Spálňa 20 m²: Ako vybaviť priestrannú izbu?

Spálňa s rozlohou 20 metrov štvorcových je pomerne priestranná izba, ktorou sa nemôže pochváliť každá rodina žijúca v obyčajnom byte alebo dome. Preto sa taká objemná spálňa môže stať vynikajúcim základom pre realizáciu najkreatívnejších návrhových nápadov a stelesnenie všetkých plánov jej obyvateľov..

Nápady na dizajn veľkej spálne

V rozľahlosti veľkej a voľnej spálne bude vhodných veľa možností dizajnu a štýlov. Pred návrhom dizajnu je dôležité stanoviť si priority a určiť, aké ciele a ciele bude miestnosť plniť okrem svojej hlavnej funkcie – miesta na odpočinok a spánok. Je tiež potrebné vybrať štýl interiéru, v ktorom bude spálňa zdobená..

Škandinávsky štýl je v posledných rokoch veľmi populárny kvôli relatívnej jednoduchosti, efektnosti a hospodárnosti – dobre osvetlený, vo svetlých farbách, s použitím jednoduchých rastlinných prvkov a jasných geometrických línií..

Mnohí nepochybne milujú klasický štýl interiéru s charakteristickými vlastnosťami: symetria, rovné čiary, luxusné a vždy prírodné stavebné a dokončovacie materiály. Môžete sa rozhodnúť pre minimalistický štýl alebo moderný high-tech, etnický alebo ekologický štýl, art deco alebo eklekticizmus.

Dispozícia dvadsaťmetrovej spálne

Základ kompetentného usporiadania priestoru akejkoľvek spálne je založený na zásadách ergonómie a vašich preferencií, berúc do úvahy odporúčania dizajnérov a majstrov finišérov. A hlavným konečným cieľom rozloženia je bezpečný, pohodlný, zmysluplný a ergonomický interiér veľkej spálne..

Na dosiahnutie tohto cieľa je dôležité venovať pozornosť nasledujúcim nuansám: veľkosť a tvar miestnosti, koľko osôb bude v miestnosti ubytovaných, veľkosť nábytku do veľkosti spálne, dostatočné a pohodlné umelé a prirodzené osvetlenie, požadované množstvo kvalitného a bezpečného nábytku. Nebude nadbytočné plánovať a umiestňovať prírodné zdroje svetla a systémy umelého osvetlenia.

Zrekonštruovaná spálňa 20 m².

Výber stavebných a dokončovacích materiálov na obnovu dvadsaťmetrovej spálne je veľmi rozmanitý. Na ozdobenie povrchu stropu sa používajú: krásne a trvanlivé napínané stropy, zavesené sadrokartónové konštrukcie, dekoratívna omietka alebo tapeta.

Na ozdobu stien veľkej spálne sa najčastejšie vyberajú papierové alebo vliesové tapety, textúrované, benátske alebo štruktúrne omietky. Podlahu zdobí predovšetkým laminát alebo parkety, často sa používa aj kremenný vinyl alebo linoleum..

Zónovanie spálne s rozlohou 20 m2.

Nielen malé miestnosti vyžadujú ergonomické a premyslené zónovanie. Pri navrhovaní interiéru veľkých spální je to tiež potrebné. Najprv je určené otázkou, ktoré zóny, akú približnú veľkosť a na čo alebo pre koho budú pridelené. V zásade ide o oblasti na odpočinok a spánok, pracovnú zónu, zónovanie sa bude vykonávať pomocou priečok, usporiadania nábytku, rôznych prevedení povrchov stropov, podláh a stien, záclon, dekoratívnych prvkov a príslušenstva.

Dizajn spálne 20 m² so šatňou

Nie je to tak dávno, čo do našich životov vstúpil trend vytvárania a zariaďovania šatní. Je logické a pohodlné umiestniť takúto možnosť do spálne za predpokladu, že to umožňuje pomerne veľká spálňová časť. Obľúbenou dizajnérskou technikou je konštrukcia sadrokartónovej konštrukcie s posuvnými dverami, vo vnútri ktorej sú praktické úložné systémy na veci a obuv. Ak je v spálni výklenok, potom je to tento výklenok, ktorý môže byť organizovaný ako malá šatňa.

Kombinovaná spálňa 20 metrov štvorcových

Veľká spálňa nie je vždy možnosťou plánovanou počas výstavby. Často je to výsledok kombinácie s ďalšou miestnosťou, aby sa zvýšilo množstvo využiteľného domáceho priestoru. Najpopulárnejším riešením tohto problému je kombinácia obývačky, haly a dokonca aj kuchyne so spálňou. Výsledkom je, že podľa efektívneho a ergonomického zónovania dostaneme priestrannú, funkčnú a pohodlnú miestnosť na odpočinok, spánok a každodenný život..

Podľa toho, s ktorou miestnosťou je spálňa kombinovaná, vyberáme aj nábytok. Vstavané kusy nábytku, rôzne druhy nábytkových transformátorov, priečky s policami a výklenkami na umiestnenie vecí, dekoratívne prvky sú veľmi pohodlné a kompaktné. Nezabudnite venovať pozornosť farebnému rozlíšeniu a osvetleniu kombinovanej miestnosti, ktoré mimochodom pomôže aj pri riešení problémov so zónovaním..

Spálňa + detská izba na 20 metrov štvorcových

Nie každý má dnes prístup k luxusným viacizbovým bytom, a preto je kombinácia dvoch spální – detskej a dospelej – bežným prípadom. Táto kombinácia je obzvlášť dôležitá pre majiteľov dvojizbových bytov s jedným alebo viacerými deťmi. V tomto prípade hala alebo obývacia izba plní svoje priame funkcie a spálňa slúži na odpočinok a spánok pre všetkých členov rodiny. A v tomto prípade je potrebné kompetentné zónovanie: rozdelenie spálne na detskú a dospelú časť miestnosti.

Zóny je možné zvýrazniť priečkami, závesmi a nábytkom. Dôležitou otázkou je výber kompaktného, ​​ale priestranného a funkčného nábytku. Aby sa dieťa mohlo v pokojnej atmosfére zapojiť do tvorivosti, pripraviť v budúcnosti lekcie, odporúča sa v spálni umiestniť detské pracovisko so stolom, stoličkou, šatníkom alebo policami, dobrým osvetlením.

Veľká, útulná a funkčná spálňa je skvelým riešením pre každý domov alebo byt. V dôsledku úsilia a peňazí vynaložených na obnovu a interiérový dizajn spálne získate obľúbenú a pohodlnú izbu, ktorá sa stane zdrojom inšpirácie, vitality a túžby dobyť nové výšky.!