Premeňte byt na palác!

Pomocou svojho divokého alebo prírodného kameňa môžete zo svojho domu urobiť skutočný hrad alebo z bytu krásny palác, stavať skutočné sochy, krby a mnoho ďalších. Tento dokončovací materiál sa v ľudskom živote objavoval od nepamäti, ľudia študovali prírodu, jej vlastnosti a obklopovali ňou svoje domovy, spájali sa s ňou a tešili sa z jej darov. Použitie divokého kameňa na dekoráciu stien v interiéri akejkoľvek miestnosti vytvára magickú a jedinečnú atmosféru..

Povrchová úprava z prírodného divokého kameňa Zdobenie divokým kameňom

Čo je prírodný divoký kameň?

Toto je dokončovací materiál prírodného pôvodu, je veľmi krásny a v dnešnej dobe má tiež mnoho tvárí. Môžete si pre seba vybrať takmer akýkoľvek tvar, veľkosť a farbu divokého kameňa pre váš interiér. Pri takom výbere dávajte pozor na vlastnosti, ktoré sú tomuto materiálu vlastné..

Kuchynská časť z divokého kameňa

 «Susedia» divoký kameň v interiéri

Najziskovejší a najúspešnejší «koexistovať» s divokým kameňom v interiéri drevo a kov. Sú staré ako kameň a majú rovnako hlbokú históriu. Spojenie prírodného kameňa a kovu v dizajne krbov je jednoducho nádherné, vytvára sa pocit prirodzenosti a stredovekého tajomstva. Mimochodom, divoký kameň je perfektný na ozdobu krbu práve kvôli svojej tepelnej odolnosti..

Krb z divokého kameňa Divoký kameň vo výzdobe krbu Krb zdobený divokým kameňom a kovom

A pridaním dreva do interiéru z prírodného kameňa sa budete cítiť zahalení divou zverou.

Divoký kameň v interiéri

Najpozoruhodnejšie na kombinácii týchto materiálov, najmä ak kombinujete kov, drevo a divoký kameň na dekoráciu stien v interiéri, je to, že vyhovujú akémukoľvek štýlu, hlavnou vecou je správne to všetko zariadiť a prezentovať. Aj keď sa prírodný divoký kameň častejšie používa v interiéroch v klasickom a vidieckom štýle, tu sa tento materiál cíti prirodzenejší a právom zaujíma vedúce postavenie. S ním môžete vytvoriť jedinečnú vznešenú atmosféru, akoby ste sa preniesli do éry rytierov a kráľov..

Jedinečná atmosféra v útrobách divokého kameňa

Divoký kameň v interiéri

Divoký kameň v interiéri vyzerá vznešene, jedinečnosť jeho reliéfu vytvára jedinečné formy akéhokoľvek povrchu. Môžete vyrobiť kamenný obklad celej steny alebo len jej častí..

Divoký kameň vo výzdobe steny

Stĺpy a oblúky zdobené prírodným kameňom pôsobia bezchybne a úžasne.

Stĺpy zakončené prírodným divokým kameňom Stĺpy a oblúky z divokého kameňa Divoký kameň vo výzdobe stĺpov a oblúkov v interiéri

V skutočnosti s ním môžete pokryť čokoľvek: podlahu, steny, strop, kachle, krby, stĺpy, stĺpy, okná, dvere, svahy, oblúky, schody, veranda, veranda, prah, plot, fasáda, chodníky a akékoľvek vnútorné a vonkajšie domáci priestor. Ak sa vám páči vzhľad tohto kameňa, neváhajte ho použiť pre svoj interiér. Steny z prírodného divokého kameňa vyzerajú úžasne.

Bezkonkurenčný interiér z divokého kameňa

Koniec koncov, tento konečný materiál má mnoho výhod – v lete vás kamenné múry chránia pred teplom a v zime vás zahrejú. Psychológovia navyše poznamenávajú, že prírodný kameň v interiéri domu alebo bytu je nielen príjemný pre oči, ale tiež zmierňuje stres a únavu a zlepšuje náladu. Odborníci na Feng Shui to vysvetľujú tým, že za ten čas, čo sa v prírode vytvoril divoký kameň, v sebe nahromadil obrovskú energiu práve tejto prírody. A tiež radia mať do každého interiéru aspoň nejaký kúsok divokého kameňa..

Pokrok moderného sveta nestojí na mieste, takže technológie na spracovanie prírodného divokého kameňa sa stali inými. Je leštený, leštený, pílený, čím vytvára vzhľad prírodného čipu – vo všeobecnosti všetko, čo chcete vo svojom interiéri vidieť. Existuje mnoho druhov divokého kameňa a jeho povrchových úprav – kamienky, bridlica, malachit, jaspis, mramor, žula a tak ďalej..

Najpopulárnejšie sú mramor a žula. Viac o nich.

Mramor. Tento prírodný divoký kameň je oceňovaný pre svoje jedinečné prírodné tóny, pretekajúce odtiene, svetlé preteky a veľa tieňov. Ale okrem nádherného estetického vzhľadu je mramor veľmi odolný aj voči mechanickému a fyzickému namáhaniu. Má tiež antikorózne vlastnosti vo vlhkom prostredí a tepelnú odolnosť. S jeho pomocou sa na stenách vytvárajú jedinečné dekoratívne majstrovské diela vo vidieckych domoch a bytoch a v iných budovách..

Krb z mramoru Ohromujúce mramorové steny Mramorová kúpeľňa Mramorové steny v interiéri kuchyne

Žula. Je to najstarší materiál. Kamenní remeselníci v dávnych dobách uctievali tento kameň pre jeho jedinečné vlastnosti spoľahlivosti a sily, ako aj expresivitu a všestrannosť. Pomocou žulových stien môžete v interiéri vytvoriť veľmi teplú a pokojnú atmosféru. Alebo svetlé a chladné. Ale v každom prípade v takom interiéri bude vládnuť luxus a šľachta. Ak sa rozhodnete pokryť steny žulou, dostanete jedinečný a individuálny obrázok. Nikdy nebude možné zopakovať textúru žuly, je taká jedinečná, že každá vec alebo predmet z nej je vzácnosťou.

Žulová stena v interiéri kúpeľne Žula v kúpeľni Žula v interiéri kúpeľne Žulová kúpeľňa Žula v interiéri kuchyne

Obrovskou výhodou divokého kameňa do interiéru je, že vám bude slúžiť veľmi dlho. Jedná sa o jeden z najtrvanlivejších materiálov, samozrejme, ak sa oň staráte, pretože akýkoľvek dokončovací materiál vyžaduje náležitú starostlivosť. Ale ako bolo uvedené vyššie, starostlivosť o prírodný divoký kameň nie je náladová. A jeho vzhľad je jednoducho jedinečný..

Divoký kameň v interiéri kúpeľne Spálňa a divoký kameň Prírodný divoký kameň v jedálni Prírodný kameň v kúpeľni Stena do kúpelne z divokého kameňa Stena dokončená prírodným divokým kameňom Divoký kameň v interiéri Útulný interiér s divokým kameňom Divoký kameň na stene Dokonalý pohľad na divoký kameň