Úžasná zmes špičkového a námorného štýlu v dizajne malého bytu

Skombinujte štýl v interiéri jedného bytu «pokrokový» a farebný morský štýl nie je jednoduché. Hi-tech so svojou jednoduchosťou, stručnosťou, vyrobiteľnosťou, vysokým osvetlením a takmer úplnou absenciou dekoru doslova odporuje morskému štýlu, ktorého celá podstata je založená na určitom výbere farebnej palety a spôsobe zdobenia miestnosti. Prísne geometrické tvary, jednoduché riešenia a špičkové technológie, vstavaný nábytok s osvetlením a chrómové povrchy je možné prekvapivo harmonicky kombinovať s prvkami morskej témy – pruhovanou potlačou, obrazom kotiev a volantov, záchranných bójí a plachetníc.

Moderný štylistický mix

Obývacia izba a jedáleň s námorným dekorom

Práve počas návrhu obývačky prepojenej s jedálňou sa uskutočnila najživšia a najjasnejšia zmes dvoch takých inherentne odlišných štylistík. Vzhľadom na malú veľkosť miestnosti to bolo dvojnásobne ťažké, ale pomocou šikovného zónovania, použitia multifunkčných nábytkových blokov a svetlej farebnej palety bolo možné vytvoriť nielen praktické a pohodlné, ale aj neuveriteľne navonok atraktívny priestor na relaxáciu, príjem hostí a rodinné jedlá..

Morský štýl a hi-tech

Na výber farieb «odpovede» koncept námorného štýlu – svetlé farby, použitie modrých odtieňov a vyváženie chladnej palety – teplé prírodné vzory svetlého dreva. Táto pútavá paleta sa používala nielen na dekoráciu interiéru, ale aj na nábytok, dekor a textilné dekorácie. Celý koncept zdobenia miestnosti je tiež úplne vyriešený v morskom štýle – kotvy, volanty, záchranné kolesá, zvony lodí a dokonca aj štylizácia úložných systémov pre sudy a lode..

Námorná téma v modernej obývačke

Otvorený plán obývačky v kombinácii s jedálňou umožnil vytvoriť v malej miestnosti praktické a ergonomické prostredie, ktoré funkčne nasýti každú zónu. Použitie nie masívnych, ale priestorných úložných systémov, pohodlného sedenia a hlavne dekorácie na stene – to všetko umožnilo zachovať pocit slobody a dokonca aj priestrannosti v malej miestnosti s vysokým funkčným zaťažením..

Zdobenie v námornej sile

Špičková kuchyňa

V malom byte bolo pre kuchyňu vyhradené najmenej miesta. Úzka, ale dostatočne dlhá miestnosť jednoducho nedokázala pojať pracovný ani jedálenský kút. Pri plánovaní kuchynského priestoru bol preto kladený dôraz na umiestnenie maximálneho možného počtu skladovacích systémov, pracovných plôch a domácich spotrebičov na malú plochu. Ideálnou možnosťou bolo paralelné rozloženie kuchynskej súpravy..

Paralelné usporiadanie v kuchyni

V takom skromnom priestore sa svetlé odtiene stali prioritami farebnej palety. Snehovo biela povrchová úprava je perfektne kombinovaná so svetlým drevom hladkých fasád kuchynských skriniek, tmavý lesk domácich spotrebičov pôsobí ako kontrastný prízvuk, prítomnosť skla a lesklých povrchov prispieva k vizuálnej expanzii úzkeho priestoru.

Interiér kuchynského priestoru

Lakonické a pohodlné interiéry spální

V dizajne spální sa prevaha konceptu posunula na stranu high-tech štýlu. Tu už nevidíme morskú tému, modré odtiene vo farebnej schéme miestnosti, charakteristické pre štylistiku dekoratívnych prvkov. Jednoduchosť, funkčnosť a lakonizmus, ktoré sú súčasťou štýlu high-tech, sa však stávajú prvoradými. Charakteristickou črtou tohto mestského štýlu je vysoké osvetlenie priestorov, aktívne používanie osvetlenia na rôznych úrovniach. Osvetľovacie zariadenia sú umiestnené nielen na strope, vstavané osvetlenie je možné vidieť na konštrukčných prvkoch, nábytku a dokonca aj ako dekor.

Pri vchode do spálne

Spálňa, rovnako ako ostatné miestnosti, sa nemôže pochváliť veľkou plochou. Preto boli pre návrh priestoru na spanie zvolené hlavne svetlé farby, ktoré môžu miestnosť vizuálne rozšíriť..

Jednoduchý a funkčný interiér spálne

Za vnútornou priečkou, izolovanou od miesta na spanie, sa nachádza malá kancelária. Na vybavenie malej domácej kancelárie je potrebný veľmi malý priestor-vstavaný nábytok konzolového typu a svetlé farby prevedenia umožnili vytvoriť útulné, ale zároveň funkčné pracovisko.

Študujte v spálni

V interiéri hlavnej spálne zostalo z námorného štýlu iba použitie pieskovej farby a použitie prírodného dreva. Ale od high-tech štýlu po interiér spálne «dostal» jednoduché a lakonické formy, prísne línie a praktické riešenia. S pomocou vstavaného osvetlenia sa aj najjednoduchšia a najnáročnejšia miestnosť v dizajne stane zaujímavou, originálnou a všestrannou – zdá sa, že posteľ pláva nad podlahou a nad lôžkom sa zdá, že sa dvere určitej štruktúry pohybujú. od seba, z ktorých sa valí teplé osvetlenie.

Pôvodný efekt vstavaného osvetlenia v spálni

Vstavaný úložný systém pôsobivých rozmerov vyzerá ľahko a elegantne vďaka použitiu zrkadiel a sklenených povrchov. Vstavané osvetlenie za sklenenými dverami nielenže umožňuje perfektne vidieť obsah políc, ale vytvára aj originálny obraz celej štruktúry..

Vstavaná skriňa v interiéri spálne

Kúpeľňa

V interiéri kúpeľne boli použité rovnaké teplé prírodné farby v kombinácii s chladom zrkadiel a sklenených povrchov. Na malý priestor bolo možné vďaka praktickému a ergonomickému usporiadaniu umiestniť všetky potrebné vodovodné a úložné systémy.

Kúpeľňový dizajn

Kombinácia «teplo» a «chlad» v dizajne úžitkovej miestnosti je možné vytvoriť priaznivú atmosféru bez špeciálnych nákladov – béžové odtiene sú vykonávané na lesklých povrchoch, matné vložky z prírodného dreva prinášajú originálne poznámky k charakteru interiéru.

Teplé odtiene v interiéri úžitkovej miestnosti