Svetlá chodba: nápady na zdobenie malých chodieb

Chodba je prvou miestnosťou, ktorú ľudia uvidia pri vstupe do domu. Prirodzene sa jedná o vizitku, preto stojí za to dbať na to, aby bola chodba esteticky vyzdobená, ale zároveň prispievala k jednoduchému udržaniu poriadku. Pozrite sa na nápady na zdobenie svetlej chodby.

Chodba vo svetlých farbách – stávka na steny

Chodby v moderných domácnostiach sú často malé, úzke, stiesnené miestnosti bez okien. Použitím farieb, správneho osvetlenia a skrytých skriniek však môžete vytvoriť príjemný dekor chodby, aj keď na to nemáte najlepšie podmienky..

Ak je miestnosť veľká a naplnená prirodzeným svetlom, je jednoduchšie pracovať s tmavšími farbami. Ak je však miestnosť malá a úzka, potom vymaľovaná v tmavej farbe bude vyzerať ešte menšia. Aby ste vytvorili pocit priestrannosti, je lepšie na steny použiť biele alebo iné svetlé odtiene..

Ak je chodba veľmi dlhá, bolo by pekné vymaľovať takmer celú stenu na bielo, ale nakoniec bude čiastočne tmavá. V zásade bude chodba pôsobiť kratšie a širšie..

Svetlo-tmavá chodba: farebná podlaha a svetlý strop

Preferovaným riešením by bol kontrast medzi stenou a podlahou. Tmavá podlaha funguje najlepšie so svetlými stenami, pretože táto juxtapozícia opticky rozšíri miestnosť. Navyše je dobré, keď má podlaha farbu z palety zeme, ktorá poskytuje domácnostiam pocit pohodlia..

Pokiaľ ide o strop, je lepšie ho natrieť na bielo. Ak je výška miestnosti štandardná, to znamená asi 2,5 metra, miestnosť s tmavým stropom by pôsobila nižšie. Na druhej strane, ak je strop rozhodne vyšší, použitie tmavšieho odtieňa predsieň zútulní..

Svetlá vstupná hala: byt pod stromom

Rámy, lišty a ďalšie prvky z dreva by mali byť hladké a na zachovanie harmónie v miestnosti je dobré aplikovať rovnaké odtiene na steny a drevené prvky. Rozhodnite sa pre tlmené tóny, pretože bude pre vás jednoduchšie zladiť ostatné prvky dekorácie bez toho, aby ste riskovali, že vytvoríte dojem chaosu. Pri výbere farby dverí je možné dovoliť trochu šialenstva. Dávajte si však pozor, aby farba dverí nebola voči stenám a doskám príliš tmavá, inak môže byť efekt opačný..

Farby, ktoré vám robia radosť, vstupujte do chodby napríklad na obrázkoch. Fotografie môžu byť tiež priateľským doplnkom dekorácie, ktorá bude osobným a príjemným prvkom aranžmán. Tiež je dobré nainštalovať zrkadlá, ktoré odrazom svetla opticky zväčšia chodbu. Zaujímavým riešením je atmosférické osvetlenie, ktoré dotvára celé aranžmán..

Vstupná chodba v ľahkom štýle

Najbežnejším škandinávskym štýlom je dôraz na žiarivé farby a prírodné materiály. Prevládajú odtiene ako biela, krémová, svetlo šedá, pusinka a drevo. V moderných škandinávskych interiéroch je stále viac pastelových (ružová, mäta, modrá), ale aj zlata a medi. Pri zariaďovaní chodby v škandinávskom štýle stojí za to zvoliť svetlé steny, najlepšie biele.

Moderná svetlá chodba

Priechodné miestnosti v interiéri sa zvyčajne ošetrujú bez iniciatívy. Kuchyni, spálni alebo obývačke sa zvyčajne venuje veľká pozornosť, ale nie chodbe. Dobrá poloha by mala brať do úvahy interiérový dizajn každej miestnosti. Univerzálnym riešením pre moderné chodby bude minimalistické usporiadanie založené na bielej farbe. Táto farba bude dobrým riešením pre akýkoľvek interiér. Potrebné vybavenie, sedačky alebo dekorácie nájdete jednoducho. Akýkoľvek akcent farby na bielom pozadí vyzerá majestátne, ale nemali by ste preháňať počet farieb. Biela chodba bude fungovať aj v úzkej miestnosti, s ktorou sa často stretávame v malých bytoch..

