Priemyselný štýl v interiéri jedného bytu

Industriálny štýl k nám prišiel z USA, kde v 80. rokoch začalo vznikať mnoho opustených priemyselných budov, bývalých dielní a skladov. Tieto priestory so špeciálnou priemyselnou estetikou sa začali prevádzať na kaviarne a reštaurácie, výstavné galérie a kiná a neskôr na obytné byty. Čiastočne z ekonomiky, čiastočne z túžby zachovať originalitu priemyselného ducha v dizajne premenených priestorov, mnohé štrukturálne prvky, prvky dekorácie a jednoducho interiérové ​​položky zostali nedotknuté a presťahovali sa do estetiky bytového dizajnu. Priestranné otvorené priestory s veľkými oknami a vysokými stropmi, ktoré najčastejšie kombinujú niekoľko funkčných oblastí v jednom priestore, sa stali neuveriteľne populárnymi a získali si fanúšikov medzi dizajnérmi a majiteľmi domov na celom svete. Ak máte tiež blízko k priemyselným motívom, ktoré sú organicky tkané na plátno moderného štýlu domácej dekorácie, ak máte radi otvorenú komunikáciu, striktné línie a funkčný výber nábytku, ľahké povrchové úpravy a brutalitu pri používaní materiálov, potom ďalšie projekt bytového dizajnu sa môže stať inšpiratívnym podnetom na opravu alebo prestavbu bytu alebo súkromného domu.

Priemyselný dizajn

Podkrovné priestory sú najvhodnejšie pre priestory priemyselného dizajnu. V tomto prípade sa skutočne umelosť zavádzania priemyselných motívov do obytného priestoru znižuje na minimum. Už máme priestrannú izbu s veľkými oknami, stropmi a trámami, podperami a inými konštrukčnými prvkami, otvorenou komunikáciou, ktorá nie je skrytá za obkladom a zástenou, ale je predstavená ako integrálny prvok interiéru..

Obývačka

V interiéri obývačky vidíme harmonickú kombináciu industriálnej estetiky s retro štýlom. Snehovo biela dekorácia steny a drevené podlahy sú povrchové úpravy, s ktorými sa stretneme počas celého turné, s výnimkou úžitkových priestorov. Po obvode celého bytu sú tiež rúrky ventilačného systému, ktoré sú otvorené pre oči..

Obývačka

Pohodlný čalúnený nábytok s čalúnením v prírodných odtieňoch vám umožní pohodlne sedieť v obývačke a relaxovať alebo konverzovať. Nízky drevený stôl a dvojité pufy s prútenou textúrou dotvárajú jemnú časť priestoru obývačky. V industriálnom štýle sa dekoru nevenuje veľká pozornosť, ale nedá sa povedať, že by úplne absentoval. Napríklad veľmi praktické interiérové ​​položky, ako sú svietidlá a zrkadlá, často okrem svojho hlavného účelu vykonávajú aj dekoratívnu funkciu..

Pohodlný čalúnený nábytok

V priemyselnom štýle dekorácia okenných otvorov buď úplne chýba, alebo sa javí ako pozadie, ktoré sa neodlišuje ani farbou, ani textúrou. Snehobiele priesvitné závesy alebo záclony majú skôr praktickú funkciu ako dekoratívnu..

Výzdoba okna

Kuchyňa a jedáleň

Urobíme len jeden krok z obývačky a ocitneme sa v jedálni a kuchyni. Na organizovanie rodinných večerí a príjem hostí s občerstvením je nainštalovaný priestranný jedálenský stôl a stoličky rôznych úprav. Staré kovové stoličky, na ktorých sa čiastočne odlepila biela farba a minimálne «skúsený» drevený nábytok dotvára obraz jedálenskej skupiny. Starožitnosti alebo predmety vyrobené z prírodných materiálov pomáhajú priblížiť priemyselnú estetiku tomu, čo často chápeme ako útulné a pohodlné prostredie – ide o nábytok, textil a dekorácie z našej minulosti (alebo štylizované ako minulosť), všetko, čo nám pripomína bezstarostné detstvo.

Jedáleň

Ďalším zaujímavým atribútom priestoru jedálne a kuchyne sú zavesené dvere, ktoré sa na špeciálnych markízach pohybujú rovnobežne s podlahou. Či už prirodzeným spôsobom dostali dvere farbu, ktorú pozorujeme, alebo bol efekt odierania a ošarpania vytvorený umelo – na tom nezáleží, pretože v priemyselnej estetike často nájdete substitúcie, objekty, komunikačné systémy alebo štruktúry, ktoré sú pre tradičné prostredie.

