Murivo v interiéri – príklady kontrastnej praktickosti

Použitie tehál na dekoráciu interiéru sa stalo trendom v polovici minulého storočia, keď bolo mnoho priemyselných budov prestavaných na obytné priestory. Bolo oveľa jednoduchšie nechať v dizajne interiéru dominantnú netriviálnu priemyselnú estetiku, ako stráviť veľa času a peňazí spracovaním tehlových múrov. V súčasnej dobe reorganizácia priemyselných priestorov na obytné budovy a byty nemá takú rýchlu popularitu, ale štýl podkrovia je prítomný v mnohých moderných priestoroch..

Tehlová stena

Použitie muriva alebo jeho imitácie v modernom dizajne bytov a domácností vám umožní vniesť do každej miestnosti trochu brutality, bezuzdnosti a odvahy. Nie je potrebné žiť v podkroví, aby ste pomocou tejto dizajnérskej techniky vniesli do interiéru domu originalitu. Tu je niekoľko príkladov toho, ako môžete murivo pri navrhovaní rôznych obytných priestorov používať žiarivo, nenápadne a vkusne..

Tehlová dekorácia v spálni

Vďaka moderným technológiám na výrobu dokončovacích materiálov môžete vytvoriť imitáciu tehlovej steny v akejkoľvek farbe, textúre a veľkosti. Aplikácia tohto typu povrchovej úpravy na spálňu vytvára pocit novosti.

Spálňa s tehlou

V spálňach je povrch v podobe muriva veľmi často stenou v čele postele. Červenošedé odtiene tehly sú perfektne kombinované s drevenou podlahovou krytinou a slúžia ako vynikajúce pozadie pre dekoratívne prvky..

Tmavá tehla Svetlá tehla Tehla pri hlave

Niekedy je tehlová stena navrhnutá tak, aby pôsobila ako kontrast k ostatným povrchom spálne. V tomto prípade sa stáva ústredným bodom miestnosti, okolo ktorej je postavený celý koncept dizajnu..

Podkrovie Spálňa v podkroví

Priestranné priestory týchto spální sú v plnom súlade so štýlom podkrovia a dôkazom toho sú nielen tehly, ale aj vysoké stropy, obrovské priemyselné okná, prítomnosť rúrok a nosníkov na priemyselné účely..

Svetlá tehla

V tejto malej spálni sa v textíliách opakovali červené a gaštanové odtiene tehál, čím vznikla prekvapivo harmonická kombinácia brutality s naivitou a miernosťou..

Snehobiela spálňa

Skutočné murivo môže byť natreté akoukoľvek farbou. Nie je prekvapujúce, že väčšina dizajnérov sa v tomto prípade uchýli k svetlým odtieňom a častejšie k snehovo bielej farbe. To je prípad, keď je potrebné priestor rozšíriť, dodať mu sviežosť, ale zachovať pocit surových povrchov..

Podsvietené výklenky

Stáva sa, že návrhárov nápad sa nezastaví len pri prevedení jednej steny v «tehla» štýl. Celá miestnosť v neobvyklom a hrubom prevedení je vhodná pre skutočne odvážne originály, kreatívnych ľudí a skvelých estetikov..

Kontrast Nabielené steny

Murivo v interiéri obývačky

Obývacia izba, v ktorej sa používa «tehla» dizajnové techniky sú zvyčajne plné kontrastov. Spoločná miestnosť pre zvyšok celej rodiny alebo stretnutia s priateľmi by však mala rozveseliť, udržať domácnosť v dobrej kondícii a inšpirovať.

Kontrast v obývačke

Tehlové steny v tmavých sýtych odtieňoch, snehobiele okná a nábytok, svetlé dekoračné prvky – všetko v tejto obývačke je plné kontrastu a dynamiky.

V červených tónoch

Červeno-červenú tehlovú stenu v tejto jedálni podopierajú barové stoličky v oranžových farbách a kvety na obraze, vďaka čomu má obývacia izba slávnostnú atmosféru..

S modrými kreslami

Mierne vybielená tehla je v harmonickom susedstve so snehobielou omietkou a svetlo modrými tónmi čalúnenia.

Biela s čokoládou

Kombinácia bielych a čokoládových odtieňov v interiéri obývačky vytvára tajomnú a teplú atmosféru, ktorá dodáva miestnosti skutočne kráľovské kúzlo.

Symetria

Jasnosť línií, symetria a harmónia sú kľúčovými pojmami nielen pre tehlové dekorácie, ale aj pre obývaciu izbu v teplých červenkastých tónoch.

Monochromatický

Monochromatickosť obývačky s bielymi maľovanými tehlovými stenami a tmavými až čiernymi interiérovými predmetmi ohromuje a zároveň odrádza.

Jas Pre zberateľa

V takýchto obývačkách sa nikto nudiť nebude. Tehlové múry sú tu už kulisou pre jasné, bohaté farby dekorov a neobvyklé dizajnové nálezy..

Mäkká zóna Večera V hnedých tónoch

Použitie tehál ako metódy dekorácie stien sa často používa na zónovanie miestnosti bez toho, aby sa museli používať dvere alebo priečky.

Tehla ako spôsob, ako vyzdobiť kúpeľňu

Aj v priestoroch s nadmernou vlhkosťou zostáva použitie tehál vhodné. Umelý materiál, ktorý napodobňuje tehlu a ktorý sa najčastejšie vyrába v myšlienke na dlaždice, má vysokú odolnosť proti vlhkosti. Skutočnú tehlovú stenu je možné ošetriť špeciálnymi lakmi alebo vodotesnými emulziami. Výsledkom je, že vlastník domu môže získať farbu a textúru podľa vlastného želania..

Svetlá stena Vyrezávané zrkadlo

Len podlaha steny so žiarivo oranžovým murivom zmenila tieto snehobiele kúpeľne na miestnosti úplne iného charakteru..

Kúpeľňa

Kontrast tmavohnedých tónov tehly a bielej farby sa v tejto jednoduchej a prehľadnej kúpeľni stane obľúbeným..

Surová tehla

Neošetrené murivo sa perfektne hodí k akémukoľvek odtieňu dreva.

Sprchovací kút

Táto kúpeľňa so sprchovacím kútom je skvelým príkladom toho, ako môžete harmonicky zladiť odtiene tehlových a keramických dlaždíc..

S mramorom

A v tejto kúpeľni je tehla v ťažkej štvrti s mramorom. Hrubá textúra pôsobí ako kontrast k hladkosti prírodného materiálu.

Nezvyčajný kúpeľ

V tejto kúpeľni je veľmi málo tehál, ale nesie sémantické zaťaženie zónovania a je navrhnutá tak, aby vyrazila snehobielu úpravu zvyšku povrchov miestnosti..

Kontrast v kúpeľni

Rafinovanú a sofistikovanú atmosféru kúpeľne v snehobielych tónoch zdôrazňujú aj maľované tehly, v tomto prípade nábytok a kúpeľňové doplnky pôsobia ako kontrast..

A nakoniec niekoľko možností použitia muriva v miestnostiach s rôznymi funkciami.

Medzi miestnosťami Biela tehla Na chodbe Funkčné