Svetlé tapety na chodbe

Chodba by mala vyzerať obzvlášť esteticky a príjemne. Na dekoráciu stien si môžete vybrať tapetu so špeciálnou zbierkou vzorov a vysokou trvanlivosťou. Je to tiež miestnosť, kde sú steny obzvlášť náchylné na znečistenie. Preto, aby ste zaistili, že tapeta bude v priebehu rokov vyzerať dobre, mali by ste zvoliť produkt najvyššej kvality. Vyberajte zo širokého výberu neobvyklých tapiet, ktoré vás ohromia nielen fantastickým dizajnom, ale aj bohatosťou textúr a vysoko kvalitných materiálov, z ktorých sú vyrobené. Svetelné možnosti by boli vynikajúcou voľbou..

Monotónne alebo viacfarebné? Klasický alebo moderný? Kvetinová alebo mestská architektúra? Vybrať správnu dekoratívnu tapetu pre konkrétnu miestnosť môže byť náročné. Interiérový dizajn s dekoratívnymi tapetami vo svetlých farbách je opäť v móde. Pri výbere dekoratívnych tapiet na steny by sa v prvom rade mala dodržať zásada, že je v súlade s celým interiérom a najmä s dverami a podlahou. Nemali by ste zabúdať, že vzor dekoratívnej nástennej tapety musí tiež zodpovedať veľkosti miestnosti. Tapeta do obývačky, kuchyne alebo chodby sa teda bude líšiť. Preto pri hľadaní tapiet na steny stojí za to objasniť všetky kritériá, ktoré sú pre vás dôležité. Najlepšie je začať výberom svojich obľúbených farieb s ohľadom na textúru, ktorá môže byť hladká alebo vzorovaná..

Aby ste aranžmán trochu okorenili, zvoľte tapety na stenu v zaujímavých pravidelných vzoroch, ktoré ladia s aranžmánom celku. Môžete zvážiť tapetu s geometrickým alebo kvetinovým vzorom. Ak nájdete nástenné maľby s grafikou, ktorá dokonale vyplní interiér, zvážte možnosti ich použitia..

Svetlé dvere na chodbe

Aká farba dverí bude najlepšia v ľahkej chodbe? Mali by ste zvoliť šedé dvere, biele alebo možno hnedé? Interiérové ​​dvere nielenže oddeľujú protestantizmus, ale sú aj dôležitým prvkom interiéru.

Svetlé dvere vyzerajú krásne z obývačky aj z chodby. Hladké, tlmené farby a bez ďalších dekoratívnych prvkov sú dvere ideálne pre moderný interiér. Povrchy z matného dreva vo svetlých farbách zvýrazňujú tmavšiu podlahu, zatiaľ čo biele lakované dvere opticky rozširujú interiér.

Ľahká skriňa na chodbe

Praktické predsieňové skrinky by mali byť navrhnuté tak, aby uľahčovali každodenný život. Je dôležité, aby boli priestranné, estetické a ladili s interiérom, pretože šatník do chodby je prvým prvkom výzdoby, ktorý hostia uvidia, keď prekročia prah domu..

Svetlé šatníky na chodbu – usporiadanie malého priestoru

Predsieňové skrinky majú pomôcť s ukladaním oblečenia, ale musia ladiť aj s priestorom, ktorý je často náročné zorganizovať. Často majú byty malú, slabo osvetlenú chodbu, v ktorej chýba priestor na všetko. V takejto situácii vyberte ľahké skrinky a model so zrkadlom, ktoré vizuálne rozšíria priestor miestnosti..

Vyberte si kus nábytku, ktorý je svetlých farieb, to znamená praktický odtieň, napríklad modrastý sivý, ktorý sa nebude tak ľahko špiniť ako biela chodbová skriňa, ale vizuálny efekt bude podobný..

Charakteristickým znakom svetlého interiéru chodby je predovšetkým dôraz na priestornosť. Na to musíte pri každom organizačnom kroku myslieť. Ako teda vyzdobiť chodbu, aby mala krásny vzhľad pomocou svetlých farieb? Využite pripravené nápady vo fotogalérii.