Patchwork v interiéri – Patchwork

V poslednej dobe je interiérový dizajn v štýle patchwork populárny. Toto slovo je anglického pôvodu, «zlátanina» v preklade ako výrobok vyrobený z viacfarebných záplat. Vo všeobecnosti ide o druh vyšívania, kde sú do jedného celého výrobku prišité rôzne útržky látky. Výsledkom je plátno v novej farebnej schéme s novým jedinečným vzorom alebo textúrou. V tejto technike sú tiež široko použiteľné kompozície objemovo-priestorového formátu. Na každom produkte štýlu patchwork musia byť švy po šití na zlej strane..

Pôvod štýlu patchwork

Čo môžete povedať o tom, odkiaľ pochádza taký zaujímavý a neobvyklý štýl? Pravdepodobne neexistuje presné miesto a čas jeho vzniku, pretože kdekoľvek, kde musel človek pracovať s tkaninou, nastala situácia, že zvyšky, útržky a kúsky zostali. Možno z dôvodu ekonomickej núdze alebo z iného dôvodu museli byť tieto zvyšky použité a tak či onak sa tento druh šitia a vyšívania objavil. Je známe, že okolo roku 980 pred n. L. Existuje egyptský ornament vytvorený z kúskov gazelej kože. Aj v Tokiu je v múzeu vystavený určitý kostým, ozdobený nášivkami približne rovnakého roku ako v Egypte. Známa je aj existencia koberca, ktorý bol nájdený v Jaskyni tisíc Budhov v roku 1920, bol zostavený z veľkého počtu kúskov oblečenia pútnikov, tento výtvor pochádza z obdobia okolo 9. storočia. Existuje mnoho ďalších príkladov patchworkových vecí, ktoré pochádzajú z dávnych čias..

Patchwork a kompatibilita so štýlom

Zdobenie v štýle ručných prác vždy naplní dom jasnými farbami, prináša romantiku, úprimnosť a dobroprajnosť.

Niekedy môžu najmenšie dekoratívne položky alebo doplnky zmeniť miestnosť na nepoznanie, premeniť ju a urobiť ju roztomilou a útulnou. Patchworková technika je skvelá na dekoračné vankúše, závesy, prehozy, paplóny, ihličkové postele, rámy, obrusy, koberce.

Patchworková prikrývka

Patchwork interiérové ​​úpravy Patchwork v interiéri Patchwork štýl v interiéri Pôvodný interiér v štýle patchwork

Šťavnatý dekor s patchworkom Patchwork štýl v dekorácii podlahy Moderný štýl s pridaním patchworkového prešívania Roztomilý patchworkový dizajn Detský patchworkový štýl

Patchwork tiež vyzerá dobre ako materiál na čalúnenie..

Patchworkové čalúnenie Patchwork štýl pre čalúnenie

Nástenné panely môžete použiť ako dekor, môžu to byť tapety alebo obklady do kúpeľne..

Patchworkový štýl sa vyznačuje množstvom bohatých farieb a pestrofarebných zaujímavých ozdôb, ktoré samy osebe robia z vášho nábytku alebo dekorácie stredobodom pozornosti všetkých hostí. Je dôležité mať na pamäti, že všetko je v poriadku s mierou, nemali by ste miestnosti preťažovať patchworkovým dekorom, pretože je veľmi jasný, malo by ho byť málo, iba niekoľko prvkov v miestnosti. V opačnom prípade skončíte s pestrým nevkusom, posadnutým a odpudzujúcim..

Patchwork spravidla v interiéri nie je sólo, ale môže byť použitý iba na umiestnenie jasných akcentov. To viedlo k tomu, že tento štýl sa začal perfektne kombinovať so všetkými ostatnými štýlmi. Najtradičnejším tandemom je dvojica patchworkových – vidieckych štýlov. Rustikálna vidiecka estetika s nábytkom v premyslene staršom vzhľade sa hodí k patchworkovým prikrývkam, prehozom, vankúšom, zábavným látkovým hračkám a farebným obrazom v drevených rámoch.

Útulná spálňa v štýle patchwork

Patchwork – art deco vyzerá úžasne a jedinečne. Najdôležitejšou vecou v tejto únii bude kompetentný výber farieb. Dizajnéri preferujú tóny budoáru: ružové a sivé, tiež sýte čierne, strieborné a zlaté.

Veľmi pikantný patchwork dopĺňa romantiku francúzskeho štýlu. Napríklad na snehobielej posteli bude dobre vyzerať patchworková prikrývka svetlo ružovej, svetlo zelenej, nebesky modrej farby. Doplňte takéto štylistické riešenie obrazu na stenu duplicitnými ozdobami z prikrývky.

Ak chcete vyzdobiť spálňu v štýle patchwork, ale nechcete tam vidieť vzburu farieb, je to celkom riešiteľné. Koniec koncov, výrobky v štýle patchwork môžu byť v pokojnej posteli a romantických farbách, akékoľvek podľa vášho uváženia.

Zaujímavý patchworkový štýl

Interiér v štýle patchwork nie je len textil, mnohí napríklad v tomto smere dokonca zdobia steny. Vyrobením tapety z farebných štvorcov naplníte svoje izby útulnosťou, teplom, spontánnosťou a humorom. Podlahu môžete ozdobiť dlaždicami rôznych vzorov v tomto štýle «patchworková aplikácia».

Podlaha patchwork

Materiály

Ak sa predtým tento druh umenia používal na základe úspor, teraz je to skôr túžba ozdobiť a diverzifikovať váš domov alebo len koníček, ktorý prináša radosť. Technológia štýlu patchwork sa za tie roky stala komplikovanejšou, začali prichádzať s komplexnejšími a ladnejšími skladbami. Za najťažší moment pri tomto šití patchworku sa považuje dosiahnutie správneho farebného riešenia, vyváženého a harmonického. Začínajúcim remeselníkom sa odporúča použiť farebné koliesko, ale v modernom svete pokroku a technológie sú už dlho vytvárané špeciálne programy na počítači na výpočet rozsahu výrobku, ktoré samy vykonávajú všetku náročnú prácu..

Materiál na patchwork

Na štýl patchwork sa najčastejšie používajú bavlnené tkaniny, ľan, hodváb, menej často vlna..

Nástroje

Čo potrebujete k práci v štýle patchwork? Samozrejme, tkanina, nožnice alebo rozbrusovací kotúč, špeciálna podšívka (podložka), ktorá je označená pre ľahké strihanie látky, zaisťuje maximálnu presnosť počas práce. Budete tiež potrebovať univerzálne pravítko, na ktorom sú nanesené špeciálne čiary, veľkosti a značky, ktoré vám umožní vykonať rôzne uhly a okamžite rezať bez toho, aby ste museli predbežne pripravovať šablóny..

Ak milujete vyšívanie, máte ho radi alebo si len chcete pozrieť svoj interiér v podobnom štýle, patchwork je pre vás ako stvorený..

Originalita interiéru v štýle patchwork Roztomilý interiér v štýle patchwork Krása a pôvab v interiéri v štýle patchwork Jedinečný a nádherný interiér v štýle patchwork Jas a bohatosť štýlu patchwork Útulná spálňa v štýle patchwork