Priemyselné motívy v dizajne londýnskeho bytu

Váš byt nemusí byť v minulosti priemyselnou budovou, skladom alebo dielňou, aby v jeho dizajne boli v súčasnosti priemyselné motívy. V novej budove s priestrannými izbami, vysokými stropmi a dobrým prirodzeným svetlom môžete vytvoriť dizajn v štýle podkrovia. Presne to urobili dizajnéri v jednom londýnskom byte, ktorý zmenil obyčajné obydlie na moderný dizajnový projekt s neuveriteľnou kombináciou industriálnych nôt a pohodlnej útulnosti. Len na prvý pohľad sa môže zdať, že tehlové steny nie sú kombinované s farebným vzorom textílií a stropné trámy a kovové stĺpy nie sú v súlade s velúrovým čalúnením čalúneného nábytku. V šikovných rukách dizajnérov žiarili úplne opačné štylistické aspekty v jednom diamantu – jedinečný interiér anglického bytu..

Obývačka, jedáleň a kuchyňa v jednej miestnosti

Podkrovný štýl znamená veľké priestory, otvorené a svetlé priestory s vysokými stropmi a veľkými oknami. Aby ste dosiahli efekt priestrannosti, v bežných bytoch musíte zbúrať priečky a vymeniť okná za oveľa väčšie. V tomto ohľade to bolo jednoduchšie s priemyselnými priestormi – ich mierku bolo potrebné skôr obmedziť, vytvárať štruktúry zo stropov pod stropom a niekedy aj oplotenie osobného priestoru – spální. V londýnskom byte sa hlavná a najpriestrannejšia izba stala základom pre obývaciu izbu, jedáleň a kuchyňu. Otvorený plán pomohol vytvoriť usporiadanie nábytku tak, aby vizuálne zvýraznilo každú oblasť, bez vytvárania prekážok cestnej premávky a bez straty pocitu slobody..

Kuchyňa, jedáleň a obývačka s útulným interiérom v podkroví

Všetky priestory priestrannej miestnosti majú jednu povrchovú úpravu – snehovo biele falošné stropy, svetlé, pastelové steny, parkety a akcentovaný povrch s tehlami zasahujúcimi do celej miestnosti. Imitácia tehlovej steny hrá pri výzdobe bytu takú dôležitú úlohu, že ani v kuchynskom sektore nebola prerušená zásterou alebo dlaždicami, sklom alebo plastom a horná vrstva skriniek bola opustená v prospech otvorených políc, ktoré neskrývajte textúru povrchu..

Originálny prístup k riešeniu kuchynského priestoru

Priemyselné motívy sa prejavili vo výzdobe bytu nielen pri použití tehál ako dokončovacieho prízvuku, ale aj pri použití kovových podperiek nesúcich veľké drevené trámy. Pôvodná konfrontácia tepla a chladu, dreva a kovu, hladkosti a textúry v týchto jednoduchých štruktúrach priniesla do moderného interiéru originalitu. Závesné žiarovky s jednoduchými kovovými tienidlami, ktoré mohli byť vybavené priemyselnými priestormi, skladmi alebo dielňami, dýchajú nemenej industrializáciou. A v londýnskom byte tieto žiarovky slúžia ako zdroj umelého osvetlenia kuchynskej ostrovnej dosky..

Kovové stĺpy a drevené trámy

Vďaka veľkému kuchynskému priestoru boli všetky potrebné skladovacie systémy, pracovné plochy a domáce spotrebiče umiestnené v spodnej vrstve skriniek a na veľkom ostrove. Sivé čelá s oceľovým kovaním sú organicky kombinované so snehobielymi doskami. Rovnaké farby s prímesou modrých tónov sú prítomné v ozdobe keramických dlaždíc, ktoré sú konfrontované s kuchynským sektorom..

Rozloženie kuchynského sektora

Vedľa kuchynského segmentu sa nachádza jedáleň, zónovaná pomerne podmienene – iba nábytkovou jedálenskou skupinou. Mnoho majiteľov domov váha nad kombináciou kuchynského priestoru s inými funkčnými časťami domu, pričom dáva prednosť vyčleneniu samostatného priestoru na varenie a najlepšie mimo dverí. Kombinácia zón v jednom veľkom priestore však prináša nielen úspory v metroch štvorcových, ale tiež uľahčuje používanie. Moderné výkonné digestory sa navyše vyrovnávajú s elimináciou pachov z varenia..

