Svetlý moderný interiér pre súkromný dom

Mnohých z nás už unavili svetlé interiéry v pastelových farbách. Nekonečné snehobiele steny a iba vzácne škvrny kontrastnej farby značne rozširujú priestor, prinášajú však charakteru interiéru optimizmus a dobrú náladu? Ako dodať dizajnu vlastného domova jas, nepreháňať ho a udržať rovnováhu a harmóniu v palete farieb? Ako použiť farebné odtiene na zvýraznenie najdôležitejších interiérových predmetov bez toho, aby ste miestnosť preťažili špliechaním jasných farieb? Dúfame, že vás budúci dizajnový projekt súkromného domu inšpiruje k odvážnym farebným riešeniam, k použitiu nábytku a dekorácií v jasnom dizajne, ale zároveň vás to vyzve k udržaniu rovnováhy a vytvoreniu príjemnej atmosféry vášho domova. ..

Začnime našu kontrolu z fasády budovy – keď uvidíte taký dom na ulici, už sa nebudete mýliť s iným. Dvojpodlažná budova s ​​podkrovím je vyzdobená v sivých tónoch, jas fasády dodáva výzdoba okien a dverí, ktoré súvislou sklenenou páskou prebiehajú po celej výške budovy. Nad hlavným vchodom vyčnieva sedlová strecha, ktorá nad verandou vytvára ochranný baldachýn a malé stromy v záhradných kvetináčoch blízko predných dverí nás informujú o pozitívnom prístupe pohostinných majiteľov domu..

Fasáda súkromného domu

V suteréne budovy je garáž, na ktorú je prístup zo zadného dvora. Prístrešok pre autá nad garážou funguje ako otvorená terasa pre druhé poschodie súkromného domu. K dispozícii je tiež vonkajšia rekreačná oblasť. Vzhľadom na to, že terasa má výhľad na zadný dvor domu – nemusíte sa obávať o súkromie segmentu relaxácie a opaľovania pod holým nebom..

Dekorácia dvora a terasy

Hneď ako vystúpime na prah súkromného domu, vidíme, že v jeho interiéri bude veľa zaujímavých farebných kombinácií. Zároveň však nemožno povedať, že dizajn vlastníctva domu je preťažený farbami – obraz priestorov je ľahký a ľahký, nie pozitívny. Napríklad vstupná hala je vyzdobená vo svetlých farbách, ale jasne oranžové vložky vyplňujú atmosféru pomocnej miestnosti letnou náladou. A použitie kontrastnej potlače na podlahu prináša interiéru dynamiku..

Interiér svetlej chodby

Obývacia izba susediaca s chodbou je zariadená v kombinácii teplých a studených farieb. Vnútorná priečka zónujúca chodbu zo segmentu rekreácie sa stala základom pre vytvorenie video zóny a umiestnenie nízkych úložných systémov. Hlavnou črtou interiéru obývačky bol výber farieb pre zariadenie, dekoráciu a výzdobu, najmä kobercov. Použitie kvetinových motívov na ozdobenie miestnosti umožnilo priniesť poznámky o jarnej nálade.

Pôvodný dizajn obývačky

Hluché vnútorné priečky vám umožňujú jasne zonovať priestor bez blokovania viditeľnosti. Môžete byť v obývačke a zároveň vidieť toho, kto stúpa po schodoch alebo vojde do kuchyne. Nízke regály majú zároveň vstavaný charakter, pretože sú pripevnené k priečke, čím sa vytvára jediná štruktúra, veľmi pohodlná na používanie..

Vnútorné priečky a úložný systém

Kuchyňa s jedálňou umiestnená vedľa obývačky ohromuje nielen svojou mierkou, ale aj dizajnom. Priestranná izba zaliata slnečným svetlom plná kontrastných kombinácií a originálnych riešení dekorácie a zariadenia miestnosti. Celá stena s oknami a dverami vedúcimi na terasy sa stala akcentovým prvkom dekorácie. Čiernobiela tlač tapiet pôsobí ako akýsi prostredník medzi snehobielou povrchovou úpravou stropu, stien a tmavým lemovaním okenných a dverných otvorov. Rovnaké farebné kombinácie boli použité pri návrhu jedálenskej skupiny a veľkého kuchynského ostrova..

