Obývacia izba v klasickom štýle: fotografie súčasných interiérov v elegantnom smere

Obývacia izba v klasickom štýle je vždy elegantná a sofistikovaná. Izba je znakom dobrého vkusu a má nadčasové podoby. Interiér spojený so spôsobmi minulých storočí kreatívne čerpá z tradícií a odkazuje nielen na zložité formy, ale aj na prírodné, drahé materiály. Na to treba obzvlášť myslieť pri výbere obývačky v tomto smere. Ako vyzdobiť obývaciu izbu v klasickom štýle? Pozrite si návrhy interiérových dizajnérov.

Obývačky v klasickom štýle: fotografie elegantných interiérov

Majestátny obraz klasickej obývačky vyhrieva aj krb, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou jej zariadenia. Stredisko celej kompozície je najčastejšie vo forme dekoratívnych kachlí alebo jemných portálov. Vo vzťahu k krbu by mala byť umiestnená sedacia súprava, ktorá je zvyčajne hlavným nábytkom. Vzorované sedacie súpravy s tenkou linkou dopĺňajú bohato vyrezávané komody alebo vitríny.

Dnes sa klasika interpretuje rôznymi spôsobmi a interiéry v tomto štýle kombinujú tradíciu a modernu. Tieto obývačky sú zaujímavými variáciami na dizajnové umenie minulosti. Teplé a útulné, povzbudzujú k relaxácii. Ak snívate o krásnom a elegantnom interiéri, vyberte si klasiku. Ako teda zariadiť tradičnú obývačku?

Korene klasického štýlu

Klasický štýl bol v Európe propagovaný v 19. storočí, keď sa vďaka rozvoju priemyselnej výroby stal dostupným širokému publiku. Ľudia začali zdobiť svoje byty a vybavili ich dekoratívnymi zrkadlami, atraktívnymi závesmi a zdobeným nábytkom, pričom zdôraznili dôležitosť luxusného štýlu, ktorý bol pôvodne venovaný vyšším vrstvám spoločnosti. Na šľachtických panstvách bol implementovaný klasický štýl, pričom sa dodržali základné predpoklady – vážnosť, elegancia, sofistikovanosť, symetria a proporcia..

Najdôležitejšie vlastnosti klasickej obývačky

Klasický štýl nepodlieha módnym zmenám. Je považovaný za nadčasový kvôli základným predpokladom elegancie, jednoduchosti, symetrie a kvality. Interiér v klasickom štýle je priateľský a útulný pre obyvateľov aj pre ich hostí. Pri zariaďovaní obývačky v tomto duchu majte na pamäti nasledovné:

  • štýl možno nazvať bezpečným spôsobom zdobenia interiéru;
  • neposlúcha módu a vďaka svojej elegancii je jednoduchosť a harmónia považovaná za nadčasovú.

Elegantný dizajn

Nábytok musí byť najvyššej kvality. Ideálne je vyrobené ručne a má dekoratívnu úpravu (vyrezávanie na nohách, kovanie, detaily). V klasických interiéroch je obľúbená prítomnosť starožitného a elegantného nábytku, luxusných a pohodlných kresiel.

Drahé látky

Klasický štýl sa vyznačuje použitím tkanín a materiálov najvyššej kvality. Podlaha by mala byť vyrobená z mramorových alebo drevených parkiet a navyše pokrytá perzským kobercom. Tieto prvky je možné úspešne nahradiť mramorovými dlaždicami a kvalitným kobercom tkaným s kvetinovými motívmi..

Krásne šperky

Používanie šperkov sa odporúča. Obrazy na stenách, dekoratívne zrkadlá, pôsobivé lustre, ako aj vzory na stenách a stropoch (tapety, pilastry, rímsy a rozety) sú rozpoznateľné znaky klasickej obývačky..

Tlmené, neutrálne farby

Základné farby klasického interiéru:

  • béžová;
  • krém;
  • Hnedá;
  • Sivá;
  • biely.

Klasickej obývačke dominuje béžová a hnedá. Tieto teplé farby sú nielen večné, ale neodmysliteľne súvisia s pokojom a stabilitou. Pôsobia pokojne a vytvárajú známu atmosféru interiéru bez toho, aby ho pripravili o sofistikovanosť typickú pre tento typ priestoru. Môžu byť úspešne zriedené tyrkysovou, zelenou a vínovou, niekedy zlatou a striebornou..

