Praktická a kreatívna výzdoba verandy súkromného domu

Prvá vec, ktorá nás upúta pri skúmaní fasády súkromného domu, je jeho veranda alebo aspoň predné dvere. Z toho, ako je vyzdobený hlavný vchod do budovy, sa vytvára celý dojem exteriéru celého obydlia. Pri zdobení verandy sa spravidla používajú rovnaké stavebné a dokončovacie materiály ako v celej budove..

Hlavný vchod

Farebná paleta vstupu do súkromného domu sa môže líšiť od zvoleného rozsahu celej stavby, ak sa rozhodlo urobiť z nej akcent exteriéru, zvýraznite ju. Častejšie však môžete vidieť verandu, ktorá opakuje prvky výzdoby a farebnej palety, celú štruktúru súkromného domu.

V tmavých farbách

Veľké dvojkrídlové dvere

Veranda s malým baldachýnom

Baldachýn je spravidla pokračovaním strešnej konštrukcie a spolu s verandou nesie značné funkčné zaťaženie – chráni pred slnkom a zrážkami. Poskytuje pohodlný vstup do priestorov. Ak je architektúra budovy taká, že nie je možné pokračovať v streche tak, aby poskytovala aj malý previs nad hlavným vchodom, je možné zorganizovať malý priezor, ktorý nielenže prevezme časť funkčnosti, ale aj diverzifikuje exteriér budovy a s úspešným alebo originálnym dizajnom ho vyzdobí.

Malý baldachýn

Konštrukcia malého baldachýnu alebo baldachýnu môže slúžiť ako platforma pre zabudovanie osvetľovacích systémov. Podsvietením sú najčastejšie LED žiarovky zabudované do roviny vrchlíka, niekedy sa používajú závesné svetlá, ale iba vtedy, ak to výška verandy umožňuje bez prekážok..

Sklenená oceľ a betón

V modernom exteriéri súkromných budov sa stále často používajú sklenené, železné a betónové konštrukcie. Používanie prírodných materiálov je však obľúbenejšie ako kedykoľvek predtým, najmä pri stavbe a dizajne vidieckych domov..

Malý priezor nad vchodom

Aj malý priezor nad prednými dverami môže zušľachtiť hlavný vchod do súkromného domu. Z takejto stavby nie je veľa tieňa, neochráni ani pred vetrom, ale zachráni pred dažďom, kým otvoríte dvere alebo čakáte na taxík..

Kroky s držadlami

Betónové konštrukcie sa stali základom pre návrh priestoru pred vstupnými dverami s malým baldachýnom. Vzhľadom na vysoký základ domu a niekoľko schodov vedúcich k hlavným dverám bolo logické nainštalovať stabilné zábradlie, ktoré dáva obyvateľom a ich hosťom pocit bezpečia, najmä v zlom počasí. Betónové platne slúžili aj na ozdobenie cestičiek ku schodom verandy. V daždivom počasí sa domácnosti nemusia starať o čistotu svojich topánok, prechádzať sa po dlaždiciach, priestor medzi ktorými je pokrytý kamienkami..

Baldachýn ako rozšírenie strechy

Biele a drevité odtiene

Malý baldachýn

Otvorená terasa s posedením pred vchodom

Ak to dovolí plocha pozemku pred vchodovými dverami, môžete pred hlavným vchodom zorganizovať otvorenú terasu, na ktorú môžete umiestniť miesto na odpočinok, detskú hojdačku alebo len možnosť pohodlného zostaňte pred vchodom do domu so spoľahlivou ochranou pred počasím.

Terasa s miestom na odpočinok

Priestranná terasa, kde sa pohodlne nachádza prútený záhradný nábytok a veľké vane s okrasnými rastlinami, vytvorila pred veľkými vstupnými dverami so sklenenými vložkami útulnú a atraktívnu kompozíciu. Závesná lampa originálneho dizajnu poskytne osvetlenie na terase a nástenné pouličné lampy osvetlia prístup na verandu súkromného domu..

Veranda so svetlými dverami

Ak je základ budovy dostatočne vysoký, potom je zrejmé, že prístup k verande bude ozdobený schodmi. Výsledkom bude, že otvorená terasa bude umiestnená v určitej výške v porovnaní s úrovňou zeme. Schody a podlahy terás môžu byť ozdobené kamennými a betónovými doskami, tehlami a drevom, impregnované špeciálnymi prostriedkami určenými na ochranu pred vlhkosťou a účinkami škodcov.

Drevený prístup k dverám

Svetlá farba dverí

Drevená paluba

Pri navrhovaní prístupu k hlavným dverám domu, ak má nízky základ, často postačí postaviť drevenú plošinu alebo palubu, ktorá môže okrem iného slúžiť ako zóna na organizovanie rekreačnej oblasti pre dospelých a hry pre deti..

