Podrobnosti o interiéri: vlastnosti vytvárania štýlového a harmonického dizajnu pre domy a byty

Úspešný návrh interiéru vyžaduje presnú definíciu vašich vlastných potrieb, priestorovú vhodnosť a trochu extravagancie. Ako udržať správnu harmóniu domu alebo bytu a vyťažiť maximum z interiérových detailov? Čo charakterizuje správnu kombináciu vzorov a farieb? Prečo určitý štýl nie je všetko?

Podrobnosti o domácom interiéri od začiatku: dizajn a rozloženie priestoru

Pri zdobení interiéru stojí za to vypracovať jasný projekt toho, čo chcete dosiahnuť. Musíte starostlivo zvážiť funkciu každej miestnosti a definovať svoje požiadavky. Ak máte dostatok priestoru, stojí za to rozdeliť dom na dve zóny:

Keď každý člen rodiny dostane svoje štyri rohy, v ktorých sa môže cítiť ako doma, bude jednoduchšie vytvárať a starať sa o spoločný priestor..

Vstupný priestor

Hostí najčastejšie vítate na chodbe alebo chodbe, preto musíte v týchto priestoroch zabezpečiť dostatočné osvetlenie a primeraný priestor. Vstupný priestor do bytu musí byť čistý a uprataný. Obmedzte množstvo nábytku, vyhnete sa tak dojmu neporiadku a preťaženia. Stačí šatník a / alebo vešiak na šaty a skrinky na topánky.

Ak máte malú chodbu, môžete si vchod urobiť priestrannejším. Dve veľké zrkadlá visiace oproti sebe alebo dve identické žiarovky odrážajúce mäkké svetlo urobia priestor priestornejším a priateľskejším. Pri usporiadaní vstupného priestoru je tiež dobré použiť druhé poschodie, t. J. Schody. Toto bude štylistická hranica a jasne oddelí oblasť od zvyšku domu..

Dôležité detaily interiéru – eliminácia nepotrebného vybavenia

Existuje dôvod, prečo chcete vo svojom dome vytvoriť priestranný priestor – viac priestoru je spojené s prestížou, bohatstvom a úspechom. Stačí sa pozrieť na vysoké stropy v predvojnových bytovkách. Samozrejme, nie každý si môže dovoliť veľkú plochu, takže stojí za to uchýliť sa k niekoľkým osvedčeným metódam optickej expanzie domov a bytov. Najjednoduchším z nich bude odstránenie nepotrebného vybavenia alebo výmena za menšie. Aj keď je objemný nábytok priestranný, dominuje príliš ľahko a zároveň trpí pohodlie.

Prirodzené svetlo je dôležitou súčasťou moderných interiérov

Svetlo je dôležitou súčasťou interiéru. Nezabudnite ho vpustiť dovnútra a pokiaľ je to možné, nainštalujte veľkoformátové okná, vďaka ktorým bude miestnosť pôsobiť väčšia, ako v skutočnosti je. Ak však nemáme miesto na veľké okná, skúste tie malé využiť naplno. Nechajte ich otvorené po celý deň. Vyhnite sa ťažkým závesom a žalúziám, pretože ľahké, svetlé záclony, ktoré jemne prepúšťajú slnečné svetlo, sú oveľa lepšie..

DIY detaily interiéru: vyberte si farbu

Správny výber a kombinácia farieb má veľký význam pre osobnú pohodu. Pri výbere farby by sa mal človek riadiť vlastným citom pre estetiku, funkciou vymaľovanej miestnosti a dojmom, ktorý určitý tón vyvoláva. Je potrebné pripomenúť, že nie každý odtieň je vhodný pre dané miesto – sotva niekto vymaľuje všetky steny obývačky na čierno.

