Magické a tajomné čierne tapety v interiéri

Napriek tomu, že čierna farba mnohých jednoducho desí svojim smútkom a pochmúrnosťou, treba poznamenať, že v skutočnosti sú tieto obavy úplne márne. Nie, samozrejme, všetko je také: čierna skutočne má všetky tieto vlastnosti, ale okrem toho je stále neobvykle tajomná a dokonca vášnivá, mystická a tajomná, dramatická a elegantná. Stručne povedané, táto farba nie je pre nesmelých dizajnérov, priznajme si to. Pretože ako to, aby táto farba nevyzerala negatívne, ale skôr efektívne a atraktívne, vie len skutočný profesionál. Tu je tiež veľmi dôležité určiť správne dávkovanie a prospešné sprievodné farby. Pokúsme sa zistiť, ako to urobiť..

Veľkolepý interiér obývačky s čiernymi tapetami na kresbe Čierne tapety v čiernobielom interiéri jedálne Interiér obývačky s akcentovanou čiernou stenou Pocit proporcie s čiernou je obzvlášť dôležitý v interiéri obývačky.

Rozmanitosť čiernych tapiet

Dnes je vo výbere čiernych tapiet obrovská rozmanitosť. Navyše čisto hladké nie sú nijako zvlášť citované, koniec koncov, musím povedať, že nie sú pre každého. Tapeta s textúrovanými vzormi, lesklá a perleťová vyzerá úplne inak a získava veselší a optimistickejší odtieň.

Čierna tapeta na kresbe vyzerá optimistickejšie ako obyčajné obyčajné farby.

Napríklad čiernobiele tapety nevyzerajú vôbec pochmúrne, ale naopak sú v súčasnej dobe veľmi účinné a obľúbené..

Čierna = biela vzor tapety je teraz veľmi populárna

Azda jediné negatívum, ktoré majú, je možné zvlnenie očí kvôli vysokému kontrastu. V súvislosti s touto okolnosťou je najlepšie vyzdobiť steny takou tapetou, na ktorú sa nemusíte dlho pozerať, napríklad to môže byť stena za posteľou alebo pohovkou. Ale nie televízna stena. Samozrejme, je to vec vkusu a niekomu sa naopak môže páčiť kontrast – majiteľ je pánom. Všeobecne je pre oko príjemnejšia kombinácia čiernej s neutrálnejšími alebo teplými odtieňmi, ako je sivá, béžová, zlatá atď. Takéto tapety sú menej únavné.

Kombinácia čiernej s teplými odtieňmi je jemnejšia

Na aké miestnosti sú vhodné čierne tapety?

Môže to znieť zvláštne, ale predovšetkým pre manželské spálne. V takýchto interiéroch čierna pôsobí ako magická a vášnivá a vyzerá úplne harmonicky..

Veľkolepá spálňa s tajomnou čiernou stenou

Možnosti, kde je čierna použitá v kombinácii s iným odtieňom, vyzerajú dobre. A najčastejšie sú takto navrhnuté pánske spálne. Vyzerajú prísnejšie a brutálnejšie, takpovediac obdarené mužnými črtami..

Okrem spálne je čierna farba tapety ideálna na zdobenie kancelárií a obývacích izieb. Napríklad v kombinácii s bielou alebo sivou sa získa veľmi efektívna možnosť. Takáto achromatická škála vyžaduje koncentráciu a koncentráciu, pretože nič neruší (nie je žiadna farba).

Čierna farba tapety do kancelárie je najlepší spôsob, ako sústrediť pozornosť

Pokiaľ ide o obývaciu izbu, rád by som obzvlášť poznamenal, že tu je viac ako kedykoľvek predtým veľmi dôležité vypočítať správne dávkovanie čiernej. Aby miestnosť nepôsobila odstrašujúco, nemalo by byť príliš veľa čiernej. Táto izba navyše slúži ako miesto na príjem hostí, takže s touto okolnosťou treba počítať, aj keď sa v takej gotickej atmosfére sami cítite celkom príjemne, neznamená to, že sa bude páčiť aj hosťom..

Pre interiér obývačky je mimoriadne dôležité dávkovanie čiernej na stenách.

Ale pre chodby je čierna tapeta kategoricky neprijateľná, pretože táto oblasť by nemala byť ponurá a prísna. Pokiaľ nie je v hale alebo chodbe, ktorá nefunguje ako chodba, je dovolené ozdobiť časť stien čiernou farbou a potom zvýrazniť a nedokončiť celý povrch všetkých povrchov. Čierna tapeta je tiež kontraindikovaná pre detské izby, aj keď budú použité iba na zónovanie. Na túto príležitosť existuje mnoho ďalších odtieňov, ale nie čierna. Čierna tapeta sa používa v kuchyni, ale zvyčajne na zdobenie jednej steny, a potom, ak je kuchyňa dostatočne priestranná a veľká.