Jasné proporcie

Klasický štýl má rád to, čo je symetrické. Preto umiestnením knižnice na jednu stranu miestnosti musíte nájsť zrkadlový obraz na druhej stene miestnosti, aby bola obývacia izba v klasickom štýle harmonická.

Klasický štýl sa môže zdať trochu spomalený. Tento dojem však účinne kompenzujú žiarivé farby, hladké povrchy a symetricky zariadený nábytok. Tento štýl osloví ľudí, ktorí si cenia pohodlie, eleganciu a tradíciu. Takmer každý by sa však mal v obývačke cítiť dobre, pretože je to priateľské a mimoriadne útulné prostredie..

Módny interiér obývačky v klasickom štýle

Klasický štýl je často zamieňaný s palácovým. Nie je to však veľmi dobré porovnanie. Po pravde, klasicky riešený interiér má určité prvky, ktoré pripomínajú kráľovské komnaty. Na rozdiel od palácových úprav sú však klasické interiéry tlmené a nie je tu miesto pre pôvab..

Ako definovať klasický štýl?

Klasický štýl nemá jasne definované pravidlá. Pri tomto usporiadaní stojí za to položiť si otázku: «Čo by som chcel vidieť v elegantnej reštaurácii?» Čokoľvek, čo je odpoveďou, pravdepodobne bude fungovať na klasike. Farba nábytku je zvyčajne jemná a tlmená. Silnejšími akcentmi sú doplnky a textil. Všetky materiály sú prírodné, najlepšie dobrej kvality.

Pri zariaďovaní interiéru v klasickom štýle sa snažte nepreháňať to kombináciou dekoratívneho nábytku a iných dekorácií.

Klasický nábytok do obývačky

Niektorý nábytok, ktorý predstavuje klasický štýl, môže vyzerať ako prvok palácového usporiadania. Tu by napríklad skvele poslúžila stolička Louis. Starožitný alebo štylizovaný nábytok by sa však mal miešať s jednoduchším nábytkom. Všetky prvky klasického zloženia musia byť vyrobené z prírodných a pevných materiálov. Skrine a komody môžu mať jemný dekor a zaujímavé úchytky. Obvykle sa odlišujú prírodnou farbou dreva alebo sú natreté svetlou farbou. Čalúnený nábytok, ako sú pohovky, kreslá a stoličky, by mal svojim elegantným vzhľadom vyvolávať pohodlný odpočinok. Rodiny zvyčajne žijú v klasickom interiéri a trávia čas pri spoločnom stole. Preto by tento kus nábytku mal byť stredobodom pozornosti jedálne, lahodiaci oku s pohodlnou eleganciou..

Klasické interiéry sa vyznačujú nielen krásou, ale aj bezchybnou kvalitou nábytku a vynikajúcim príslušenstvom. Nábytok, ktorý si vyberiete do obývačky, by mal potešiť remeselnou zručnosťou. Každý prvok a detail hrá dôležitú úlohu. Bohatý dizajn nábytku znamená, že si môžete vyberať zo zbierok inšpirovaných francúzskym, anglickým alebo talianskym štýlom.

Ak chcete zdobiť obývaciu izbu triedou, mali by ste venovať pozornosť klasickému nábytku. Interiéru dodáva neuveriteľnú eleganciu, hodnotu a charakter. Môžete si vyberať z rôznych kolekcií, od vynikajúceho nábytku charakterizovaného provensálskou krásou a ladnosťou až po masívne modely. Ich výber by mal závisieť od osobných preferencií, či máte radi ľahké a svetlé kompozície alebo chcete vybaviť obývaciu izbu teplými tónmi duba, ale v ťažšom prostredí..

Obývacia izba, ktorá predstavuje klasický štýl, sa nezaobíde bez čalúneného nábytku. Môžu to byť elegantné pohodlné kreslá alebo veľká pohovka. Všetko by malo byť vyrobené z prírodných materiálov a mať tlmené farby..

Klasická obývacia stena

Rustikálne aj tradičné interiéry vyžadujú vhodné rámovanie. Uvažujte o klasickom nástennom nábytku do obývačky, ktorý vám pomôže vytvoriť priestor priamo z honosného kaštieľa. Ide o kombináciu tradície a moderny – slávne modely v originálnych, štylistických úpravách. Obrovský výber stien vám umožňuje vytvoriť nespočetné množstvo kombinácií, ktoré potešia svojim pôvodným charakterom. Ak chcete vo svojom byte obnoviť kúzlo starých dobrých čias, klasický nábytok do obývačky je rozhodne tou najlepšou voľbou. Steny sú k dispozícii v sýtych farbách. Svetlé návrhy budú fungovať dobre s tmavými stenami a tmavé s trochou odvážnejších. Preskúmajte neobvyklý nábytok v jemných jemných farbách, ktoré dodajú kúzlo každému interiéru.

