Úložný priestor v kuchyni. Ako dať veci do poriadku a mať všetko potrebné poruke?

Ľahký prístup k inventáru je hlavným princípom organizácie úložného priestoru v kuchyni. Majte všetko, čo potrebujete na vykonávanie každodenných povinností spojených s varením a jedením, poruke.

Úložné priestory v kuchyni: ako zorganizovať svoju izbu?

Skladovanie je základom dobrej organizácie kvôli mnohým faktorom. Najdôležitejší je integrovaný prístup k tejto problematike. Od disciplíny a dodržiavania pravidiel, vždy všetko vrátiť na svoje miesto, až po starostlivé plánovanie nákupov. Aby ste to urobili, musíte zámerne vytvoriť zóny, do ktorých sa chystáte uložiť potrebné veci..

Mnoho kuchýň je frustrujúcich z neustáleho hľadania a neustáleho neporiadku. Aj keď sa niektoré veci dajú ľahko skryť, existujú aj kuchynské potreby a doplnky, ktoré sú radi preplnené. Preto vyvstávajú dve otázky, ktoré je potrebné vyriešiť:

Aký druh nábytku existuje na skladovanie rôznych predmetov v kuchyni?

Dobrá organizácia zvyšuje funkčnosť interiéru a veľmi ľahko zabraňuje chaosu v kuchyni. Inventarizačná a skladovacia plocha preto vyžaduje múdre riešenia pre moderný kuchynský nábytok. Veľké hrnce a ich pokrievky, krehké príbory, korenie, drobné predmety do domácnosti je možné skryť tak, aby boli neviditeľné, ale zároveň ľahko dostupné. Koniec koncov, rôzne skladovacie priestory v kuchyni sú nevyhnutné na udržanie poriadku..

Použitie závesných boxov na drobnosti

Začnite s najmenšími vecami v kuchyni, podobne ako vyššie uvedené korenie. Namiesto toho, aby ste bylinky rozhádzali do náhodných, nepravidelných nádob a škatúľ, alebo čo je horšie, skladujte ich v otvorených vreckách, je oveľa lepšie ich vložiť do sklenených, tesne uzavretých nádob. Potom môžete nádoby umiestniť do organizéra v plytkej zásuvke (bez posúvania), ktorá vám umožní rýchlo nájsť korenie, ktoré v danej chvíli potrebujete, a zaručiť jeho čerstvosť..

Použitím plastových organizérov na zásuvky rôznych veľkostí môžete organizovať aj ďalšie výrobky, ako sú príbory a malé kuchynské nástroje, ako sú vývrtka, nôž na pizzu atď. Všetko drobné príslušenstvo si nájde svoje miesto.

Priestranná skrinka pod pracovnou doskou na veľký riad

Čo s objemnými predmetmi, ako sú hrnce, panvice, rúry, atď.? Najvýhodnejšie sú umiestnené v priestranných skriniach pod pultom. A opäť, ako to už pri malých veciach býva, zásuvkové systémy k nim poskytujú rýchly a ľahký prístup. Aby ste priestor využili optimálne, stojí za to upraviť veľkosť škatule pre položky, ktoré doň chcete uložiť..

Rohové skrinky do kuchyne

Rohové skrinky sú tiež dobrým miestom na uloženie veľkého vybavenia a riadu. Za predpokladu, že sa však aj tu postaráte o montáž výsuvných systémov. Stojí za to venovať pozornosť skutočnosti, že polica tohto systému je v určitých bodoch mierne zaoblená, pretože v tomto prípade sa zmestia aj viac oválnych alebo okrúhlych predmetov..

Priestranné rohové skrinky ponúkajú veľa úložného potenciálu za predpokladu, že tradičné police so zlou dostupnosťou nahradia plné zásuvky. To vám umožní optimálne využiť cenný rohový priestor a zároveň výrazne zlepšiť použiteľnosť. Stačí vytiahnuť zásuvku, aby ste mali neobmedzený prístup ku všetkému obsahu.

Organizácia funkčnej špajze na potraviny

Prvá oblasť v kuchyni, o ktorú sa treba starať, je úložný priestor. Aby ste to správne naplánovali, musíte najskôr posúdiť množstvo voľného miesta a nákupné návyky rodinných príslušníkov a potom vybrať typ a počet potrebných skriniek a zásuviek. Najlepšie je navrhnúť špajzu v kuchyni, než v samostatnej miestnosti. To vám poskytuje priamy a rýchly prístup k suchým baleným potravinám, švom a ďalším položkám..

Zvážte systém, ktorý je svojim dizajnom podobný chladničke – potraviny je možné skladovať na dverách aj na policiach, ktoré sa otvárajú dopredu. Bolo by vhodnejšie umiestniť vedľa takejto skrinky chladničku, v ktorej budete skladovať čerstvé potraviny, ktoré je potrebné chladiť, spolu s mrazničkou, kde sú potraviny mrazené. Vďaka tomu budete mať vždy rýchly a ľahký prístup k akémukoľvek druhu jedla. Na skladovanie potravín v užších skriniach sa preto používajú sofistikované systémy, ktoré sú optimálne pre skrinky so šírkou 150 až 400 mm..

Úložný priestor v mieste prípravy a umývania potravín

Systémy skladovania potravín by nemali byť umiestnené iba v blízkosti chladničky, ale aj na miestach, kde sa pripravujú a umývajú potraviny. Riad je obvykle pripravený napravo alebo naľavo od drezu alebo v samotnom dreze, pretože na varenie je potrebná voda. Pri manipulácii s potravinami vzniká najviac odpadu, preto sa oplatí zvoliť správny odpadkový kôš spolu s kontajnermi na separáciu. Stojí za to použiť riešenia, ako sú sady košov vložené priamo do zásuvky. Pri navrhovaní oblasti drezu nezabudnite pod umývadlo uložiť základné pracie prostriedky..

Najlepšie miesto pre umývačku riadu je v blízkosti drezu a odpadkového koša, ako aj skriniek, kde sú uložené príbory, taniere, poháre a poháre. Toto usporiadanie vám umožní vyčistiť riad pred vložením do umývačky riadu a potom ho po umytí rýchlo umiestniť do skriniek. Systémy na ukladanie príborov sú ideálnymi skladovacími systémami na malé jedlá. V tomto prípade môžu byť dosky umiestnené na špeciálnych miestach vo veľkých boxoch, ktoré v prípade potreby môžu byť prenesené na akékoľvek iné miesto..

Priestor na pečenie a varenie: možnosti skladovania

V oblasti varenia a pečenia sú najdôležitejšie kachle a rúra. Mikrovlnné rúry, kávovary, ktoré je možné používať na doskách, ale aj v uzavretých skladoch, sa považujú za doplnok. Skrinky môžu byť vybavené výsuvnými policami.

Možnosti vytvorenia funkčnej a zároveň krásnej kuchyne v miestnosti, veľkej i malej, sú takmer nekonečné. Ergonómia a inteligentné úložné riešenia zaisťujú, že nielen varenie v kuchyni je potešením, ale aj pobyt s rodinou alebo priateľmi.