Závesná lavica

Hojdačka na terase

Vonkajšia rekreačná oblasť

A ešte niekoľko fotografií z hlavných vchodov do súkromného domu, vybaveného rekreačnou oblasťou so závesnou lavicou, ktorý môže fungovať aj ako hojdačka.

Biely záhradný nábytok

Biely záhradný nábytok ladený s prvkami fasády budovy na pozadí kamenných dosiek podlahovej terasy vyzerá ešte jasnejšie. Praktická a spoľahlivá metóda konečnej úpravy bude trvať mnoho rokov a bude vyzerať ako v deň, keď bola postavená.

Drevo a kameň vo výzdobe verandy

Bez ohľadu na to, ako moderná je budova súkromného domu a povrchová úprava prírodnými materiálmi je vždy vhodná, dodáva exteriéru teplo a pohodlie, vytvára atmosféru srdečnosti.

Kameň a drevo

Nielen prímestské domácnosti sú vhodné na navrhovanie z dreva a prírodného kameňa. V rámci mestských obydlí bude prírodná výzdoba vyzerať originálne, atraktívne, netriviálne.

Pre vidiecky dom

Nie je nič organickejšie a vhodnejšie na zdobenie fasády súkromnej domácnosti nachádzajúcej sa mimo mesta. Blízkosť prírody diktuje výber stavebných a dokončovacích materiálov.

Drevo, kamene a svetlíky

Obklad súkromného domu s imitáciou dreva s použitím okrúhlych otvorov v exteriéri, ktoré sú vyrobené vo forme okien, sa stal zaujímavým dizajnovým nálezom. Dizajn prístupu k verande pomocou kameňov rôznych tvarov a veľkostí doplnil netriviálny vzhľad vlastníctva domu.

Vidiecky štýl

Ak je fasáda budovy vyzdobená vo vidieckom štýle, potom sa výzdoba verandy s hojným využitím drevených obkladov a prvkov vidieckeho života stane logickým pokračovaním tohto štýlu..

Povrchové úpravy kameňa a drevené prvky

Drevená lavica na kamennom pozadí

Drevo a kameň sú neodmysliteľné ako jin a jang v budovách vo vidieckom štýle. Vidiecke domy vyzerajú neuveriteľne organicky s ozdobou kamennej steny a drevenými dverami, mólami a praktickými dekoratívnymi predmetmi.

Akcent na predných dverách

Exteriér budovy je často takmer monochromatickou a monotónnou štruktúrou s minimálnym dekorom. V takom prípade sa do popredia dostáva dizajn hlavného vchodu a najmä predných dverí. Môže byť vyrobený v neobvyklom prevedení alebo jednoducho prezentovaný v jasnej farebnej schéme.

Secesné dvere

Neobvyklé dizajnové dvere so sklenenými vložkami a medenými prvkami sa môžu stať charakteristickým znakom modernej budovy. Na pozadí kamenného obkladu výhodne vyzerajú pôvodné nástenné svietidlá do ulice v podobe pyramíd.

So zrkadlovými vložkami

Zdobenie dverí dreveným rámom a zrkadlovými vložkami so zaujímavou geometriou sa samozrejme môže stať ozdobou každej fasády súkromnej budovy.

Kameň, drevo, sklo a meď

Dizajn tejto verandy súkromného domu nemožno nazvať nudným; na jej výzdobu boli použité rôzne druhy dreva, plastový kameň, hrubé sklo z farebného skla, maľované a vlnité, medené prvky a nity. V sérii súkromných domácností takýto hlavný vchod určite vynikne..

Nezvyčajná fasáda

Ako vyzerajú vchodové dvere do súkromnej domácnosti, môžeme si urobiť dojem o majiteľoch budovy, o ich vkusu a preferenciách farieb a niekedy aj o životnom štýle..

Eklektická veranda

Štýl dekorácie tejto verandy nemožno nazvať inak ako eklektický. Maľované dvere s originálnym ornamentom, prútená pohovka s jemným podkladom aktívnych farieb, neobvyklé nástenné svietidlá – na taký hlavný vchod do súkromnej domácnosti sa ťažko zabúda.

Lavica s mäkkými sedadlami

Drevené dvere so sklenenými vložkami z farebného skla, záhradná lavička s odnímateľnými mäkkými sedadlami a popínavá rastlina vo vonkajšom kvetináči vytvorili originálnu kompozíciu pri vchode do súkromného domu..

Starožitný štýl

Pôvodné vchodové dvere v starom štýle budov stredovekých hradov sa stali ozdobou modernej fasády budovy. Kontrast z kombinácie tmavých dverí a štruktúrnych prvkov s teplou a svetlou paletou povrchových úprav vytvára slávnostný vzhľad verandy.

