Secesná chodba: 100 návrhových nápadov

Umenie interiérového dizajnu dnes ponúka obrovské množstvo štýlov, ktoré pochádzajú z rôznych období, krajín, národov a rôznych typov umenia. Jednou z najobľúbenejších a najharmonickejších je secesia – jemná, prírodná, hladká a rafinovaná.

Vlastnosti secesného štýlu v interiéri

Tento štýl je pre ľudí s vynikajúcim zmyslom pre štýl a vkus bez snahy o pompéznosť a domýšľavosť. Harmonická a elegantná kombinácia jemných a pastelových farieb, použitia prírodných materiálov a prírodných motívov. Moderný sa vyznačuje prítomnosťou klenutých čiar v architektonických štruktúrach, hladkých kriviek v interiérových prvkoch. Moderný sa vyznačuje asymetriou, prítomnosťou sklenených prvkov a dekoratívnych doplnkov, jemnosťou a pohodlím osvetlenia.

Interiérový dizajn v modernom štýle

Na vytvorenie interiéru v tomto štýle potrebujeme: konečnú úpravu alebo štruktúry oválnych a zaoblených tvarov, drevené podlahy alebo imitáciu neutrálnej prírodnej farby. «pod stromom», ekologický nábytok z prírodných materiálov s kovanými detailmi, farebným sklom a vitrážami, neobvyklými asymetrickými lampami a tienidlami, estetickými sochami, obrazmi, figúrkami, textilom obmedzeným vo farebnej palete, mramorovými alebo kamennými materiálmi na zdobenie rôznych interiérových komponentov.

Vstupná hala v secesnom štýle v dome

Na chodbe veľkého domu je možné secesný štýl realizovať v celej jeho kráse a rozmanitosti, pričom sa zohľadnia všetky hlavné charakteristiky a požiadavky. Ak plánujete svoj dom od začiatku stavby až po konečný návrh interiéru, môžete si vopred premyslieť, ako implementovať architektonické prvky secesnej chodby už vo fáze návrhu a výstavby. A vo fáze dokončovacích prác je už potrebné predstaviť prvky interiéru v secesnom štýle a zvoliť vhodnú úpravu stropu, stien, podlahy. A práve v dome je možné použiť jednu z hlavných nuans modernosti – inštalácia kovaných alebo drevených schodísk, veľké schody.

Vstupná hala v secesnom štýle v byte

V prípade secesného interiéru na chodbe bežného bytu budete s najväčšou pravdepodobnosťou musieť predstaviť hlavné charakteristické detaily a štýlové prvky. Navyše, vzhľadom na malú, najčastejšie veľkosť chodby. Preto je dôležité zachovať si zmysel a zmysel pre štýl. Dizajnéri odporúčajú ergonomické drevené skrinky na ukladanie oblečenia a obuvi a používanie kvetinového alebo prírodného dekoru, zrkadiel.

Steny môžu byť čiastočne ozdobené prírodným kameňom vhodným pre secesiu; na pokrytie podlahy zvoľte laminát, parkety alebo linoleum v prírodných odtieňoch «pod stromom», ktorý, plus všetko, bude ľahké udržiavať a používať na chodbe. A samozrejme, pár doplnkov predstavujúcich secesný štýl.

Secesná tapeta na chodbu

Tapeta na chodbu v secesnom štýle stelesňuje hlavné črty tohto štýlu. Takže pre vašu chodbu sú tapety nenápadných pastelových farieb, hladké alebo so zakrivenými hladkými vzormi, kvetinové ozdoby alebo mramorové motívy perfektné. Je nevyhnutné vziať do úvahy osvetlenie miestnosti prirodzeným a umelým svetlom. Ak je chodba dobre osvetlená, môžete si vybrať tapetu v tmavších odtieňoch, ale ak miestnosť nie je dostatočne osvetlená, musíte dať prednosť svetlým odtieňom tapiet.

Secesné obrazy do chodby

Jednou z najdôležitejších podmienok umiestnenia nástenného umenia je kombinácia farebnej schémy obrazu s farebnou schémou interiéru chodby. To znamená, že ako všetko v secesnom štýle, obrázok alebo niekoľko obrazov by malo byť urobených v pomerne obmedzených farbách, mali by mať k dispozícii prírodné motívy, jemné obrysy a hladké čiary. Hit, ako sa volá «presne tak» tam bude kompozícia troch alebo štyroch obrazov rovnakej témy, umiestnených asymetricky na stene.

Luster v modernom štýle na chodbe

Akýkoľvek druh svietidiel je ideálny pre moderné: nástenné, stropné, závesné. Je dôležité venovať pozornosť a korelovať rozmery chodby a lustra, ako aj stupeň osvetlenia, keď je lampa zapnutá. Pre veľkú a dosť vysokú chodbu je potrebný veľký a silný luster. Ak je chodba malá, ideálnou možnosťou by bola malá jedna alebo viac žiaroviek, bodových svetiel, nástenných svietnikov v krásnych zaoblených odtieňoch s kovanými detailmi.

Secesný nábytok v interiéri chodby

Moderní výrobcovia nábytku nám ponúkajú elegantný výber hotových zostáv nábytku pre chodbu. Môžete si tiež urobiť individuálnu objednávku výberom materiálu, príslušenstva a dekoru, vždy s kovanými a sklenenými prvkami, zrkadlami. Vynikajúcim riešením sú farebné vitráže vo dverách nábytku, interiérových a vchodových dverách umiestnených na chodbe. Či už kupujete hotový nábytok alebo robíte individuálne objednávky, je dôležité vybrať si nábytok, ktorý «zmestí sa» v interiéri chodby zvoleného štýlu vo veľkosti, materiáli a dekore.

Interiér chodby v modernom štýle

Moderný secesný štýl sa často nazýva moderná klasika. Tento názor má skutočne právo existovať. Vďaka moderným inováciám máme novú vysokú úroveň kvality osvetlenia, vysokokvalitný ergonomický nábytok, rôzne inovatívne techniky a technológie na dokončovanie a zdobenie priestorov. Môžeme sa uchýliť k pomoci profesionálnych dizajnérov. Ale zároveň niektoré zo starých, klasických pravidiel a štýlových prvkov, zaujímavé, rokmi overené, techniky a detaily, zostanú v modernosti. Práve táto kombinácia nových a starých myšlienok a riešení robí moderný štýl tak populárnym, milovaným a neprekonateľným..

Vstupná hala v secesnom štýle je moderná, nestrácajúc na aktuálnosti, funkčnej, estetickej a útulnej voľbe. Takáto štýlová, pohodlná a vybavená izba, s ktorou sa každý stretne ako prvú, bude určite dôstojným začiatkom poznávania vášho pohostinného domova..