Zariaďovanie bytu v štýle sna nemusí nutne vyžadovať veľa úsilia. Hotové nábytkové zostavy, ktoré sa k sebe farebne, štýlovo a funkčne hodia, vám pomôžu vytvoriť ten správny dizajn. Sada obvykle obsahuje stôl, stoličky, komodu, police a zodpovedajúce skrinky. Tento klasický nábytok do obývačky dokonale odráža luxusné prostredie. Môžete vyjadriť svoj estetický vkus a vytvoriť teplý interiér, v ktorom sa bude rada stretávať celá rodina. Keďže ide o izbu pre výkonných pracovníkov, musíte sa uistiť, že vyzerá skvele. Presnosť v každom detaile, trvanlivosť a solídnosť – to sú výhody klasického nábytku, vďaka ktorému si môžete užívať krásu interiéru dlhé roky.

Klasické modulárne obývačky: sofistikované kompozície

Klasické modulárne obývačky vytvárajú neuveriteľné kompozície, ktoré vám umožnia ponoriť sa do úplne iného sveta – relaxačného priestoru vášho domova. Exkluzívny klasický nábytok do obývačky osloví milovníkov tradičného štýlu, ale také zariadenie ponúka aj skvelé príležitosti na vytváranie neobvyklých spojení. Klasickému priestoru môžete dodať kúsok modernosti. Vytvorte si svoj vysnívaný interiér pomocou návrhov modulárneho nábytku.

Obývacia izba v klasickom štýle v byte

Klasika má vždy navrch. Preto, ak chcete, aby bol váš byt vždy módny, vyberte si klasický štýl. Interiéry v klasickom štýle sa vyznačujú starostlivo vybranými materiálmi, štýlovými tvarmi a elegantným dizajnom. Pri pohľade na taký interiér sa zdá, že niekto jeho usporiadaniu strávil veľa času. Klasická obývacia izba musí byť konzistentná, aby sa nábytok, osvetlenie a dekorácie spájali ako celok. Nebojte sa však, že klasická sála bude vážna, pompézna a tvrdá. Samozrejme to môže byť, ale šikovný výber prvkov jeho usporiadania urobí miestnosť elegantnou a štýlovou..

Farba je tiež dôležitá. Vynikajúcou možnosťou by bola svetlo zelená, ktorá je nápadná a dodáva celému interiéru decentný charakter. Pri pohľade na to môžete cítiť jasnú harmóniu medzi všetkými prvkami v miestnosti. Je to elegantné, ale nie ohromujúce. Zelená upokojuje interiér a dodáva mu nadčasovú eleganciu. Aj keď ste oblečení v športovom oblečení, v takom interiéri budete stále pôsobiť slávnostne..

Obývacia izba v klasickom štýle: príslušenstvo

Príslušenstvo a ozdoby sú neoddeliteľnou súčasťou aranžmán. Toto nie je výnimkou pre interiéry v klasickom štýle. Najdôležitejším doplnkom sú elegantné textílie. Tu si môžete dopriať malé farebné šialenstvo. Svetlý interiér dokonale doplní vínové alebo purpurové záclony. Klasický interiér by mal mať aj koberec. Jeho farba môže odkazovať na celý štýl alebo môže predstavovať miernu odchýlku od pravidla farby. Tiež stojí za to naplánovať elegantné dekorácie v klasických interiéroch. Medzi nimi sú vázy a svietniky. Steny budú krásne zdobené klasickými obrazmi v štýlových rámoch. Je dôležité, aby plánovanie doplnkov neprešlo cez palubu a aby bola zachovaná zdržanlivosť. Toto je univerzálny recept na klasický štýl.