Priestranná jedáleň vedľa kuchyne

Veľký jedálenský stôl s krásnym vzorom prírodného dreva a pohodlné snehobiele stoličky od renomovaných dizajnérov vytvorili harmonickú a praktickú jedálenskú skupinu, ktorá sa úspešne mohla začleniť do takmer akéhokoľvek dizajnu miestnosti. Nemenej originálny bol vyriešený problém s úložnými systémami v jedálni a obývacej izbe. Skrinka so svetlým čelom umiestnená v strede je riešená celkom tradične, ale skladovacie systémy s tmavými dverami na oboch stranách sú vyrobené vo forme zavesených štruktúr, čo samozrejme uľahčuje proces čistenia miestnosti..

Atraktívna jedálenská skupina

Pôvodná spálňa a posedenie

Z priestrannej obývačky voľne prenikáme do rekreačnej oblasti alebo budoáru predchádzajúceho spálni. Útulné miesto na oddych zariadené v duchu «pohodlný priemysel», ako všetky byty – snehovo biela povrchová úprava, murivo ako prízvuk, farebný nábytok a minimum dekorov. Na pozadí tehlovej steny vyzerá obzvlášť pôsobivo tmavá, hlboká farba čalúnenia..

Neobvyklé posedenie v blízkosti spálne

V priestoroch bytu, zdobených prvkami v podkrovnom štýle, okná nie sú zámerne zdobené textíliami. Maximálne množstvo slnečného svetla preniká do priestoru veľkými oknami, odráža sa od bielych stien, skleneného povrchu konferenčného stolíka a dokonca aj od svetlých podláh. V prípadoch, keď je potrebné vylúčiť slnečné svetlo, sú k dispozícii tmavé a husté rolety..

Murivo ako prízvuk

Za snehobielymi posuvnými dverami je spálňa, kde sa ústrednou témou koncepcie dizajnu stalo aj murivo. Miesto na spanie sa nachádza v malom výklenku, navrhnutom podľa princípu okna alebo dverí z tehál. Pôvodný efekt v dizajne spálne bol dosiahnutý kombináciou priemyselnej estetiky muriva s domácou atmosférou farebných textílií, ktoré zakryjú rám postele. Odvážne rozhodnutie je cestou k jedinečnosti.

Nezvyčajná dekorácia spálne

Ďalšie interiérové ​​položky, ako sú nočné stolíky a originálne svietidlá, nehrajú pri vytváraní obrazu priestoru na spanie malú rolu. Pôvodná podlahová lampa s dizajnom pripomínajúcim stolnú kancelársku lampu sa stala nielen funkčným článkom v miestnosti, ale aj efektným dekoratívnym doplnkom dizajnu miestnosti na spanie a odpočinok..

Posteľ v tehlovom výklenku

Priemysel v kúpeľni

Dokonca aj kúpeľňa má priemyselný rozsah a ducha industrializmu. Priestranná izba so svetlými povrchmi organicky prijíma akcent v podobe muriva na jednej zo stien a dreveného trámu na strope. Originalita interiéru kúpeľne je daná použitím kontrastných kombinácií – svetlých povrchových úprav, vodovodných armatúr a tmavého lemovania okien, sprchovacieho kúta, úložných systémov a vane. Takéto kontrasty prinášajú do dizajnu úžitkovej miestnosti dynamiku a dokonca aj dramatickosť..

Kontrastné farby do kúpelne

Priestranná kúpeľňa má dostatok priestoru na to, aby ste presiahli rámec jedného umývadla a nastavili paru, aby ste ušetrili čas ráno a večer pri príprave do postele. Hladké tmavé čelá úložného systému s niekoľkými sekciami účinne dopĺňali obraz drezov s moderným dizajnom, nehovoriac o praktickej stránke problému..

Pár umývadiel pre priestrannú izbu

Klenuté výklenky v dizajne muriva pôsobia luxusne. Zdá sa, že moderné inštalatérske práce boli umiestnené v budove postavenej na začiatku minulého storočia. Takéto dizajnové techniky prinášajú do interiéru miestnosti veľa jedinečnosti, aj keď ide o kúpeľňu..

Farebná dekorácia úžitkovej miestnosti