Moderné záclony: typy, trendy a novinky

Bez ohľadu na miestnosť má takmer každá izba okná, ktoré vyžadujú výzdobu. Najdostupnejšie a najatraktívnejšie možnosti dekorácie sú záclony, záclony a tyl. V dnešnej dobe sa móda veľmi rýchlo mení, ale každá moderná žena v domácnosti chce mať originálny a štýlový interiér, čo znamená, že je dôležité sledovať nové produkty a to, čo je v móde. Vo všeobecnosti sú najatraktívnejšou možnosťou záclony, o ktorých budeme dnes hovoriť..

úhľadná hnedá úhľadné závesy asymetrické závesy béžová s modrými vzormi snehobiele záclony

Typy moderných záclon

Pre správny výber záclon je potrebné poznať nielen ich klasifikáciu a úpravy, ale aj to, kde a ktorá možnosť bude použiteľná a vhodná. V prvom rade musíte vziať do úvahy špecifiká miestnosti, jej štýl a dizajn, aby závesy nepokazili všeobecné pozadie, ale iba zdôraznili jeho individualitu..

biely priesvitný biela rolka biela so zelenými listami biele záclony s modrou modrá rovina žlté vertikálne závesy žltá tuhá látka zelená planina zlatá so vzorom

V súčasnosti najpopulárnejšie a aktuálne typy záclon:

  • Klasické závesy. Nikdy neprestanú byť módne, menia sa iba prvky ich dekoru. Tento typ často kombinuje dve protichodné látky. Spodná časť je napríklad vyrobená z tylu, ale vrchná časť je vyrobená z hustej tkaniny, ktorá chráni miestnosť pred nadmerným slnečným žiarením. Lambrequinové doplnky sa často používajú, je však lepšie kúpiť záclony bez nich, pretože nie sú vždy vhodné.
  • Talianske záclony. Ich zvláštnosť spočíva v tom, že sa úplne neodďaľujú, ale zbierajú ich do špeciálneho krúžku upevneného na stene. Na uviazanie závesu je možné použiť aj špeciálne šnúry. Tieto záclony sa zbierajú diagonálne, najčastejšie sa používajú v spálni na vytvorenie príjemnej a romantickej atmosféry..
  • Rolety. Navonok pripomínajú obdĺžnikový kus látky, ktorý je navrchu navinutý na akúsi podložku ako valček. Experimenty s nimi nefungujú, ale praktickosť je na vynikajúcej úrovni, pretože ich hlavným účelom je ochrana pred slnečným žiarením.
  • Prekrížené závesy. Takéto záclony sú vyrobené z priehľadných tkanín, ktoré sú pevne pripevnené na špeciálnej koľajnici. Koľajnicou nemôžete pohnúť a rohy tkanín sa pretínajú. Také záclony sa používajú na to, aby prirodzené svetlo úplne neblokovali, ale iba mierne rozptýlili, aby do miestnosti vniklo jemné a tlmené svetlo Slnka. Optimálne umiestnenie – spálňa, obývačka.
  • Žalúzie V súčasnosti je trh bohatý na rôzne druhy žalúzií. Môžu mať rôzne farby, horizontálne aj vertikálne. Predtým sa používali iba v kanceláriách, ale teraz žalúzie získali množstvo modernizovaných možností, ktoré budú v byte vyzerať štýlovo a originálne..

originálne béžové závesy pôvodné zelené a žlté záclony jednoduché zlaté viacfarebné závesy s horizontálnymi čiarami viacfarebné závesy ružová klasika ružová pevná látka zvinutý zelený odtieň rolková klasika zrolované v kuchyni zvinuté pruhované so zelenou klasikou zrolovaná ružová so vzorom rolka so vzormi rolety rolety svetlé originálne závesy svetlo s krúžkami sivé podväzky sivá pláň

Módne trendy 2018

Na správny výber ideálnych záclon nestačí poznať ich typy – musíte sledovať aktuálne trendy. Barokový štýl zostal v minulosti, rovnako ako gotický a rokokový. Vedúcu pozíciu teraz zaujíma minimalizmus, ktorý spočíva v stručnosti, jednoduchosti a prísnych priamych líniách..

Klasika je vždy v móde, rok 2018 nie je výnimkou. Spodná vrstva je vyrobená z ľahkej tkaniny v pastelových alebo bielych tónoch, zatiaľ čo horná hrubá tkanina môže obsahovať modernú potlač alebo originálny vzor..

klasické modré záclony klasické biele záclony zaujímavé záclony zlaté záclony

Zvláštnu popularitu získavajú geometrické tvary a vzory. Takéto záclony vytvárajú príjemnú atmosféru s krútením. Pomocou jasných farebných schém môžete umiestniť správne akcenty, upriamiť osobitnú pozornosť na konkrétnu miestnosť alebo jej časť. Alternatívne je možné použiť prírodný vzor, ​​ktorý zodpovedá téme miestnosti..

