Návrh súkromného domu: moderný interiér

Moderné stavebné a dokončovacie materiály, suroviny na výrobu nábytku a dekoratívne prvky nám umožňujú nielen navrhnúť náš domov pre pohodlné a funkčné využitie, ale aj stelesniť naše obľúbené nápady. Súkromný dom v dnešnej dobe nie je len stenami a strechou, je to pre jeho majiteľov celý svet, odraz ich názorov na estetiku, praktickosť, funkčnosť a krásu. Skúsenosti, ktoré dizajnéri získali za dlhé roky existencie takej veci, ako je «tvorba interiérového dizajnu», nám umožňuje vytvárať originálne alebo tradičné, praktické alebo luxusné, avantgardné alebo minimalistické – akékoľvek možnosti zdobenia ich domovov, to by bola túžba a prostriedky. Ale v rôznych spôsoboch vytvorenia moderného, ​​štýlového a zároveň praktického dizajnu pre vlastníctvo súkromných domov je ľahké sa nechať zmiasť. Ponúkame vám malú zbierku praktických a efektívnych tipov, ktoré vám pomôžu ozdobiť váš moderný súkromný byt. Odporúčania dizajnérov samozrejme nie sú dogmou, ale môžu vám pomôcť pri vlastnom rozhodovaní o výbere konceptu domáceho dizajnu, rozhodnúť sa pre farebnú paletu a štýl, zvýrazniť akcenty a v konečnom dôsledku vytvoriť interiér svojich snov..

Interiér obývačky v súkromnom dome

Návrh kuchyne v súkromnom dome

Aktuálne nápady na vytvorenie moderného dizajnu pre súkromný dom

1.Zarovnanie funkčných segmentov. Spojenie v rámci jednej miestnosti niekoľkých zón nestráca na popularite. V súkromných domoch nie je táto dizajnová technika o nič menej rozšírená ako v bytoch. Kombinácia niekoľkých funkčných segmentov v jednej miestnosti vám umožní zachovať priestor a voľnosť pohybu, dokonca aj v malých priestoroch. Obvykle majú tieto štúdiové miestnosti vysokú úroveň prirodzeného svetla – dve alebo viac veľkoplošných okien, v niektorých prípadoch sklenené dvere (východ na dvor). Kombinované priestory sú vhodné aj z hľadiska prevádzky, čistenia.

Kombinácia funkčných oblastí

Štúdiová izba

Návrh detskej izby

Svetlý interiér spálne s pracoviskom

Najčastejšie sa majú kombinovať také funkčné oblasti ako obývačka, jedáleň a kuchyňa. Umiestnenie týchto troch dôležitých segmentov života pod jednou strechou vytvára praktické prostredie a krásnu, svetlú a priestrannú miestnosť s vysokými estetickými vlastnosťami. S pomocou moderných domácich spotrebičov s vysokým výkonom, ale nízkou hladinou hluku, organizácia pracovných procesov v kuchyni nezasahuje do relaxácie v segmente obývačky ani do jedenia v jedálni..

Kuchyňa-jedáleň-obývačka

Kombinovaná izba

Kuchyňa v obývačke

Kombinovaný priestor

Nie je však potrebné kombinovať len segmenty kuchyne, jedálne a obývačky. Pracovisko sa napríklad môže nachádzať v obývacej izbe alebo v spálni. Je zriedkavé, v ktorom dome je pre kanceláriu pridelená samostatná miestnosť (pokiaľ hlavná práca jedného z členov domácnosti neprebieha v domácej kancelárii). Je tiež zriedkavé, že v súkromných bytoch je možnosť pridelenia samostatnej miestnosti pre knižnicu, knižnice a skrinky sú spravidla umiestnené v obývacej izbe alebo spálni (v závislosti od veľkosti priestorov a osobných preferencií majitelia).

Pracovisko v spálni

Dekorácia domácej kancelárie

Pracovisko v obývačke

Študujte v spálni

2.Obyčajná dekorácia na stenu je aktuálnym nápadom na dekoráciu interiéru. V projektoch moderného dizajnu je čoraz menej bežné používať vzorované tapety na dekoráciu stien, pokiaľ táto tlač nenapodobňuje betónovú stenu, tehlu alebo murivo. Monochromatické dokončovacie materiály sa stali nespornými obľúbenými. A nejde len o to, že pre malé miestnosti je výhodnejší takýto prístup k dekorácii stien – svetlé, neutrálne tóny pomáhajú priestor vizuálne zväčšiť. Aj v pomerne priestranných izbách návrhári odporúčajú použiť jednofarebnú povrchovú úpravu. Materiál s potlačou, vzorom alebo ozdobou sa používa iba na ozdobenie prízvukových stien alebo dokonca ich jednotlivých sekcií.

