Rolety: príklady interiérov s krásnym a praktickým dizajnom okien

Hľadáte závesy pre vaše okno a neviete, ktorý systém zvoliť? V každom byte je prístup k prirodzenému svetlu zásadným problémom. Rovnako dôležité je mať možnosť zavrieť okno kedykoľvek počas dňa a vniesť do interiéru príjemný súmrak. Rolety sú jednou z možností praktických a atraktívnych záclon, ktoré sa perfektne hodia doslova do každej miestnosti..

Rolety do okien: riešenie pre každý interiér s výhodami

Množstvo tkanín dostupných pre rolety znamená, že každý nájde presne to, čo potrebuje. Tieto žalúzie vo vodidlách umiestnených na bokoch navyše nielenže vyzerajú krásne, ale aj mimoriadne prakticky. Vďaka bočnej podpore ich ľahko prispôsobíte každému oknu. Špeciálna konštrukcia roliet zaručuje vynikajúcu priľnavosť materiálu k povrchu skla. Rolety teda chránia pred slnkom, aj keď je okno otvorené. Vďaka tomu sa nemusíte obávať, že by materiál bol nevzhľadný a prestal by plniť svoju funkciu. Výberom tohto produktu získate slnečnú ochranu bez ohľadu na polohu okna, čo sa nedá povedať o mnohých ďalších možnostiach dostupných na trhu..

Rolety sú riešením, ktoré si najčastejšie vyberajú moderní ľudia. Je spojená s mnohými výhodami a možnosťami tohto produktu. V prvom rade rolety:

 • extrémne ľahko použiteľný a všestranný;
 • prispôsobiť sa každému interiéru bez ohľadu na to, či ide o moderné alebo klasické usporiadanie;
 • sa vyznačujú veľkým výberom vzorov a farieb.

Rolety sú skvelým riešením, ktoré bude fungovať vo všetkých interiéroch domácností. Nielenže účinne chránia pred slnkom a zaisťujú optimálnu vnútornú teplotu, ale sú tiež veľmi praktické a ľahko nastaviteľné, takže môžete rýchlo stmaviť okno. Mnoho rôznych farieb vám umožňuje vybrať si správny model pre umiestnenie miestnosti. Tieto výrobky poskytnú elegantný vzhľad v interiéri aj ako vynikajúca dekorácia pre exteriér budovy..

Rolety – závesy pre náročných klientov

Ďalším argumentom pri výbere rolety je jej univerzálnosť. Kazetové interiérové ​​rolety je možné objednať na mieru, takže si môžete byť istí, že zodpovedajú presným rozmerom vašich jednotlivých okien. Toto riešenie bude fungovať aj pri najneobvyklejších a najnáročnejších okenných kovaniach. Veľký výber dostupných materiálov vám tiež dáva obrovskú slobodu výberu. Ponuka obsahuje modely «deň noc», poskytuje najlepšiu reguláciu prichádzajúceho svetla. Okrem toho nájdete výrobky z gumy, zatemnenia (ideálne do spální) a štandardných tkanín. Vo fotogalérii zvážte najlepšiu voľbu pre každú izbu..

Rolety s vodidlami – jedno z najlepších riešení

Rolety s bežcami sú jedným z najlepších riešení dostupných na trhu. Sú veľmi obľúbené v súlade s modernými štandardmi a požiadavkami používateľov. Tieto modely vyzerajú štýlovo a široký výber kaziet, ich prevedenie a farby vám umožňujú vybrať si správny model nielen pre plastové, ale aj pre drevené okná. Rolety sa ľahko čistia a sú ideálne pre alergikov. Ukladanie materiálu do kazety zabraňuje nadmernému hromadeniu prachu, roztočov a nečistôt, čo z nich robí oveľa praktickejšiu možnosť ako konvenčné záclony alebo závesy.

