Loftový štýl na príklade bytu v Nižnom Novgorode

Využitie priemyselnej estetiky pri navrhovaní obytných priestorov si získava u našich krajanov čoraz väčšiu obľubu. Ak sa pôvodne podkrovný štýl používal v bývalých priemyselných budovách, skladoch, ktoré boli po zatvorení predané súkromným osobám, v dnešnej dobe je dokonca aj v rámci najbežnejšieho bytu možné realizovať dizajn s prvkami podkrovného štýlu. Je pravda, že v prípade štandardného obydlia v bytovom dome je prestavba nepostrádateľná. Podkrovný štýl je známy svojou mierkou – vysoké stropy, veľké panoramatické okná, priestranné izby bez priečok. V byte prestavba spravidla ovplyvňuje kombináciu obývačky, jedálne a kuchyne. Niekedy k týmto funkčným segmentom «pripája sa» chodba. Pozrime sa na príklad jedného bytu nachádzajúceho sa v Nižnom Novgorode, ako sa majitelia spolu s projektantom dostali zo situácie a vybavili štandardné obydlie v štýle loftu s prvkami moderného štýlu.

Moderná interpretácia štýlu podkrovia

Obývačka-jedáleň-kuchyňa

Dosiahnuť pocit priestrannosti v mestskom byte štandardnej veľkosti nie je jednoduché, ale skutočné. Použitie otvoreného plánu v obývacej izbe, ktorá je jedálňou aj kuchyňou, vám umožňuje zachovať slobodu pohybu umiestnením niekoľkých funkčných oblastí do jednej miestnosti. Vo výslednom priestore môžete použiť buď jednu možnosť povrchovej úpravy pre všetky segmenty, alebo použiť zónovanie s dokončovacími materiálmi. Napríklad, ako v tomto prípade, kuchynská časť má vlastnú podlahu a jednotlivé stropné trámy, ktoré oddeľujú funkčný segment od obývacej časti. Takéto dizajnové rozhodnutia sú diktované predovšetkým praktickou stránkou problémov – je zrejmé, že keramické alebo kamenné dlaždice na kuchynskej podlahe sú oveľa praktickejšie ako laminát alebo parkety.

Interiér obývačka-jedáleň-kuchyňa

Je ťažké si predstaviť izbu v podkroví bez použitia muriva ako prízvuku alebo možnosti dokončenia všetkých stien. Ak pri vzniku podkrovného štýlu zdedili tehlové múry majitelia prerobených priemyselných priestorov, v dnešnej dobe sa murivo vytvára účelovo alebo sa existujúci povrch ošetruje špeciálnymi antiseptikmi a lakmi. To isté platí pre otvorenú komunikáciu, ktorá je obzvlášť nápadná na stropoch priestorov. Priemyselná estetika predstavuje predvádzanie drôtov a potrubí, drôtových vedení, spojovacích boxov a potrubí. Pri zdobení moderného domu v štýle podkrovia vynikajú otvorené rozvody a ďalšie inžinierske systémy vo výraznom kontraste na pozadí svetlých povrchov, ktoré interiéru dodávajú nielen dynamiku, ale aj brutalitu.

Podkrovné murivo a otvorená komunikácia

Pôvodný systém osvetlenia sa stal jedným z vrcholov interiéru bytu v Nižnom Novgorode. Každá funkčná oblasť veľkej miestnosti má okrem bodových svetiel aj svoj vlastný svetelný systém, ktorý zaisťuje správnu úroveň osvetlenia celého priestoru. Osvetľovacie zariadenia okrem svojej hlavnej funkcie vykonávajú aj funkciu zónovania. Rozdelenie obývačky a jedálne je veľmi podmienené a je naznačené iba usporiadaním nábytku.