Obedová skupina

Priestory majú pomerne vysoké stropy, takže nie je prekvapujúce, že väčšinu osvetľovacích zariadení tvoria žiarovky zavesené na dlhých šnúrach. Takmer všetky žiarovky v byte, zdobené priemyselnými motívmi, sú vybavené kovovými tienidlami..

Pôvodné dvere

Kuchynský priestor je navrhnutý s neštandardným pohľadom na organizáciu pracovných tokov varenia pre tradičné domácnosti. Mnohým nie je známa žiadna kuchynská súprava ani voľne stojace úložné systémy, neexistuje ani štandardný kuchynský ostrov. Existuje však originálna štruktúra vyrobená z dreva, ktorá pripomína veľký rezací stôl s varnou doskou integrovanou do pracovnej dosky. Spodná polica, takzvaný ostrov, funguje ako úložný systém. Jediná vec, ktorá nám pripomína usporiadanie štandardných kuchynských priestorov, je prítomnosť zástery nad pracovnými plochami. V tomto prípade je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a slúži ako pozadie na zavesenie rôznych spotrebičov a kuchynských doplnkov..

Nezvyčajná kuchyňa

S pomocou svetlého riadu a kuchynského príslušenstva môžete snehovo bielu drevenú paletu miestnosti ľahko zriediť leskom z nehrdzavejúcej ocele. Toto je najľahší a najefektívnejší spôsob, ako priniesť jas, pozitivitu a pocit oslavy..

Ostrovný rezací stôl

Príslušenstvo

Spálne

Kombinácia snehovo bielych a drevených povrchov je základom koncepcie dizajnu spálne. Striedanie teplej a chladnej farebnej palety umožnilo vytvoriť harmonický interiér, v ktorom sa vznáša duch nie tak industrializmu (pre osobný priestor je to dosť ťažká téma), ale poznámky o blízkosti prírody, vidieckeho života, jednoduché ale útulná miestnosť na spanie a relaxáciu.

Spálňa

Pôvodný dizajn čela postele sa stal vrcholom interiéru. Drevená zástera s úzkou rímsou slúži nielen ako ozdoba priestoru nad posteľou, ale aj ako malá polička na uloženie najrôznejších drobností. Plavidlá rôznych zelených odtieňov sú pôvodne zosvetlené zospodu a pôsobia ako prepojenie s textíliou dekoratívnych vankúšov.

Pôvodné čelo postele

Ďalšia spálňa s oddelenými lôžkami je súčasťou priestrannej oblasti, ktorú už poznáme – obývačka, kuchyňa a jedáleň. Za sklenenou priečkou s kovovým rámom, navrhnutým ako priemyselné zásteny, sa nachádzajú dve miesta na spanie. Dekorácia tohto priestoru na spanie a relaxáciu plne nadväzuje na estetiku ostatných miestností – snehobiely strop a steny a drevenú podlahovú dosku. Jediný rozdiel v dizajne osobného priestoru od všeobecného možno nazvať prítomnosťou záclon, ktoré je možné zatvoriť a dodať miestnosti izolovanejšiu, intímnu atmosféru..

Spálňa za sklenenou priečkou

Úžitkové priestory

V kúpeľni nám to málo pripomína prítomnosť industriálneho štýlu v interiéri, industriálnu minulosť budovy. V podkrovných priestoroch sú kúpeľne a toalety často jedinými priestormi úplne izolovanými od zvyšku otvoreného priestoru. Snehobiela dekorácia steny s keramickými dlaždicami na miestach s vysokou vlhkosťou a maľba na zvyšných plochách umožnila vytvoriť vizuálne rozšírenie malého úžitkového priestoru. A podlahové dlaždice s originálnymi ozdobami nielen priniesli do radu kúpeľní rôzne farby, ale stali sa aj spoľahlivou a trvanlivou ochranou podláh pred vlhkosťou a mechanickým namáhaním..

Kúpeľňa

Dekorácia kúpeľne takmer úplne opakuje dizajn kúpeľne, iba s tým rozdielom, že keramickými dlaždicami sú obložené iba podlahy. Snehovo bielu idylu povrchov stien narušuje iba dizajn jazdeckého otvoru, v ktorom zámerné opotrebovanie dreva pôsobí ako kontrast..

Kúpeľňa

Ako viete, takmer všetky odtiene bielej vytvárajú v miestnosti chladnú atmosféru. Ak úplne použijete túto farbu, môžete vytvoriť sterilné prostredie pre úžitkový priestor. Aby sa zabránilo nemocničným asociáciám, stačí pár svetlých, akcentovaných miest. A drevené povrchy, napríklad v nábytku alebo drezových doskách, pomôžu priniesť do interiéru teplo prírodného materiálu..

Biely a drevitý odtieň

Pôvodný drez