Okenné žalúzie – moderný dizajn a neuveriteľná odolnosť

Moderné žalúzie sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov a poskytujú vynikajúcu ochranu pred prílišným slnečným žiarením. Dokonale zapadá do priestoru miestnosti a poskytuje maximálne pohodlie. Tento výrobok je zárukou udržania správnej teploty vo vnútri domu a vytvorenia originálneho charakteru miestnosti. Modely sú k dispozícii v mnohých farbách a veľkostiach.

Rolety pre plastové okná: špecifikácia

Rolety alebo predokenné rolety majú starostlivo profilované rámy. Ploché kazety, v ktorých je materiál umiestnený, a bočné lišty poskytujú vynikajúcu priľnavosť a chránia látku pred skĺznutím. Vďaka tomuto riešeniu okno získava nielen estetický vzhľad, ale aj interiér domu je spoľahlivo chránený pred nadmerným slnečným žiarením. Modely obsahujú rôzne, rovnako funkčné závesy:

 • nepriehľadné;
 • deň a noc;
 • neinvazívne;
 • tepelná izolácia;
 • špecializované výrobky určené na inštaláciu na sklenené balkónové dvere.

Jednoduchá inštalácia elegantného závesu

Žalúzie sa vyznačujú starostlivo vyberanými, vysoko kvalitnými materiálmi a širokým výberom prevedení a farieb. Precízne vyrobené, poskytujú vynikajúcu ochranu pred slnečným žiarením a taktiež vytvárajú útulnú atmosféru. Rolety sú navyše zárukou udržania požadovanej teploty v miestnosti. Sú veľmi ľahko zostaviteľné, všetky potrebné upevňovacie prvky sú súčasťou súpravy. Nepoškodzujú okná a dajú sa ľahko rozobrať. Môžete si kúpiť výrobky v základných, obľúbených veľkostiach, ako aj modely, ktoré vyžadujú iné neštandardné tvary..

Rolety Deň-noc

Rolety na deň a noc sa vyznačujú vysokými výkonovými štandardmi. Vyznačujú sa predovšetkým voľnosťou nastavenia, ktorú zaisťuje systém striedavých skladacích pásov z tmavého a priesvitného materiálu. Jedná sa o veľmi praktické riešenie, vďaka ktorému môžete dávkovať jas v miestnosti. Slnečné svetlo je riadené štandardnou linkou. Zdvihnutie všetkého materiálu, ponechanie striedajúcich sa pruhov alebo úplné zakrytie okna tmavými fragmentmi plátna – to je úplná sloboda výberu, ktorá poskytuje veľa možností použitia roliet.

Výhody roliet Nočný deň

Rolety na deň a noc účinne chránia pred vnútorným vykurovaním a nadmerným slnečným žiarením. Poskytujú intímnu atmosféru a účinne blokujú prienik slnečného svetla, ktoré sa môže odrážať na počítačových monitoroch a iných obrazovkách. Závesy zaručujú vysoký komfort a originálnu estetiku. Sú k dispozícii v mnohých farbách a sú ideálne pre domáce kancelárie a iné prostredia. Pôvodný dizajn vám umožňuje používať rolety deň-noc v interiéri obývačky, spálne a detskej izby. Tieto žalúzie účinne zakrývajú interiér miestnosti pred zvedavými pohľadmi z ulice, takže v kúpeľniach môžete ľahko nainštalovať závesy na deň a noc. Samotný moderný vzhľad je perfektnou ozdobou okna, ktoré už nepotrebuje dodatočnú výzdobu vo forme záclon a záclon..

Rolety Deň-noc na okná bez vŕtania

Inštalácia je veľmi jednoduchá. Nájdete tu praktické modely pripevnené na háčikoch alebo remienkoch na suchý zips. Jednoducho umiestnite tieto upevňovacie prvky v správnej vzdialenosti od seba na okenné rámy, aby ste si užili pôvodnú estetiku interiéru. Rolety so striedavými pruhmi rozložené po celej dĺžke okna budú za slnečného dňa vyzerať veľmi pôsobivo.