Ľahké prevedenie

Svetlé steny do obývačky

Biela kuchyňa

Snehovo biele povrchy

Svetlý dizajn spálne

Neutrálna dekorácia na stenu

Tento trend je iba «na ruke» pre tých, ktorí si ešte nie sú istí svojimi schopnosťami a schopnosťami v oblasti zdobenia vlastného domova. Svetlý, neutrálny tón povrchovej úpravy je dokonalým tónom pre akýkoľvek nábytok a dekor. Nemusíte si lámať hlavu nad farebnými kombináciami, kombináciami odtieňov. Dokonca aj čalúnenie v pastelových farbách vyzerá pôsobivo na bielom pozadí, nehovoriac o tmavších alebo jasnejších farbách..

Kontrast v svetlej spálni

Svetlý tón a pozadie

Biela do kuchyne

Snehobiela spálňa pre dvoch

Použitie dizajnérskeho triku «akcentová stena» nestratil svoju popularitu, práve prešiel niekoľkými úpravami. Ak skôr v projektoch obývacích izieb, spální a detských izieb, jedální bolo možné nájsť použitie dvoch typov tapiet z jednej kolekcie, ktoré sa navzájom ideálne dopĺňajú, potom v možnostiach moderného dizajnu týchto miestností existujú rôzne imitácie stále častejšie. Akcentovaná stena je tehlový alebo murovaný povrch, dokončený drevenými alebo keramickými dlaždicami, mozaikami. Imitáciu môžete vytvoriť pomocou dekoratívnej omietky, textúrovanej alebo tekutej tapety, nástenných panelov, laminátu.

Textúrovaná povrchová úprava

Akcentová stena

Kamenárstvo pre akcent

Akcentovaný povrch

Pôvodné čelo postele

Pôvodná akcentovaná stena

Dokončovacie materiály v modernom interiéri by teda mali mať nasledujúce vlastnosti:

  • byť šetrné k životnému prostrediu, bezpečné pre ľudí a životné prostredie;
  • ak je to možné, nechajte vzduch prúdiť;
  • ľahko sa inštaluje, aby bolo možné dokončovanie vykonávať nezávisle;
  • byť pri údržbe nenáročný – povrchy v miestnostiach s vysokou vlhkosťou a úrovňou možného znečistenia musia vydržať čistenie domácimi chemikáliami a nestratiť svoje estetické vlastnosti;
  • by sa mali navzájom ľahko kombinovať.

Lakonický dizajn

Obývacia izba v šedo-modrých tónoch

Obývacia izba s rohovou sedačkou

Svetlý dizajn pre priestrannú obývaciu izbu

3.Svetlý, originálny nábytok je akcentom interiéru. Vzhľadom na skutočnosť, že hlavným trendom v interiérovej výzdobe je neutralita, používanie bežných svetlých materiálov, úloha akcentových prvkov sa presúva na kusy nábytku. Tento trend sa najjasnejšie používa v interiéroch spální – posteľ v takýchto miestnostiach je najčastejšie jediným prízvukovým dizajnovým predmetom. Prioritou sa stáva nielen dizajn samotnej konštrukcie postele, ale aj jej textilný dizajn..

Dôraz na dizajn postele

Posteľ v ohnisku

Prízvukové prvky

Na piesočnatom pozadí

Svetlomodrý tón pre steny

Dôraz na posteľ

V obývacích izbách, jedálňach, kanceláriách a knižniciach súkromných domov hrá čalúnený nábytok úlohu akcentových prvkov. Svetlá, pestrá alebo kontrastná tmavá farba čalúnenia čalúneného nábytku môže byť súčasne prítomná vo viac ako jednom nábytku. Napríklad v obývacej izbe môžu byť dve pohovky oproti sebe vyrobené v rôznych, ale rovnako akcentných farbách..

