Štýlový interiér v tmavých farbách

Všeobecne sa uznáva, že interiér v tmavých farbách je ponurý. V skutočnosti to nie je celkom pravda. Izby v tmavých farbách sú mimoriadne atraktívne, pretože majú také vlastnosti, ako je tajomstvo, magnetizmus, a nepochybne majú svoju vlastnú individuálnu krásu.

Po prvé, tmavé tóny v interiéri sú štýlové.

Nie je náhoda, že mnohí návrhári sú si istí, že postoj k čiernej v interiéri je vo väčšine prípadov zaujatý a nie je ničím iným ako klamom. Názory na túto vec sú veľmi rozmanité, napríklad že čierna skrýva priestor a tiež absorbuje svetlo a je úplne nevhodná pre obytné miestnosti. Je na tom nepochybne niečo pravdy a s týmto sa dá len súhlasiť. Cieľom je iba správne a kompetentne použiť túto farbu v interiéri, aby nepôsobila pochmúrne. Príkladom sú nemocničné steny, ktoré sú úplne biele a svetlé, ale to im nepomáha vyzerať optimisticky a veselo..

Foto dizajnu schodiska Dizajn schodiska Tmavé schody Tmavý tón

V tomto ohľade je všetko úplne naopak – ak je vašou úlohou vytvoriť štýlový a sofistikovaný interiér, potom vám čierna farba v tomto veľmi pomôže, pokiaľ to s ním, samozrejme, nepreháňate. Správnym prístupom je vytvoriť strohý a elegantný tmavý interiér. Všetko je tu rovnaké ako v čiernych šatách, čo nie je nevyhnutne znakom smútku a smútku. Skôr naopak, svedčí o prítomnosti vysokého vkusu a jedinečného štýlu. Navyše, každá farba je perfektne kombinovaná s čiernou..

Obývacia izba v tmavých farbách

Osvetlenie v obývačke Pohľad zhora do obývačky Tmavý dizajn obývačky Dizajn obývačky Obývačka

Interiér v tmavých farbách pomôže vytvoriť v obývačke zvláštnu atmosféru tajomstva a elegancie. A ak na to skutočne máte odvahu, nemali by ste zabúdať, že v tmavom interiéri sú potrebné svetlé akcenty, správne umiestnené, tk. tmavé farby by mali byť riedené svetlými a optimistickými.

3

Správne osvetlenie je tiež dôležité. Mimochodom, vytvorenie tmavého interiéru je možné iba vtedy, ak sú okná v obývacej izbe dostatočne veľké a majú výhľad na slnečnú stranu. tento interiér vyžaduje veľa svetla väčšinu dňa. To isté sa dá povedať o umelom osvetlení – tiež by toho malo byť veľa a malo by to byť aj dobre premyslené..

deväť

Osvetlené jednotlivé miesta vyzerajú veľkolepo, napríklad pomocou miestnych žiaroviek na zvýraznenie konkrétneho objektu alebo jednoducho na zvýraznenie jedného alebo druhého rohu. Súčasne by naopak mali byť skryté ďalšie oddelené miesta v miestnosti..

15

Na zvýšenie účinku teatrálnosti v interiéri je dobré použiť hladké a zrkadlové povrchy, ako aj rôzne lesklé textílie, predmety z krištáľu, striebra a zlata. Pokiaľ ide o optimálne proporcie na zdobenie obývačky v tmavých farbách, mali by existovať 2 časti tmavého a stredného odtieňa a jedna časť svetlého. Tmavá farba je ideálna pre nábytok a podlahy, stredný tón pre steny a svetlá farba je ideálna pre stropy a doplnky..

Spálňa v tmavých farbách

Spálňa vyrobená v tme, najmä v čiernych tónoch, vyzerá najzaujímavejšie, aj keď zároveň elegantná a dokonca sofistikovaná.

21

Čierna bola vždy považovaná za štandard štýlu. V tomto ohľade je názor, že čierna farba môže byť v interiéri spálne prítomná len v minimálnych množstvách, veľmi mylný. Práve naopak – na vytvorenie najatraktívnejšej a najštýlovejšej miestnosti je čierna potrebná vo veľkom.