Asymetrické závesy môžu upútať vašu pozornosť a pomôcť odhaliť individualitu majiteľa domu a zvýrazniť jeho vkus. Existujú dva hlavné typy: v prvom prípade sú záclony na oboch stranách, ale majú rôznu dĺžku, v druhej zostáva jedna časť okna otvorená a opona je zostavená na druhej strane.

klasické zlato klasické hnedé záclony klasika so zaväzovaním hnedá klasika hnedá tuhá látka

Asymetriu je možné použiť nielen vo tvaroch, ale aj vo farbe. Môžu byť použité dve rôzne kontrastné farby, napríklad žltá a červená, modrá a zelená. Okno môžete tiež ozdobiť jednou záclonou vyrobenou v dvojfarebnej forme. Dva rôzne závesy: jeden so vzorom a druhý jednofarebný monochromatický.

Na originálny dizajn môžete použiť široké priehľadné závesy, ktoré zakryjú okno aj stenu. Takéto záclony sú schopné vizuálne zväčšiť miestnosť, vytvoriť priaznivú a útulnú atmosféru. Prípadne krátke závesy zakrývajúce iba samotné okno.

Rolety sú minimalistickým riešením, ktoré si získava na obľube. Vo väčšine prípadov je ich dĺžka identická s výškou okna a nastavením úrovne osvetlenia je možné ovládať. Farbu a materiál si môžete vybrať podľa svojho vkusu, pretože neexistujú žiadne obmedzenia. Hlavnou výhodou je jednoduchá starostlivosť, široká škála.

hnedé závesy krátke žlté krásne asymetrické červená a biela asymetrickámodrá rolka moderné zelené záclony moderné hnedé záclony moderné záclony so vzormi štýlová snehobiela

Novinka pre rok 2018

Záclony sa používajú nielen na estetický dizajn a na ich priamy účel, ale aj ako spôsob, ako skryť chyby, chyby pri dokončovaní. To sa dá urobiť nielen krásne, ale aj veľmi módne. Mnoho profesionálov a dizajnérov pracovalo na tom, aby spotrebiteľom poskytli množstvo nových nápadov..

Lambrequiny je možné použiť nielen s tenkým tylom a hustou tkaninou. Teraz sú čo najjednoduchšie, majú obdĺžnikový tvar, navonok pripomínajú tenký pásik v hornej časti, ktorý úhľadne zdobí okno a záclony nie «kradnúť» priestor.

štýlové sivé závesy štýlové tmavé záclony tmavozelená planina čierne a sivé závesy čierne rolety

Okrem lambrequins, dizajnéri pracovali na použití kombinovaných záclon rôznych typov. Môžete teda kombinovať rolety s klasickými alebo minimalizmus s jednoduchými geometrickými tvarmi. Podporuje sa tiež používanie rôznych štýlov, farieb, tkanín a textúr..

Pre tých, ktorí chcú miestnosť opticky zvýšiť, sú k dispozícii rovné zvislé závesy pre celú výšku miestnosti. V tomto prípade by závesy mali mierne ležať na podlahe, je lepšie použiť niekoľko kusov látky.

čierna pláň čierna priehľadná čierna rolkaelegantné snehobiele záclony

Závesy na očkách sú kovové prstene, ktoré zapadajú do otvorov závesov. Tento typ závesu sa používa ako dekoratívny prvok, často sú obyčajné..

Rímske záclony vo forme pevných obdĺžnikov vyrobených z látky budú v móde aj v roku 2018, keď sa zdvihnú, vytvoria vzhľad záhybov. Najlepšou možnosťou pre minimalizmus môžu zvýrazniť vynikajúcu chuť majiteľa domu.

A poslednou novinkou, ktorú dizajnéri predstavili, sú závesy z organzy a potlač. Tento typ závesu vám umožňuje priniesť do života absolútne akékoľvek nápady a fantázie. Po úspešnom výbere kresby môžete umiestniť správne akcenty a jednoducho krásne vyzdobiť akúkoľvek miestnosť.

pruhované závesy v spálni elegantné klasické záclony široké biele žalúzie záclony v detskej izbe závesy v modernom štýle mestské tlačené závesy palácové tlačené závesy závesy s potlačou kvetov závesy s kosoštvorcami