Svetlé obývacie izby v klasickom štýle: štýlové štuky a omietky

Steny v klasických interiéroch sú často natreté teplou farbou, ale ideálna je aj biela. Aby obklady v tomto odtieni nevyzerali príliš plocho, zvoľte omietku, ktorá dodá miestnosti hĺbku. Môžu byť vyrobené zo sadry v Paríži, ale je to dosť drahá voľba. Lacnejším riešením by bol expandovaný polystyrén, z ktorého sa dá sadra kvôli nízkej hmotnosti ľahko lepiť. Stropné, stenové soklové lišty s rozetami vytvoria v miestnosti elegantný obklad. Ak vás nepresvedčí sadra na celej stene, aplikujte len ako jemné dekorácie napríklad okolo krbu. Biele pruhy budú tiež vyzerať skvele v kombinácii s klasickou tapetou ozdobenou jemným motívom, ktorý obohatí klasickú obývaciu izbu..

Omietka je najlepším riešením pre obývaciu izbu v klasickom štýle, pretože je elegantná a v súlade s inými nátermi, ako sú napríklad tapety. Nájdete ho v lacnejšom polystyréne a drahej sadre..

Tapeta do obývačky v klasickom štýle

Dekorácia obývačky v klasickom dizajne vždy vyzerá reprezentatívne a elegantne. Ako naznačuje názov, štýl je súčasťou historickej tradície zdobenia stien. To však neznamená, že by ste mali bez rozmýšľania kopírovať staré kráľovské komnaty. V moderných realitách znamená klasický interiér eleganciu, striedmosť a priestorový poriadok s pridaním historických citátov. Prehnaná nádhera a nadbytok rôznych vzorovaných dekorácií, ako je nábytok, záclony, koberce a tapety, pravdepodobne dodá interiéru na gravitácii a neposkytne štýlové usporiadanie v obývacej izbe. Jadrom klasického interiéru sú bohato zdobené steny pokryté väčšinou vzorovanými tapetami so štruktúrou často súvisiacou s ručne vyrobeným plátnom alebo výšivkou. Tradičné vzory v podobe kvetinových kytíc, zložitých ozdôb a štýlových prúžkov často pripomínajú ručne maľované vodné farby.

Pekný koberec na drevenú podlahu

Izba v klasickom štýle sa vyznačuje nielen nadčasovým dizajnom, ale aj použitím vysoko kvalitných materiálov. Používajte drevené parkety, ktoré sú odolné a zároveň poskytujú dobrú zvukovú izoláciu. Dávajte pozor na dubové a bukové dosky, ktoré môžete aranžovať do rybej kosti. Obývacia izba v klasickom štýle by mala byť elegantná a útulná zároveň, preto na drevenú podlahu položte mäkký koberec. Vyberte si béžový model a odkazujte na ďalšie príslušenstvo, ako napríklad vankúše na pohovku. Ak sa chcete zamerať na štýlové aranžmán, zvoľte perzský koberec s tlmeným odtieňom červenej.

Obývacia izba v klasickom štýle s krbom

Dôležitým prvkom v dizajne obývačky v klasickom štýle je krb. Nachádza sa takmer v každom anglickom interiéri a tento dizajn je veľmi podobný klasickému štýlu. Krb v interiéri je však snom nielen obyvateľa Anglicka, ale aj našich krajanov, a preto sa objavuje v obývačke väčšiny novopostavených domov. Často však vzniká dilema, ako krb zariadiť. Ak vytvárate interiér v klasickom štýle, tradičná možnosť je perfektná. Takýto krb je v dokonalej harmónii s celým usporiadaním. Klasická obývačka bude vyzerať ešte krajšie, ak ju ozdobíte krbom, ktorý sa stane stredom miestnosti. Vyberte biely portál a umiestnite mramorové dosky okolo vložky. Zaveste svoj obľúbený obraz nad krbom v zlatom ráme, zrkadle alebo nechajte toto miesto bez ozdôb. Krb je dôležitým prvkom klasického dizajnu.

Klasický tmavý krb dokonale zapadá do tradičnej obývačky. Klasický dekor je doplnený bielym nábytkom a lampami. Z miestnosti vyžaruje akési tajomstvo a dôstojnosť. Nie je vôbec potrebné, aby krb v klasickom štýle bol biely. Priestor okolo krbu môže mať akúkoľvek farbu, vrátane čiernej. Je len dôležité, aby tento prvok usporiadania miestnosti zodpovedal vnútorným farbám..

Závesy klasického štýlu v obývacej izbe: 5 zlatých pravidiel pre výber dekorácie okna

Závesy do obývačky majú veľmi dôležitú praktickú a dekoratívnu funkciu. Výber správnych modelov je dôležitou úlohou. Musíte myslieť na látku, spôsoby zavesenia a hlavne ich zladiť s interiérovým dizajnom. Tu je návod, ako sa naučiť vyberať závesy do elegantnej obývačky v klasickom štýle..

