Kuchyňa v stredomorskom štýle: projekty hotových izieb s dizajnovým prístupom

Muž zamilovaný do krajín Stredozemného mora sníva o typickej kuchyni pre tento región. Takáto miestnosť by mala byť moderná a funkčne vybavená a zároveň štylizovaná do interiéru a kombinovať rustikálne a romantické prvky..

Stredomorský štýl v interiéri kuchyne: hlavné črty

Súčasná kuchyňa v stredomorskom štýle dokonale kombinuje tradíciu a modernosť. Je to priestranná izba, trochu ako rustikálna kuchyňa. Ak ste fanúšikom moderného nábytku, nič vám nebráni skombinovať tieto štýly. Najdôležitejšia vec, na ktorú by ste sa mali zamerať, je kombinácia dvoch farieb, ako je biela a modrá. Moderný nábytok dopĺňajú prvky vyrobené z prírodných materiálov, ako je drevo alebo hlina, ktoré sú ideálne ako kvetináče, misky na cukor alebo iné drobnosti, ktoré vám umožnia racionálne rozmiestniť dekor v kuchyni..

Biela a modrá sú neoddeliteľnými prvkami našej kuchynskej výzdoby

Kuchyni v stredomorskom štýle dominujú dve farby: biela a kobaltová modrá. Kombinácia týchto farieb vás okamžite zavedie k moru, obklopenému skalnatými brehmi. Steny, ako aj časť nábytku by mali byť biele, doplnky by mali byť modré. Početné námorné dekorácie a stĺpy, ktoré vyzerajú ako staré budovy, budú fungovať skvele. Dôležitým prvkom, ktorý odlišuje tento štýl, sú materiály. Nesmieme zabúdať, že drevo, kameň a mramor sú považované za neoddeliteľné prvky tohto štýlu..

Kuchynský dizajn v stredomorskom štýle – potešenie po celý rok

Kuchyňa v stredomorskom štýle môže byť skvelým miestom na oddych u vás doma a každé ráno vám pripomenie skvelý deň. Pitie kávy v takejto miestnosti vám dodá nielen energiu, ale tiež vás pozitívne naladí. Bezstarostné chvíle strávené v kuchyni v stredomorskom štýle sú chvíľami, ktoré si môžete vychutnať a podeliť sa so svojimi blízkymi. Ak sa bojíte, že si sami izbu nevybavíte, môžete sa vždy spoľahnúť na fotografické príklady tohto článku. Stredomorský štýl je predovšetkým o prírodných materiáloch.

Ak vám rozpočet nedovoľuje nákup prírodných materiálov, nie je sa čoho obávať. Na vytvorenie stredomorského štýlu sú dnes vhodné iba malé dekoratívne doplnky..

V súčasnej dobe výrobcovia vyrábajú stále viac kvalitných náhrad, ktoré sa po prvé týkajú prírodných materiálov a po druhé sa na prvý pohľad nelíšia od pôvodných. Nie je dôležitá len farba, ale aj textúra a materiál, z ktorého sú vyrobené. Kvety a bylinky interiér nielen oživia, ale dodajú mu aj jedinečný vzhľad. Vzhľadom na vyššie uvedené vlastnosti si môžete byť istí, že kuchyňa bude zodpovedať štýlu, v ktorom chcete každý deň raňajkovať a tráviť voľný čas so svojou rodinou..

Malé kuchyne v stredomorskom štýle

V malej kuchyni, ktorá je vyzdobená v stredomorskom štýle, môžu závesné skrinky a reflektory vyzerať skvele. V spodnej časti dobre sadnú dobre vybavené šatníky a zásuvky. Tu môžete dať kuchynský riad, drobnosti a náčinie, vytvoriť štýlový úložný priestor na víno. Pracovné povrchy je možné pokryť nerovnomerne rezanými travertínovými dlaždicami. 

Sofistikovaný dizajn neprekáža pri vybavení kuchyne najmodernejšími spotrebičmi. Pozoruhodná je aj pôvodná podlaha, ktorá vďaka laminátu alebo linoleu môže byť na nerozoznanie od skutočného dreva. Drahšia verzia môže byť vybavená parketami. Kuchyne v stredomorskom štýle nie sú len láskou k sviatkom, sú tiež oblúkom krásnych a skrytých jednoduchých foriem, teplých farieb a harmónie. Kuchyňa stredomorského štýlu je predovšetkým o surových prírodných materiáloch kombinovaných s prírodnými farbami, ako je modrá a zelená.

Bytový nábytok – stôl – neoddeliteľný prvok v kuchyni

Stôl hrá dôležitú úlohu v stredomorskej kuchyni. Práve tu sa celá rodina niekoľkokrát stretne počas dňa na jedlo. Pokiaľ ide o možnosti sedenia, stôl by mal byť veľký, aby sa doň zmestili všetci členovia rodiny. V tejto oblasti zohráva veľmi dôležitú úlohu rodina, pri zariaďovaní kuchyne by ste tomu mali venovať pozornosť. Keramické doplnky ako dlažba by mali byť neoddeliteľnou súčasťou interiéru. Pokiaľ je to možné, počas akcie skúste zahrnúť aj ostrov, na ktorom budete variť.

Kuchynské doplnky v stredomorskom štýle

Celá stredomorská kuchyňa sa vyznačuje zdravým prístupom k vareniu. Prvky ako bylinky a malé črepníkové kvety k sebe dobre ladia. Sušené bylinky, korenie a cesnakové vrkoče nielen krásne vyzerajú, ale aj voňajú. Ozdobné fľaše oleja a čerstvých olív uchovávané v originálnych zdobených hlinených nádobách sú tiež nevyhnutnosťou. Nebojte sa farieb, sú zásadným prvkom tohto štýlu. Hlina alebo keramika budú na parapete vyzerať skvele. Vyhnite sa plastom, ktoré by vôbec nemali byť spájané so stredomorským štýlom.

Stredomorská kuchyňa je spojená predovšetkým s pokojom, relaxáciou a radosťou. V tejto kuchyni relaxujete a jete veľmi dobré jedlá, trávite voľný čas so svojimi blízkymi, spomínate na prázdniny. Kuchyňa v stredomorskom štýle je originálna, cítiť ju ako vánok a všadeprítomná modrá farba pripomína slávnostnú modrú oblohu. Takáto miestnosť je veľmi teplá a v prvom rade je v nej cítiť rodinnú atmosféru. Napriek pôvodnému vzhľadu, teplému podnebiu je kuchyňa v stredomorskom štýle stále dosť nepopulárna. Dôvodom je väčšinou nedostatok nápadu na vývoj v pôvodnom štýle, ale na vytvorenie kuchyne snov môžete vždy použiť nápady na fotografiu..