Krásne schody v interiéri vidieckeho domu

Za storočie svojej existencie sa strmá špirála schodiska, predtým skrytá vo výklenku steny, vyvinula konštruktívne a esteticky. Pre drevené schody sa objavili alternatívne verzie, líšiace sa vzhľadom, spôsobom upevnenia a princípom kombinovania materiálov. Dosiahnutie ohromujúceho účinku vo vstupnej hale vidieckeho domu je možné iba v jednotnej povrchovej úprave, ktorá je rovnaká pre dverné portály, schody, soklové lišty a zástery. Vzťahuje sa na druh dreva, solidaritu farieb, spájajúci dekor profilov a doplnkové prvky. Aj keď sa snažíme o dokonalý dizajn, aj v prípade, že sa susedné miestnosti koncepčne neprekrývajú, dobre navrhnutá chodba sa stane zjednocujúcim štylistickým jadrom..

Harmónia dreva a kovu Dominanta interiéru

Typy a formy medzipodlažných štruktúr sú zaujímavé a rozmanité, čo umožňuje vybudovať integrujúcu štruktúru vo veľkej aj skromnej miestnosti a urobiť z nej dominantu interiéru. Na malej ploche bude úspešne zaregistrované točité (točité) schodisko smerujúce nahor a bez špeciálnych nárokov na zábery chodby. Pôvabné klinovité schody sú namontované v blízkosti centrálnej podpery a hotová ozdobná konštrukcia okrem svojho určeného účelu dokonale zdobí dom. Vzhľadom na nedostatočnú šírku nie je špirálový model veľmi vhodný na použitie. Pre ňu je výhodnejšie použiť dubové a bukové drevo. Borovica a smrekovec majú nižšiu hustotu, ale často sa nachádzajú v rozpočtových možnostiach. Schémy kombinácií materiálov v modernom čítaní sú založené na materiáloch rôznej textúry: sklo + oceľ alebo kov, oceľ + kameň.

Nekomplikovaný dizajn V obvode priestrannej siene

Schody na skrutkách

Pochod je pripevnený k nosnej stene špeciálnymi spojovacími prvkami – skrutkami. Vďaka technickým vlastnostiam inštalácie a lakonicizmu získal model uznanie v kategórii originálny dizajn. Napriek úlohe zdobiť minimalistické interiéry je v domoch z dreva a tehál tento typ schodiska tiež vhodný. Dizajn s prudkými krokmi je niekedy alarmujúci svojou beztiažou a spôsobuje podvedomý pocit nebezpečenstva, aj keď by ste sa mali spoľahnúť na presnosť technických výpočtov. Vizuálny dojem je napravený bezpečnou fixáciou pomocou oceľových skrutiek a masívnej sklenenej tabule.

V ďalšej verzii sú kroky položené na podpery tyčí. Jemné schody s centrálnym masívnym držiakom rámu pozdĺž celej vertikály rozpätia vytvárajú dojem stability a spoľahlivosti inštalácie bez toho, aby ho znepokojovala čiastočná absencia plotu..

Schody namontované na tyči

Je nepravdepodobné, že by takýto projekt potešil akrofóbov a rodičov s aktívnymi deťmi. Loftová panoráma tehlovej steny je nepochybne pôsobivá, ale jednostranný plot, ako aj schodisko, je pre deti nebezpečný. Pri konzervatívnom riešení je schodisko s takmer nepostrehnuteľným vláknovým zábradlím vnímané úplne inak. Napnuté tenké oceľové káble plne plnia funkciu ochrany a dokonale dopĺňajú priemyselný koncept.

Schodisko v podkrovnom interiéri V súlade s konceptom Lakonický dizajn

Z kategórie «vesmírna beztiažovosť» a originálnym schodiskom z dreva a nasmerovaným nahor. Pevný podstavec a závesný box sú príčinou «vratko» asociácie spojené s prechodom do intergalaktického priestoru.

Cesta do neba

Neštandardné riešenia

Keď sa akákoľvek myšlienka zhmotní, pod nohami by ste mali cítiť monolit, napriek materiálu, z ktorého sú kroky vyrobené. Priehľadné schody sú vystužené bowstrings so 60 mm kosoura, stĺpikmi, sú integrované so zapínaním a predstavujú pevnú nosnú konštrukciu. Komu «zvlnenie» vyzeral elegantne, je použité frézovanie spodného profilu schodu a stúpačky sú ignorované.