Biela je najbezpečnejšia farba: vo svojej čistote sa hodí ku všetkému a navyše s ňou možno ľahko kombinovať akúkoľvek inú farbu. Apartmány natreté na bielo vytvoria dojem pohodlia a čistoty (na to by si mali pamätať najmä majitelia, ktorí byty prenajímajú). Musíte byť opatrní, pretože príliš veľa tejto farby môže pôsobiť, že váš domov bude pôsobiť matne a sterilne, a nie ako usporiadane a upravene. Doplnkom môže byť aj nábytok v štýle shabby chic, ktorý urobí zázraky, ak je miestnosť štylizovaná do starožitného štýlu..

Predtým, ako začnete premýšľať o farbách stien, čo očakávate od tejto miestnosti? Aký je jej charakter? Ako často v ňom budete tráviť čas?

Teplé tóny je možné použiť pre veľké interiéry, ak chcete zvýšiť pohodlie na úkor priestrannosti. Na druhej strane, ak chcete, aby byt vyzeral väčší, vymaľujte steny svetlými a studenými odtieňmi. Po dosiahnutí určitých farieb môžete získať osobitý charakter interiérov, napríklad fľaškovo zelená alebo vínová dodajú hĺbku a štýl, vďaka čomu bude dom elegantný a tajomný zároveň. Musíte si však pamätať zakaždým, aby ste to nepreháňali. Aj keď môže byť počiatočný efekt dosť dramatický, niektoré farby (napríklad fialová, oranžová alebo červená) môžu byť z dlhodobého hľadiska zdrvujúce..

Zaujímavé detaily interiéru

Pri zdobení interiéru by ste nemali zabúdať na proporcie. Umiestnenie veľkého šatníka do malej miestnosti povedie k tomu, že bude dominovať nad ostatnými vecami, čo výrazne zníži komfort bývania. Na malé povrchy je najlepšie použiť aditíva rovnakej alebo proporcionálnej veľkosti. Nezabudnite tiež na prospešnú úlohu bielej farby alebo prázdnoty – ponechanie prázdneho priestoru uvoľní vaše oči a miestnosť bude pôsobiť o niečo väčšiu. Do najväčších miestností umiestnite veľký, robustný a vysoký nábytok, ktorý skombinujete s príslušenstvom správnej veľkosti. V širokej obývačke s vysokým stropom nebude fungovať malý konferenčný stolík, pretože miestnosť bude pôsobiť prázdne.

Zostatok je kľúčový

Pri zariaďovaní interiéru sa musíte vyhnúť preťaženiu. Hromadenie vybavenia, doplnkov a kvetov síce neurobí byt krajším, ale vytvorí iba dojem neporiadku a vnútornej úzkosti. Udržanie rovnováhy v interiérovom dizajne nie je ťažké, čo môže mať priaznivý vplyv na osobnú pohodu..

Detaily interiéru v štýle jedného smeru

Aj keď sú pri navrhovaní miestnosti veľmi dôležité osobné preferencie interiéru, nemali by ste zabúdať na vytvorenie priestoru s jedinou jednotnou estetikou. Aj keď snívate o rôznych interiéroch, je najlepšie necvičiť štylistické žonglovanie – držte sa jedného štýlu a vyhnite sa chaosu..

Máte radi industriálny štýl? Steny vymaľujte béžovou a hnedou farbou a zvýraznite čisto funkčné prvky, akými sú napríklad rúry. Priaznivcom koloniálneho štýlu sa odporúča používať nábytok a vzory z exotického dreva obľúbené v devätnástom storočí. Minimalizmus bude fungovať skvele v mnohých bytoch, najmä v malých. Držte sa jedného smeru pomocou niekoľkých jasných akcentov. Takto navrhnuté interiéry je možné vylepšiť nábytkom alebo doplnkami s príslušným akcentom, napríklad asymetricky zavesenými obrazmi, ktoré okamžite dodajú trochu energie..

Úspešný dizajn interiéru kombinuje dobre zvolené detaily. V tomto mixe nemôžete zabudnúť na striedmosť, harmóniu a rovnováhu, ale ani na nádych extravagancie. Pristupujte k výzdobe trpezlivo a opatrne, aby interiéry dobyli svojou harmóniou a krásou.