Kuchynské štúdio: štýlové dizajnové riešenia

Kuchyňa je miesto, kde sa každý deň stretáva celá rodina. V tejto miestnosti často prijímame hostí. Štúdiové kuchyne sú v tejto dobe veľmi obľúbené. Spojením kuchyne s jednou z miestností získame veľký priestorný priestor. Táto možnosť je vhodná nielen pre malé byty, ale aj pre veľké domy. Napriek veľkému počtu výhod, ako v akejkoľvek inej možnosti, existujú aj nevýhody. Jednou z prvých a najdôležitejších sú pachy z varenia, ktoré sa rozšíria po celom byte. Aby ste tomu zabránili, stačí mať digestor..

Kuchynské štúdio s obývacou izbou

K návrhu kuchynského štúdia je potrebné správne pristupovať. Pri výbere a usporiadaní nábytku je potrebné neurobiť chybu. Pri výbere farebnej schémy je potrebné správne zorganizovať distribúciu svetla. Ak máte malý byt, je lepšie navrhnúť ho vo svetlých farbách, čím sa priestor vizuálne zvýši. Dizajn kuchyne a obývačky by mal byť v rovnakých farbách, aby tieto dve zóny neboli «roztrhané». Štýl kuchyne v kombinácii s obývacou izbou sa môže líšiť od klasického po high-tech.

Kuchynské štúdio s barom

Barový pult v kuchyni bol a je veľmi obľúbeným kusom nábytku. Napriek svojej mohutnosti sa perfektne hodí do každej kuchyne. Barový pult môže slúžiť nielen ako jedálenský stôl, ale môže slúžiť aj ako pracovný priestor. V prípade kuchynského štúdia je barový pult akýmsi oddeľovačom priestoru medzi kuchyňou a obývacou izbou. Samotná tyč môže byť vyrobená z akýchkoľvek materiálov a môže mať iný dizajn.

Kuchyňa-štúdio 20kv.

Je lepšie navrhnúť malú štúdiovú kuchyňu bez objemných dekorov, bez jasných farieb. Takéto požiadavky spĺňajú také štýly ako loft, high-tech, minimalizmus. V takýchto miestnostiach je potrebné správne rozložiť farbu medzi stenu a strop. V tejto verzii je lepšie opustiť farebný strop, vizuálne znižuje priestor. Ale podlaha bude vyzerať harmonicky v tmavých farbách. Steny, rovnako ako strop, sa najlepšie robia ľahké. Táto technika vizuálne zväčší vašu kuchyňu..

Kuchynské štúdio v súkromnom dome

Súkromný dom je miesto, kde môžete nechať voľný priestor svojej predstavivosti. Veľká štúdiová kuchyňa je snom každej hostiteľky. Široký jedálenský stôl, do ktorého sa ľahko zmestí celá rodina. Rôzne závesné skrinky, do ktorých môžete dať všetko potrebné do kuchyne. Veľká varná doska, na ktorej môžete variť niekoľko obľúbených jedál naraz. Prítomnosť okien v kuchyni dodá útulnosť. A čím viac, tým lepšie.

V takejto kuchyni budú svetlé farby užitočným prízvukom. V dome s veľkou plochou môže byť kuchynské štúdio ohraničené oblúkom a môže byť ozdobené farebnými tehlami. Pokiaľ ide o podlahy, do kuchyne sa najlepšie hodí dlažba. Je odolný voči vlhkosti a ľahko sa čistí. Na odlíšenie môžete použiť inú paletu farieb. Oddychová časť je svetlejšia a pracovná oblasť tmavšia..

Kombinované kuchynské štúdio

Pre malé byty je dobrým riešením kombinácia kuchyne. Kuchyňu je možné kombinovať s obývacou izbou. V takejto kuchyni je vhodné prijímať hostí a starať sa o deti. Takáto kombinácia navyše ušetrí peniaze za nákup iného televízora. Tiež, ak je lodžia vedľa kuchyne, je taká kombinácia tiež možná..

Táto kombinácia má svoje výhody a nevýhody. Plusy zahŕňajú veľké množstvo prirodzeného svetla a nie je potrebné úplne odstrániť stenu, stačí odstrániť dvere a okno.

Medzi nevýhody patrí konečný výsledok, nie skutočnosť, že sa vám kuchyňa bude páčiť novým spôsobom. Aby vaša oprava prebehla len s plusmi, snažte sa všetko premyslieť do najmenších detailov. Predstavte si svoju budúcu izbu. A určite uspejete.

Štýly kuchynského štúdia

Existuje niekoľko štýlov, v ktorých môžete vyrobiť štúdiovú kuchyňu. Klasika – tento štýl je vždy obľúbený. Jasné, rovné čiary, symetrické usporiadanie každého detailu, zdržanlivé farby. Kuchyňa v tomto štýle bude vždy vyzerať vznešene..

Krajina je ekologický materiál, jednoduchý dizajn, pokojné farby.

Retro kuchyňa vám umožní použiť detaily z niekoľkých epoch. Tento štýl predpokladá žiarivú farebnú schému. So správnym dizajnom bude taký interiér útulný a očarujúci..

Provence je štýl domáceho tepla a pohodlia. V tomto štýle sa používa veľa prírodných farieb, závesy bez tiaže v jemných odtieňoch. Ako dekoráciu môžete použiť kameninu..

Kuchyňa-štúdiová spálňa

Kuchyňa je spravidla kombinovaná so spálňou, aby sa zväčšil priestor. Pre jednoizbových Chruščov je to ideálne. Pri správnom zónovaní bude taký byt pohodlný a útulný. Zvážte niekoľko možností: sklenená priečka oddelí priestor na varenie od priestoru na spanie, pričom nebude zasahovať do priestoru. Posuvné dvere šetria priestor a v pravý čas od seba úplne izolujú miestnosti.

Dôležitý bude výber farby vo vašej miestnosti. Dizajnéri odporúčajú zvoliť jemné farby pre malé miestnosti. Aby nebola miestnosť nudná, doplňte svoj dizajn svetlými interiérovými predmetmi. V takýchto miestnostiach je lepšie odmietnuť veľký nábytok, vybrať si kompaktný multifunkčný nábytok.

Strop v kuchynskom štúdiu

Pre kuchynské štúdio je dôležité správne usporiadať strop, pretože slúži ako vymedzenie zóny od samotnej kuchyne po obývaciu izbu. Strop môže byť vyrobený zo sadrokartónu, ak je miestnosť priestranná. V klasickom štýle je strop obvykle prilepený tapetou alebo natretý jednofarebnou farbou. S touto možnosťou šetríte svoj rozpočet a po chvíli ho môžete sami zmeniť alebo namaľovať v inej farbe..

V miestnostiach s nízkymi stropmi sa odporúča strečový strop, lesklý povrch plátna a správne zvolené žiarovky pomôžu vizuálne zväčšiť kuchyňu. Ak je to žiaduce, na plátno je možné použiť kvetinový výtlačok.

V priestranných miestnostiach sa vykonáva aj zavesený strop, pretože konštrukcia zaberie výšku najmenej 10 cm, Takéto stropy nevyžadujú predbežné zarovnanie. Vykonaním stropu pomocou tejto techniky získate rovný povrch, pevnú štruktúru a dlhú životnosť..