Záclony alebo závesy?

Ak chcete zdôrazniť elegantnú atmosféru obývačky, venujte osobitnú pozornosť výberu vhodných záclon a závesov. V obývačke, obzvlášť v klasickej, je funkčnosť tkanín veľmi dôležitá. Prírastky vo forme bandeau, peliet, strapcov môžu zdôrazniť štýlový charakter miestnosti. Ak je vašou hlavnou starosťou ochrana miestnosti pred slnečnými lúčmi alebo nechcenými pohľadmi, potom budú najskôr fungovať závesy..

Dobre zvolené závesy pre klasickú obývaciu izbu efektívne minimalizujú množstvo slnečného svetla, ktoré vstupuje do miestnosti. Mali by ste tiež pamätať na to, že ak plánujete často otvárať a zatvárať závesy vo svojej obývačke, musia mať správnu dĺžku. Optimálne, keď končia asi 1,5 cm nad podlahou. Keď sa však v prvom rade staráte o také usporiadanie okien, ktoré ozdobia interiér, potom budú závesy dokonalé. Ich snehobiely povrch miestnosť ešte viac rozšíri.

Závesy tiež hrajú veľmi dôležitú dekoratívnu funkciu v obývacej izbe. Kombinácia záclon a závesov bude vyzerať najpôsobivejšie v klasických miestnostiach. Ak vám záleží na konzistencii kompozície, vyberte látky do štýlu, v ktorom je sála vyzdobená.

Závesy sú jedným z prvkov, ktoré dodajú vašej obývačke eleganciu. Ak je obývačka vysoká a priestranná, vyberte si tkaninu ťažkej gramáže, ktorá ladí s inými dekoratívnymi prvkami, ako sú koberce. Fungovať budú aj okenné výklenky v teplých hnedých a béžových farbách. Ak je klasická obývačka o niečo menšia, nevzdávajte sa závesov, ale zvoľte radšej jemnejšie materiály, ktoré priestor nepreťažia..

5 zlatých pravidiel pre výber záclon pre klasickú obývaciu izbu:

Osvetlenie v klasickej obývačke

V klasicky zariadenom interiéri namontujte ozdobnú závesnú lampu, ktorá by mala byť umiestnená v strede stropu. Model s kryštálmi vyzerá fantasticky. Ak dávate prednosť mäkšiemu riešeniu, zvoľte lampu so striebornými prvkami a bielymi tienidlami..

Klasická obývačka potrebuje aj bočné zdroje svetla, ako napríklad stojacu lampu, ktorú môžete umiestniť hneď vedľa kresla a vytvoriť tak perfektný priestor na čítanie. Vyberať môžete z modelov s retro pocitom, ako je zlatá, pevná základňa a biele tienidlo. Na komodu nainštalujte menšiu verziu podobnej žiarovky – stane sa tak ďalšou ozdobou. Hlavným osvetlením bude krištáľový luster alebo závesná lampa s bielymi tienidlami. Nezabudnite tiež na ďalšie svetelné zdroje, vďaka ktorým bude interiér funkčný..

Obývacia izba v modernom klasickom štýle

Klasický interiér vyžaduje primerané priestory, takže vytvorenie tohto druhu dizajnu môže byť niekedy problematické. Aj v malých interiéroch je však možné použiť prvky klasického štýlu, a tak je možné vyvinúť neobvyklé usporiadanie. Úplná sekvencia nie je vždy vhodná. Klasický štýl hovorí, že sa perfektne spája s modernosťou. Toto je akási kulisa pre rozhodnutia, ktoré zdanlivo pochádzajú z úplne inej témy. Vďaka tomuto riešeniu, dokonca aj v malej miestnosti, kde klasické nasýtené farby preťažujú interiér a luster s kryštálmi bude vyzerať prinajmenšom nevhodne, stojí za to použiť kombináciu dvoch štýlov – klasický a moderný.

Pozrite sa na detaily. Pozrite sa na luster, konferenčný stolík a kreslo. Nie sú to výrobky súčasného dizajnu? A napriek tomu dobre zapadajú do klasického interiéru, čo dokazuje, že zmysel pre štýl je oveľa dôležitejší..

Ako skombinovať klasický a moderný štýl v obývačke?

