Kúpeľňa 4 m²: Veľké plány pre malú plochu

Kúpeľňa v modernom dome alebo byte postavenom v 21. storočí má pomerne veľkú plochu. Úplne iná situácia je v obytných budovách a celých štvrtiach navrhnutých a postavených v polovici a začiatku minulého dvadsiateho storočia. Kúpeľne v starých povojnových a sovietskych budovách majú veľmi často iba 4 metre štvorcové užitočnej a potrebnej plochy pre každú osobu. Tu, ako sa hovorí, vzniká konflikt záujmov: máme rozsiahle znalosti a veľké plány na obnovu a dizajn kúpeľne, ale veľmi často nemôžeme realizovať svoje nápady na obnovu a dizajn kvôli banálnym dôvodom nedostatku miesta..

Prerábka kúpeľne

Predtým, ako začnete s prestavbou alebo rekonštrukciou svojej malej kúpeľne, zvážte umiestnenie vodovodného a kanalizačného potrubia, vodovodného potrubia, vetracích potrubí.

Dokonale šetrí miesto v malej kúpeľni: kompaktná sprchová kabína, závesné umývadlo, práčka s horným plnením za predpokladu, že je umiestnená v kúpeľni.

Je nevyhnutné použiť rôzne výklenky a výklenky, ak sú v budove, na použitie ako police na príslušenstvo alebo na skrytie sanitárnej komunikácie.

Kúpeľňové projekty

Projekt kúpeľne si môžete pripraviť sami, pričom vezmete do úvahy hlavné významné etapy opráv, materiály, interiér a samozrejme svoje potreby, preferencie a nápady. Alebo môžete návrh malej, ale veľmi potrebnej kúpeľne v každom dome zveriť profesionálnym dizajnérom. V tomto prípade bude projekt presnejší, podrobnejší, ergonomickejší, ale bude viditeľnejší pre vašu peňaženku, pretože služby za návrh a dizajn sú platené.

V každom prípade sa v tejto fáze musíte rozhodnúť pre položky sanitárnych a domácich spotrebičov, ktoré považujete za potrebné umiestniť do kúpeľne: kabínu, rohovú vaňu, záchodovú misu, umývadlo, nábytok, príslušenstvo a tiež vysloviť svoj hlas. preferencie týkajúce sa dizajnu a interiéru.

Rekonštrukcia kúpeľne

Vo fáze obnovy bude hlavnou a veľmi dôležitou záležitosťou výber stavebných materiálov. Populárnymi riešeniami pre malé kúpeľne sú: dekorácia stien a podláh keramickými dlaždicami, aglomerátom (umelým kameňom), porcelánovým kamením, plastom, vyrovnaním stien a natieraním farbou odolnou voči vysokej vlhkosti.

Pri opravách je tiež nevyhnutné vziať do úvahy plánované nápady a riešenia: kde a ako bude vodovod nainštalovaný, aký nábytok a príslušenstvo bude nainštalované, za akých farieb a svetla pripraviť miestnosť.

Kúpeľňový dizajn

Dizajnové riešenie pre malú kúpeľňu musí byť vyrobené výlučne vo svetlých farbách alebo so svetlými odmernými akcentmi v tmavších oblastiach. To poskytne malej malej miestnosti dodatočný vizuálny objem, vizuálne zväčší a rozšíri malý priestor..

Zrkadlá a zrkadlové prvky, lesklé povrchy pomôžu pri vizuálnom rozšírení priestoru malej kúpeľne. A vždy jasné nasýtené svetlo. Môžu to byť bodové svetlá, žiarivky, osvetlenie rôznych častí miestnosti. Osvetlenie môže zahŕňať rôzne prevádzkové režimy.

Kombinovaná kúpeľňa

Úloha vybaviť, zrekonštruovať a navrhnúť malú kúpeľňu, ak je kombinovaná s toaletou, bude ešte časovo náročnejšia. Časová náročnosť neznamená nemožná. Výber najkompaktnejších vodovodných zariadení: závesné WC a umývadlo, «skromný» sprchovací kút alebo sprchovací kút s paletou a závesom umiestnime minimum ľahkého nábytku, napríklad niekoľko závesných políc, malé skrinky.

Takéto malé triky vám umožnia maximálne zachovať priestorovú atmosféru a dokonca napríklad nainštalovať práčku do malej kúpeľne, ale vždy s najvyšším zaťažením..

Interiér kúpeľne

Interiér vo všeobecnosti vytvára jedinečný pocit a špeciálne vnímanie miestnosti zvnútra. Práve vytvorenie unikátneho interiéru je poslednou záverečnou fázou premeny kúpeľne, ktorá sa nachádza na malej ploche 4 metre štvorcových. A aby sme dokončili, v niektorých prípadoch doplnok, dizajn je možné vykonať pomocou interiérových trikov: akcentov a doplnkov v rôznych štýloch interiéru.

Aj malé kúpeľne môžu byť zariadené v najobľúbenejších štýloch: klasický a neoklasický, moderný, minimalistický, námorný, škandinávsky, stredomorský, anglický, orientálny, vidiecky, retro, provence, art deco, ekologický štýl, hi-tech.

Moderné kúpeľne

Kúpeľňa dnes nie je len krásnou rekonštrukciou, ale aj modernými technológiami v oblasti renovácií a dizajnových riešení. Neuveriteľne obľúbené podlahové kúrenie, ktoré je pre kúpeľňu jednoducho nenahraditeľné. Závesná sanita s vysokou ergonómiou.

Moderné, vrátane automatických ventilačných systémov, ktoré umožňujú, aby atmosféra v kúpeľni nebola presýtená vlhkosťou a cudzími nepríjemnými pachmi.

Rôzne inovatívne svetelné systémy, vrátane viacúrovňových, dotykových a automatických, rôzne typy žiaroviek, žiaroviek a podsvietení.

Veľký výber posuvných a skladacích interiérových dverí, ktoré šetria miesto na už aj tak obmedzenom priestore.

Kúpeľňa je neoddeliteľnou a potrebnou, navyše multifunkčnou miestnosťou, bez ktorej by žiadny pohodlný dom alebo byt nebol pohodlný a kompletný. Ak dodržíte všetky odporúčania skutočných špecialistov na opravy, skúsených inštalatérov, popredných dizajnérov, určite zrealizujete plánovaný projekt prestavby, renovácie, dizajnu a dekorácie interiéru kúpeľne so skromnou rozlohou 4 metre štvorcové..