Spálňa pre teenager: útulné a štýlové izby pre chlapcov a dievčatá

Moderné izby tínedžerov sú zóny, súkromné ​​oblasti, kde sú rozhodnutia o rodičovstve oslabené. Dospievanie je obdobím, keď sa dieťa postupne mení na dospelého, hlava mu vrie v myšlienkach a kreativita sa posúva na vyššiu úroveň. Stojí za to využiť tento okamih tým, že dáte svojmu dieťaťu zelenú, a nechajte ho, nech sa postará o výzdobu miestnosti pomocou vlastných originálnych nápadov..

Spálňa pre teenagera: ktorý štýl najlepšie vyhovuje?

Pekná priestranná spálňa je ideálna pre teenagera, ale adekvátny priestor nie je vždy k dispozícii. Našťastie nemusíte byť interiérovým dizajnérom, aby ste sa zabavili pri organizovaní malého obytného priestoru..

Moderný štýl je jediným skutočným riešením pre krásnu dospievajúcu izbu, či už je spálňa pre chlapca alebo dievča. Je veľmi dôležité, aby ste vyplnili priestor koníčkami, záujmami a osobnými preferenciami dieťaťa. Popové hviezdy, futbal alebo iné zdroje inšpirácie môžu mať dobrý základ. Ale na druhej strane, také veci nemožno preceňovať. Uistite sa, že so svojim dieťaťom nájdete dokonalú rovnováhu..

Návrh spálne pre teenagerov: Krásne dekorácie na stenu

Pri zdobení miestnosti by mali byť steny zdobené. V miestnosti pre teenagerov by ste mali najskôr venovať pozornosť návrhu veľkých lietadiel, ako v iných spálňach..

Tapeta v spálni pre teenagera alebo maľovanie stien v peknej farbe?

Priania vášho syna alebo dcéry sú veľmi dôležité, ale nevyberajte príliš veľa farieb. Môže sa stať, že po niekoľkých mesiacoch si dieťa praje zmeniť svoju izbu. Steny je dobré ozdobiť plagátmi, obrazmi a inými vecami, ktoré je možné v prípade potreby odstrániť. Tabuľa môže byť tiež veľmi nápomocná. Existuje mnoho ďalších zaujímavých riešení, ktoré je potrebné zvážiť, ako môžete zdobiť steny..

Tematický dekor

Ak je vaše dieťa fanúšikom akýchkoľvek postáv, môžete v tejto téme vyzdobiť celú izbu. Napríklad, ak má teenager rád superhrdinov, mali by ste na jednu zo stien použiť príslušnú tapetu. Ďalšie témy, ktoré môžu pobaviť predstavivosť a urobiť dieťa šťastným: miestnosť v džungli, pirátska spálňa, hinduistická sála a ďalšie.

Nábytok do spálne pre teenagerov

Najdôležitejšou vecou pre teenagerov je nájsť správny nábytok. Najdôležitejším východiskovým bodom je moderná posteľ. Teraz, keď vaše deti vstupujú do dospelosti, je detská postieľka minulosťou. Možno existuje priestor pre dvojitý model, pretože dáva dieťaťu pocit, že sa s ním zaobchádza ako s dospelým. Nezabudnite na dobré obliečky, ktoré sú v rovnakom štýle ako vo zvyšku miestnosti..

Do miestnosti pre teenagerov je potrebný ďalší nábytok, napríklad písací stôl. Investujte do toho, pretože vaše dieťa sa musí vedieť správne učiť. Stôl by mal byť vybavený kvalitnou kancelárskou stoličkou..

Navyše, samozrejme, potrebujete dobrý šatník. Zvážte aj police na knihy, disky CD a DVD. Je dobré mať miesto na sedenie na gauči alebo pekných stoličkách..

Poskytnite pyžamu viac miesta, pretože deti často pozývajú priateľov na spánok. Zásuvky sú ideálne, pretože sú pod posteľou a používajú sa, keď je to potrebné..

