japonskom dome

Organizovaním moderného interiéru v japonskom smere pomocou tradícií iných kultúr a tradícií a prispôsobením domova aktuálnej realite môžete vytvárať individuálne a jedinečné trendy v dizajnérskom umení..