Rolety na deň a noc sú k dispozícii aj s kazetami. Toto riešenie vám umožní lepšie ukotviť materiál. Plochá kazeta a voliteľné bočné vodidlá znamenajú, že pruhovaná tkanina sa automaticky nepohybuje. Materiál zostane vždy na svojom mieste. Šikmé okno alebo dokonca silný vietor plátno nepoškodia. Dôležitou vlastnosťou umiestnenia látky do kazety je, že sa prakticky prilepí k oknu a vyčnieva iba 30 mm. Vďaka tomu rolety vždy pôsobia veľmi esteticky a zaisťujú dlhodobé a bezproblémové používanie..

Rozmanitosť modelov žalúzií vo dne i v noci

Roletový systém «deň noc» zaujme svojou jedinečnou estetikou:

 • vyzerá mimoriadne elegantne v okenných rámoch, čo dáva úplnú voľnosť pri ovládaní jasu interiéru;
 • zaisťuje trvanlivosť a bezproblémovú prevádzku;
 • k dispozícii nielen v širokej škále farieb, ale aj vo veľkom výbere veľkostí.

Mini rolety alebo praktické rolety

Medzi mnohými rôznymi druhmi okenných tienidiel patria mini rolety. Veľa ľudí sa ich rozhodne rozhodnúť hlavne kvôli rozumnej cene. Ďalšou výhodou týchto modelov je veľmi jednoduchá montáž, čo znamená, že nepotrebujete žiadne zložité nástroje, vďaka ktorým si s inštaláciou poradí takmer každý. Všetko je rýchle a efektívne. Dnešní používatelia oceňujú aj mimoriadne sýte farby týchto produktov, veľký výber veľkostí a prevedení. Tiež stojí za to vedieť, že značná časť modelov sa bez problémov zmestí do štandardných okien, ale môžete si objednať aj špeciálne navrhnutú verziu pre «atypický» svetelné otvory.

Inštalácia mini roliet

Ako sa inštalujú žalúzie? V prvom rade žiadny problém! Mechanizmus je navrhnutý tak, aby bol čo naj diskrétnejší a zaručoval vysokú estetiku každého produktu. Rovnako dôležité je, že inštalácia nevyžaduje žiadny zásah do konštrukcie rámu. Tieto typy výrobkov majú držadlo, v ktorom sú umiestnené továrenské otvory, kde by mala byť umiestnená linka. Koniec sa vloží priamo do otvorov v spodnej časti a potom sa stiahne a zviaže do uzla. Inštalácia nevyžaduje použitie žiadnych ďalších nástrojov, ako napríklad lepidla, ktoré môžu poškodiť rám. Celý proces inštalácie by nemal trvať dlhšie ako niekoľko minút.

Kazetové rolety: na čo si dať pozor pred kúpou?

Trhová ponuka roliet je mimoriadne rozmanitá. Pri výbere najlepších riešení by ste mali venovať pozornosť niekoľkým faktorom uvedeným nižšie..

Úroveň odtieňa

Trhová ponuka roliet je z hľadiska tmy mimoriadne rôznorodá. Preto nebudete mať problémy s hľadaním najlepších riešení pre vaše potreby a preferencie. Pri výbere však pamätajte na to, že priesvitné modely, aj keď prepúšťajú veľa svetla, nechránia pred páliacim slnkom, ktoré môže byť obzvlášť nepríjemné v lete, keď sú lúče veľmi intenzívne..

Zatemňovacie rolety poskytujú lepšiu ochranu pred slnkom. Ak ich však vyberiete nesprávne, interiér bude pôsobiť ponurým dojmom, čomu sa rozhodne treba vyhnúť. Stupeň tmavosti závisí nielen od farby tkaniny (svetlé materiály prepúšťajú o 30% viac svetla ako tmavé), ale aj od jej typu a hrúbky. Hrubší bavlnený materiál poskytuje lepšiu ochranu pred slnkom.

