Použitie kameňa v interiérovom dizajne vidieckeho domu

Použitie prírodného kameňa v stavebníctve a výzdobe interiéru siaha mnoho storočí. Ak však naši predkovia často jednoducho nemali na výber, v súčasnosti móda na používanie kameňa pri navrhovaní interiéru a exteriéru budov zažíva etapu oživenia..

V súčasnosti si používanie prírodného kameňa môžu dovoliť len veľmi bohatí majitelia domov. Ale vďaka moderným technológiám máme možnosť použiť umelý kameň, paletu farieb, ktorých textúra a textúra je prakticky neobmedzená..

Použitie kameňa pri návrhu spálne

Svetlá spálňa s krbom

Kameň je jedným z najsilnejších, najtrvanlivejších a najspoľahlivejších materiálov, ktoré je možné použiť na stavbu a dekoráciu. Použitie kamenných povrchov pri navrhovaní obývacích izieb vždy dodáva interiéru určitý luxus, náznak bohatstva. Aj keď kameň nie je prírodný, čo je v našej dobe oveľa bežnejšie, jeho prevedenie, farbu a textúru je takmer nemožné odlíšiť od prírodného materiálu..

Klenutý strop v spálni

Harmónia kameňa a dreva použitá v interiéri miestností vidieckeho domu pomôže nielen vytvoriť hrejivú atmosféru útulnosti, ale tiež vrhnúť most do prírody, ktorý nám v prašnom a hlučnom meste chýba..

Kamenná stena v spálni

Kameň je vďaka svojmu jasnému, priamemu a neotrasiteľnému tvaru integrovateľný takmer do každého štýlu interiéru. Všetko je obmedzené iba vašou predstavivosťou (alebo nápadmi dizajnéra) a finančnými možnosťami.

Na dekoráciu takmer akéhokoľvek povrchu môžete použiť prírodný alebo umelý kameň, ale v spálni je spravidla stena rozložená kameňom, často v hornej časti postele. V kombinácii s drevenými trámovými stropmi tento prírodný materiál udáva tón celej miestnosti a dodáva jej luxus a štýl..

Minimalistická spálňa

Aplikácia štruktúrovaného svetlého kameňa v minimalistickej spálni je očividne dobrým dizajnovým rozhodnutím. Jednoduchosť a lakonický dizajn miestnosti je perfektne kombinovaný so spoľahlivosťou a trvanlivosťou kamenného materiálu na dekoráciu.

Použitie kameňa v interiéri obývačky

Moderná obývačka

Obývacia izba, krb, kameň – tieto klasické tri sú doslova stvorené pre vidiecky dom. Použitie kameňa na zdobenie krbov a kachlí vzniklo tak dávno, že desiatky storočí nikto nepočítal. Moderný človek sa príliš nelíši od starodávneho v túžbe zahriať sa, relaxovať, pozerať sa na oheň a počúvať praskanie guľatiny. Ale v dnešnej dobe existuje oveľa viac spôsobov, ako to urobiť pokročilejším, z estetického hľadiska..

Minimalizmus v obývačke

Obývacia izba vo vidieckom dome nie je vždy o kožách zvierat na podlahe a rohoch na stenách, vyrezávanom drevenom nábytku a zamatových závesoch. Použitie tenkého lamelárneho kameňa na ozdobu priestoru okolo krbu umožnilo dodať tejto obývačke v industriálnom štýle s nádychom minimalizmu skutočne teplý a príjemný charakter..

Kameň a drevo v obývačke

Pri zdobení obývačky vidieckeho domu kameňom nemôžete byť obmedzení iba na stenu, kde je umiestnený krb alebo kachle. Na rozdiel od mestských bytov vám štýl chaty umožňuje vo výzdobe vidieckych miestností myslieť a konať vo väčšom meradle.

Obývacia izba s detským kútikom

Použitie kamenného obloženia v obývacej izbe prepojenej s herňou je viac ako vhodné. Tento prírodný materiál, praktický, spoľahlivý a odolný voči všetkým druhom vplyvov, bude slúžiť viac ako jednej generácii členov domácnosti vidieckeho sídla.

Kráľovská obývačka

Kamenná krbová zástera od stropu k podlahe dodáva obývačke skutočne kráľovský rozmer. V kombinácii s nádherným nábytkom a starožitným zariadením získava izba jedinečný charakter.

Obývačka spojená s kuchyňou

V interiéri moderného štýlu vyzerá kameň celkom vhodne. Umelý materiál vám umožňuje vybrať si farebnú schému, ktorú je možné kombinovať so všeobecnou paletou obývačky, alebo naopak – pôsobiť ako veľkolepý kontrast, všetko závisí od toho, aké ciele obyvatelia sledujú pomocou kameňa pri dekorácii miestnosť.

Veranda s kamennými múrmi

Použitie kameňa na zdobenie stien obývačky prepojenej s verandou vám umožňuje rozostriť hranice medzi priestorom ulice a interiérom miestnosti. Preto je prírodný kameň dobrý – dá sa použiť všade a nebáť sa účinkov prostredia už mnoho rokov.

