Projekt dizajnu vidieckeho domu vo vidieckom štýle

Vidiecky štýl v interiéri sa tvorí s prihliadnutím na zvláštnosti kultúry a života každej krajiny, jej národné tradície, klimatické vlastnosti a dokonca aj temperament obyvateľstva. Vidiecky štýl v modernom interiéri veľmi harmonicky susedí s high -tech zariadeniami a pomôckami, ale stále zostáva verný hlavnému princípu – používaniu ekologických materiálov, navrhnutých predovšetkým na splnenie funkčného zaťaženia.

Nie je nič logickejšie, ako používať vidiecky štýl pri zdobení interiéru a exteriéru vidieckeho domu. Práve blízkosť k prírode, k jej materiálom vám umožňuje harmonicky zapadnúť do usporiadania moderného domova všetky vlastnosti vidieckeho štýlu. Dávame vám do pozornosti dizajnový projekt jedného vidieckeho domu, v ktorého interiéri sa vidiecky štýl odráža doslova v každej miestnosti, v každom odľahlom zákutí. Prejdeme sa priestorom tohto vidieckeho sídla a znova sa presvedčíme o jednoduchej pravde – vidiecky štýl je relevantnejší ako kedykoľvek predtým.

Exteriér budovy

Keď sme na ulici, pred hlavným vchodom do vidieckej chaty, už nemáme pochybnosti o štylistickej identite dizajnu tejto budovy. Dekorácia kamennej steny, použitie dreva a kovaných prvkov – to všetko naznačuje vidiecky životný štýl a chuťové preferencie majiteľov domu. Už z exteriéru budovy chápeme, že vo vnútri priestorov nenájdeme ako podlahovú krytinu plastový nábytok, chrómované nábytkové kovania ani linoleum..

Dizajn krajiny Malá fontána

A územie osobného pozemku je v harmónii, dosiahnutej starostlivou integráciou prvkov krajinného dizajnu do prejavov prírody. Nie je ľahké nájsť rovnováhu medzi tým, čo prostredie ponúka, a výsledkom, ktorý by klient krajinného dizajnu chcel získať. Ale v tomto prípade môžeme hovoriť o absolútnom hite.

Altánok z kameňa

Široké záhradné chodníky lemované kameňom, bohatá vegetácia, bujará farebnosť a možnosti rekreácie v prírode dokážu otočiť hlavu návštevníkov natoľko, že zabudnú, prečo prišli do tohto vidieckeho sídla..

Pred hlavným vchodom

Pokračujme teda k hlavnému vchodu, kde nás privíta kráľ lesov vytesaný z masívneho dreva, ktorý pripomína nielen vidiecky život, ale aj neskutočnú blízkosť divokej prírody..

V hale

V interiéri je okamžite zrejmé, že veľkosť domu môže byť pôsobivá. Dizajnéri, ktorí pracovali na interiéri kaštieľa, nemuseli ukradnúť každý meter štvorcový priestoru a dokázali zrealizovať všetky svoje nápady na usporiadanie vidieckeho domu vo vidieckom štýle – priestranné miestnosti s klenutými vchodmi, výzdoba kamennej steny, masívne drevený nábytok, dvere v starožitnom štýle, ale to všetko sa robí v súlade s požiadavkami pohodlného života moderného majiteľa domu.

Klenutý vchod do jedálne

Doslova od dverí sa ocitáme v jedálni, ktorá susedí s chodbou bez akýchkoľvek priečok a stien..

Hlavná jedáleň

Starožitnosti na dekoráciu

Priestranná izba so svetlou farebnou paletou povrchových úprav, doslova naplnená slnečným svetlom. Takáto svetlá miestnosť ľahko odolá tmavému drevu, z ktorého je vyrobený masívny, priestranný stôl a stoličky s operadlami a koženým čalúnením. Čo je to vidiecky dom bez krbu? V tomto kaštieli je ich niekoľko, niektoré plnia výlučne dekoratívnu funkciu, ale existujú aj aktívne ohniská. Jedáleň nebola výnimkou pri použití kovaných prvkov – luster a nástenné svietidlá vyrobené v starom štýle zdobia miestnosť a vykonávajú funkcie, ktoré sú im priradené.

Kamenná chodba

Poďme postupovať «kameň» chodba, ktorá okrem prejavu rustikálnej krajiny v interiéri vidieckeho domu v sebe nesie aj hlboký funkčný význam, sa ocitneme v kuchyni.

Kuchyňa s kamennou pecou

Veľké kamene vo výzdobe stien, prakticky nespracované, drevené trámy s červími dierami, prítomnosť skutočného kachla v blízkosti kuchyne – rustikálnosť tohto domu by mohli závidieť stredovekí majitelia domov.

Priestranná kuchyňa

Priestranná kuchynská časť predstavuje všestrannú kombináciu ekologických materiálov v neuveriteľne funkčnej miestnosti. Moderná technológia oslnivá leskom nehrdzavejúcej ocele harmonicky vyzerá vedľa klasických kuchynských skriniek vyrobených z dreva, natretých tmavou mätovou farbou. A vstavané osvetlenie na strope a pod kapotou vyzerá vhodne vedľa rustikálnych drevených trámov..

Mini jedáleň

V kuchyni je ďalší malý jedálenský kút určený pre úzky rodinný kruh. Jeho výzdoba je podobná hlavnej jedálni, v ktorej sa zvyčajne zdržiavajú hostia. Rovnaké svetlé stropy a steny, drevené podlahy, kované žiarovky a masívny nábytok, ale v tejto miestnosti vidíme ďalší kľúčový prejav vidieckeho štýlu v interiéri – drevené stropné trámy, ktoré zámerne nie sú spracované do konca, takže drsnosť a štiepky.

Obývačka

Obrovskú miestnosť s výškou dvoch poschodí zaberá centrálna obývačka. Veľký krb zasahujúci vysoko do stropných klenieb sa stal ústredným bodom miestnosti, ako sa na rodinné ohnisko patrí, najmä vo vidieckom dome. Rôzny čalúnený nábytok pre pohodlné zariadenie pri krbe na sledovanie ohňa – čo ešte môže byť v podobnom vlastníctve domu potrebné?

Kamenný oblúk s pultom

Kameň a drevo

Drevené trámy

Hojné používanie murovacích a konštrukčných prvkov a podpier z dreva nezaťažuje interiér a umožňuje vám úspešne do neho integrovať moderné metódy organizácie svetelných alebo elektroinštalačných inžinierskych systémov. V tomto dome si môžete vychutnať všetky výhody moderného života, ale zároveň cítiť ducha vidieckeho života, jeho jednoduchosť a výstižnosť, blízkosť prírody a organickosť.

Spálňa a pracovňa

Absolútne všetky miestnosti tejto vidieckej chaty sú vyrobené vo vidieckom štýle. Spálňa s pracovňou na vyššej úrovni nebola výnimkou. Jednoduchý, rustikálny interiér s použitím prírodných materiálov a svetlých povrchových úprav vždy vytvára útulnú a pohodlnú atmosféru pre dobrý odpočinok.

Kúpeľňa

Dokonca aj v kúpeľniach, kde, ako všetci dokonale chápeme, nie je ľahké zaviesť vidiecke prvky, je prítomnosť vidieckeho života viditeľná nielen v mysliach, ale aj v srdciach majiteľov..