Svetlozelená obývacia izba: pravidlá pre kombináciu farieb v interiéri

Svetlozelená farba je svetlozelená s prímesou žltej, ktorej názov pochádza z charakteristického odtieňa rastliny. Lákavé farby môžu inšpirovať farebný exotický dizajn interiéru, oživiť sivú, pôsobiť ako akcentová farba vo forme doplnkov alebo sa harmonicky kombinovať s pastelovejšími tónmi. Existuje veľa možností kombinácií. Svetlo zelená je trendová farba, ktorá sa objavila v mnohých obývačkách a nič nenasvedčuje jej odchodu..

Svetlo zelená v interiéri obývačky: s čím sa kombinuje?

Svetlo zelená je exotická farba s veľmi príjemným teplým odtieňom. Je to zelená farba spojená s rannou jarou, s mladou trávou a prvými listami na kríkoch, ktoré ožívajú, ako aj s teplým slnkom a rekreáciou v prírode. Silný, energický a nákazlivý s dobrou, pozitívnou energiou – takto možno svetlo zelenú farbu opísať niekoľkými slovami. Použitý v interiéroch obývačky prináša do miestnosti skutočnú sviežosť, otvorenosť a modernosť. Farby úžasne vytvárajú pozitívnu atmosféru plnú nádeje a dobrej nálady. Svetlozelená vyzerá najkrajšie v interiéroch zaplavených jasným prirodzeným svetlom, ktoré dokonale zvýrazňuje jej najlepšie tóny. Funguje skvele ako základná farba používaná na stenách, tak aj ako šťavnaté prísady. Perfektné duo je vytvorené s odtieňmi šedej.

Na správnu kombináciu farieb stojí za to použiť hlavný nástroj práce interiérového dizajnéra, a to farebné koliesko..

Farby umiestnené v kruhu vám umožňujú kombinovať navzájom protiľahlé (dodatočné) alebo susedné farby, to znamená susedné (podobné). Svetlo zelená na farebnom koliesku je v tesnej blízkosti žltej (citrónovej) a zelenej. Takéto kombinácie používané v interiéri (napríklad pastely, mätové steny, svetlozelená pohovka a citrónové vankúše) pôsobia harmonicky, ale sú celkom zrejmé. Kombinácia svetlo zelenej s tyrkysovou je tiež považovaná za správnu, napríklad s konzervatívnymi odtieňmi modrej. Odvážnejším ľuďom možno odporučiť vysoký kontrast farieb, získaný kombináciou svetlo zelenej a červenofialovej, čo je kontrast na farebnom koliesku. Bohatá svetlo zelená farba vyzerá zaujímavo aj s čiernou.

Sivozelená obývačka – perfektné duo

Kombinácia šedej so silnou a výraznou svetlo zelenou vytvára mimoriadne harmonickú kombináciu, dokonalú a hlavne prospešnú pre obe farby, pretože sa navzájom perfektne dopĺňajú a prinášajú to najlepšie zo seba. Šedá farba patrí do skupiny tlmených, pokojných a mierne chladných. Často sa používa v celom interiéri, ako základ aj ako doplnky, aj keď jeho elegancia môže byť zdrvujúca a dokonca trochu nudná. Medzitým skombinujte sivú s jemným šalátom, ktorý sa môže pohybovať od odvážnej zelenej po jemnú žltú pre úplne nový rozmer obývacích izieb. Svetlo zelená potrebuje pre svoju spoločnosť kvety, ktoré nad ním nebudú dominovať, ale stanú sa iba elegantným pozadím. Šedá na pozadí jasnej zelene sa objaví v celej svojej sláve. Túto jedinečnú kombináciu farieb je možné použiť v mnohých verziách.

Svetlo zelená tapeta v obývacej izbe: farba steny

Svetlo zelená je intenzívna farba, ktorá môže namáhať oči pri použití na veľkom povrchu, najmä s veľmi jasnými neónovými odtieňmi. V interiéroch orientovaných na juh môže tento efekt zosilniť silné slnečné svetlo. Je vhodnejšie použiť svetlo zelenú ako farebnú škvrnu v obmedzenej oblasti, ktorá je určená na revitalizáciu priestoru. Príkladom je jedna stena miestnosti, ktorú sa oplatí zvoliť, zvislý prúžok (napríklad komín) alebo spodný vodorovný vo forme panelov. Dobrým riešením je aj svetlo zelená v interiéri v kombinácii s bielym nábytkom a doplnkami. Svetlozelená tapeta vyzerá zaujímavo v kombinácii s bielymi rámami okien a dverí.

Svetlo zelená kuchyňa-obývacia izba

Energetická limetková zeleň oživí achromatický kuchynský nábytok v kombinácii s obývacou izbou. Fasády bielej, sivej alebo čiernej farby sú perfektne kombinované s doplnkami vo svetlo zelenej farbe. Medzi príklady farebných akcentov patrí hriankovač alebo mixér a mlynček na korenie a soľ. Obľúbené je tiež používanie svetlo zelenej kuchynskej zástery, napríklad lakovaného skla..

Svetlo zelené závesy a ďalšie doplnky v interiéri obývačky

Farby hrajú v našich životoch mimoriadne dôležitú úlohu a najlepším príkladom je, že každý má obľúbeného, ​​v ktorom sa cíti skvele. Väčšina ľudí vie, že každá farba môže na človeka určitým spôsobom pôsobiť, a tak sa mnohí vyhýbajú obklopeniu intenzívnou červenou a keď si chcú oddýchnuť, voľba padne na zelenú. Biela alebo modrá vyvolávajú pocit výnimočnej estetiky a čistoty, zatiaľ čo piesok, béžová alebo svetlo béžová sú teplé farby spojené s požiarmi v domácnostiach. Podobnú úlohu a efekt majú aj dekorácie vo vybraných farbách, vrátane doplnkov vo svetlo zelených farbách..

V interiéroch sa svetlo zelená používa hlavne ako farebný akcent na obmedzenom povrchu, oživuje miestnosť a dodáva energiu. V trendových farbách si môžete vybrať doplnky v podobe vankúšov, závesov, prehozov, rámov alebo váz. Svetlo zelená sa nachádza na lampách, vypínačoch, zásuvkách.

Nábytok v svetlo zelenej farbe

Pre milovníkov svetlo zelených farieb možno okrem obľúbených doplnkov odporučiť čalúnený nábytok tejto farby, to znamená pohovky, pufy a kreslá. Bude pracovať v interiéri zdobenom napríklad v škandinávskom štýle, narúšajúcom monotónnosť achromatických farieb. Ak chcete upokojiť intenzívnu limetkovú zelenú, môžete ju skombinovať s pastelovejšou farbou, ako je mäta zelená. Svetlý nábytok bude vyzerať harmonicky na pozadí pastelových stien. Ak máte radi neustále zmeny farieb v interiéri, namiesto nákupu svetlo zelenej pohovky alebo kresla tejto farby si môžete vybrať svetlý poťah nábytku.

Svetlozelená farba vyzerá veľmi dobre, ak sa používa na steny. Takýto dominantný zelený tón v celej miestnosti prinesie veľa pozitívnych emócií. Ak sa však bojíte použiť túto intenzívnu farbu v celom interiéri, potom siahnite po doplnkoch. Toto riešenie dokonale rozbije chlad interiéru. Pozrite sa na prezentovanú fotogalériu svetlo zelenej obývačky, kde nájdete mnoho zaujímavých nápadov na zavedenie svetlo zelenej do dizajnu miestnosti.