Kameň v dizajne kuchyne

Kamenná zástera nad doskou

Zdobenie backsplash nad pracovným priestorom je tradičnou technikou izieb v klasickom štýle. Kde, ak nie v kuchyni, je miesto na kameň – symbol tepla a pohodlia pre naše domácnosti na mnoho rokov. Ale nielen v obložení mlyna je možné použiť kamenný materiál. Mramorové, hraničné, kremencové, pieskovcové a mastencové dosky sa používajú na zdobenie kuchýň na celom svete. Odolné voči všetkým druhom vplyvov, silné a trvanlivé – tieto interiérové ​​položky budú vynikajúcou investíciou do vášho priestoru a ozdobia každý interiér..

Plynový alebo elektrický sporák v našich kuchyniach je symbolom rodinného krbu, práve ona často slúži ako ústredný bod modernej varnej zóny. Nie je prekvapujúce, že veľa ľudí chce túto oblasť ozdobiť kamenným lemovaním. Trochu luxusu a aristokracie nebude zasahovať ani do tej najskromnejšej kuchyne..

Jedáleň-kuchyňa

Maľované kuchynské skrinky a dekoračné prvky vynikajú na pozadí neutrálnych odtieňov prírodného kameňa použitého pri výzdobe jedálne..

Drevená kuchyňa

Tradičná kuchyňa pre vidiecky dom. Tam, kde sa drevo používa na dekoráciu stien, podláh, stropov a nábytku, je dokonale zriedené kameňom vo forme veľmi veľkých kamienkov. Napriek pôsobivej veľkosti tieto svetelné prvky prinášajú ľahkosť do atmosféry kuchyne..

Luxusná kuchyňa

Kameň je v tejto kuchyni všade – v stenách a backsplash, v kuchynských ostrovných doskách a pracovných doskách. Vďaka rozmanitosti textúr a šikovne vybraných farieb vyzerá miestnosť luxusne. Zdá sa, že sme sa pozreli do kuchyne, kde sú pre hodnostárov kráľovského dvora pripravené vynikajúce jedlá..

Skvelý dizajn kuchyne

Dekorácia kamennej steny, nábytok vyrezávaný do dreva, mramorové dosky a závesné žiarovky štylizované ako sviečky – všetko v tejto kuchyni naznačuje bohatstvo a pohodlie, do ktorých boli takmer nepozorovane integrované moderné kuchynské spotrebiče a príslušenstvo..

Kúpeľňa s moderným kamenným povrchom

Priestranná kúpeľňa

Kombinácia tmavého kameňa s belosťou dekorácie stien a moderných vodovodných potrubí dodáva kúpeľni slávnostný a pozitívny vzhľad. Priestranná izba umožňuje použitie neupraveného kameňa na obklady stien a drevených trámov klenutých stropov, ktoré sú navzájom perfektne kombinované.

Kamenná stena v kúpeľni Zapustená vaňa Snehovo biele inštalatérske práce

Prírodnému kameňu účinky vlhkosti neškodia, a preto môžete tak často vidieť výzdobu stien týmto odolným materiálom, ktoré podliehajú najväčšiemu opotrebovaniu..

Kontrastná kúpeľňa

Použitie tenkých dosiek zo svetlého kameňa v obložení priestoru okolo kúpeľne zmiernilo ostrý kontrast medzi svetlou výzdobou steny a tmavou farebnou paletou nábytku a stropných trámov..

Kamienky na podlahe v kúpeľni

Na vytvorenie jedinečného ekologického dizajnu kúpeľne je najvhodnejší prírodný kameň. Použitie veľkých kamienkov v interiéri rozširuje tému prírody, ako to vidieť z obrovských sklenených dverí od podlahy až k stropu.

Čokoládová kúpeľňa

Teplý pieskovo červený odtieň prírodného kameňa úspešne harmonizuje s paletou tmavej čokolády v kúpeľni.

Kúpeľňa v japonskom štýle Praktická kúpeľňa

Priestranná kúpeľňa, ktorej steny sú takmer celé obložené kamenným dokončovacím materiálom, vytvára náladu na relaxáciu a odpočinok. Poznámky japonského štýlu, v ktorom spravidla existuje kontrast farieb a prírodnej zelene, prispôsobia domácnosť nekonečnému zenu.

Snehovo biela kúpeľňa

Snehobiela kúpeľňa s obkladom zo svetlého krémového kameňa vyzerá neuveriteľne moderne, prakticky a priestorne. Neobvyklý dizajn žiaroviek a minimalizmus pri realizácii nábytku dodávajú miestnosti ľahkosť a vzdušnosť.

Kúpeľňa s drevenou vaňou

Neobvyklý dizajn kúpeľne v podobe drevenej vane je v dokonalom súlade s kamennou stenou, vyrobenou z prvkov rôznych tvarov a veľkostí. Toto prostredie, doplnené drezy z vyrezávaného dreva, nás zavedie späť do stredovekej minulosti, ale našťastie s horúcou tečúcou vodou..