Akcentný nábytok

Nábytok so svetlým čalúnením

Živé detaily nábytku

Čalúnený nábytok ako akcent

4.Úložné systémy – racionálne využitie priestoru. V projektoch moderného dizajnu môžete čoraz častejšie vidieť úložné systémy umiestnené od stropu k podlahe. Tento prístup vám umožňuje maximálne využiť dostupný priestor. V kuchyniach vidíme hornú vrstvu skriniek zavesenú na samotnom strope (často má dve úrovne, rôzne do hĺbky). Samozrejme, najvyššia úroveň nie je vhodná na denné použitie; pre osobu s priemernou výškou je jednoducho nepohodlné dostávať domáce potreby z horných políc. Ale z hľadiska skladovania riadu, ktorý sa používa zriedka, tento prístup pomáha vyložiť skladovacie systémy v iných miestnostiach a udržať poriadok v samotnej kuchyni..

Kuchynské fronty

Moderný dizajn kuchyne

Úložné systémy do kuchyne

Snehobiele fasády kuchyne

Ak hovoríme o skladovacích systémoch v obývacích izbách, potom sú konvenčne rozdelené do dvoch typov – vstavané regály s otvorenými policami a nízke moduly s fasádami. Na knihy, dokumenty a fotografie sa v rámci používajú otvorené police, na všetko ostatné, čo by majitelia chceli pred očami hostí skryť, sa používajú kompaktné komody so zásuvkami, nízke moduly so sklopnými alebo posuvnými dverami.

Yakaya a pohodlný pár

Kráľovstvo symetrie

Svetlé miesto na čítanie

Priestranný dizajn obývačky

5.Osvetľovacie zariadenia – difúzne alebo lokalizované osvetlenie. Bez ohľadu na veľkosť miestnosti moderného súkromného domu si len zriedka poradí s jediným zdrojom umelého osvetlenia. Koniec koncov, svetelný systém nie je len schopnosťou osvetliť jednu alebo inú časť miestnosti, ale aj schopnosťou vytvoriť určitú atmosféru, zónovať priestor alebo zvýrazniť obzvlášť významné segmenty. Pri kombinovaní niekoľkých funkčných zón v jednom priestore (štúdiovka) by v každom mal byť prítomný osvetľovací systém.

Obývacia izba v arkierovom okne

Obývacia izba s veľkými oknami

Dekorácia obývačky v súkromnom dome

Lakonický interiér obývačky

Jeden centrálny luster v spálni nikdy nestačí. Aj keď nemáte vo zvyku čítať pred spaním, osvetlenie z miestnych zdrojov (nástenné svietniky, stolné alebo stojacie lampy) v spálni je jednoducho nevyhnutné – vytvoriť atmosféru prípravy na posteľ. Aj v malej obývačke nestačia stropné svetlá. Stojacia alebo stolná lampa je potrebná v mäkkom posedení, kútiku na čítanie alebo v blízkosti konferenčného stolíka.

Akcentovaná stena v spálni

Osvetľovací systém do spálne

Eklekticizmus v dizajne spálne

6.Textilná dekorácia – lakonický dizajn. Ak hovoríme o zakrytí okenných otvorov, potom návrhári odporúčajú používať najjednoduchšie textilné riešenia vo forme a prevedení. Tradičné záclony – rovné plátna padajúce zo samotného stropu na podlahu v rovnomerných zvislých záhyboch môžu pôsobiť sólo aj v spoločnosti s priesvitným závojom (najčastejšie hladkým a hladkým).

Textilná dekorácia

Okná so závesmi v spálni

Akcentová drapéria

Ďalším skutočným spôsobom textilnej dekorácie okien v moderných interiéroch priestorov so širokou škálou funkčných účelov je použitie látkových roliet (rímske, textilné rolety, japonské záclony-zásteny). Dizajn zvislých plátien na šírku pokrývajúcich iba okenný otvor a schopných zhromažďovať sa v rovnomerne rozložených horizontálnych záhyboch sa ideálne hodí k lakonickej nálade moderných miestností.

12

40

22

Ak hovoríme o ďalšej možnosti použitia textílií na zdobenie miestnosti, potom je najvýraznejším a najpríraznejším použitím pohovky a iných dekoratívnych vankúšov. Toto je najľahší, najrýchlejší a najlacnejší spôsob, ako zmeniť charakter interiéru – zmeniť farbu pri prevedení textilného dekoru na posteli v spálni alebo na pohovkách a kreslách v obývacej izbe. Výmena poťahov na vankúše je oveľa jednoduchšia ako výmena dekorácie na stenu alebo čalúnenia, a preto si dizajnéri a ich zákazníci túto dizajnovú techniku ​​tak obľúbili..

