Tyrkysová farba: splynie s dušou

Tyrkysová je často označovaná ako azúrová alebo zelená, pretože predstavuje jemnú hranicu medzi nimi. Aj keď túto farbu možno nazvať nezávislou, má svoje vlastné odtiene, existujú tmavé a svetlé tyrkysové a «akvamarín», ak ich použijete správne, môžete dosiahnuť úžasné výsledky. Tyrkysová má jedinečnú vlastnosť, že do miestnosti vnáša romantickú eleganciu, ako keby bola zdobená samotnou tyrkysovou. V takom interiéri máte pocit, akoby ste boli obklopení nekonečnými morskými priestormi alebo húštinami divokých lesov..

Tyrkysový interiér Tyrkysová húština

Ak si nie ste istí, že tyrkysová je skvelý nápad do interiéru, skúste si najskôr urobiť kúpeľ v tejto farbe..

Ak si nie ste istí tyrkysovou farbou, skúste si najskôr urobiť kúpeľ v tejto farbe …

Skúste na príklade tyrkysovej kúpeľne zistiť, či vám táto farba pristane alebo nie.

Tyrkysový interiér kúpeľne

V takom prostredí sa cítite ako na morskom dne, tyrkysová farba obklopuje svojou originalitou, jemnosťou a ladnosťou..

Bohatá tyrkysová

A ak sa nebojíte experimentovať a jasné farby sú pre váš život prijateľné, pokojne v ostatných miestnostiach použite intenzívnu tyrkysovú. V tejto farbe môžete urobiť len niekoľko akcentov..

 • Nekomplikované tyrkysové prvky v kuchyni

  Takéto akcenty diverzifikujú obvyklý rytmus života.

 • Jeden alebo dva akcenty tyrkysovej a miestnosti budú zábavnejšie

 • Ak sa k neutrálnemu interiéru pridajú tyrkysové akcenty…

  Potom miestnosť dodá príjemný a veselý chlad rozmanitosti

 • Nebojte sa tyrkysových stien

  Odrážajú vašu osobnosť a zábavu milujúcu povahu.

PredchádzajúceĎalej1234

Nezabudnite však, že tyrkysová je studená farba, preto veľa tyrkysovej znamená veľa chladu. Preto, ak ste na to pripravení, neváhajte sa pustiť do tohto návrhu miestnosti. A ak použijete kresbu napríklad na tapetu, nábytok alebo obrázok s kvetinou na tyrkysovom pozadí, efekt bude opačný, to znamená jemnejší a nie taký studený.

Kresba na nábytku Vzor na tyrkysovom pozadí Kvety na tyrkysovom pozadí Kvety na tyrkysovom pozadí

Mimochodom, je dôležité mať na pamäti, že je lepšie kombinovať jasnú tyrkysovú s pokojnejšími odtieňmi, inak celý efekt tyrkysovej zmizne a miestnosť bude príliš farebná.

 • Aby sa tyrkysový luster nestratil

  Olivové pozadie funguje skvele

 • Ak chcete pridať malé akcenty v tyrkysovej farbe

  Vyberte neutrálne pozadie, ktoré nebude blokovať tyrkysovú

 • Tyrkysové akcenty vo väčších veľkostiach

  Pozadie im bude vyhovovať aj tmavšie

 • Farba prírodného kameňa úspešne zvýrazní tyrkysovú

 • Pre milovníkov kontrastov je vhodné horizontálne členenie interiéru.

  Horná časť – tyrkysová, spodná časť – neutrálne farby

PredchádzajúceĎalej12345

Tyrkysová a béžová

Pastelové farby sú ideálne pre tyrkysové motívy; dodávajú svojmu ľahkému chladu vzdušnosť a vyrovnanosť. Takéto interiéry sú vhodné pre snové povahy s pokojným charakterom. V takýchto interiéroch sa odporúča používať tyrkysové s mierou, napríklad pre jednu stenu a niekoľko prízvukových predmetov. A naneste béžovú farbu na nábytok, niektoré časti stien a ďalšie detaily. Tu sa používa bodové rozdelenie rolí, ktoré nastavuje požadovanú náladu v miestnosti, pretože chaotické miešanie farieb je vhodnejšie, ak sú si blízke tonalitou. Ale keď kombinujete jasné a pokojné farby, je lepšie ich od seba vzdialiť, inak sa jedna z nich stratí.

