Modrá obývačka: harmonická kombinácia jemných farieb v interiéri

Zástancovia klasických riešení v interiérovom dizajne najčastejšie dbajú na tlmené farby v dizajne obývačky. Stojí za to zvoliť jemné farby, ktoré môžu vyzdobiť miestnosť a urobiť ju zaujímavejšou. Pozrite sa, ako navrhnúť modrú obývačku s riešeniami, ktoré budú fungovať vo vašej domácnosti.

Módna obývačka v modrých tónoch

Farebné steny alebo krásny nábytok v atraktívnych farbách sú skvelým nápadom pre zaujímavý interiér. Milovníci takýchto riešení si môžu vybrať z rôznych odtieňov, ktoré je možné prispôsobiť nielen individuálnym očakávaniam, ale aj konkrétnym architektonickým podmienkam. Ak snívate o modrej obývačke, potom si môžete vybrať elegantné tyrkysové aj jemné pastely, ktoré oživia byt. Modrá stena v modernej obývačke oživí interiér a dodá eleganciu. Modrá dokonale zapadá do škandinávskeho rozloženia.

Modrý interiér malej obývačky

Pri zariaďovaní obývačky v modrej farbe stojí za zváženie určitých obmedzení spojených s konkrétnymi architektonickými podmienkami. Ak vaša izba nepatrí k najväčším, zvoľte bledé odtiene modrej, ktoré sa stanú nielen ozdobou celého interiéru, ale tiež opticky rozšíria priestor. Ak však dávate prednosť bohatým odtieňom a chcete ich prezentovať v dekorácii haly, môžete jednu stenu namaľovať tyrkysovou. Potom bude interiér vyzerať zaujímavo a tmavá farba ho nepokazí..

Svetlomodré steny pôsobia, že interiér vyzerá väčší, než v skutočnosti je.

Tyrkysová stena nepreťažuje malú obývačku, ale je nádhernou ozdobou interiéru. Všetko je doplnené doplnkami v podobných odtieňoch.

Modrá obývacia izba: fotografie priestranných interiérov

Do väčších miestností si môžete dovoliť tmavšie odtiene. Elegantná námornícka modrá, ktorá sa zmení na sivú, ideálna pre moderné aj klasické úpravy. Samozrejme, nemusíte maľovať všetky steny na modro, pretože tu by ste sa mohli rozhodnúť natrieť tmavšou farbou iba jednu stranu miestnosti. Sivá alebo neutrálna biela funguje dobre s tmavomodrou. V priestrannej obývačke bude skvele vyzerať aj drevený nábytok alebo podlaha z ľahkého dreva..

Vo veľkej obývačke môžete úspešne použiť tmavšie odtiene modrej. Tmavá stena oživuje veľkú modernú obývaciu izbu.

Modrá tapeta v obývacej izbe

Modrá farba na stene zjavne nie je jediným spôsobom, ako vytvoriť elegantnú obývaciu izbu. Ak chcete, aby miestnosť vyzerala štýlovo a vkusne zariadená, zvážte umiestnenie tapiet, ktoré zodpovedajú štýlu konkrétneho dekoru a farbe použitej v interiéri. Krásne tapety, samozrejme, môžu doplniť kompozíciu v akomkoľvek štýle. Táto voľba dobre funguje napríklad v newyorskej hale alebo v glamour.

Modrá tapeta je zaujímavou ozdobou obývačky v štýle New Yorku, dodávajú interiéru originalitu.

Modré závesy v obývacej izbe a ďalšie doplnky

Monochromatický interiér nie vždy vyzerá dobre. Kým biela, béžová alebo svetlo šedá môže predstavovať monochromatickú, modrá obývačka od podlahy až k stropu bude pôsobiť ohromujúcim dojmom. Ak nechcete v tejto farbe maľovať alebo lepiť na steny, potom si môžete vybrať krásne záclony. Uvažujte o nábytku, pretože obzvlášť dobre poslúži pohodlná pohovka alebo veľké posedenie. Výber z modrej je skutočne obrovský, a tak si stačí vybrať model, ktorý ladí s dizajnom a konkrétnou konfiguráciou. Modrý čalúnený nábytok dopĺňa New York, moderný alebo škandinávsky štýl. Ak k tomu pridáte elegantné vankúše, celá vec bude zaujímavejšia a príjemnejšia..

Módna obývačka: nábytok v modrej farbe

Farebný nábytok je jedným zo spôsobov, ako vytvoriť rozmanitý a moderný interiér. Stojí za to zvážiť pôvodnú a všestrannú farbu – modrú. Tu je niekoľko nápadov na interiérový dizajn, kde nábytok v tejto farbe hrá hlavnú úlohu..

Kombinácia klasického tvaru nábytku a pôvodnej pastelovej modrej vyzerá prekvapivo dobre. Ak sú steny v miestnosti rovnakej farby ako nábytok, mali by ste zvoliť rôzne odtiene, aby sa jednotlivé prvky miestnosti nezlučovali. Je lepšie uprednostniť biele a prírodné drevo.

Pre svetlo modrý nábytok je najlepšie zvoliť doplnky v inej pastelovej farbe, napríklad svetlo purpurové čalúnenie..

Modré čalúnenie funguje dobre, ak plánujete veľmi moderný interiérový dizajn, ktorému dominujú geometrické tvary. Zaujímavý efekt získate kombináciou modrého nábytku s tapetami s akcentmi rovnakej farby..

Obývacia izba v modrej farbe: úspešné kombinácie s inými farbami

V porovnaní s oranžovou alebo červenou je modrá v obývačke bezpečným riešením. Je to pastelová a relaxačná farba pripomínajúca modrú oblohu alebo more. Farba upokojuje, ale zároveň prináša do interiéru sviežosť a trochu letného, ​​teplého podnebia. Nie je to nápadné, takže môžete experimentovať s modrou a kombinovať ju s inými vhodnými farbami bez strachu, že to preženiete..

Šedo-modrá obývačka a ďalšie prírodné farby

V moderných interiéroch prevládajú prírodné farby, tj šedá, biela a čierna. Toto je kolekcia neutrálnych farieb, ktoré nikdy neomrzia. Modrá v obývačke vyzerá skvele v kombinácii so svetlošedou, ale tiež v harmónii s tmavošedou.

Modrý interiér so žltými doplnkami

Tí, ktorí sú presvedčení, že modrá je rovnako nudná ako sivá alebo biela, zvážte, ako ju vo svojej obývačke skombinovať so žltou. Ide o odvážnejšie riešenie, ktoré perfektne zapadne do vášho interiéru. Príklad úspešnej kombinácie – modrá a žltá v obývacej izbe.

Fialová alebo zelená

Ďalším neobvyklým riešením je modrá v obývacej izbe kombinovaná s fialovou alebo zelenou. Na začiatku sa môže zdať, že farby sa nezhodujú. Pri hľadaní inšpirácie však zistíte, že to nie je pravda. Verte mi, je to skvelá a originálna kombinácia. Fialová miestnosť môže byť vybavená modrými doplnkami vo forme dekoratívnych fliaš, vankúšov a vzoru. Modrá v kombinácii so zelenou tiež vyzerá skvele..

Modrá je trendovou voľbou pre modernú obývaciu izbu. Ak to chcete vidieť, pozrite si nižšie uvedenú fotogalériu..