Stretch strop na chodbe – dizajnové prvky a krásne nápady na dizajn

Ako viete, chodba je «vizitka» akýkoľvek dom alebo byt. Preto by otázke usporiadania interiéru tejto miestnosti nemala byť venovaná menšia pozornosť ako ostatným v miestnostiach a samozrejme by sa pri tom mali používať iba vysokokvalitné materiály. Zároveň by sme nemali zabúdať na integrovaný prístup k takejto udalosti. Koniec koncov, tu by sa všetky detaily mali harmonicky dopĺňať, počnúc obkladom steny, podlahou a končiac stropom. A správne rozhodnutia umožnia nielen vizuálne opraviť tvar miestnosti, rozšíriť priestor, ale tiež vytvoriť najpohodlnejšiu a najpríjemnejšiu izbu. Dnes budeme hovoriť o jednom z najobľúbenejších dizajnových riešení pre výzdobu chodby – strečový strop. Pretože je to práve táto metóda konečnej úpravy, ktorá vám umožní vytvoriť perfektný povrch bez veľkých nepríjemností a námahy. O tom, aké typy PVC plátien sú prezentované modernému spotrebiteľovi a ako presne môžete s ich pomocou podrobnejšie vybaviť dizajn chodby nižšie.

Stretch strop na chodbe – výhody a nevýhody

Len pred niekoľkými rokmi bol strešný strop niečím, čo bolo pre viacerých spotrebiteľov nedostupné. Moderné technológie sa však neustále vyvíjajú a v dnešnej dobe je takáto dekorácia stropu považovaná za pomerne populárnu a cenovo dostupnú aj pre bežných občanov. A to nie je vôbec prekvapujúce, pretože v charakteristikách takého vynálezu je pomerne veľa plusov ako mínusov..

Medzi výhody použitia strečových stropov pri výzdobe priestorov patrí vedúca pozícia v trvanlivosti PVC plátien a rôznych dizajnoch výrobkov, čo uľahčuje doplnenie jedného alebo druhého štýlu a nemyslí na aktualizáciu stropu menej často. ako raz za niekoľko desaťročí. Rovnako dôležitý faktor možno nazvať úplnou absenciou akýchkoľvek predbežných prác na príprave pracovného povrchu na inštaláciu konštrukcie, čo výrazne šetrí čas a peniaze zákazníka..

Strešné stropy vďaka svojej pružnosti dobre chránia majetok v prípade úniku vody z horných poschodí. Bude stačiť, aby ste zavolali čarodejníka, ktorý odpojí časť plátna a pomôže vypustiť vodu nahromadenú vo vnútri konštrukcie. Tento povlak sa ľahko udržiava v perfektnom stave. A čo je najdôležitejšie, napínacie stropy sú jednodielnou štruktúrou, ktorá v sebe čo najviac skrýva rôzne nerovnosti..

Pokiaľ ide o nevýhody napínaných stropov, tu je možné poznamenať «neha» podobná konštrukcia. Pvc plátno sa dokonale napína, ale je príliš citlivé na rôzne druhy mechanického poškodenia. Mali by ste tiež vedieť, že prietoková fólia je namontovaná v určitom tepelnom režime, a preto sú pre ňu kontraindikované príliš vysoké alebo naopak nízke teploty..

Inštalácia takejto povrchovej úpravy navyše vyžaduje určité zručnosti, schopnosti a špeciálne vybavenie, takže touto prácou by mali byť poverení iba dôveryhodní remeselníci. A nakoniec môžeme dodať, že takýto dizajn zahŕňa mierne zníženie úrovne stropu.

Typy napínacích stropov pre chodbu

Rovnako ako mnoho ďalších možností dekorácie interiéru, napínané stropy majú mnoho typov a líšia sa navzájom textúrou, štrukturálnou zložitosťou a dizajnom. Podľa štruktúry je možné všetky stropné plátna z PVC podmienečne rozdeliť na matné, lesklé a saténové výrobky. Lesk má schopnosť odrážať celý obsah chodby ako zrkadlo a bude ideálnym riešením, ak potrebujete priestor vizuálne zväčšiť..

Matné napínacie stropy, aj keď sa do určitej miery podobajú lakovanému povrchu, sa vyznačujú trvanlivosťou a všestrannosťou. Takéto plátna si dokonale zachovávajú svoj pôvodný vzhľad pri zdobení stropu v miestnostiach s neštandardnými rozmermi a úplne vylučujú možnosť lomu svetla v situáciách so zložitou architektúrou.