Na trhu sú k dispozícii aj nepriehľadné rolety. Na ich výrobu sa používa špeciálny zatemňovací materiál. Jeho charakteristickou vlastnosťou je, že blokuje až 95% svetla bez ohľadu na farbu látky.. 

Môžete si vybrať aj rolety deň-noc. Ako naznačuje názov, kombinujú dve funkcie, záves a zatemnenie, vďaka čomu sú mimoriadne praktické. Existujú jednodielne rolety z priehľadného materiálu, zaručujúce konštantné prenikanie svetla.

Spôsob montáže

Najpopulárnejším riešením sú bezpochyby rolety na suchý zips. Sú zavesené na špeciálnom páse nad oknom. Jedná sa o mimoriadne praktickú možnosť, ktorá vám umožní rýchlo rozložiť / zložiť žalúzie v závislosti od vašich potrieb. Na trhu sú dostupné aj roletové rolety. Fungujú obzvlášť dobre v klasicky zariadených interiéroch..

Mechanizmus skladania žalúzií

Vzhľadom na tento aspekt si môžete vybrať rolety vybavené mechanizmom nití alebo perličiek. Prvý menovaný má jednoduchý dizajn, takže sa s ním dobre pracuje s ľahkými a vzdušnými materiálmi. Druhý umožňuje presnejšie polohovanie žalúzií a zaisťuje plynulý pohyb aj hrubších a ťažších tkanín. Nie je prekvapujúce, že aj napriek vyššej cene je tento model pohotovo zvolený.

Na trhu sú k dispozícii aj rolety, úplne bez zdvíhacieho / spúšťacieho mechanizmu. Nie je to však praktické riešenie, pretože okno musí byť vždy zatvorené..

Použitá funkčnosť

Aj keď sa môže zdať, že na rolete nie je nič zložité, výrobcovia majú veľa možností, pokiaľ ide o funkčnosť, ktorú používajú. Vďaka nim sa model stal praktickejším a pohodlnejším na používanie. Medzi dostupné možnosti patrí:

 • Samosvorný mechanizmus STOP – umožňuje zastaviť žalúzie v akejkoľvek polohe;
 • univerzálna reťaz (šnúra), ktorú je možné nainštalovať na ľavú aj pravú stranu žalúzií;
 • napínač reťaze (niť) – vďaka tomu sa reťaz alebo vlákno nezamieňa;
 • vedenie látky – umožňuje nechať pootvorenú látku, aby záves vyzeral krásne.

Rolety: rôzne veľkosti

Veľkosť je ďalšou dôležitou otázkou, ktorú je potrebné zvážiť pri výbere roliet. Všeobecne sa predpokladá, že žalúzie by mali byť asi o 3 centimetre väčšie z každej strany ako okenný otvor. Potom poskytujú primeranú úroveň ochrany pred zvedavými očami a vyzerajú krásne a dodávajú interiéru eleganciu..

Ak však nechcete, aby žalúzie pokrývali celý rám, môžete zvoliť menšie možnosti. Jedná sa o praktické riešenie, ktoré vám umožní pohodlne otvoriť okná, keď sú žalúzie sklopené. V tomto prípade by rímske rolety mali byť o niečo menšie ako krídlo, aby bolo všetko funkčné a elegantné. Existuje mnoho spoločností na trhu, ktoré ponúkajú rímske žalúzie vo veľkosti. To vám umožní vybrať si riešenie, ktoré je ideálne pre veľkosť okna..

Akú tkaninu pre rolety zvoliť??

Pri nákupe roliet by ste mali venovať pozornosť typu materiálu, z ktorého boli vyrobené. Vyberať môžete zo syntetických aj prírodných tkanín. Z nich najlepšie funguje bavlna a ľan. Pri výbere optimálnej textílie dbajte na to, aby nebola príliš tuhá a nie príliš ťažká, pretože potom budú rolety menej umiestnené. To negatívne ovplyvní vzhľad závesu. Z takýchto dôvodov by sa malo vyhnúť vlne, žakáru a hrubému čalúneniu. Nasledujú najobľúbenejšie druhy materiálov používaných na výrobu roliet a ich vlastnosti.

