Štýlové lustre

Všetci vieme, že správne zvolené dobré osvetlenie zohráva obrovskú úlohu pri vytváraní útulnosti a pohodlia nášho domova. Vysokokvalitné moderné žiarovky umiestnené na správnom mieste dokážu výrazne transformovať a oživiť aj ten najnudnejší interiér. Len s pomocou osvetlenia môžete prezentovať miestnosť rôznymi spôsobmi a radikálne zmeniť vnímanie, bez toho, aby ste sa museli uchýliť k prestavbe nábytku, pretože najnovšie systémy majú nekonečné možnosti.

Farba a typ svietidiel je v súlade s celkovým interiérom

Farba lustra je v súlade s vnútornými detailmi

Mobilita a rozmanitosť sú dnes najdôležitejšími kritériami. A lustre, zavesené v strede miestnosti a nehybne visiace, už vošli do histórie, ako svietniky so stojacími lampami, vybavené statickým a rovnakým smerom toku svetla..

Luster by mal byť predovšetkým v súlade so štýlom interiéru.

Výberu lustra by sa mala venovať veľká pozornosť, pretože tento atribút interiéru je mimoriadne dôležitý, pretože okrem funkcie osvetlenia má aj dekoratívny. Luster by mal určite slúžiť ako ozdoba miestnosti a dokončenie celého nápadu na dizajn. Slúži ako vizitka. A ak je to dobré, potom to bude určite zdôrazňovať zvyšok dôstojnosti interiéru a ak bude neúspešné, potom to úplne zničí celý obraz. Niet divu, že pri vstupe do miestnosti ľudské oko spravidla zachytí a zastaví sa pri chytľavých predmetoch. A ak je to napríklad luxusný nízko visiaci luster, určite sa stane stredobodom pozornosti a jasným prízvukom a budete počuť veľa komplimentov, že máte vynikajúci a nádherný vkus.

Prvá vec, ktorú si musíte pamätať pri výbere lustra, je, že jeho štýl musí byť v súlade so štýlom interiéru miestnosti. Je to veľmi dôležité a treba to dodržiavať. Ak je miestnosť vyrobená v klasickom štýle, mali by ste venovať pozornosť kovaným modelom, napríklad z bronzu s kryštálom (alebo z jednoduchého skla).

Ultramodernému interiéru pristanú lustre s akýmikoľvek geometrickými tvarmi zo skla, kovu, keramiky alebo textilu. Vidiecky štýl znamená lustre s kovovými alebo drevenými vložkami, ako aj s reťazami. Navyše sú dokonalé modely, ktoré napodobňujú starodávne fakle, lampáše alebo petrolejové žiarovky. Pre techno sú ideálnou možnosťou chrómové lustre s mnohými väzbami a zložitými tvarmi..

Je veľmi dôležité vybrať správnu farbu, veľkosť a tiež typ lustra

Odtieň hrá veľmi dôležitú úlohu, na to by sa nemalo zabúdať. A farebný, pestrý luster nie je v žiadnom prípade vhodný do interiéru, v ktorom je už príliš veľa rôznych detailov. Ak je miestnosť preťažená jasnými prvkami, luster by sa mal určite kúpiť v neutrálnom, nenápadnom a lepšom svetlom odtieni. Profesionálni odborníci v tejto oblasti spravidla odporúčajú vybrať luster farby, ktorá v interiéri zaujíma druhé miesto z hľadiska prevládania odtieňov. Napríklad hlavný odtieň je béžový a malé detaily v interiéri sú vyrobené v hnedej farbe. V tomto prípade by mal byť luster tiež hnedý..

Aj keď, ak má luster biele odtiene, môže byť použitý s akoukoľvek farebnou paletou miestnosti, pretože biela je univerzálna.

Harmóniu v interiéri nemožno dosiahnuť, ak nevyberiete správnu veľkosť lustra. Všetko je tu veľmi jednoduché: v malej miestnosti by nemal byť objemný veľký luster a naopak, vo veľkej priestrannej miestnosti sa malý luster jednoducho stratí. Mali by ste tiež vziať do úvahy výšku stropov. Ak je dostatočne nízka, potom je najlepšie zvoliť si modely, ktoré vzhľadom pripomínajú tanier..

Pokiaľ ide o typ lustrov, sú zavesené a stropné. Títo. miskové lustre predstavujú typ stropu a sú inštalované v miestnostiach s nízkymi stropmi. Existuje pravidlo – ak sa výška stropov pohybuje od 2,5 do 3 metrov, potom je luster obvykle umiestnený vo vzdialenosti dvoch metrov od podlahy.

Závesné lustrové modely sú relevantné iba pre vysoké stropy.

Je tiež potrebné zvážiť funkčnosť lustra

Okrem správnej proporcionality nezabúdajte ani na funkčnosť konkrétneho lustra, ktorá je pri kúpe rozhodujúcim faktorom. Koniec koncov, zo svietidla je potrebné dostatočné a kvalitné osvetlenie miestnosti. V tomto ohľade je požadovaný počet rohov určený na základe všeobecne prijatých noriem intenzity osvetlenia:

Výpočty sú založené na výške stropu maximálne tri metre.

Na záver ešte jeden bod – ako ukazuje prax, najspoľahlivejšie a najtrvanlivejšie sú lustre vyrobené z materiálov ako kov, sklo, žiaruvzdorný plast, krištáľ a porcelán..