Saténové PVC plátno je ideálnou možnosťou v prípadoch, keď sa lesk zdá príliš chytľavý a matné plátno je naopak príliš jednoduché a stručné. Jeho jemná štruktúra s trblietavým efektom vyzerá ako hodváb a v závislosti od jasu a typu osvetlenia poteší majiteľov neuveriteľne krásnou hrou svetla a originálnym tajným vzorom..

Stretch stropy s efektom tlače fotografií sú dostatočne kvalitnou a vierohodnou napodobeninou akéhokoľvek obrázku, či už ide o originálny kvetinový ornament, rôzne vzory alebo opakovanie skice na akúkoľvek tému. Takáto myšlienka vám umožňuje preniesť do reality najneobvyklejšie riešenia a vytvoriť jedinečný dizajn, ktorý spĺňa všetky požiadavky a chuťové preferencie majiteľov chodby..

Ak vezmeme do úvahy napínané stropy podľa variácií dizajnu, potom v tomto prípade môžu byť všetky výrobky rozdelené na jednoúrovňové, dvojúrovňové a viacúrovňové. Jednoúrovňové napínacie stropy sa považujú za najbežnejšie a najlacnejšie povrchové úpravy, ktoré sú ideálne na usporiadanie malých chodieb.

Dvojúrovňové konštrukcie sa používajú hlavne na vizuálne zvýšenie úrovne stropu.

Viacúrovňové štruktúry sú dôležité pre návrh veľkých miestností..

Pokiaľ ide o dizajn napínacích stropov, v tomto prípade môžete dať prednosť obyčajnému matnému alebo lesklému povrchu, vytvoriť na strope akúsi hviezdnu oblohu, napodobniť akýkoľvek povrch pomocou PVC plátna alebo realizovať svoje vlastné fantázie..

Ako si vybrať farbu strečového stropu na chodbe

Príklady farebného výkonu strečových stropov príjemne prekvapia aj toho najnáročnejšieho zákazníka, pretože tu môžete vytvoriť nielen bohatú monochromatickú farbu alebo napodobniť mnoho textúr, ale tiež použiť kontrastné kombinácie a plynulé prechody. Biely strečový strop je rovnako dobrý v matnom aj lesklom prevedení, perfektný pre akýkoľvek štýl a nádherne kombinovaný s inými odtieňmi.

Čierny strop, napriek svojej hĺbke a kontrastu, vyzerá celkom slávnostne a zaujímavo v kombinácii s bielymi a akýmikoľvek svetlými stenami.

Na podvedomej úrovni sú hnedé odtiene spojené s prírodou a napĺňajú miestnosť teplom.

Modrá pripomína vzduch, vodu a vždy má upokojujúci účinok.

Celá paleta farieb ružovej a lila vyzerá romanticky a trochu zasnene..

Červený strečový strop je odvážnym rozhodnutím, ktoré dokonale dopĺňa avantgardný štýl.

Šedé odtiene zaplnia dizajn poznámkami zdržanlivosti a závažnosti.

Žltá fólia urobí miestnosť jasnejšou a zároveň útulnou.

Stretch stropné osvetlenie

Rozloženie väčšiny chodieb spravidla neznamená prítomnosť okenných otvorov. Pri vytváraní moderného dizajnu v tejto miestnosti by ste sa preto mali určite starať o dostatočne pohodlné a jasné svetlo. Klasická verzia osvetlenia vo forme lustra s masívnymi ozdobami bude perfektným riešením pre chodbu v klasickom štýle.

Osvetľovacie položky vyrobené vo forme lamelových štruktúr sú ideálne pre podkrovnú, grunge alebo minimalistickú chodbu. Bodové usporiadanie svietidiel zabezpečí rovnomerné osvetlenie po celom obvode. Je dôležité použiť dekoratívny typ osvetlenia na doplnenie viacúrovňových napínacích plátien, ktoré umožnia zvýrazniť jednu alebo inú funkčnú oblasť..

Závesnú konštrukciu s PVC plátnom možno nazvať univerzálnym riešením na dokončenie stropu na chodbe. Koniec koncov, ako vidíte, rozmanitosť tohto typu povrchovej úpravy môže uspokojiť potreby najnáročnejšieho zákazníka. Navyše je to skvelý spôsob, ako sa zachrániť pred pravidelnou renováciou a opravou povrchu stropu po niekoľkých rokoch po generálnej oprave chodby..