Pôvodný dizajn bytu v škandinávskom štýle

Klimatické podmienky a zvláštnosti mentality naraz zanechali v interiéri určité stopy pre škandinávsky štýl. Obyvatelia škandinávskych krajín sa vždy snažili vytvoriť vo svojich domovoch teplú a útulnú atmosféru s povinným používaním prírodných materiálov, a to nielen ako prejav úcty k prírode, ale aj z praktického hľadiska. Svetlé miestnosti s potrebným súborom nábytku a vybavenia, jednoduché a ľahké tvary a línie, prírodné odtiene a prírodné materiály – to všetko je škandinávsky štýl..

Moderný škandinávsky štýl sa od tradičného líši predovšetkým výberom dekoru. Originálne, ale praktické kusy nábytku, dizajnové prvky dekorácie v sýtych farbách, sú navrhnuté tak, aby nielen spestrili paletu miestnosti, ale tiež jej dodali osobitosť..

Plán bytu

Dávame vám do pozornosti krátku prehliadku moderného bytu v škandinávskom štýle. Vzhľadom na to, že tento štýl je jednoduchý a logický, pokojne sa spolieha na použitie praktického sériovo vyrábaného nábytku a nenáročných dekorácií, môžete sa ľahko inšpirovať týmto roztomilým a sviežim dizajnovým projektom bez náročnosti a volánov. Pri zdobení domu alebo bytu môžete ľahko použiť základné princípy škandinávskeho štýlu a pridať dekor podľa svojho vkusu – tradičný alebo avantgardný.

hala

Začnime svoju exkurziu z jedného z kľúčových, z hľadiska dopravy, priestorov bytu – haly. Šesťuholníkový priestor uzatvára centrálny prvok – veľké polstrované sedadlo v tvare kruhu so základňou. Z tejto miestnosti neobvyklého tvaru sa môžete dostať do niekoľkých miestností bytu. Svetlo béžové povrchové úpravy (ako v mnohých izbách v škandinávskom štýle) vytvárajú príjemnú a teplú atmosféru. Vzhľadom na vysoký tok dopravy v tejto miestnosti nebola náhoda, že boli pre podlahu zvolené kontrastné svetlé dlaždice..

Drevený luster

Nepostrádateľné použitie dreva (alebo jeho imitácie) v interiéri škandinávskeho štylistického trendu, ktoré sa odzrkadlilo na dizajne veľkého centrálneho lustra.

Kuchyňa

Z chodby sa ľahko dostanete do kuchyne kombinovanej s jedálňou. Na príklade tejto neuveriteľne funkčnej miestnosti vidíte, ako škandinávsky štýl tiahne k praktickosti, ako veľmi si váži základné funkcie predmetov a celých segmentov domáceho priestoru. V tomto prípade svetlá povrchová úprava kuchynského priestoru spĺňa rovnaký sortiment kuchynskej súpravy a jedálenskej skupiny. Iba umelecké diela na stenách zrieďujú paletu a prinášajú prvok prekvapenia – nie každá kuchyňa môže vidieť obrazy.

Nástenné svetlá

Škandinávsky štýl však nie je úplný bez zaujímavých dizajnových riešení, neobvyklých detailov. Namiesto už tradičného osvetlenia vstavaných žiaroviek boli na osvetlenie pracovných plôch v kuchyni namontované nástenné svietidlá originálneho dizajnu..

Večera

Jedáleň je vybavená mäkkou pohovkou v neutrálnych farbách. Škandinávsky štýl venuje osobitnú pozornosť textíliám – bavlnené a ľanové tkaniny sú na prvom mieste v zozname preferovaných tkanín. Prirodzenosť je vítaná vo všetkom, od okenných otvorov po prikrývky na vankúše. Z kuchyne a jedálne je východ na priestranný balkón..

Samovar ako dekoratívna položka

Samovar sa stal originálnym detailom jedálenskej skupiny (okrem rôznych modelov stoličiek pôvodného dizajnu), zrejme ako symbol tepla a pohodlia pre ťažkú ​​severnú klímu. Takýto funkčný dekor je pre ruského majiteľa domu celkom zrozumiteľný. Kontrastná obývačka je viditeľná z kuchyne a jedálne, do ktorej sa dostanete ako z centrálnej haly, tak z kuchynského priestoru..

Obývačka

Na pozadí svetlej palety miestnosti vyzerajú tmavé hviezdy akcentovanej steny obzvlášť kontrastne. Tmavé tóny pre harmóniu sa používajú pre koženú sedaciu súpravu a niektoré prvky nábytku a spotrebičov.

Akcentovaná stena vo hviezdach

Pôvodný dekor

V tejto miestnosti vládne kontrast a dynamika. Použitie rôznych modelov nábytku v rámci jednej miestnosti prináša interiéru nielen originalitu, ale robí ho aj zaujímavejším a elegantnejším. Takéto nepodobné objekty sú v absolútnej harmónii vďaka premyslenej kombinatoričnosti a neutralite povrchovej úpravy všetkých povrchov, čo dáva jasným prvkom príležitosť vystúpiť do popredia..

Neobvyklý nábytok

Klavír

Je zrejmé, že majitelia bytu si nielen užívajú výtvarné umenie, ale rešpektujú aj hudbu. V obývacej izbe bolo miesto na inštaláciu klavíra, ktorý sa veľmi organicky miešal do zaujímavého, ale nie náročného interiéru miestnosti..

Kované kreslo

Napriek tomu, že v miestnosti je veľa nábytku a dekoratívnych predmetov, obývačka nepôsobí preplnene. Vzduch, priestrannosť a sviežosť sú prítomné na každom štvorcovom metri a nechávajú slobodu nielen pohybu, ale aj sebauvedomenia v miestnosti pre celú rodinu..

Spálňa

Ďalej sú to súkromné ​​izby a prvá z nich je hlavná spálňa. Jednoduchosť a funkčnosť škandinávskeho interiéru opäť prevláda nad zdobením a nepotrebným zdobením, pričom zostáva len praktickosť a pohodlie. Len luxusný luster so sklenenými prvkami oproti tmavej akcentovanej stene nám pripomína luxus.

Kúpeľňa pre rodičov

Zo spálne sa dostanete do pomerne priestrannej kúpeľne so sprchovacím kútom. Ľahká dekorácia na stenu s lesklými dlaždicami «pod zemou» kontrastuje so šachovnicovým vzorom bielej a modrej podlahy. Nie je prekvapujúce, že v takej praktickej miestnosti, ako je kúpeľňa, sa osobitná pozornosť venuje funkčnosti priestoru pre vodu a hygienické postupy..

Kúpelňa pre deti

Vedľa kúpeľne pre rodičov je ďalšia miestnosť na vodné procedúry – pre deti. Je logické, že táto kúpeľňa nemá sprchovací kút, ale vaňu. Na výzdobu tejto miestnosti boli použité rovnaké lesklé keramické dlaždice, iba v «šach» modré dlaždice na podlahe sa zmenili na okrový odtieň.

Detská izba

A posledná miestnosť na našej prehliadke bytov v škandinávskom štýle je škôlka. Na pozadí svetlých povrchových úprav a nábytku vyzerajú dekoračné predmety a maľby na stenách obzvlášť jasne. Farebné rímske odtiene prinášajú do detskej izby pestrosť farieb. Poschodová posteľ s úložnými systémami kompaktne zaberá jednu zo stien miestnosti a ponecháva značnú časť priestoru na hru a kreativitu..