Funkčné zónovanie priestoru

V kuchynskom priestore boli všetky úložné systémy, domáce spotrebiče a pracovné plochy úspešne umiestnené v jednoradovom usporiadaní nábytkovej zostavy. Svetlo béžové lesklé povrchy kuchynských fasád nepriťahujú pozornosť a vytvárajú vynikajúcu kulisu pre výraznejšie interiérové ​​prvky – backsplash, dekoráciu stien a stropu. Je zrejmé, že v pracovnej oblasti kuchynského priestoru je potrebné zabezpečiť jasnejšie osvetlenie – na tento účel bol na strope vytvorený systém drevených trámov, v ktorom sú, podobne ako v bunkách, umiestnené žiarivky.

Návrh kuchyne a jedálne

Na udržanie rovnováhy medzi kontrastným dizajnom obývačky a pokojnejším dizajnom kuchyne má pilierová zóna medzi nimi veľmi brutálny a dokonca jasný vzhľad. Čierne rámy jedálenského stola a stoličiek v kombinácii so svetlým drevom a jemným odtieňom čalúnenia sedadiel pôsobia kontrastne a štýlovo a pôsobia ako ústredné centrum celej miestnosti..

Kontrastná jedálenská časť

Spálňa a pracovňa

Spálňa je izolovaná, čo sa čoraz častejšie nachádza v moderných obydliach, ktorých dizajnový štýl bol zvolený v štýle bývalých priemyselných budov. Rane, v takýchto obydliach bola iba kúpeľňa izolovanou miestnosťou. Ale pre mnohých majiteľov domov je vytvorenie chráneného, ​​izolovaného a intímneho prostredia na spánok a relaxáciu zásadnou vecou. Ak to námestie miestnosti dovoľuje, potom je v takýchto spálňach možné umiestniť ďalšie funkčné oblasti – kanceláriu, budoár, rekreačnú a čitateľskú zónu, segment s toaletným stolíkom.

Interiér spálne

V priestore spálne štýl podkrovia trochu ustupuje do pozadia, napriek aktívnemu využívaniu muriva a odhalenej komunikácie. Niektorý bohémstvo v modernej interpretácii sa stáva hlavným motívom zdobenia miestnosti. Je to spôsobené prítomnosťou toaletného stolíka, živých rastlín a dokonca aj kvetov, vyrezávaných rámov na zdobenie akcentovanej steny nad čelom postele ako alternatívy k bežným lištám, neobvyklého výberu textilného dizajnu pre lôžko..

Priemyselné motívy v bohémskom prostredí

Kancelárska časť, oddelená hustými, ťažkými závesmi, má svoje vlastné jedinečné vlastnosti priestorového dizajnu. Napriek prítomnosti dekorácie, ktorá harmonicky spája všetky miestnosti, má skriňa svoje jedinečné akcenty – originálnu tlač tapiet na jednu zo stien, vitrínu s barom a svetlú knižnicu ako alternatívu k tradičným skrinkám.

Skrinka za závesmi

Úžitkové priestory

Kúpeľňa skromných rozmerov okrem štandardnej sady vodovodných potrubí musela prevziať umiestnenie práčky. Použitie pomerne tmavej farebnej palety v malej kvadratúrnej miestnosti vyžaduje vysokú úroveň osvetlenia. Celá kompozícia závesných lámp s tienidlami rôznych tvarov a farieb sa stala funkčnou ozdobou kúpeľne. Nehovoriac o obložení jednej zo stien patchworkovou keramickou dlažbou.

Pôvodný dizajn kúpeľne

V malom kúpeľňovom priestore nie je ľahké odrážať motívy priemyselnej estetiky bez toho, aby to ovplyvnilo praktickosť používania úžitkovej miestnosti. Murivo je na to ako stvorené, ale iba vo forme úspešnej imitácie keramických dlaždíc. A na dokončenie obrazu pôvodnej kúpeľne môžete použiť dizajnérske závesné svietidlo a zrkadlo v neobvyklom ráme..

Kúpeľňový dizajn