Návrh spálne v štýle minimalizmu

Charakteristickou črtou štýlu minimalizmu je jeho expresivita a extrémny lakonizmus, navyše vo všetkých aspektoch: vo farbách, nábytku, zariadení a doplnkoch. Vo všeobecnosti je tento štýl určený pre milovníkov priestrannosti a ľahkosti priestoru. Tento štýl je obzvlášť dobrý pre stiesnené byty, ktoré sú v panelových domoch snáď jediným spôsobom, ako transformovať a dodať interiéru voľný priestor a ľahkosť. Pre fanúšikov klasiky vyzerá interiér v štýle minimalizmu chudobne.

Spálňa s použitím dvoch kontrastných fariebMinimalistický interiér spálne v pastelových farbáchPôvodný dizajn priestrannej spálne v štýle minimalizmuSpálňa v štýle minimalizmu s kombináciou troch fariebPastelové farby v interiéri minimalistickej spálneExkluzívny jednofarebný dizajn spálne s povrchovou úpravou z drevaNeobvyklý dizajn ľahkej minimalistickej spálnePastelové farby v interiéri spálne v štýle minimalizmuMinimálny nábytok v interiéri spálne

Aký by mal byť dizajn spálne v štýle minimalizmu

Ak sa štýl minimalizmu vyznačuje expresivitou a zároveň lakonizmom a navyše, keď hovoríme o štandarde minimalistickej spálne, potom je to, samozrejme, japonský štýl, z ktorého je požičaná nízka posteľ tatami, ako rovnako ako dekor v prírodných odtieňoch s minimálnym počtom nábytku. Faktom je, že ako základ môžete vziať rôzne štýly a vybaviť spálňu v minimalistickom štýle. Napríklad to môže byť klasické alebo high-tech alebo moderné mestské. Na základe zvoleného smeru sa tvorí výber nábytku a príslušenstva. Ak sa ako základ berie klasika, nábytok by mal byť drevený a príslušenstvo by malo byť klasické. Ak je základom high-tech štýl, potom by mal byť nábytok už vyrobený z kovu, skla alebo dokonca plastu. Etnicky minimalistická spálňa predpokladá iba prírodné materiály alebo v najhoršom prípade veľmi kvalitnú imitáciu a podľa toho etnický dekor. V tomto ohľade sa musíte najskôr rozhodnúť pre smer, konkrétne so štýlom, ktorý bude braný ako základ.

Farby neodmysliteľné v minimalizme

V prvom rade by som rád poznamenal, že v interiérovom dizajne by sa nemali používať viac ako tri farby. Dizajnéri spravidla pracujú celkom s jednou farbou a vo väčšine prípadov sa používajú nefarebné tóny, napríklad biela, čierna, sivá a krémová..

Chudobná spálňa v štýle minimalizmuDizajn bielej spálne v štýle minimalizmuPoužitie jednej bielej farby v interiéri spálne v štýle minimalizmu

Klasická technika zahŕňa kombináciu bielej s pastelovým neutrálnym odtieňom, napríklad sivej alebo svetlohnedej. Mimochodom, táto možnosť je výhodná pre všetkých. Alebo sa môžeme zaobísť bez bielej, stačí vziať kombináciu dvoch neutrálnych farieb – bude to vyzerať nemenej pôsobivo. Ak použijete tretiu farbu, je najlepšie ju predstaviť ako prízvuk podľa princípu: najjasnejší tón by mal padnúť na malé povrchy a dve neutrálne farby dopadajú na všetky ostatné interiérové ​​položky a sú medzi sebou rovnomerne rozložené..

Karmínová farba ako jasný prízvuk v spálniKreslá červenej farby zvýraznia interiér spálneSvetlé karmínové vankúše, ktoré slúžia ako akcenty interiéru spálneSvetlá farba na prehoze ako akcent v interiéri spálne

Môžete to však urobiť aj vy: dodatočne zvýraznite veľké a stredné povrchy dvoma rôznymi farbami..

Kombinácia dvoch pastelových odtieňov v interiéri spálne v štýle minimalizmuSvetlý interiér spálne s kontrastnou posteľou z tmavého drevaInteriér bielej spálne kombinovaný s posteľou pastelových fariebMinimalistická spálňa zariadená v pastelových odtieňochVeľkolepá klasická kombinácia čiernej a bielej v minimalistickej spálni

Použité materiály a povrchová úprava v štýle minimalizmu

Pokiaľ ide o materiály, môžeme povedať, že tu musia byť perfektne spracované bez ohľadu na to, či ide o drevo alebo kameň. Na dekoráciu interiéru sa spravidla používa drevo, kameň a koža – materiály, ktoré sú prírodné a trvanlivé. Povolená je však aj chrómová oceľ, rovnako ako linoleum..

