Moderný dizajn bytov – podľa najnovších trendov

Snáď každý moderný človek sa snaží držať krok so všetkým, čo sa vo svete, a najmä vo svete interiérového dizajnu bytov, deje. Chvályhodné prenasledovanie. A práve úlohou tohto článku je zoznámiť čitateľov s moderným dizajnom bytu a jeho najnovšími trendmi. Začnime s obývačkou.

Obývacia izba – zbavenie sa luxusu a pôvabu

Obývacia izba je určitým spôsobom akumulátorom všetkých trendov súčasnej doby. Preto bude dizajn obývačky spoločným obrazom týchto trendov..

Základným pohybom dneška je používanie prírodných materiálov. Obľúbené je najmä drevo.

Drevo v dizajne - trend roka Drevo v dizajne - trend roka

Rozsah jeho použitia je navyše dosť široký – od nábytku po dekoratívne predmety. Posledný «škrípať» dnes sa používa prakticky neošetrené drevo. Nezabudlo sa však ani na povrchovú úpravu dreva..

rozsah použitia dreva - od nábytku po dekoratívne predmety rozsah použitia dreva - od nábytku po dekoratívne predmety

V dnešnej farebnej palete je preferovaný odtieň Radiant Orchid. Podľa odborníkov dizajnérskej spoločnosti Pantone je najlepšie kombinovaný s olivovou, tyrkysovou farbou. Vzory alebo výrobky zlatej farby vyzerajú na jej pozadí skvele..

Preferenciou dnešnej farebnej palety je Radiant Orchid Preferenciou dnešnej farebnej palety je Radiant Orchid

Farba slnka v dizajne obývačky vám pomôže vytvoriť v nej veselú atmosféru. Táto farba je v súčasnej dobe veľmi žiadaná. Nábytok žltej farby priemerného tónu (nie bledý a nie jasný) bude veľmi užitočný v interiéri obývačky. Koniec koncov, je pekné sedieť na pohovke alebo v kresle, ako keby ste sa kúpali v slnečných lúčoch.

Farba slnka vytvorí veselú atmosféru

Pastelové farby zostávajú v povrchových úpravách obľúbené. Romantika zostáva v trende. A to by nemalo nikoho prekvapovať, pretože romantické povahy boli, sú a budú.

Pastelové farby zostávajú v trende Pastelové farby zostávajú v trende Pastelové farby zostávajú v trende

Nepochybným trendom dneška sú pletené alebo vyšívané výrobky, ktorých charakteristickou črtou sú geometrické tvary. Môžu to byť podlahové koberce, prikrývky, posteľná bielizeň. To znamená, že v dizajne je na rozdiel od našich súčasníkov určitý návrat do čias našich babičiek, ktoré milovali vyšívanie. Možno tento smer v dizajne posunie krásnu polovicu ľudstva ku kreatívnym ručným prácam. Zdá sa, že nikomu nebude vadiť, že prítomnosť niečoho vyrobeného vlastnými rukami v miestnosti je znakom dobrého vkusu včera aj dnes..

v dizajne dochádza k miernemu návratu do čias našich babičiek v dizajne dochádza k miernemu návratu do čias našich babičiek

Dnes už veci, ktoré sa dajú nájsť v každom obchode, strácajú na obľube. To isté sa deje so známymi značkami. Ich používanie je v niektorých prípadoch av niektorých kruhoch spotrebiteľov dokonca považované za zlý vkus. Čo za to prišlo? Trend smerom k používaniu exkluzívnych predmetov v dizajne. Individuálny nábytok, kovanie, doplnky sú vyvíjané pre klienta. Samozrejme, najčastejšie sa jedná o polo-starožitné predmety a klientmi sú bohatí ľudia..

Existuje trend smerom k používaniu exkluzívnych predmetov v dizajne

Moderná obývacia izba predurčuje maximálne svetlo a priestor. Tieto dva základné atribúty je možné dosiahnuť škandinávskym alebo minimalistickým dizajnom. Oba štýly znamenajú minimum nábytku, minimum dekorov a maximum priestoru a maximum svetla. Interiér vyzerá jednoduchšie a slobodnejšie. Luxus a pôvab sú v ňom vážne tlačené. Vertikálne záhradníctvo sa však odporúča. Zostáva iba to, čo je potrebné a funkčné. To je charakteristický znak dnešného bytového dizajnu..

PredchádzajúceĎalej1234

Spálňa – oáza ľahkosti a slobody

Dizajn modernej spálne sa riadi zásadami minimalizmu. Všetky druhy šatníkov, komôd, treláží a ďalších predmetov nechávajú interiér spálne v zabudnutí. Dizajnéri odporúčajú minimálne množstvo nábytku. K dispozícii je iba to najnutnejšie. Priestor spálne by mal navodiť pocit slobody, ľahkosti a čistoty. Tento pocit je umocnený farbou pozadia s bielym, béžovým a žltým akcentom.