V interiéri kuchyne je spravidla iba jedna stena zdobená čiernymi tapetami.

Ak je kombinovaný s jedálňou, je lepšie nepoužívať čiernu farbu, pretože nielenže vizuálne zmenšuje priestor, ale znižuje aj chuť do jedla. V kúpeľni je možné použiť čiernu tapetu aj na steny za predpokladu, že bude dodržaná miera zahrnutia čiernej farby do interiéru. Len tak bude dizajn krásne kombinovať drámu a eleganciu..

Tapeta s čiernymi a bielymi vzormi vo veľkolepom interiéri kúpeľne

Čierna tapeta ako akcent

Čierne tapety sú veľmi vhodné na zvýraznenie, najmä v moderných interiérových štýloch, ako sú high-tech a minimalizmus. Obvykle sa na to používajú dvojfarebné, neutrálne alebo monochromatické tapety bez viacfarebných vzorov. Čierna tapeta so striebornými ozdobami (niekedy so zlatom) poskytuje luxusne tajomnú atmosféru, spravidla sa používa v neobaroku alebo pôvabe.

Na striebornom pozadí vyzerá vzor čiernej tapety mimoriadne pôsobivo.

Mimochodom, môžete použiť aj tapetu, v ktorej je naopak pozadie strieborné alebo zlaté a kresba je vykonaná v čiernej farbe. Na vytvorenie čiernej akcentovanej steny je najlepšie použiť stenu oproti oknu..

Čierna akcentovaná stena v interiéri spálne

A je vhodné použiť nie obyčajnú hladkú tapetu, ale so vzorom alebo lesklou, ktorá bude dokonale odrážať svetlo dopadajúce na stenu. Vďaka tomu bude stena pôsobiť svetlejšie a zaujímavejšie..

Reflexná lesklá čierna stena vyzerá v interiéri kúpeľne veľkolepo

Bolo by veľmi pekné zavesiť na čiernu stenu zrkadlo, v ktorom sa bude odrážať akýkoľvek svetelný zdroj (môže to byť luster alebo nástenná lampa). Dizajnéri majú veľmi radi túto techniku, ktorá vám umožňuje kompenzovať šero čiernej..

Na čiernej stene je zavesené zrkadlo - obľúbená technika dizajnérov

Alebo môžete zavesiť svietnik – efekt bude rovnaký..

Kombinácia čiernej tapety

V moderných štýloch, napríklad v minimalizme, sa čierne tapety zvyčajne používajú v kombinácii s inou farbou. A to sa robí takto: akcentovaná stena je zdobená čiernou farbou, zvyčajne stena za pohovkou alebo televízorom v obývacej izbe,

Televízny priestor v obývacej izbe zvýraznený čiernymi tapetami

nad posteľou alebo v blízkosti komody v spálni,

Akcentná čierna stena nad hlavou postele v interiéri spálne

ako aj stena s počítačovým stolom (kancelárska časť). Tapeta je prilepená buď na celú stenu, alebo len na jej samostatnú časť. Vo všeobecnosti musím povedať, že najharmonickejšia a víťazná kombinácia čiernej je s bielou. Táto kombinácia je štandardom, pretože obe farby sú achromatické, zatiaľ čo biela kompenzuje šero čiernej a čierna zase úspešne riedi prázdnotu bielej. Ak je potrebné znížiť kontrast, potom si môžete vybrať nie čisto bielu farbu, ale krémový alebo béžový odtieň. Ak má tapeta na čiernom pozadí farebný vzor, ​​potom sú spoločníci v tomto prípade zladení s týmto vzorom..

Trochu o nábytku v interiéri s čiernymi stenami

Biely nábytok alebo zrkadlový (strieborný) nábytok vyzerá najpôsobivejšie na pozadí čiernych stien..

Biely nábytok na pozadí čiernych tapiet vyzerá pôsobivo

Ak je interiér vyrobený v modernom štýle, je to určite biely nábytok. A ak je to glamour alebo neobarokový, potom je tu vhodný zrkadlový, lesklý alebo leštený nábytok – akýkoľvek, ktorý má reflexný povrch. Je tiež potrebné poznamenať, že čierna je nádherným pozadím na zvýraznenie jasných interiérových predmetov, ale mala by to byť iba jediná položka..

Žiarivo červená kožená sedačka na stenu s čiernymi tapetami

Mimochodom, drevený nábytok sa stráca na čiernom pozadí a vyzerá bez výrazu. No nemali by ste zabudnúť ani na príslušenstvo. akýkoľvek detail môže interiér výrazne revitalizovať a premeniť. Nezabudnite na zmysel pre proporcie..