Bavlna

Bavlnené rolety majú zaujímavú textúru a sú príjemné na dotyk. V porovnaní so syntetickými materiálmi však majú nízku odolnosť proti deformácii. Navyše sa tkanina pri vysokých teplotách môže zmenšiť. Bavlna je ideálna v kombinácii s pogumovaním, ktoré chráni záves pred zafarbením na slnku. Toto riešenie je pre ľudí, ktorí chcú po stiahnutí žalúzií interiér úplne zatemniť..

Bielizeň

Ľanové rolety majú vlastnosti podobné možnostiam bavlny. Materiál je príjemný na dotyk a pôsobí esteticky. Jeho odolnosť voči deformácii je bohužiaľ obmedzená..

Polyester

Je to najčastejšie používaný materiál na výrobu roliet. Výrobky vyrobené z polyesteru sa ľahko udržiavajú, aby si zachovali svoj dokonalý vzhľad. Ich výhodou je tiež to, že dlho nevyblednú zo slnečného žiarenia. Nízke zmrštenie polyesteru tiež stojí za zdôraznenie. Vďaka tomu si rolety zachovávajú svoj tvar po celú dobu životnosti..

Polyamid

Je vysoko odolný voči UV žiareniu a opakovanému praniu, vďaka čomu je na trhu veľmi cenený. Rovnako sa nedá poprieť ani estetický vzhľad. Na trhu sú polyamidové rolety, ktoré prepúšťajú veľa svetla. Sú ľahké a vzdušné, vďaka čomu majú veľmi dekoratívny charakter. Obzvlášť dobré vo výkonných miestnostiach, ako je obývacia izba alebo jedáleň.

Pri výbere rolety treba pamätať na to, že je zriedka vyrobená iba z jedného druhu materiálu. Obvykle je to zmes niekoľkých vlákien, ako je polyester, bavlna a hodváb. Kombinácia rôznych tkanín vytvára rolety, ktoré sú mimoriadne praktické a zároveň krásne vyzerajú..

Rolety: trendové farby v rôznych štýloch miestností

Pri výbere roliet je najdôležitejšia ich farebná schéma. Mala by byť zvolená podľa dominantných farieb v miestnosti. Vytvorte tak harmonické usporiadanie. Šedé rímske rolety sú dnes obzvlášť obľúbené kvôli dominancii moderných interiérov, kde je to často primárna farba. Tlmené farby budú fungovať aj v priestoroch škandinávskeho a industriálneho štýlu.

Zaujímavé sú aj vzorované rímske odtiene. Kvetinové motívy sa hodia do klasického, rustikálneho i elegantného retro interiéru. Geometrické vzory budú fungovať všade tam, kde prevláda minimalizmus. Na trhu sú k dispozícii aj rozprávkové motívy, ideálne do spálne pre batoľatá. Ľahko nájdete aj látky s vianočným dizajnom. S ich pomocou môžete ľahko vytvoriť slávnostnú atmosféru doma..

To, akú farebnú možnosť si vyberiete, závisí aj od efektu aranžovania, ktorý chcete dosiahnuť. Svetelné rolety nielenže prepúšťajú viac slnečného svetla, ale aj vizuálne zväčšujú dostupný priestor. Preto sú ideálne do malých interiérov. Mali by ste tiež zvážiť svoje vlastné preferencie..

