Pravidlá pre kombináciu bielej v interiéri

Biele pozadie v interiéri akejkoľvek miestnosti vyzerá dobre kvôli účinku na miestnosť. Upravuje veľkosť alebo skôr vizuálne zväčšuje priestor. Vo všeobecnosti je to jeden z hlavných dôvodov, prečo je biela v poslednej dobe taká populárna, keď si nie každý môže dovoliť priestranné bývanie. Čo to však znamená pre ľudí? Túto farbu nemožno pripísať teplým ani studeným farbám, je neutrálna. Vďaka tomu sa hodí úplne každému, s obľúbeným typom temperamentu, vkusu a postoja..

Interiér čisto biely

Ak hovoríme o čisto bielom interiéri, vyzerá to veľmi staticky, to znamená, že je nehybný, aby takáto miestnosť nepôsobila nudne, ako hrad Snehovej kráľovnej, pridáme trochu živosti, tj. Dynamiky. . To sa dá dosiahnuť jednoducho použitím objektov maximálne zložitých a originálnych tvarov. Napríklad neobvyklé figúrky alebo ikebana z vetiev vo váze.

Zložité tvary predmetov, ikebana vo váze a ďalšie textúrované detaily pomôžu dynamizovať a oživiť biely interiér.

Vytvorenie dynamického interiéru

Rôzne prvky, kučery, rezby tiež pomôžu dosiahnuť dynamický efekt. Ako? Všetko je veľmi jednoduché, všetky tieto prvky vytvoria hru tieňov a svetla a bude pôsobiť živo a útulne..

Interiér čisto biely

A ak sa vám nepáčia kučery a rezby, potom môžete interiér diverzifikovať pridaním zaujímavej textúry. Napríklad steny pokryté hrubým materiálom, nadýchané vankúše na pohovkách a stoličkách a podobne. Funguje tu rovnaká hra tieňov, ktorá zbaví miestnosť nudnej monotónnosti..

Osvetlenie v bielom interiéri

Pre každú izbu je dôležité vybrať správne osvetlenie a pre bielu je to obzvlášť dôležité. Pri umiestňovaní prvkov, ktoré vytvoria našu tieňovú hru, dbajte na to, aby svetlo z okna a zo žiaroviek dopadalo správne, inak môžete získať nepríjemné tiene, ktoré vytvárajú pochmúrny pocit. Tu musíte neustále experimentovať, zapnúť svetlo, meniť predmety, meniť ich polohu a sledovať, ako a kam tieň dopadá. Denné svetlo je o niečo ťažšie, musíte sa prispôsobiť rôznym denným dobám. Ďalší malý tip: dávajte pozor na svetlú farbu. Ak napríklad chcete použiť žlté svetlo, potom musíte vedieť, že to príliš izoluje prostredie a celý efekt snehovo bielej miestnosti zmizne. Na druhej strane, vďaka modrému osvetleniu bude interiér pôsobiť príliš chladne. Vo všeobecnosti skúšajte, experimentujte, biela je všestranná a všestranná farba..

Nie každý sa však rozhodne použiť pre svoj interiér čisto bielu farbu; to vyžaduje odvahu. Mnoho ľudí preto uprednostňuje biele odtiene, napríklad slonovinu, cappuccino, pečené mlieko, smotanu, sneh, smotanu, perlu, prírodnú bielizeň a bavlnu.

Mlieko a smotana

Niektoré z bielych odtieňov, ktoré sa často používajú pri dekorácii interiéru, sú mliečne a krémové tóny. Hodia sa k jemným tónom posteľnej bielizne, ako aj k prírodným materiálom, ako je ľan, bavlna, drevo a divoký kameň..

Na zmiernenie závažnosti bieleho interiéru sú vhodné jeho odtiene, napríklad krém alebo mlieko

A teraz o kombinácii bielej a iných farieb

Čo chcem poznamenať, je atmosféra, ktorú táto farba vytvára. Vo svetlej miestnosti človek cíti určitý luxus, eleganciu. Mimochodom, v 20. rokoch 20. storočia, keď si biely interiér začal získavať na obľube, ho veľmi bohatí ľudia vo veľkom používali na predvádzanie svojho bohatstva. Táto farba navyše vytvára úžasné spojenectvá so všetkými ostatnými farbami a pomáha im otvoriť sa..

Čierna a biela

Klasický tandem, ktorý je v našom živote dlho zakorenený, je kombináciou bielej a čiernej farby, alebo skôr bieleho vrchu a tmavého dna. Pokiaľ ide o interiér, pomôže to zväčšiť malú miestnosť, ale tiež napraviť príliš priestrannú. Tiež to vyzerá veľmi elegantne. Tu môžete cítiť neskrývanú závažnosť a lakonizmus.

Strohosť a výstižnosť čiernobieleho interiéru

V tomto vzorovom prevedení (na fotografii nižšie) bol pridaný jasný detail – časť steny v tmavo oranžovej farbe. Navodzuje malú slnečnú náladu. Vo všeobecnosti sa pri výbere neutrálnych interiérov odporúča pridať skôr prvky teplých farieb než studené. Vďaka tomu je atmosféra živšia a príjemnejšia. Aj keď to všetko závisí od preferencií každej osoby a úlohy, ktorú miestnosti dáva.

Teplý akcent v čiernobielych interiéroch

Biela a oranžová

Pre tých, ktorí potrebujú jasnú náladu, je najlepšou voľbou oranžový prízvuk v bielej miestnosti. Obaluje svojim vrelým vplyvom a vytvára pocit slobody, radosti a dokonca aj bohatstva..