24

Pri správnom použití tejto farby môže spálňa vyzerať rovnako dobre ako izba. «luxus» v známych hoteloch. A taký efekt môžete dosiahnuť, ak na usporiadanie postele použijete sýto farebné tapety, ako aj vzdušnú tkaninu s prítomnosťou jasných prvkov. Skvelé sú napríklad plyšové vankúše alebo zamatové záhlavia a hodvábna posteľná bielizeň..

25

Tmavé tapety s ozdobami môžu poskytnúť úplne iné vnímanie interiéru, dodať priestoru objem. Okrem toho sú teraz veľmi populárne geometrické vzory, najmä presné vzory sú už úplne novou úrovňou..

Kuchyňa v tmavých farbách

Všeobecne uznávaný koncept, že miestnosť by mala byť svetlá a kuchyňa neprešiel. Pokiaľ ide o kuchyňu, mylná predstava je ešte oveľa výraznejšia, pretože všetci veríme, že by tu mala byť predovšetkým atmosféra čistoty a svetla. Tmavá kuchyňa je však neobvykle originálnym interiérovým dizajnom..

osem

Tradične sú tmavé kuchyne rozdelené na dva typy: škandinávske a minimalistické. V minimalistickom štýle je zvyčajne veľa lesklých hladkých povrchov, ako aj chrómové detaily. A v druhom prípade – prítomnosť dreveného nábytku pokrytého škvrnami a množstvo predmetov v rustikálnom štýle.

7

Pokiaľ ide o osvetlenie, kuchyne tmavej farby sú vybavené priemyselnými a pomerne masívnymi žiarovkami. Prítomnosť pestrých odtieňov v interiéri je tiež vítaná, napríklad fuchsia, tyrkysová alebo terakota – to všetko je nádherne kombinované s hlavným tmavým a hlbokým rozsahom interiéru..

6

Kúpeľňa v tmavých farbách

Pre kúpeľňu, rovnako ako všetky ostatné miestnosti, je možné urobiť rovnaké odporúčania. Od myšlienky by sa malo úplne upustiť, ak v kúpeľni úplne chýba prirodzené svetlo. v tomto prípade návrhári zvyčajne kombinujú umelé a prirodzené svetlo, ako aj strop a stenu.

23

Kúpeľňový dizajn v tmavých farbách by mal byť jemný. Zmysel pre proporcie je tu veľmi dôležitý a vo všeobecnosti doslova každý detail. Napríklad steny so vzorom vo forme tenkých pozdĺžnych tyčí vizuálne zvýšia priestor, je žiaduce mať elegantné elegantné potrubie. A ak je samotný kúpeľ položený rovnakým spôsobom ako steny, získate úplnú harmóniu. Prítomnosť čiernej v kúpeľni je vo všeobecnosti vždy neobvyklá a exkluzívna a robí ju veľmi štýlovou miestnosťou..

Čierna farba v kúpeľni Tmavý dizajn kúpeľne Tmavá kúpeľňa Kúpeľňa v tmavých farbách

Najrelevantnejším trendom je teraz kombinácia bielej a čiernej farby a týmto spôsobom: vnútorná strana predmetov je biela a vonkajšia časť je čierna..

Čierna v obytných interiéroch

Pokiaľ ide o obytné miestnosti, čierna farba je pre steny najodporúčanejšou. Je tiež potrebné, aby taký interiér obsahoval aspoň jeden farebný alebo biely kus nábytku. Ak ich je niekoľko, bude to len perfektné. Okrem toho odporúčame prítomnosť svetlých alebo jasných doplnkov a textilu. Kombinácia čiernej a bielej je považovaná za najtrúfalejšiu a najoriginálnejšiu..

Môžete urobiť aj ďalší ťah – jedná sa o čiernu podlahu, ktorá bude tiež pôsobiť veľmi ušľachtilo a štýlovo. Mimochodom, toto riešenie si dnes získava čoraz väčšiu obľubu..

Čierny strop je však oveľa odvážnejšie rozhodnutie v oblasti dizajnu a dokonca aj trochu riskantné, pretože v tejto situácii sa výška miestnosti môže vizuálne znížiť a čierny strop môže tiež upútať všetku pozornosť. Ak však urobíte zrkadlový alebo lesklý strečový strop, efekt bude úplne opačný, pretože takéto povrchy majú vynikajúcu odrazivosť.