Ak to veľkosť miestnosti dovoľuje, stojí za to dať malý stôl a stoličky, aby deti mohli spoločne kresliť. Umiestnenie drevených políc na steny je dobrým spôsobom, ako udržať poriadok a optimalizovať priestor..

Interiér spálne pre teenagera: vhodné osvetlenie a ďalšie príslušenstvo

Dostatočné svetlo je dôležité aj v detskej izbe. V ideálnom prípade by mala mať spálňa dostatok prirodzeného svetla, ako aj dobré svetlo zo stropnej žiarovky, nočného stolíka a písacieho stola. Môžu sa použiť aj nočné svetlá.

Pokiaľ ide o príslušenstvo, môžete tabuľu pripevniť bielymi a farebnými ceruzkami alebo namaľovať časť steny, aby fungovala ako doska. Určitý priestor je možné použiť na vkladanie fotografií a kresieb a zdobenie stien farebnými kresbami môže z miestnosti urobiť zábavu a vzrušenie..

Spálňa pre dospievajúce dievča

Dievčenské izby pre teenagerov, v súlade s pravidlami platnými pri návrhu interiéru obytných priestorov, by mali byť naplnené bohatými farbami a potešené štýlovou výzdobou. Tínedžerská spálňa môže tiež kombinovať klasické farby s výraznejšími farbami, ktoré dodajú priestoru pozitívnu atmosféru. Všetko bude doplnené dobre zvoleným nábytkom do miestnosti pre mládež: pre sofistikované dievčatá – ľahké a nežné a pre odvážnejšie – s mierne výraznejšími akcentmi.

Ak je obľúbenou farbou vašej dcéry ruže a fialová, potom zariaďte zariadenie dievčenskej izby tak, aby pripomínalo oblak cukrovej vaty. V mládežníckych izbách pre hudobne nadané dievčatá stojí za to použiť úpravy s dekoráciami vo forme nástrojov..

Spálňa pre dospievajúceho chlapca

Tematické miestnosti sú obľúbené u chlapcov. Každý mladý človek má aspoň jeden obľúbený šport alebo iné hobby, na ktoré má konkrétnu slabosť. Nechajte chlapca zavesiť na stenu v miestnosti plagát alebo obrázok jeho idola.

Dizajnéri odporúčajú, aby si chlapčenská izba osvojila mužské farby a mestský štýl, ako vo svete futbalistov, skateboardistov atď. Štýlový dizajn individuálnej zóny adolescenta je veľmi dôležitý, pretože v tomto období je dieťa obzvlášť nadšené, prejavuje záujmy, hľadá sa v športe, hudbe, vede.

Izba pre mládež pre chlapca môže byť tiež zariadená v komiksovom štýle. Graffiti s atletickou siluetou Hulka, Batmana alebo pár čitateľných hesiel na stene – vydarená kompozícia, ktorá osloví nielen obyvateľa tejto miestnosti, ale určite aj jeho hostí. Moderná spálňa pre mládež môže byť dokonca zdrojom hrdosti.

Spálňa v štýle teenagera: správne zónovanie

Moderné spálne pre mládež sú navrhnuté tak, aby podporovali záujmy teenagerov, ale nezabudnite na povinnosti. Priestor miestnosti pre mládež by mal byť multifunkčný. Bez ohľadu na to, či by sa to dospelému dieťaťu páčilo alebo nie, v miestnosti by malo byť miesto na štúdium. Módna a príjemná izba pre mládež musí spĺňať aj ergonomické požiadavky, ktoré budú nepochybne predstavovať funkčný nábytok..

Chcete, aby vaše dieťa malo nádhernú izbu? Zvážte zbierku hotových návrhov spální pre dospievajúce dievčatá a chlapcov. Zaistite, aby každá izba mala svoj vlastný štýl a charakter.