Pri kombinovaní tyrkysových a pastelových farieb ich nemiešajte, vhodnejšie bude bodové rozloženie

Tyrkysová a béžová

Tyrkysová a drevo

Pretože tyrkysová stelesňuje prírodu, môže byť doplnená drevom, a to ako farbou, tak aj materiálom. Takýto interiér bude najpohodlnejší a domácky, budete tu chcieť stráviť čo najviac času. Atmosféra takto vyzdobenej jedálne bude viesť k úprimným a úprimným rozhovorom..

Tyrkysová a drevo

Farba dreva alebo slamy v kombinácii s tyrkysovou môže v interiéri urobiť energickejší a vizuálne zväčšiť veľkosť miestnosti, všetko závisí od prezentácie a dizajnu. Strom v tejto únii navyše zjemní chlad tyrkysovej farby a interiér sa zahreje..

Drevo a tyrkys Tyrkysová farba na drevenom pozadí Interiér v dreve a akcenty tyrkysovej Motívy dreva a tyrkysu Hra farieb a tieňov v interiéri

Rozmazaný tyrkysový

Napriek všetkým výhodám tyrkysovej farby sa však zriedka považuje za dekoráciu interiéru. Čo spôsobilo túto nespravodlivosť tejto farby, nie je jasné. Koniec koncov, ak sa niekomu nepáči jeho nadmerný jas, potom by ste mali venovať pozornosť tomu, že tyrkysová farba, rovnako ako mnoho ďalších, má viac tlmených odtieňov, napríklad rozmazanú tyrkysovú. Tento odtieň je v západných interiéroch široko používaný kvôli tomu, že nie je taký chladný a nie je príliš aktívny. Táto farba je pokojná, pomáha znižovať intenzitu zapadajúceho slnka..

Farba

Rozmazaná tyrkysová funguje dobre v detskej izbe, spálni a dokonca aj v štúdiu. Vo vzťahu k detskej izbe sú svetlé akcenty vhodné pre jemnosť rozmazaných tyrkysových alebo kombinácia s ďalšou sýtejšou skrinkou je tiež rozmazaná tyrkysová farba, nespôsobuje ospalosť, ale ani neodvádza pozornosť od práce, napríklad červená, oranžová, modrá, zelená. Vďaka takýmto kombináciám bude miestnosť zábavná, ale nie psychoaktívna..

Pokiaľ ide o spálňu, tu sa ako vždy uprednostňuje pokojná škála farieb, pretože je najvhodnejšia pre dobrý spánok a relaxáciu. Preto sa sem najlepšie hodí použitie rozmazanej tyrkysovej v kombinácii s posteľnými tónmi..

 • Milovníci jemnosti a ľahkosti do spálne si vyberú farbu "rozmazaný tyrkysový"

  Navodzuje dobrú náladu, ale nevyvíja tlak na psychiku.

 • Farba "rozmazaný tyrkysový" ideálne do spálne

  Bude tam sviežosť aj pokoj

 • Rozmazaná tyrkysová v spálni podporí dobrý odpočinok

 • Ak v spálni použijete tyrkysovú…

  Je lepšie vziať jeho jemnejší odtieň

PredchádzajúceĎalej1234

Vypraná tyrkysová farba je dobrá aj pre domácu kanceláriu, nespôsobuje ospalosť, ale ani neodvádza pozornosť od práce..

Aby ste sa vo svojej kancelárii vyhli ospalej nálade alebo rušeniu farieb, zvoľte rozmazanú tyrkysovú.

Jemné tyrkysové motívy Interiér s bohatou tyrkysovou farbou Pokojná kuchyňa Spojenie farieb v rôznych tonalitách

Pri práci s akoukoľvek farbou je veľa nuancií a príležitostí hrať ju správne. Použite ako hlavný alebo prízvuk, bohatý alebo jemný, v kombinácii s jasnými farbami alebo neutrálnymi farbami – to všetko závisí od požadovaného výsledku a hodnoty danej miestnosti. Hlavnou vecou je robiť všetko s dušou.