Interiérové ​​a módne trendy: tapeta 2015

Možno pre každého z nás je oprava skutočným testom. A napriek tomu, že na toto podnikanie bola vyčlenená slušná časť rodinného rozpočtu a zdá sa, že skutočne viete, čo chcete, v praxi sa ukazuje, že vybrať si zdanlivo jednoduchý prvok, akým je tapeta, nie je také jednoduché. Koniec koncov, tu je potrebné vziať do úvahy nielen osobné chuťové preferencie, ale aj štýl a farbu tapety, ktoré diktujú módne trendy v dizajnérskom priemysle..

Izba v odtieňoch šedej

Pozrime sa teda na to, čo sú, tapeta na rok 2015? Hneď by som rád poznamenal, že doba niektorých vzorov a prísnych pravidiel upadla do zabudnutia, dnes individualita a exkluzivita nie sú len vítané, ale sú prioritou. Osobitná pozornosť sa venuje aj prirodzenosti. Blízkosť k prírode, šetrnosť k životnému prostrediu a prirodzenosť farieb – to sú základy módneho interiéru budúceho roka..

Dekorácia detskej izby Elegantný luster v kuchyni Čierny lesklý strop

Farba tapety 2015

Vzhľadom na to, že modrá koza je symbolom nasledujúceho roku, je celkom logické, že práve modré, zelené a tyrkysové odtiene budú na vrchole popularity. Nebudú ignorované ani neutrálne tóny, ako je šedá, čierna, biela a farby prírodného kameňa a dreva. Všetky uvedené odtiene je navyše možné navzájom kombinovať. S pomocou jasnejších odtieňov v interiéri je v móde robiť originálne kontrasty a akcenty v miestnosti. Nezabudnite, že pomocou kombinácie rôznych odtieňov a použitia pomerne známych dizajnérskych techník je ľahké prispôsobiť priestor..

Tmavé steny a svetlý strop Šedá farba v interiéri Červené kreslá v interiéri

Farba a priestor

Pomerne častým problémom štandardného mestského bytu je nedostatok miesta. A ak usporiadate správnu distribúciu farieb v malom byte, potom je celkom možné vyriešiť problém s nízkymi alebo vysokými stropmi, vizuálne rozšíriť miestnosť a urobiť ju výraznejšou..

Jednou z najbežnejších možností, ku ktorej sa dizajnéri uchýlia k vizuálnemu zvýšeniu stropu, sú zvislé pruhy. Na tento účel môžete použiť buď tapetu so zvislým vzorom, alebo kombináciu tapety rovnakej textúry v rôznych odtieňoch..Vertikálny vzor tapety Tapeta so zvislým vzorom

Najlepším riešením pre malú miestnosť sú svetlé odtiene. Vzhľadom na farebné preferencie pre rok 2015 to môžu byť svetlé tóny modrej alebo tyrkysovej, ako aj jemné béžové alebo biele..

Vo veľkých miestnostiach je najlepšie úplne pokryť steny tapetami s hlbokou a bohatou farbou. A tmavé tóny používajte iba ako akcenty, ak je hlavná farba oveľa svetlejšia. Malo by sa však pamätať na to, že tmavé tapety na stenách ukradnú časť priestoru a urobia miestnosť stlačenejšou, takže tmavé tapety nie sú prijateľné pre malé miestnosti..

Tmavá stena v spálni Nástenná dekorácia na čele postele Veľká dekorácia spálne Pôvodné žiarovky do spálne Interiér kúpeľne

Tapeta v interiéri

Neexistujú žiadne prísne pravidlá týkajúce sa toho, aký druh tapety by sa mal používať v konkrétnej miestnosti. Preto by ste sa tu mali spoľahnúť na svoje vlastné chuťové preferencie. A môže existovať obrovské množstvo návrhov tapiet: kvetinové, geometrické vzory s malými veľkými a strednými prvkami vzorov, textúrované tapety na dekoratívnu omietku, textilné, bambusové, papierové, vinylové a vliesové tapety, ktoré môžu mať veľa variácií v kombinovaní rôznych vzorov, textúr a kvality.Textúrovaná tapeta v interiéri Pôvodný obraz v spálni

Na chodbe, kde je veľmi dôležité vyzdvihnúť neznečistené tapety, ktoré nebudú stláčať priestor, by boli vynikajúcou možnosťou panely z tmavších tapiet, napríklad pruhované a svetlé tapety so sadrovou textúrou. Ak panely nie sú vašou voľbou a jeho plocha neumožňuje použitie tapiet tmavých farieb, potom je lepšie zvoliť tapety, ktoré sa ľahko čistia..

Obývacia izba je srdcom každého domova. Práve tu sa konajú všetky rodinné oslavy a prijímajú sa milí hostia, takže pre túto miestnosť musíte vybrať vhodnú tapetu, ktorá do priestoru prinesie vážnosť a eleganciu. Tu, ako nikde inde, budú vhodné jasné farby, rovnako ako tapety s trblietkami a pretečením. Intenzívne modré tapety v kombinácii s krištáľovými svietnikmi a elegantným lustrom s početnými príveskami trblietavého krištáľu vytvoria presne slávnostnú atmosféru, ktorá by mala vládnuť v každej obývačke..

Spálňa s krbom a balkónom Obrovské okno v spálni Okno na strope v spálni

Pre spálňu budú ideálnou možnosťou pokojné pastelové farby, ktoré nedráždia oči a prispievajú k relaxácii a úplnému fyzickému a psycho-emocionálnemu odpočinku. Jemné kvetinové motívy a nevtieravé geometrické vzory harmonicky zapadnú do každej spálne. Ak chcete do miestnosti pridať jasné akcenty, bude stena v čele postele ideálnym miestom pre kontrasty. V miestnosti sa môžete hrať aj na textil, pričom tapetu necháte ako nenápadné pozadie..

Dekorácia obývačky v byte Pôvodná dispozícia chodby Veľká dekorácia jedálne

Kuchyňa je jednou z hlavných priestorov každého domu, a ak byt nemusí mať obývaciu izbu alebo oddelenú spálňu, žiadna rodina sa bez kuchyne nezaobíde. Pri výbere tapety do kuchyne musíte vziať do úvahy ich praktickosť. Tapeta na maľovanie alebo textilné tapety nie je najlepšou možnosťou, pretože niektoré bude potrebné neustále tónovať, maskovať škvrny a nečistoty, zatiaľ čo iné sa prakticky nedajú umyť. Najlepšou možnosťou dekorácie stien do kuchyne sú sklenené tapety alebo vinylové umývateľné tapety..

Tapeta s kvetinovým vzorom Kombinácia bielej a čiernej v interiéri Luster s ventilátorom v spálni Sieťová kúpeľňa Tapeta s ornamentom v kúpeľni

Harmónia je kľúčom k útulnému interiéru

Dekorácia steny miestnosti je veľmi dôležitým prvkom každého interiéru. Tapeta v interiéri sa môže stať buď pozadím alebo jasným prízvukom, ale v každom prípade by mala byť harmonicky kombinovaná s nábytkom, textilom a dekoratívnymi prvkami použitými v miestnosti.. Spálňa vo svetlých farbách Tapeta v interiéri kúpeľnePreto, aby bol byt skutočne módny a esteticky správny, je potrebné starostlivo vybrať všetky detaily a nepokúšať sa slepo sledovať módne trendy, pričom zanedbávate svoj vlastný vkus a spoločnú myseľ..