Moderný dizajn spálne sa riadi zásadami minimalizmu Moderný dizajn spálne sa riadi zásadami minimalizmu

Posteľ stále hrá dominantnú úlohu v dizajne spálne. Venuje sa jej najväčšia pozornosť. Moderná posteľ dodržiava zásady minimalizmu. Prednosť má nízka čelo postele a svetlé farby.

Prednosť má nízka čelo postele a svetlé farby

Ak vám množstvo svetlých farieb nevyhovuje, môžete do spálne pridať rozmanitosť. Na tento účel sa používajú kontrastné štruktúry. Nezabudnite na hlavnú farbu roka, Žiarivú orchideu. Pomôže to diverzifikovať dizajn vašej spálne, oživiť jej farebnú schému..

Rozmanitosť pomôžu dodať kontrastné štruktúry Rozmanitosť pomôžu dodať kontrastné štruktúry

Dnešná spálňa sa vyznačuje úplným nedostatkom jasných krikľavých farieb. Hlavnou vecou je pokoj, čistota a pohodlie. To sa dosahuje jednoduchou škálou farieb v dizajne..

Dnešná spálňa sa vyznačuje úplným nedostatkom jasných krikľavých farieb. Dnešná spálňa sa vyznačuje úplným nedostatkom jasných krikľavých farieb.

Množstvo svetla a svietidiel je charakteristickým znakom modernej spálne. Na tento účel sa používa mnoho typov osvetlenia. Jedná sa o bodové svetlá na strope, všetky druhy svietnikov, stojacie lampy, osvetlenie zabudované do nábytku. Takýto svetelný systém vám umožňuje vytvoriť požadovanú, príjemnú atmosféru pre relaxáciu. Aký je hlavný účel spálne.

Množstvo svetla, osvetľovacích zariadení - charakteristický rys modernej spálne Množstvo svetla, osvetľovacích zariadení - charakteristický rys modernej spálne

Kuchyňa dnes a zajtra

V modernom dizajne je jasný trend spájania kuchynského priestoru s obývacou izbou. Tento trend je poháňaný túžbou väčšiny ľudí zvýšiť svoj fyzický priestor. Čo je pochopiteľné. Koniec koncov, fyzický priestor nie je vizuálny, bez ohľadu na to, ako kreatívny ste v druhom.

V modernom dizajne je jasná tendencia kombinovať kuchynský priestor s obývacou izbou.

Podľa návrhových zákonov je kombinovaný priestor obývačky a kuchyne rozdelený na funkčné zóny. Moderný dizajn umožňuje rozdelenie zón samotnej kuchyne, jedálne a obývačky. To sa dá dosiahnuť pomocou rôznych podlahových a stenových krytín, viacúrovňových stropov, usporiadania nábytku.

Kombinovaný priestor obývačky a kuchyne je rozdelený na funkčné zóny Kombinovaný priestor obývačky a kuchyne je rozdelený na funkčné zóny

Dnešný dizajn kuchyne je založený na modulárnom nábytku, ktorý vám umožňuje ľahko zmeniť vzhľad miestnosti a vytvárať rôzne kombinácie jej umiestnenia. Zároveň je potrebné poznamenať, že funkčnosť kuchyne sa nemení, čo je pre kreatívnych ľudí veľmi výhodné..

Dnešný dizajn kuchyne je založený na modulárnom nábytku. Dnešný dizajn kuchyne je založený na modulárnom nábytku.

V modernom kuchynskom dizajne sa kladie dôraz na nábytok. Jedná sa o použitie ľahkých nástenných skriniek a v niektorých prípadoch dokonca o ich odmietnutie (v pracovnej oblasti). Minimum dekorov a známych značiek. Kovanie je ergonomické: rôzne mechanizmy, prevedenie dverí a zásuviek. To všetko robí kuchyňu štýlovou a elegantnou a šetrí miesto. Interiér nábytku je maximálne funkčný a pohodlný. A najdôležitejším rozlišovacím znakom modernej kuchyne je byť najmenej taký ako vy. Všetko vybavenie musí byť skryté. Dokonca aj plynový sporák zmenil svoj dizajn (napríklad horáky sú umiestnené v jednom rade). Sledovaním vývoja kuchyne je možné s veľkou istotou predpokladať jeho úplné zmiznutie v budúcnosti ako funkčného bytu. Tento záver je vyvodený zo skutočnosti, že stále viac ľudí prechádza k jedlu na verejných miestach. Potreba prípravy jedla zmizne sama. Tento smer má bohužiaľ negatívny vplyv na evolúciu človeka..

V modernom kuchynskom dizajne sa kladie dôraz na nábytok V modernom kuchynskom dizajne sa kladie dôraz na nábytok V modernom kuchynskom dizajne sa kladie dôraz na nábytok

Aby Pontane vniesol do jedálne originálnosť, odporúča použiť odtieň Radiant Orchid, dnešný líder v trende farieb a odtieňov. Možno použiť aj ako prízvuk.