Rolety s vlastnými rukami

Dekorácia okna je dôležitým dizajnovým rozhodnutím v dizajne každého bytu. Koniec koncov, môže to slúžiť ako dosť jasný prízvuk, vďaka čomu bude miestnosť štýlová, alebo naopak, pokazí myšlienku, ktorú chcel návrhár sprostredkovať. V súčasnej dobe existuje mnoho riešení pre dekoráciu okien, ktoré môžu zvýrazniť akýkoľvek štýl použitý na vytvorenie holistického obrazu miestnosti. Môžu to byť viacvrstvové závesy alebo minimalistické rolety. Rolety dokonale vykonávajú svoje funkcie doma aj v kancelárii. Ich hlavnými výhodami sú:

 • schopnosť byť použitý na doplnenie existujúcich záclon a oddelene v interiéri;
 • jednoduchá inštalácia na plastové a drevené okná;
 • tesne priliehajú k povrchu okna a zatvárajú interiér miestnosti z ulice;
 • jednoduchosť starostlivosti;
 • nielen stmavenie miestnosti, ale aj úplné zabránenie prenikaniu jasného svetla;
 • Jednoduché ovládanie.

Rolety sa často kupujú alebo objednávajú v špecializovaných predajniach. Ak však nemôžete nájsť to najvhodnejšie, alebo chcete len ušetriť, skúste si vyrobiť rolety sami..

Mnoho ľudí nevidí rozdiel medzi roletami a rímskymi žalúziami. Ale v skutočnosti ide o úplne odlišné objekty s rôznymi mechanizmami skrúcania. Ak stačí rímske rolety poskladať do horizontálnych záhybov a prichytiť lanom, rolety sa budú zbierať (navíjať) na špeciálnu priečku.

Zostavené plátno je možné umiestniť do zorného poľa alebo skryť v kazete. Svojpomocne sa žalúzie skladajú zospodu a sú upevnené vo forme pančuchových stužiek, ktoré sú umiestnené v určitej vzdialenosti od seba. Predtým, ako začnete, musíte vykonať všetky merania, aby ste sa nemýlili s veľkosťou produktu. Šírka a výška strihu látky musí zodpovedať otvoru. Šírka budúceho produktu by mala byť o niečo väčšia ako vybraný otvor (asi 2-4 cm). Táto vzdialenosť sa prenesie do doplnkov. Pokiaľ ide o dĺžku, plátno bude najmenej o 10-15 cm väčšie ako skutočná výška otvoru, navyše dodá výberu niekoľko centimetrov.

Na výrobu budete potrebovať určitý zoznam nástrojov a potrebného materiálu:

 • Niekoľko tkanín správnej veľkosti: jedna z nich bude prednou stranou výrobku a druhá zadnou stranou. Materiál môže mať rovnakú farbu súčasne;
 • Na výrobu podväzkov musíte samostatne vybrať tkaninu, laná atď. Upozorňujeme, že ich dĺžka sa bude rovnať dvojnásobku dĺžky závesu plus 20-30 cm;
 • drevená tyč s rozmermi 2,5 x 2,5 cm alebo 4,5 cm, jej šírka sa bude rovnať šírke závesu alebo menej o 1 cm;
 • na zavesenie by ste mali použiť drevenú tyč (ak nie, potom bude vynikajúcou cestou von kovová tyč);
 • skrutkovač so skrutkami, ako aj príslušenstvo na šitie.

Teraz, keď sú pripravené všetky potrebné prvky, rozložte materiál a pripevnite boky predným povrchom dovnútra. Šitie vyžaduje dve dlhé strany a jednu širokú stranu. Výsledné vrecko vpredu zarovnajte. Potom musíte zošiť okraj a urobiť ďalšie vrecko na zavesenie. Pre správne ušitie vložte do vrecka ťažisko, prikryte látku a prišite záves späť asi o 0,5 cm Na konci tejto operácie zašite bočné medzery. Potom omotajte hotovú vyžehlenú tkaninu okolo bloku dreva a zaistite ho zošívačkou..

Ďalším krokom je príprava podväzku, ktorý by mal prejsť hornými spojovacími prvkami a zaistiť zošívačkou. Ak chcete, môžete vrch produktu ozdobiť..