V duchu minimalizmu

Vonkajšia askéza je len dekoratívne zariadenie, respektíve jeho absencia. «Podvaly» Ideálne pre minimalizmus a hi-tech. Stupne sú vyrobené z kameňa alebo tvrdého dreva. V minimalistických štýloch môže byť plot postavený z nehrdzavejúcej ocele, kombinácií skla, kovu, kameňa. Možnosti kombinovania poskytujú exkluzívne výsledky. V tomto prípade bočné zábradlie vyrobené z duplexného skla zvyšuje estetický efekt a slúži skôr ako psychologická podpora ako hmatateľná pomoc pri zdvíhaní..

Podmienené sklenené oplotenie

Krížové podvaly uložené v oceľových koľajniciach, v spoločnosti chrómovaných zvislých tyčí vo výške stien, sa stanú akcentom jedného z najobľúbenejších štylistických trendov. V závislosti od kreativity dizajnu a plochy haly má schodisko rôzne úpravy..

Schodisko v malej chodbe Schodisko vo veľkej obývacej izbe

V starých tradíciách

Napriek tomu by mal byť výstup pohodlný. Drevo a kameň dodávajú pevnosť a stav. Veľký význam má nielen geometria, konfigurácia a symetria pochodov, ale aj textúrované vyjadrenie materiálu. Mramorové a žulové schody predvádzajú prestíž dizajnu. Protišmykové podložky vyriešia problém s hladkými povrchmi a prípadnými zraneniami. Je žiaduce uprednostniť demokratickejšie tóny ako sivý alebo krémový pred bielym mramorom. Drevené stúpačky a zábradlia vizuálne vyhladia mohutnosť kameňa a vytvoria kontrast. Aby sa zachovala ľahkosť pocitov, stojí za to sa ich vzdať a zamerať sa na výzdobu zábradlia..

Dlhé pochody Schodisko bez stúpačiek

Svetelné toky prenikajúce medzi stupňovitú štruktúru neutralizujú silu mramoru alebo žuly. Rovný pochod je vhodný na doplnenie prelamovanej zábradlia z tepaného železa na spôsob Art Deco.

Kované zábradlie

Vo vestibule škandinávskeho domu, v monopole ekologických materiálov a prírodných farieb, sa lakonický dvojfarebný dizajn stane príkladom elegancie.

strmé stúpanie Úzky dizajn

Fragmentovaná kombinácia svetlého mramoru a hnedého dreva na pozadí farebnej chodby vyzerá nezvyčajne. Pevné zábradlie kopírujúce obklady stien. je vnímaná nejednoznačne. Farebné lesklé odlesky výtlačkov opačnej vertikály len čiastočne vyhladzujú masívnosť panelu. Analóg s tradičným zábradlím, duet kameňa a kovu v tomto formáte by vyzeral zaujímavejšie a elegantnejšie.

Klasická kombinácia dreva a kameňa Schodisko v provence

Obývacia izba a hala, vyrobená v klasickej tradícii, vždy obhajujú dominanciu dreva. Preto sú tvarované fragmenty plotu vyrobené tak, aby zodpovedali stenovým panelom a schodom a tvorili nádhernú ekologickú kompozíciu. Ak sú však veľké vchodové dvere pokryté kobercami a je realizovaná myšlienka dórskych stĺpov, namiesto stĺpikov a absurdne širokého zábradlia nie je ťažké získať vstupnú halu sovietskeho paláca kultúry. To znamená, že návrh veľkej siene vyžaduje zmysel pre proporcie a jasné usmernenie pre daný štýl..

V najlepších tradíciách Klasické riešenie Luxusný palác

Konfigurácia schodov, okrem špirálového tvaru, môže byť otočená, rovná, zakrivená. Jednosmerné schody sa zdajú byť strmé, ale výsledný výklenok vzhľadom na malú plochu niekedy rieši problém s ukladaním vecí. Pre pohodlný prístup k poličkám môžete rebrík pripevniť k stene, stavať na šnúrky a konce usporiadať podľa koncepcie. Nie je vylúčený ani projekt s výstavbou rámu na bowstrings okrem steny, ktorá skrýva skriňu pod pochodom.

Malo by sa pamätať na osvetlenie polí. Na prvom a poslednom kroku by malo vždy blikať svetlo. Optimálnym riešením je inštalácia systému bodových svetiel so snímačmi pozdĺž celého rozpätia. Stačí urobiť prvý krok, pretože svetlo automaticky bliká po obvode. Rebrík môže ľahko urobiť každý priestor jedinečným..

Štýlový dizajn Navrhujeme výklenok Miesto pre nástroj Oplotená stena Krásna farebná kombinácia Kreatívny dizajn