Módny high-tech dizajn interiéru spálne

«Pokrokový» doslovne prekladá ako «moderné technológie». Spočiatku sa tento štýl v interiérovom dizajne používal výlučne v architektúre, ako aj pri úprave kancelárskych priestorov. V modernom svete sa však stále viac začína používať v interiéri obytných priestorov. Tento štýl je spojený s bohatstvom, prosperitou a úspechom. Hi-tech sa postupne modernizuje a zahŕňa stále viac pobočiek. Tento štýl sa vyznačuje: priamosťou, pragmatizmom, ostrými a jasnými čiarami, použitím skla a kovových materiálov, osvetlením s priestranným efektom, ako aj použitím najnovších a najpokročilejších technológií a techník. Hi-tech si požičiava niektoré funkcie z iných štýlov. Napríklad použitie komunikačných prvkov a dizajnu dekorov čerpal zo štýlu podkrovia a malé množstvo dekorov a funkcií z minimalizmu..

High-tech farby interiéru

Špičková farebná schéma je zdržanlivá a lakonická. Návrhy takýchto interiérov sú spravidla vyrobené monochromaticky, v blízkosti farieb. Biela, čierna, kovová, šedá a béžová vyplňujú paletu tohto štýlu. Akcentné a jasné farby sú tiež prijateľné, ale v menších množstvách, aby interiér nebol nevkusný a nepreťažoval ho. Môžete sa zamerať na jednotlivé položky dekorácie a dekoračné prvky. Osobitná pozornosť sa v tomto štýle venuje textúram, materiálu a detailom..

Nábytok

Špičkový nábytok do spálne by mal byť vyrobený v jednoduchých geometrických tvaroch. Posteľ môže mať buď jednoduchý obdĺžnikový tvar, alebo neštandardný okrúhly tvar. Komoda môže byť vyrobená v tvare kocky. Nábytok v tomto štýle sa vyznačuje funkčnosťou, ktorá sa odráža v ďalších moduloch, napríklad kreslo s výsuvnou policou alebo skladací stôl. Lesklé predné časti, chrómové kovanie a nohy a používanie kovových predmetov sú v high-tech štýle obzvlášť vítané. Pamätajte si, že v takej spálni musíte ušetriť čo najviac voľného miesta, takže z masívnych predmetov nechajte iba posteľ a šatník..

Dekor

V tomto štýle sa používa minimálne množstvo dekoru, ale stále tam je. Výnimkou sú veľké obrazy zobrazujúce mesto a mrakodrapy, vysoké stojacie lampy striktného lakonického tvaru, veľké podlahové vázy, vysoké zrkadlá a všetky druhy kovových výrobkov. Úlohu šperkov zohrávajú aj moderné technológie a pomôcky. Nielen ako dekorácia, ale aj pre zónovanie priestoru sú sklenené priečky dokonalé: priehľadné, matné, prelepené filmom a zafarbené.

Osvetlenie

Jedným z hlavných zdrojov osvetlenia v štýle sú zapustené bodové svetlá. Takéto žiarovky dokonale zapadajú do high-tech štýlu, pretože vyzerajú minimalisticky, jednoducho, štýlovo a vyznačujú sa pohodlím. Povolené je aj používanie lustrov, treba však pripomenúť, že by to mali byť lakonické a efektívne geometrické tvary..

Príkladom je viacnásobné zvislé sklenené prívesky alebo chrómové sférické tienidlá, ktoré sa perfektne hodia do interiéru. V tomto štýle je zónovanie priestoru spravidla veľmi žiadané, a preto je miestne osvetlenie bežné. Jedným z týchto svetelných zariadení sú stojacie lampy, často vysoké a klenuté. V spálňach stoja podlahové žiarovky obzvlášť dobre vedľa nočných stolíkov alebo kresiel. Nástenné svietidlá rôznych geometrických tvarov vyzerajú zaujímavo a stolné žiarovky dokonale doplnia miestnosť v štýle najnovších technológií.

pokrytie steny

V štýle high-tech sú vítané rôzne dokončovacie materiály. Hlavnou vecou je futurizmus a minimalizmus. Najpraktickejšou a najuniverzálnejšou možnosťou budú monochromatické vinylové tapety, ktoré je možné úspešne integrovať do akéhokoľvek interiéru. Okrem svojich estetických vlastností je tento typ obkladu stien veľmi praktický, pretože vďaka svojej trvanlivosti je možné tieto tapety umývať aj saponátmi, ktoré obsahujú chemické zložky. Je lepšie odmietnuť vliesové tapety, pretože napriek tomu, že tapeta zo vzorovaných tkanín vyzerá prirodzene a teplo, v high-tech interiéri budú vyzerať smiešne a cudzie..

Nepodceňujte dôležitosť fototapiet v interiéri. Tento typ dekorácie na stenu dokonale zapadne do štýlu nových technológií. Pridajte k stenám fotografie vzdialených galaxií alebo abstraktné, neobvyklé, geometrické vzory. Fototapety vyzerajú skvele nielen na stenách, ale aj na strope, vizuálne rozširujú priestor a navodzujú v miestnosti správnu atmosféru. Novým, ale nemenej obľúbeným riešením sú rôzne nástenné maľby. Môžu to byť graffiti, airbrushing, ručné alebo šablónové maľby – všetky tieto techniky pôsobia v interiéri rovnako moderne a originálne..

Podlahy

Hlavnými materiálmi použitými v štýle sú sklo a kov v monochromatickej farebnej palete. Podlaha by nemala vyčnievať z hlavnej farebnej schémy v interiéri. Ako podlahu môžete použiť kremenný vinyl, laminát, ako aj pevné a parketové dosky. Keď už hovoríme o farbách, čiernej, striebornej, bielej a šedej farbe, neprirodzené odtiene sú v high-tech interiéroch vítané..

Štýl high-tech sa vyznačuje svojou osobitnou eleganciou a originalitou, čo spôsobuje veľa protichodných názorov na seba. Niektorých lákajú také futuristické a minimalistické miestnosti, zatiaľ čo iné sú len takými črtami tohto štýlu, ktoré odpudzujú. Interiéry v tomto štýle sú vhodné pre ľudí, ktorí nelipnú na minulosti, netolerujú zbytočné detaily a nepútajú sa v spomienkach. Hi-tech je štýl, ktorý je čo najďalej od prírody, ktorá prišla ako z ďalekej budúcnosti alebo neznámych galaxií, čo bude vynikajúcim riešením pre výzdobu modernej spálne.