Ak máte to šťastie, že žijete v starom bytovom dome, ktorého vysoké a priestranné izby poskytujú obrovskú príležitosť pre dizajn, mali by ste atmosféru takéhoto interiéru cítiť čo najlepšie. To však neznamená, že by mala byť obývacia izba zariadená v starom štýle. Môžete čerpať z histórie a použiť ju ako pozadie, ale na moderný nábytok by ste nemali zanevrieť. Vynikajúca ilustrácia tohto dizajnu je zobrazená na fotografii nižšie..

Krásne omietky, klasické krbové puzdro alebo štýlový luster sú ušľachtilé a oduševnené dekorácie. Dá sa povedať, že udávajú tón celému aranžmán, aj keď keď sa pozriete bližšie, všimnete si, že ostatné časti zariadenia sú moderné. Jednoduchá pohovka a konferenčný stolík sú moderným nábytkom. Sú však vhodne zasadené do interiéru, ktorý je považovaný za vynikajúci príklad úspešnej kombinácie moderného a klasického štýlu. Pri pohľade na túto fotografiu nebudete cítiť nesúlad s tým, že tu niečo nie je v poriadku. Naopak, všetko vyzerá, že je na svojom mieste a dokonale zapadá do charakteru aranžmán..

Kombinácia klasického a moderného nábytku: môže byť úspešný?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že fotografia ukazuje úplne klasickú kompozíciu a až po starostlivejšom štúdiu interiéru uvidíte moderné prvky. Zaujímalo by ma, či ich môžete rýchlo nájsť? Ak sa pozriete pozorne na fotografiu, určite si všimnete moderné akcenty. Napríklad moderný sklenený stôl. Na jednej strane je veľmi jednoduchý a priehľadný, takže nie je celkom nápadný, a na druhej strane, aj keď je veľmi moderný, perfektne zapadá do celkového usporiadania skôr tradičnej obývačky..

Dokonca aj vo veľmi klasických interiéroch, kde je väčšina prvkov v starom štýle, nájdete priestor pre moderné akcenty. Kombinácia klasického a moderného nábytku nie je taká náročná, pretože vám umožňuje získať veľmi zaujímavú a štýlovú kompozíciu.

Kuchyňa-obývacia izba v klasickom štýle

Aby bola hala úspešnou kombináciou obývačky s kuchyňou a jedálňou, stojí za to zvoliť prvky interiéru, ktoré budú spoločné pre všetky časti. Efekt sa dá najľahšie dosiahnuť farbami. Vyberte si tému a pokúste sa zladiť doplnky do obývačky, kuchyne a jedálne v rovnakej farbe v rôznych odtieňoch. V tejto situácii hľadajte bezpečné farby ako hnedá, šedá a béžová, ktoré v kombinácii s dobre zvoleným príslušenstvom prinesú do klasického štýlu dojem elegancie. Tiež sa rozhodnite pre rovnakú textúru nábytku (napríklad čalúnenie sedačky v obývačke a stoličky v jedálni). Vyberte si rovnaký motív závesu alebo rolety v celom priestore napríklad pomocou sivej vzorovanej látky.

Fúzia klasickej a modernej kuchyne: ako to dosiahnuť?

Ako skombinovať klasický a moderný štýl nielen v obývačke, ale aj v kuchyni? Malo by sa pamätať na to, že celý interiérový dizajn kuchyne je ovplyvnený nielen nábytkom, ale aj rôznymi doplnkami. Práve tu je dostatok príležitostí na predvádzanie a výberom správneho príslušenstva z klasickej a dosť nudnej kompozície môžete vytvoriť interiér, ktorého charakter umocňujú moderné dekoratívne prvky. Dávajte si pozor na žiarovky, kuchynské potreby a stoličky a stoličky. Pri správnom výbere môže kombinácia klasickej a modernej kuchyne a obývačky vyzerať ako na obrázku..

Klasický štýl domu znamená pokojné prostredie, ktoré čerpá z toho najlepšieho z minulých období. Interiéry v tomto smere sú elegantné a vyvážené. Takýto dom by mal byť spojený s poriadkom. Klasický štýl nikdy nevyjde z módy a zaujme nadčasovou eleganciou. Tradičné interiéry majú nekonečný počet faziet – môžu sa týkať palácových riešení alebo byť kombinované s retro, glamour a dokonca aj modernými prvkami. Výberom tohto dekoru získate interiér, ktorý bude fascinovať dnes i na ďalšie roky..