Police v obývacej izbe: možnosti dizajnu v príkladoch fotografií

Ak sa vám až doteraz zdalo, že police sú najnudnejším nábytkom, je načase pozrieť sa na tento kus nábytku aj z druhej strany. Samostatne nemusia byť príliš zložité, ale ponúkajú skvelé možnosti usporiadania, ktoré sa oplatí využiť v interiérovom dizajne. Pozrite si nápady na police do obývačky.

Police v obývacej izbe – originálny dekor v dome

V obývačke je nábytok, ktorý nemožno ignorovať. Koniec koncov, tu máte zvyčajne najväčšiu príležitosť vytvoriť krásny dekor. Žiadna iná miestnosť nemôže lepšie predvádzať doplnky a dekorácie pre hostí. Obývacia izba je tiež skvelým miestom na predvádzanie toho, na čo ste hrdí. Ak ste teda majiteľom celej série svojich obľúbených kníh alebo sa môžete pochváliť veľkou zbierkou filmov na DVD, nemá zmysel ich skrývať pred svetom hlboko v skriniach, ale stojí za to ich vystaviť na verejnosti. . Police sú na tento účel skvelým miestom..

Police nie sú len nábytkom na ukladanie vecí, hlavne kníh, ale sú aj skvelou ozdobou stien. Stačí ich správne vybrať umiestnením na dané miesto. Ak máte dobrý nápad, môžete si vďaka poličkám vytvoriť originálny dekor. Zvlášť stojí za to experimentovať tým, že usporiadate police v obývacej izbe..

Zároveň nezabúdajte, že ide o otvorené štruktúry, preto by ste na nich mali dať to, čím sa chcete pochváliť. Okrem kníh sú to spravidla rôzne trofeje, ceny, niekedy porcelán, zberateľské predmety a oveľa viac..

Interiérové ​​police do obývačky: výber správneho modelu

Vzhľadom na rôzne možnosti regálov stojí za to premýšľať o vhodnom type a formáte štruktúry. Je to celkom jednoduché pre knihy. Poličky by mali byť dostatočne veľké, aby najširšia kniha nevyčnievala a bola stabilná. Vzhľad a materiál výroby musia zodpovedať štýlu interiéru. Nezabudnite však, že príliš veľa políc vo vašej obývačke nemusí byť vhodných. Okamžite sa na nich nahromadí prach. Preto, ak máte na zobrazenie veľkú zbierku, je najlepšie ju vložiť do pohára alebo knižnice. Potom nemusíte vysávať všetky exponáty každý týždeň..

Pri hľadaní správnej police je tiež dôležité pochopiť, ako ju zavesiť. Neestetické spojovacie prvky nie sú možnosťou, ak sa vám nehodia do priemyselného interiéru. Potom si môžete dovoliť toto riešenie. V ostatných prípadoch by mali byť police namontované neviditeľnými skrutkami. V poslednej dobe sú v móde prevedenie s kovovými alebo koženými príveskami. Vyzerajú veľmi zaujímavo a môžu dať expresivitu aranžmá..

Police v obývacej izbe v modernom štýle

Zo nástenných políc je možné vytvoriť zaujímavú kompozíciu, najmä ak majú mimoriadne tvary. V posledných sezónach boli obzvlášť trendové tvary domu a voštiny. Môžu byť voľne zoskupené a umiestnené na stenách, čo prináša do modernej miestnosti novú estetickú kvalitu..

Popri jednoduchých závesných policiach z rôznych materiálov nájdete širokú škálu veľmi sofistikovaných vzorov, ako sú vetvy stromov, cikcaky. Stojí za to vybrať si tento typ políc, ak chcete, aby boli hlavným prízvukom v miestnosti..

Závesné police v obývačke

Dnes nájdete široký výber políc, ktoré sa nachádzajú v klasických, jednoduchých aj moderných a neobvyklých formách, takže nebudú len miestom na inštaláciu vašich šperkov, ale aj samostatným dekorom. Zaujímavým kusom nábytku je okrúhla závesná kovová polica, ktorá dodá každej miestnosti nevšedný charakter. Polica s košmi je tiež považovaná za originálne riešenie. Ak chcete špeciálnym spôsobom vyzdvihnúť veci, ktoré sú pre vás dôležité, stojí za to vybrať poličku s LED podsvietením. Obzvlášť dobre budú vyzerať sklenené a kovové predmety. Ak chcete obývačku využívať čo najfunkčnejšie, je rohová polica skvelou voľbou, vďaka ktorej ušetríte veľa miesta..

Ak premýšľate, čo odložiť na poličku vo svojej obývačke, existuje na to veľa možností. Okrem už spomenutých kníh a DVD sú poličky skvelým miestom na vystavenie fotografií rodiny a priateľov v ozdobných rámikoch. Na police môžete tiež umiestniť rastliny do kvetináčov alebo štýlových váz, ako aj vonné sviečky, lampáše a ďalšie dekoratívne predmety. V skutočnosti čokoľvek, čo považujete za hodné prezentácie, bude na policiach fungovať dobre..

Police v obývacej izbe v inom štýle

Vyberte si police z rôznych surovín, predovšetkým z dreva, nábytkových dosiek a kovu. Zvážte tiež sklenené konštrukcie a dokonca aj tie s koženými prvkami. Aký materiál si vyberiete na poličku, závisí vo veľkej miere od interiérového dizajnu, štýlu obývačky a požadovaného efektu..

Regály sa dodávajú v rôznych štýloch. Zvážte modely uvedené na fotografiách, ktoré sú ideálne pre moderný aj klasický interiér. Tento článok obsahuje množstvo návrhov pre milovníkov škandinávskych, industriálnych a retro interiérov. S takouto rozmanitosťou môžete ľahko nájsť police, ktoré vás budú zaujímať a namontovať do vašej obývačky..

Existujú police v rôznych cenových reláciách. Nezabudnite však, že aj obyčajná polica vo vašej obývačke vám dá viac, ako by ste čakali. Tento nábytok má výnimočnú pevnosť, takže ak máte pocit, že je miestnosť príliš monotónna, stačí jedna polica a pár doplnkov, ktoré dodajú vašej obývačke úplne iný výraz. Pozrite sa na rozmanitosť funkčného nábytku.

TV police v obývačke

TV police – ponuka nábytku do obývačky. Zariadenie RTV môžete umiestniť na nábytok alebo zavesiť na stenu, zamotaný kábel zasunúť do skrinky a nainštalovať naň dekodér alebo hernú konzolu. Všetko závisí od osobných potrieb. Nábytok pre televízory a ďalšie audiovizuálne zariadenia je veľmi praktický a funguje dobre v každej domácnosti. Poličky na televíziu v obývačke majú originálny a mimoriadne moderný dizajn. Televízor bude mať správnu výšku pre oči ľudí, ktorí sa naň pozerajú.

Poličky v obývačke sú veľmi funkčné a zároveň originálne a atraktívne. Tento nábytok môže mať neobvyklé tvary a farebné kombinácie, vďaka ktorým môže byť nielen v harmónii s interiérom miestnosti, ale stane sa aj jeho ozdobou. Určite splnia vaše očakávania. Moderné police sú ideálnou ponukou pre tých, ktorí majú radi jednoduchosť a pre tých, ktorí si cenia extravaganciu..