Zenová atmosféra

Pre niektorých majiteľov domov je dôležité, aby bolo všetko jednoduché a stručné, a to nielen vo vnútri, ale aj mimo ich domu. Betónová povrchová úprava bola vymazaná a pochodové schody, pôvodné dvere, malá rastlinka v kamennej vani a pár záhradných stoličiek minimalistického dizajnu – prísny, ale zároveň zaujímavý obraz verandy je pripravený.

Symetria a kontrast

Veľké dvojkrídlové dvere s čiernym rámom, sklenenými a zrkadlovými vložkami, symetrickým usporiadaním nástenných žiaroviek a vaní s rastlinami vytvorili vyvážený a harmonický obraz hlavného vchodu do súkromnej domácnosti.

Kované zábradlie a lampáše

Klenutý otvor, sklenené vložky na tmavom pozadí zárubne, kované zábradlie, pouličné lampy štylizované ako lampáše – všetko môže zdobiť vzhľad budovy všeobecne a verandy obzvlášť.

Sklo v tmavom ráme

Krídlové dvere

Takéto prevedenie vstupných dverí je zriedkavé, ale samozrejme je to originálny spôsob, ako nielen diverzifikovať dizajnové prvky vchodu do miestnosti, ale aj schopnosť navrhnúť pomerne široké dvere..

Krídlové dvere

Pôvodné dvere z dreva so sklenenými vložkami transparentného a matného dizajnu sa stali vrcholom vstupu do budovy súkromného domu, na ktorý nezabudne nikto, kto ho navštívil..

S vlnitým sklom

Iná verzia otočných dverí s tmavým rámom a vložkami z vlnitého matného skla, ktoré prepúšťajú dostatok svetla do chodby, ale zároveň skrývajú dianie vo vnútri domu.

Predné dvere ako výrazný prvok fasády

Na pozadí absolútne anonymnej fasády budovy budú svetlé dvere pôsobiť zvýraznene, atraktívne a netriviálne. Bohatá farba dverí dokáže osviežiť vzhľad súkromnej domácnosti, dodať jej pozitívny a jasný obraz.

Nasýtená farba dverí

Bohatá, žiarivá farba predných dverí transformuje pokojný povrch fasády budovy. Malá sklenená vložka v blízkosti dverí umožní obyvateľom vidieť návštevníka zvnútra miestnosti.

Rámy a dvere v jednom tóne

Oranžový odtieň zárubne sa opakoval v návrhoch okenných rámov, čím sa vytvoril veľmi farebný súbor na pozadí neprehliadnuteľnej tmavosivej fasády.

Svetlý odtieň dverí Jasná žltá farba Oranžová a sivá Svetlé predné dvere

Jasne modrá zárubňa

Ako zariadiť chodník vedúci k hlavnému vchodu

Nielen výzdoba verandy, ale aj krajinný dizajn lokality, ktorá k nej vedie, je dôležitá pre vytvorenie prvého dojmu vzhľadu súkromnej budovy. Oveľa príjemnejšie a pohodlnejšie je pre obyvateľov a ich hostí prechádzať sa po ceste úhľadne vyloženej z kameňa alebo betónu, ozdobenej štrkom alebo kamienkami, obdivovať zeleň okrasných rastlín vysadených v zemi alebo v záhradných kvetináčoch a kvetináčoch..

Cesta k hlavnému vchodu

Dizajn krajiny

Betónové dosky ako základ pre organizáciu prístupu k hlavným dverám domu, malé umelé jazierka, rastliny v pôde a veľké záhradné kvetináče – všetky práce na vytvorení harmonickej atmosféry krajinného dizajnu pozemku pred verandou.

Symetrický obraz

Cesta zo svetlého kameňa na verandu s malými schodmi, kamienkový priestor okolo nej, kade s rastlinami – to všetko pomohlo vytvoriť neuveriteľne symetrický a vyvážený vzhľad hlavného vchodu do súkromného domu. Na pozadí snehovo bielych povrchov harmonicky pôsobia veľké dvojkrídlové drevené dvere a tmavé štruktúry mreží pre okná a pouličné lampy.

Exotické rastliny

Vedľa drevenej plošiny vedúcej k hlavnému vchodu je svetlá kompozícia v orientálnom štýle s exotickými rastlinami, krásnym pouličným panelom a malým rybníkom. A samotným dverám nemožno uprieť originalitu – netriviálny prístup k návrhu hlavného vchodu priniesol svoje ovocie, obraz verandy je jedinečný a zaujímavý.

Orientálny štýl

Ďalšia veranda v orientálnom štýle s množstvom vždyzelených a kvitnúcich rastlín, prísnou výzdobou a použitím sôch na usporiadanie záhradnej krajiny.

Veranda súkromného domu Dekorácia hlavného vchodu Drevená nášľapná plošina Súčasný štýl