Teplý interiér: dekorácia pletenými prvkami

Zdobenie pletenými kúskami v súčasnej interiérovej výzdobe je možné vidieť len príležitostne. Vážny úplet je tu ešte vzácnejší. Napriek tomu takáto ručne vyrobená dekorácia neustále rozširuje svoju prítomnosť v dizajne interiérových obytných a pracovných priestorov. Pozornosti potenciálnych kupujúcich sa teraz ponúka ručne pletený tovar v rozširujúcom sa sortimente: prikrývky, obrúsky, tienidlá na lampy, ozdobné vankúše tu dopĺňajú panely, originálne hračky, suveníry a dokonca aj nábytkové prvky.

Hravý detský interiér

Ručne pletený dres umožňuje pritiahnuť vlnené aj vlasové priadze a jeho jemnú bavlnu. Vytvorenie pleteného dizajnu sa môže stať jedným z prostriedkov vyjadrenia ich tvorivosti pre tých, ktorí vlastnia techniky takéhoto vyšívania. Tí, ktorí nie sú oboznámení s technikami pletenia a háčkovania, si teraz môžu vybrať veci, ktoré sa im páčia, z tých, ktoré na trhu ponúkajú návrhári. Môžete si tiež objednať niečo pre profesionálne ihličky.

Farebné pletenie v interiéri detskej izby

Pre neskúseného spotrebiteľa je v tejto záležitosti niekedy ťažké si vôbec predstaviť celú škálu takýchto vecí. Niektoré druhy predmetov tohto smeru návrhu budú stručne uvedené nižšie..

Nábytok

Pred niekoľkými rokmi sa pozornosť na prvky pleteného nábytku opäť zvýšila, a to predovšetkým vďaka úsiliu talianskej návrhárky Patricie Urquioly. Do módy zaviedla nadrozmerné pufy s vlneným topom. Téma sa zdala byť zaujímavá a v roku 2012 bolo úsilím rôznych dizajnérov vyvinutých mnoho variantov tohto nábytku. Najviac harmonicky podobné inklúzie dizajnu korelujú s minimalizmom alebo vidieckym štýlom v celkovej výzdobe miestnosti..

Originalita a bezprostrednosť dizajnu

Medzi farebnými riešeniami sa najčastejšie vyberá biela, béžová, všetky odtiene hnedej, červenej, modrej. Klasické ozdoby vo forme pruhov, pletencov, rámov sú žiadané.

Teplo a pohodlie domáceho interiéru

Unikátna dekorácia

Špeciálna atmosféra v spálni

Ak je obydlie realizované v štýle high-tech, budú vhodné jasné farebné kombinácie a mimoriadne vzorované vzory. Sedadlá s kockami v obývacej izbe a mini stoličky v detskej izbe môžu byť pokryté jasnými pletenými poťahmi.

Exkluzívny interiér

Zdobené pufy z hrubého úpletu

Záclony, predložky, vankúše, deky

Pevná pletenina je praktickejšia na použitie v malých závesoch na časti okna. Tieto závesy sa dajú veľmi ľahko odstrániť a zmeniť. Ak je veľkosť závesu veľká, bolo by múdrejšie obmedziť sa na pletené lemovanie a vložky. Do atmosféry sa teda zavádza určitý tradicionalizmus a zvyšuje sa životnosť samotných výrobkov..

Koberce sú zvyčajne okrúhleho alebo štvorcového tvaru a relatívne malé. Môžu vyzerať ako kus vlny alebo byť úplným umeleckým dielom. Priaznivci vidieckeho dizajnu budú určite uprednostňovať kobercové podlahy s tradičným pruhovaným vzorom. Nočné stolíky a stolíky je možné umiestniť na kobercové prvky s veľkou reliéfnou textúrou a okrajovým lemovaním.

Ručne pletené vankúše a prikrývky sú vhodné takmer pre každé nastavenie a smer dizajnu. Tu môžete nekonečne experimentovať s kombináciami veľkostí, farieb, materiálov a textúr pleteného povrchu. Toto príslušenstvo vždy prináša ešte väčšiu pohodu a pohodu pri dekorácii domu..

Pletená deka - jasný prízvuk v interiéri

Maximálne farby

Exkluzívne ručné práce

Kúzlo pleteného «malé veci»

Akýkoľvek kompletný konštrukčný výkon je dosiahnutý kompetentným a vyváženým výberom základných prvkov, ich kombináciou. Niekedy stačí pár veľmi nepodstatných drobností na dotvorenie atmosféry..

Dekoratívne hodiny - neporušiteľná originalita

Záujem o pletené tienidlá rastie. Také malé veci samy o sebe sú príjemné pre oči. Keď je lampa zapnutá, ich schopnosť jedinečne transformovať svetelný tok môže zásadne zmeniť akcenty vo vnímaní celého interiéru. Mäkké rozptýlené svetlo jedného alebo druhého odtieňa môže upokojiť, zjemniť, naladiť na koncentráciu..

Jasné akcenty v detskej izbe

Pletené položky sa hodia k riadu. Obrúsky, rozety, dekoratívne vázy z vlny môžu obohatiť kuchynské prostredie. A držiaky na hrnce, kryty a čiapky na čajníky majú tiež veľmi špecifický úžitkový účel..

Macrame alebo vlnené pletenie úspešne zdobia vysoké vázy, misky na cukríky, štylizované nádoby na nápoje. Vložky do kvetináčov a kvetináče môžu zmeniť vašu domácu záhradu alebo malý skleník.

Všeobecne pletené «ozdoby» môžu byť umiestnené v rôznych kútoch domu. Môžete teda ozdobiť rámčeky na obrázky a fotografie, rôzne škatule atď. Známe objekty získajú novosť, individualitu a expresivitu.

Vznešená milosť