Môžete ušiť niekoľko rôznych verzií rolety a použiť ich ako sponku namiesto zošívačky, zipsov alebo háčikov. Budete tak mať možnosť zmeniť vzhľad závesu v závislosti od nálady alebo ročného obdobia..

Keď to zhrnieme, môžeme povedať, že trhová ponuka roliet je mimoriadne rozmanitá. Určite nájdete riešenie, ktoré je praktické a zároveň prispôsobené dizajnu interiéru a individuálnym preferenciám. Pri výbere najlepšej možnosti je potrebné vziať do úvahy mnoho faktorov vrátane veľkosti žalúzie, typu materiálu alebo spôsobu inštalácie. Analýzou jednotlivých aspektov jeden po druhom určite nájdete perfektný model..

Čistenie roliet: ako na to?

Pri kúpe roliet ľudia len málokedy myslia na to, ako ich budú čistiť. Avšak skôr alebo neskôr príde chvíľa, kedy budete musieť tejto úlohe čeliť. Preto stojí za to vopred zistiť, ako správne vyčistiť žalúzie, aby mohli trvať dlhšie a zároveň vyzerať skvele..

Čo by ste mali vedieť o čistení žalúzií?

Okenné krytiny môžu byť vyrobené z rôznych materiálov a od toho bude závisieť, ako ich budete čistiť. Malo by sa pamätať na to, že pravidelné čistenie materiálu, z ktorého sú závesy vyrobené, a mechanizmus ovplyvňuje, ako bude záves vyzerať počas celého obdobia používania, čím sa zaistí správna prevádzka. Pred čistením tiež stojí za to prečítať si pokyny výrobcu k starostlivosti o rolety. Pri čistení látkových roliet však existuje niekoľko univerzálnych rád, ktoré je potrebné mať na pamäti..

Najdôležitejšia vec pri udržiavaní čistoty žalúzií je pravidelnosť. Systematické odstraňovanie prachu zabráni jeho prieniku do látky, takže žalúzie budú dlho vyzerať bezchybne. Stačí, aby ste mechanizmus alebo kazetu pravidelne utierali suchou alebo mierne vlhkou handričkou a samotná handrička by sa mala vysať pri minimálnom sacom výkone pomocou špeciálnej špičky v tvare kefy. Na odstránenie chĺpkov z oblečenia môžete použiť aj lepiaci valček..

Ak sú žalúzie špinavšie alebo viac znečistené, odstráňte vlhkú špongiu alebo handričku jemným čistiacim roztokom. Tu bude fungovať jemné mydlo alebo tekutý prostriedok na umývanie riadu. Nezabudnite však, že rolety nemažete príliš silno, alebo používajte účinný prípravok, aby ste predišli škvrnám a zafarbeniu materiálu. Potom z materiálu odstráňte zvyšky pracieho prostriedku čistou špongiou. Po vyčistení je potrebné, aby bolo plátno úplne suché.. Rolety nie je možné prať v práčke ani žehliť. S veľmi malým znečistením je možné použiť aj gumu.

Utierka z mikrovlákna je dobrou voľbou na čistenie vašich žalúzií a môže byť použitá mokrá aj suchá. Tiež stojí za to skontrolovať materiál na neviditeľnom mieste pred použitím pracieho prostriedku, aby ste zistili, či neodfarbí tkaninu. Žalúzie sa najlepšie čistia za slnečného dňa, pretože vtedy najlepšie uvidíte všetky škvrny a nečistoty..

Čistiace rolety musia byť veľmi opatrné, pretože väčšina tkanín, z ktorých sú tento druh okenných krytín vyrobené, je potiahnutá špeciálnym povlakom, ktorý chráni materiál pred nečistotami, vyblednutím, vlhkosťou a tiež pomáha udržiavať tvar a zabraňuje deformácii..

Rolety sú krásne a praktické riešenie pre moderný dizajn okien. Prezrite si fotogalériu a vyberte si najvhodnejšiu možnosť pre vás.