Radiant Orchid je dnešným lídrom v trende farieb

Kúpeľňa prechádza zmenami

Moderný dizajn kúpeľne už nepoužíva bielu ako hlavnú farbu. Nahrádzajú ho kontrastné odtiene červenej, čiernej alebo hnedej..

Dnes je najobľúbenejšia čierna kúpeľňa. To samozrejme neznamená, že bude mať čierne pozadie. Je to tak, že ktorýkoľvek z prvkov interiéru kúpeľne (kúpeľňa, podlaha, žiarovky) môže byť čierny. Ak sa nechcete umývať v čiernej kúpeľni, nie je zakázané inštalovať tradične bielu. Môžete tiež použiť akýkoľvek odtieň čiernej. Súčasne sa kladie dôraz na exkluzivitu a originalitu kúpeľne..

Dôraz na exkluzivitu a originalitu kúpeľne

Sprchovací kút je nepostrádateľným atribútom kúpeľne. Teraz však prechádza niekoľkými zmenami. Kúpeľňa by dnes mala vyzerať ako pevný priestor. Chýba jej typická sprchová vanička. Odtok vody je organizovaný špeciálnym rebríkom. Takéto dizajnové riešenie vyzerá samozrejme originálne, ale v žiadnom prípade nie je praktické. Bezpečnostné opatrenia musia byť vykonávané nielen vo výrobe. A potom je len na vás, ako sa z tejto situácie dostanete..

Krb v modernom byte je zdrojom tepla alebo niečoho viac?

Nezaistíme vzdelávací program o vykurovaní moderného bytu. Pozrime sa však podrobnejšie na krb, pretože aj dnes je stále populárny. Áno, je to do určitej miery zdroj tepla v miestnosti (najčastejšie je touto miestnosťou obývačka), ale ako dostačujúca je otázka. Je nepravdepodobné, že by sa rozumný človek odvážil použiť iba to. A tu sa dostávame k otázke, prečo potom potrebujeme krb? Je to veľmi jednoduché, drahý čitateľ. Krb je nielen zdrojom tepla, ale aj nádherným prvkom bytového dizajnu. Súčasne mu je poskytnuté centrálne miesto v interiéri miestnosti, vzhľadom na magické, očarujúce vlastnosti priťahovania očí a upokojovania búrok duše. Sotva existuje človek, ktorý by nezažil túto magickú vlastnosť ohňa. A dnes miestnosť s krbom vyzerá štýlovo, krásne a útulne..

A dnes miestnosť s krbom vyzerá štýlovo, krásne a útulne. A dnes miestnosť s krbom vyzerá štýlovo, krásne a útulne.

Účinok krbu môže byť posilnený jeho dizajnom. Ale pretože účelom tohto článku je navrhnúť moderný byt, povieme vám o návrhu samotného krbu v nasledujúcom článku. Teraz sa porozprávajme o krbe ako o prvku dizajnu miestnosti..

Existuje veľa miest na inštaláciu krbu. Jedinou výnimkou je jedna – priestor medzi oknom a dverami, pretože v tomto prípade je ťahová sila v komíne výrazne znížená a pravdepodobnosť dymu v miestnosti sa zvyšuje.

Najpopulárnejšie a zodpovedajúce ich historickému vzhľadu sú vstavané, nástenné a rohové krby. Vstavaný krb je inštalovaný v stene. Preto musí byť jeho inštalácia naplánovaná aj vo fáze výstavby domu. Ak ste chceli cítiť jeho teplo a pohodlie v už postavenom byte, budete musieť použiť nástenný krb. Mimochodom, toto je najbežnejšia možnosť. Rohový krb je podobný nástennému krbu, ale má o niečo nižšiu rýchlosť prenosu tepla, pretože jeho bočné steny nevyžarujú teplo priamo do miestnosti. Dôvodom je nábytok inštalovaný v rovnakej rovine ako krb. Vďaka tejto konfigurácii je interiér miestnosti celkom zaujímavý. Vytvára pocit kontinuity v priestore miestnosti.

Vstavaný krb Nástenný krb Rohový krb

Konečne

Tento článok preskúmal najrelevantnejší materiál o dizajne moderného bytu. Neboli v ňom uvedené samostatné podrobnosti, pretože každá z častí článku si zaslúži osobitnú úvahu. Ale napriek tomu si myslím, že vyššie uvedené informácie vám poskytli základnú myšlienku moderného dizajnu, jeho súčasné trendy. Dúfame, že chápete, že dnes hlavnou vecou nie je zaplniť váš životný priestor všetkými druhmi «krásky», všetko by v tomto priestore malo mať svoju vlastnú funkcionalitu. Projekčné práce moderného bytu by mali prebiehať pod heslom «Malé plemená viac». Veľa šťastia!