Oranžový akcent dodá bielemu interiéru slnečnú náladu a jednoducho spestrí celkovú farbu

Čím bližšie je oranžový tón k červenej, tým je «ohrievač» stane sa v miestnosti a nálada je zábavnejšia.

Tmavo oranžový akcent v bielom interiéri

Biele a fialové

Ak do bieleho interiéru pridáte fialový nádych, miestnosť okamžite získa nový status. To znamená, že chladná nadvláda a mystika fialovej sa spoja s noblesou a luxusom bieleho pozadia. Vládne tu atmosféra niečoho neskutočného, ​​tajomného. V takej miestnosti sa budú dobre cítiť ľudia s tvorivým potenciálom, ktorí potrebujú triezvosť mysle a šírku predstavivosti..

Aby bola miestnosť tajomnejšia, pridajte do nej purpurovú.

Ako sa vám páči tajomná atmosféra v kúpeľni …

Tajomná atmosféra s kombináciou bielej a fialovej

Bohatá purpurová farba pridaná do bielej spálne bude mať priaznivý vplyv na spánok, zaspávanie bude príjemné a pokojné.

Ak do spálne pridáte purpurovú farbu, zaistíte si tak pokojný spánok.

Fialová v spálni poskytuje dobrý spánok

Do bieleho interiéru sa často pridá niekoľko jasných farieb naraz..

Tri svetlé akcenty v bielom interiéri

Biele, červené, bordové a tyrkysové

Táto fotografia ukazuje dizajn, v ktorom sú akcenty: červená, vínová (ako tieniaci prvok) a svetlá tyrkysová, a to všetko na bielom pozadí. Čo sa stane? Červená nás vzrušuje a nabáda k činu, tyrkysová stelesňuje pokoj mora. Prečo používať dva také opačné vplyvy? Faktom je, že nie nadarmo sú prezentované práve v bielom prostredí, veľmi úspešne ich zjednocuje a dokonca do určitej miery neutralizuje a tvorí určitú hranicu medzi aktivitou a pokojom. To je možné vysledovať v jedálni ako príklad dobrej, ale miernej chuti do jedla..

A v kuchyni to môže ovplyvniť náladu experimentovať s varením..

 • Tyrkysové prvky v bielej kuchyni

  Táto kombinácia dodá tóny romantickej rozmanitosti.

 • Tyrkysová farba pre biely interiér

  Tu budete chcieť snívať a príjemne sa porozprávať pri šálke čaju

PredchádzajúceĎalej12

V bielej obývačke vytvoria tyrkysové stoličky okolo priehľadného stola malú oázu. Čo to znamená? Že pomocou farebných variácií a správneho použitia kontrastu môžete vykonať zónovanie, ale nielen rozdelenie miestnosti na časti, ale vytvorenie úplne inej atmosféry v nej..

Zónovanie tyrkysovou farbou spôsobí, že tento kút bude vyzerať ako oáza

Zónovanie s farebnou kombináciou

Biela a zelená

Pridaním zelenej do bieleho interiéru získame relaxačnejšie prostredie. Koniec koncov, biela je trochu prísna, a ak hovoríme o spálni, potom tu stačí pridať niečo prospešné k relaxácii. Ale nie veľmi dobrou voľbou by boli jasné odtiene zelenej, napríklad svetlozelená a limetková. Ich kyslosť vám nedovolí pokojne spať. Preto je lepšie vziať hlavnú zelenú farbu alebo tón nižší, to znamená tmavší odtieň..

 • Zelená farba je do bielej spálne pridaná pre relaxačný efekt.

  Ale nie v jasných farbách, ale pokojných

 • Zelená v spálni pomáha upokojiť a úplne relaxovať.

  Preto sú niektoré z nich bohato vybavené neutrálnym alebo studeným interiérom.

PredchádzajúceĎalej12

Vo vzťahu k kuchyni robia to isté, to znamená, že si vyberajú pokojnejšie tóny zelenej, pretože vo všeobecnosti akákoľvek šťavnatá farba v kuchyni nemá veľmi dobrý vplyv na chuť do jedla..

V kuchyni sa uprednostňujú pokojné zelené tóny, pretože šťavnaté nie sú vždy vhodné na chuť do jedla.

Do kuchyne volíme aj pokojné tóny zelene.

Ale pre ostatné miestnosti v bielej farbe môžete vziať akékoľvek odtiene zelenej, v každom prípade to prinesie relaxačný efekt..

Biela a modrá.

Toto je najchladnejšia kombinácia farieb, v takom interiéri bude pohodlná iba pre tých, ktorí v zásade majú radi túto chladnú atmosféru. Ale tu, samozrejme, existujú plusy: práca mozgu bude vždy jasná.

Ľadová kombinácia bielej a modrej

Teplo bielej farby je možné pridať do bieleho a modrého interiéru, čo vám umožní trochu relaxovať a cítiť sa uvoľnenejšie..

Aby bolo v chladnom interiéri príjemnejšie, pridajme mu červenú.

Studený interiér zriedime červenou farbou

Nakoniec, čo môžete povedať o bielej farbe? Je jedinečný! Je to jediná farba, ktorá je dobrá samotná alebo s akoukoľvek inou farbou. Je to farba čistoty a nevinnosti, ako aj začiatok niečoho nového..