Interiér kuchyne a jedálne

Jasné prevedenie kuchynských fasád umožnilo nielen priniesť farebnú rozmanitosť do interiéru miestnosti, ale zvýšiť stupeň dizajnu funkčného priestoru o niekoľko úrovní. Tento je jednoradový. Priestranná a neuveriteľne praktická nábytková zostava je ako vlastné slnko v interiéri súkromného domu. Spolu s ostrovom kuchynská súprava, dokonca aj v jednom rade, umožnila umiestniť viac ako požadovaný počet úložných systémov, pracovných plôch a domácich spotrebičov.

Jasná farebná schéma pre kuchynské fronty

Oblasť kuchyne vám umožňuje využiť priestor poskytnutý nábytkovej súprave, ktorá sa má použiť nielen na potrebné prvky, ale aj na zariadenia, ktoré uľahčujú vykonávanie pracovných kuchynských procesov. Vyťahovacia stanica na kávu je napríklad praktickým, praktickým a funkčným prvkom pokroku, ktorý ušetrí čas a pripraví povzbudzujúci nápoj, keď budete robiť iné veci..

Výsuvný základ na kávu

Posledným dotykom pri vytváraní obrazu multifunkčnej kuchyne a jedálne bolo použitie čiernobielych kombinácií pri návrhu zóny krátkeho jedla a segmentu stravovania. Kuchynský ostrov so svojimi ostrými bielymi barovými stoličkami a čiernymi závesnými svetlami je pútavou súčasťou segmentu pracovnej kuchyne. Kým tmavé stoličky v jedálni kontrastujú s bielymi odtieňmi celého osvetľovacieho systému nad priestorným dreveným stolom.

Originálne farebné kombinácie

V interiéri spálne bolo napriek aktívnemu použitiu všetkých odtieňov šedej miesto aj pre jas. V sérii striedajúcich sa sivých odtieňov jasný výkon závesného lustra s mnohými dekoratívnymi prvkami – ako prvý slnečný lúč na začiatku nového dňa. Interiér spálne nie je preťažený detailmi – iba nevyhnutnými prvkami pre pohodlný pobyt v útulnom a relaxačnom prostredí.

Interiér spálne v šedých tónoch

Myšlienka vloženia celého systému šatníkov okolo dverí umožnila vytvoriť v spálni plnohodnotnú šatňu. Ľahké fasády napriek svojej mohutnosti pôsobia jednoducho a ležérne, pretože nábytkový súbor zaberá celý priestor steny od stropu po podlahu..

Šatňa a kúpeľňa v priestore spálne

V interiéri kúpeľne, do ktorého je prístup iba zo spálne, bolo miesto aj na aplikáciu svetlého odtieňa. Medzi bielou a sivou povrchovou úpravou úžitkového priestoru pôsobia tyrkysové fasády úložných systémov pod umývadlami expresívne, sviežo a netriviálne. Len jeden kus nábytku zmení celý obraz miestnosti a zvýši stupeň jedinečnosti dizajnu na neuveriteľnú výšku..

Farebné fasády úložných systémov v kúpeľni

Ďalšou súkromnou miestnosťou je škôlka, zariadená v neuveriteľne pozitívnych, jasných farbách. Ako viete, zelená farba vzbudzuje optimizmus, dodáva miestnosti atmosféru jari a dodáva energiu. Použitie rôznych odtieňov zelenej v dizajne detských izieb odporúčajú nielen kombinatorickí odborníci, ale aj psychológovia. Ak však na výzdobu miestnosti použijete farebné tóny, potom je na prevedenie nábytku lepšie nechať neutrálne farby – bielu, svetlošedú. Bude teda možné vyhnúť sa nadmernému používaniu farieb a ich farebných kombinácií..

Svetlý dizajn detskej izby

V podkrovnej miestnosti bolo možné zorganizovať plnohodnotnú domácu kanceláriu a umiestniť pracoviská do oblastí najväčšieho skosenia stropu. K vizuálnemu posunu hraníc priestoru s komplexnou architektúrou pomohli veľké okná vyplňujúce priestor svetlom a použitie svetlého dreva na obklady stropov, snehobiele steny a výber nábytku v pastelových farbách. A tmavé interiérové ​​prvky, ako napríklad dekorácia okien a závesné žiarovky, prinášajú do dizajnu podkrovia potrebný kontrast, dynamiku a určitú ostrosť..

Podkrovie domácej kancelárie