Svetlé vankúše

Dôraz na podsedáky

Svetlé obliečky na vankúše

Akcentový dekor

Pôvodný výber látky

Aktuálna paleta farieb

Ako bolo uvedené vyššie, monochromatická dekorácia steny sa stala nesporným favoritom v oblasti bytového dizajnu. A pre nikoho nebude novinkou, že svetlé odtiene v monochromatickej verzii sú najbežnejším spôsobom vytvárania univerzálneho zázemia pre izbu. Svetlý tón pomáha vyhladzovať nedostatky v architektúre a povrchových úpravách, nebude sa zameriavať na chyby pri inštalácii okenných alebo dverových otvorov, pomôže vizuálne zvýšiť objem miestnosti a bude vynikajúcim zázemím pre akcentový nábytok alebo dekoratívne prvky. prvky.

Snehovo biela dekorácia na stenu

Svetelný dizajn detskej spálne

Ľahká jednofarebná povrchová úprava

Dôraz na dizajn postele

Svetelný obraz obývačky

Použitie bielej na dekoráciu stien je tiež diktované vplyvom škandinávskeho štýlu na formovanie moderného štýlu. Snehobiele steny v kombinácii s teplými drevenými podlahami sú jedným z kľúčových motívov zdobenia škandinávskych domov. V miestnosti akejkoľvek veľkosti je prioritou maximálny priestor a svetlo. Konkrétne, biela farba, ktorá prakticky neabsorbuje slnečné lúče, sa najlepšie hodí k úlohám a základným zásadám škandinávskeho štýlu..

Kútik na čítanie v obývačke

Svetlý interiér

Škandinávske motívy

Moderný a škandinávsky štýl

Šedá nevychádza z módy. Jeho relevanciu je možné sledovať už niekoľko sezón. Univerzálna, neutrálna, ale zároveň ušľachtilá a pevná – sivá farba je perfektne kombinovaná s rôznymi farebnými riešeniami interiéru. V závislosti od zvoleného odtieňa môžete v miestnosti vytvoriť pokojnú, dynamickú a dokonca dramatickú atmosféru. Stačí si vybrať pár tónov v spoločnosti šedej farby (najčastejšie biele a čierne alebo snehovo biele povrchy a drevo) a urobiť jeden jasný prízvuk – pôvodný interiér je pripravený.

V odtieňoch šedej

Spálňa v odtieňoch šedej

Skutočný sivý tón

Dokončite v sivých tónoch

Predné časti kuchyne v šedej farbe

Čiernobiele kombinácie v dizajne moderných izieb nie sú posledné v zozname aktuálnych myšlienok. Na jednej strane je taký dizajn ľahko organizovateľný aj pri absencii dizajnérskych schopností, ale na druhej strane môžete získať skutočne originálny, dynamický a štýlový obraz miestnosti. V závislosti od veľkosti a účelu miestnosti, ktorá bude vyzdobená v kontrastnej verzii, sa v rôznych stupňoch intenzity používajú svetlé a tmavé tóny. V miestnostiach s malou plochou sa samozrejme stáva hlavným svetlý tón, tmavá farba sa používa iba na zdôraznenie geometrie a zvýraznenie obzvlášť významných interiérových predmetov. V priestranných a svetlých miestnostiach je možné použiť tmavý tón ako hlavný na výrobu veľkého nábytku alebo na dokončenie jedného z povrchov..

Čiernobiele prevedenie

Kontrasty v kuchyni

Striedanie tmavých a svetlých povrchov

Kontrastný dizajn kúpeľne

Japonské motívy

Kontrasty v detskej izbe

Kontrastné potrubie

Tmavý vrch, svetlé dno

Spolu s relevantnosťou používania bielych a kontrastných kombinácií existuje aj paleta farieb, ktorá sa bude vždy používať. Teplé odtiene hnedej – od svetlo béžovej, pastelovej až po hlboké, tmavé odtiene «tmavá čokoláda» vždy vytvorte pre každého útulné a pohodlné prostredie, v ktorom chcete len relaxovať, odpočívať a naberať silu po náročnom dni na nové úspechy. Preto béžovú farebnú schému nájdete v rôznych izbách – od kúpeľne po obývaciu izbu, od chodby až po kuchyňu..

Svetlo béžová paleta

Teplé farby

Kúpeľňa v pastelových farbách

Kontrastný dizajn obývačky

Svetlo béžové odtiene

Spálňa vo svetlých farbách

Kúpeľňa a béžová