Steampunk pre šokujúce: koncept štýlu

Čas sýtosti – skôr takto sa dajú dnes charakterizovať trendy interiérového dizajnu. Je dosť ťažké prekvapiť moderných obyvateľov, a ešte viac – ohromiť. Asketizmus a luxus, fanatické retro a ultramoderné – to všetko v rôznych variáciách nájdete v každom dome, kancelárii, inštitúcii. Ale našťastie originálne nápady existujú a jedným z nich je steampunk.

Steampunk za šok

Štýlový koncept

Steampunk, alebo sa mu často hovorí, nie je len vizuálnym obrazom, je to životný štýl a alternatíva k našej realite nanotechnológií a mikro-technológií. Podstatou steampunku je estetické zjednotenie minulosti a budúcnosti, ako aj vytvorenie mimoriadnej romantiky. Tento druh života vyzerá staromódne, ale tak či onak hovorí o budúcnosti. Tento štýl aktívne používa zabudnuté objekty, ktoré sa šikovne zmenia na užitočné produkty..

Steampunk

Hlavný dej steampunku

Predstavte si, že vedecký a technologický pokrok postupoval inak. Namiesto plastov, mobilných telefónov a počítačov tu boli úplne iné stroje a prístroje, poháňané napríklad parnými strojmi. Povolenie na používanie bolo skôr potrebné vydať prakticky pre každé zariadenie. Alebo možno také povolenia neboli vôbec požadované? Je nepravdepodobné, že by niekto mohol predpovedať vývoj legislatívneho rámca v alternatívnej histórii, pokiaľ nie je iba spisovateľom sci -fi. Napokon to bol práve on, kto vo svojej sci -fi literatúre popísal steampunkové štýly interiérov a zariadenia mnohých zariadení. Stúpenci neštandardných myšlienok dizajnu sa nemusia ponoriť do románov H. Wellsa alebo J. Verna – koniec koncov, obraz už dlho stelesňuje filmár.

Špecifickosť štýlu

Materiál

Interiér steampunk kategoricky neakceptuje použitie syntetických materiálov – iba kameňa, dreva, kovu (najlepšie bronzu) a skla. Nikto vás samozrejme nenúti inštalovať doma objemný parný stroj alebo inú inštaláciu, ktorá vyžaduje špeciálne povolenie na používanie. Dnes výrobcovia ponúkajú veľké množstvo materiálov, ktoré napodobňujú vzhľad a textúru kovov, rôznych drevín. A na dokončenie stropov a stien sú perfektné lamináty, akryly, dyhy a ďalšie špeciálne nátery..

Tajomstvo štýlu

Steampunk v kúpeľni

Organizácia vesmíru

Steampunk netoleruje prázdnoty v interiéri, ale zbytočné haldy sú tu tiež zbytočné. Vzdialenosť medzi nábytkom by mala umožniť členom domácnosti navzájom voľne komunikovať a presúvať sa z jednej miestnosti do druhej. Priestranný interiér by mal upútať, inšpirovať a vytvárať skutočne kreatívnu atmosféru..

Steampunk v celom svojom prejave

Osvetlenie

Nie príliš jasné, mäkké rozptýlené svetlo dokonale zdôrazní štýl interiéru. Problematika osvetlenia si samozrejme vyžaduje osobitnú pozornosť, pretože výber správnych svietidiel nie je taký jednoduchý. Alternatívne sú viktoriánske nástenné svietniky dokonalé – koncept steampunk sa spája s touto érou..

Steampunk žiarovky

Tematický luster

Vnútorné prvky

Tento štýl môžu stelesniť už predné dvere. Klasický zvon sa dá teda premeniť na akúsi páku alebo zaujímavý predmet s rúrkami. V porovnaní s nepríjemným hrkotaním a inými elektronickými signálmi by mal znieť čo najprirodzenejšie, napodobňovať napríklad zvuky klaksónu alebo klavichordu..

Kuchyňa sa môže stať neuveriteľným stelesnením násilnej fantázie steampunku. Domáce spotrebiče tu môžu byť ozdobené všetkými druhmi archaických detailov, ovplyvnenými mechanizmami, hrubými skrutkami a maticami. Príbory – nože, lyžice, vidličky atď. Budú na podobnom obrázku vyzerať viac než veľkolepo. Do držadiel sú spravidla zabudované kovové prvky, ktoré ich mierne predlžujú.

Stelesnenie štýlu v kuchyni

Steampunk v interiéri kuchyne

Originalita štýlu

V steampunkovom prevedení je vítaný starožitný barometer, nástenné alebo podlahové mechanické hodiny, ortuťový drevený teplomer. Starý telefón s páčkou, písacím strojom dokonale zapadne do interiéru a vytvorí jedinečný tajomný sprievod.

Intenzívny steampunk dizajn pre kreatívnu myseľ

Diskrétny steampunk

Majte na pamäti, že steampunk si musí chvíľu zvykať. Nie každý dokáže okamžite pochopiť a oceniť jeho špecifickú originalitu. Postupné štúdium a kompetentný dizajn jednotlivých položiek z vás však môžu urobiť fanúšika steampunku. Koniec koncov, je v ňom toľko tepla, akejsi nápadnej neobvyklosti a sily štruktúr, ktoré vypĺňajú každodenný život a ktoré treba využiť a dobyť. Veľký záujem a nekonečné otázky vzbudia tieto podivné predmety medzi hosťami domu, čím potešia majiteľov. «Čo to je?», – pýtajú sa zvedaví návštevníci. «Toto je steampunk!», – domácnosť odpovie hrdo a hrdo, pretože je originálna, štýlová, krásna a neskutočne zaujímavá!

Štylistické návrhy

Špecifická originalita