Pokiaľ ide o steny – v štýle minimalizmu, musia byť monochromatické, bez ohľadu na typ povrchovej úpravy, či už ide o tapetu alebo len o maľovaný povrch – žiadne kresby a ozdoby.

Jednoduchý geometrický dizajn je povolený iba na strope, napríklad ak ho spustíte po obvode a zabudujete do neho podsvietenie. Malo by však byť aj jednoduché, bez zložitých štruktúr..

Na podlahu je najvhodnejšia parketová doska alebo koberec. A rovnako ako steny, podlaha by mala byť bez potlače, v neutrálnej farbe..

Podlahy s efektom drevaDrevená podlaha a tmavá maľba ako akcent v spálniDrevené dosky na podlahe minimalistickej spálneKoberec ako podlahová krytina v minimalistickej spálni

Vlastnosti nábytku v štýle minimalizmu

Pokiaľ ide o nábytok, môžete tiež povedať, že by mal ladiť s podlahou a stenami. Je to ideálna možnosť, v ktorej je obzvlášť vytvorený dojem vzdušnosti a priestrannosti. Musia to byť uzavreté modulárne skrine, ako aj pódia a zásuvky bez akéhokoľvek dekoru (bez vyrezávania alebo maľovania). Nábytok by nemal byť objemný a veľký. V dohľade by nemali byť žiadne veci a žiadne kudrlinky. Posteľ by mala mať jednoduchý a výstižný tvar bez dekorácií. Mimochodom, posteľ je centrálnym miestom v interiéri. Vo väčšine prípadov ide o plošinovú posteľ, ktorej čelo buď úplne chýba, alebo má minimálny dizajn..

Platforma postele v interiéri spálne v štýle minimalizmu

Posteľ môže byť umiestnená aj na stacionárnom pódiu vybavenom úložným systémom. Hlavnou vecou je zapamätať si, že rozdielom medzi spálňou v minimalistickom štýle je nízka posteľ bez baldachýnu, bez čela a baldachýn s jednoduchými bočnými stolmi na oboch stranách..

Dizajn nízkej postele so spálňou v štýle minimalizmuNízka tmavá posteľ v bielej spálniNízka drevená posteľ v interiéri spálne

Minimalistické osvetlenie spálne

Osvetlenie je jedným z najdôležitejších prvkov v dizajne minimalistickej spálne. V tomto prípade by malo byť čo najviac svetla, pričom jeho zdroje by mali byť mimoriadne lakonické. Lustre nie sú úplne vítané, ale ako hlavné osvetlenie sa dôrazne odporúčajú bodové svetlá. Ak existujú nočné lampy, mali by byť tiež veľmi jednoduché. Svetlo by vo všeobecnosti malo mať dve hlavné centrá – pri posteli a pri skrini. Šatníky by mali byť dobre osvetlené vstavanými bodovými svetlami. Posteľ môže mať nástennú svietnik alebo lampu na nočnom stolíku s tlmeným osvetlením. Môže to byť lampa s veľkým tienidlom, umiestnená na nočnom stolíku..

Stolná lampa jednoduchého tvaru na osvetlenie nočného stolíkaDve stolné lampy na nočných stolíkochOriginálne osvetlenie v spálni v štýle minimalizmuStolná lampa najjednoduchšieho tvaru na osvetlenie nočného stolíka

Textil a doplnky

Z textílií v spálni v štýle minimalizmu je iba posteľná bielizeň a obyčajný prehoz. Aj na okná je najlepšie nainštalovať žalúzie alebo konvenčné žalúzie a zaobísť sa bez záclon. Steny by mali byť tiež prázdne, povolené sú iba tri až štyri ozdobné detaily..

Minimum vecí na nočných stolíkoch, snáď okrem budíka a stolnej lampy. Inými slovami, štýl minimalizmu má množstvo prísnych požiadaviek, pretože dekor by mal vyzerať monochromaticky. Jeho hlavnou charakteristickou črtou je úplný poriadok, minimum predmetov a maximum vzduchu a priestoru..

Originálne doplnky z dreva, zavesené na stene a ozdobnej vetvičkeJedna izbová rastlina ako ozdoba interiéru spálneStrom v interiéri priestrannej bielej spálne v štýle minimalizmu

Pokiaľ ide o príslušenstvo, treba poznamenať, že je možné skromne ozdobiť hlavu postele panelom, obrázkom alebo niekoľkými zarámovanými obrázkami umiestnenými na stene..

Ľahký jemný panel na čele postele v bielej spálniSkromný obrázok hlavy posteleObrázok, ktorý zdobí čelo posteleVeľký diskrétny panel na čele postele

Ak chcete, môžete vytvoriť výklenok. A to je možno všetko príslušenstvo. Možno jedna alebo dve izbové rastliny, nie viac. Čokoľvek iné je neprijateľné.