Interiér s panoramatickými oknami – vpustite do svojho domu maximum svetla

Veľké pozorovacie okná v byte alebo súkromnom dome znamenajú priestor a pohodlie, je to svetlo a ľahkosť, je to príležitosť byť bližšie k prírode, byť v teplej a pohodlnej miestnosti, je to štýlové a moderné. Majitelia typických bytov sa všetkými možnými spôsobmi pokúšajú uľahčiť svoje domovy – na povrchovú úpravu si vyberajú výnimočne svetlú paletu, uprednostňujú nie husté tmavé záclony, ale ľahký, priesvitný tyl. Ale vpúšťať do priestoru vášho domova čo najviac svetla panoramatickými oknami stále nefunguje. Oveľa viac šťastia mali v tomto ohľade obyvatelia súkromných mestských a vidieckych domov, ako aj moderných bytov s vylepšeným usporiadaním, v ktorých bola pôvodne stanovená prítomnosť pozorovacích okien. Majitelia bytov s veľkými oknami si môžu vychutnať priestrannosť svetlých miestností, obdivovať výhľad z okna a sledovať, čo sa deje v uliciach mesta. A majiteľom domov na predmestských obydliach sa otvára príležitosť byť čo najbližšie k prírode – nádherný výhľad na krajinu obklopujúcu obydlie stojí za to.

Panoramatické okná v interiéri

Veľké okná do spálne

Moderné bytové domy, najmä tie, ktoré možno zaradiť medzi elitné bývanie, poskytujú obyvateľom príležitosť nielen mať strechu nad hlavou, ale užiť si priestranné a svetlé miestnosti. Môžu sa ponoriť do života mesta jednoducho otvorením závesov na svojich obrovských oknách. Z výšky viacpodlažných budov sa dá kedykoľvek v priebehu dňa otvoriť nádherný výhľad na panorámu mesta. Nehovoriac o tom, že pri veľkých oknách od podlahy až k stropu sa až do súmraku nemusíte starať o umelé osvetlenie..

Profil čierneho okna

Priestranná a svetlá spálňa

Pohľad z okna bude mať samozrejme vplyv na vnútornú výzdobu miestnosti. V mestskom byte, v centre rušného mestského života, chcem vytvoriť bytový dizajn, ktorý by mu zodpovedal – dynamický, moderný, kontrastný. Pre vidiecke obydlie s výhľadom do záhrady alebo na okraj lesa chcem v interiéri použiť čo najviac prírodných materiálov, pripojiť sa k vidieckemu životu, ale nie na úkor pohodlia a útulnosti. Ak sú panoramatické okná nainštalované v dome pri mori alebo s výhľadom na inú vodnú plochu, potom nechcete, aby vás tento pohľad rozptyľoval, musíte vytvoriť ľahký a uvoľnený dizajn miestnosti, ktorá vás bude sprevádzať. pri neuveriteľnej príležitosti – obdivovať nádhernú krajinu. V takýchto miestnostiach chcete použiť čo najmenej nábytku, iba svetlé farby a svetlé textúry.

Okná od obývačky k podlahe

V snehobielej miestnosti

V priestranných apartmánoch a súkromných domoch sú spálne a obývačky spravidla vybavené veľkými oknami, ale jedálne, kancelárie, kuchyne a dokonca aj kúpeľne sú ideálne na to, aby poskytli priestoru maximálne množstvo prirodzeného svetla. Zvážte výber dizajnových projektov pre priestory rôznych funkčných účelov s panoramatickými oknami v interiéri.

Vo vidieckom dome

Výhľad na bazén

Výhody a nevýhody panoramatických okien v moderných domácnostiach

Samotné okná nám umožňujú obdivovať nádherný výhľad z okna, užívať si blízkosť prírody (vo vidieckom dome) alebo presiaknutú dynamikou mestského života (v bytových domoch). Obdivovaní nádhernou krajinou relaxujeme, zriekame sa problémov a starostí, spomaľujeme zbesilý beh myšlienok a emócií, stávame sa pokojnejšími a šťastnejšími. A aké sú výhody interiéru v prípade okien od podlahy k stropu:

  • priestor sa zdá byť väčší a jasnejší kvôli množstvu slnečného svetla, ktoré dokáže preniknúť cez panoramatické okná;
  • vytvára sa ilúzia pobytu v prírode alebo účasti na hlučnom živote mesta, ale zároveň sú obyvatelia v teplej a pohodlnej miestnosti;
  • nie sú potrebné ďalšie osvetľovacie zariadenia, existuje dostatok tých, ktoré sa zapínajú už v tme.

Svetlo a priestor pre obývaciu izbu

Minimalistický štýl

Ako viete, ani jeden štrukturálny prvok budovy nie je úplný bez nevýhod, medzi nimi je možné rozlíšiť nasledujúce:

  • vysoké náklady na neštandardné okná a inštaláciu veľkých štruktúr;
  • vysoká tepelná vodivosť okien, čo znamená tepelné straty v miestnosti a zvýšenie nákladov na vykurovanie priestorov. Tento problém je možné vyriešiť inštaláciou energeticky úsporných dvojskiel. Vákuové modely patria k najúčinnejším z hľadiska udržiavania tepla, aj keď patria k najdrahším. Nemenej efektívne je použitie energeticky úsporného filmu, ktorý je prilepený k vonkajšiemu povrchu okna;
  • s panoramatickými oknami nie je možné umiestniť veľký nábytok na stenu, takže veľké sklenené konštrukcie je možné inštalovať iba v relatívne priestranných miestnostiach.

Výhľad na ihličnatý les

V severných šírkach našej veľkej krajiny odborníci odporúčajú inštalovať panoramatické okná iba na južnú alebo juhozápadnú stranu budovy. Budú teda môcť akumulovať teplo slnečného svetla, v dôsledku čoho zostane miestnosť dlhšie teplá..

Svetlá obývacia izba

Východ z dvora

Zobrazenie okien v miestnostiach s rôznym praktickým zaťažením

Obývačka

Veľké okná v obývacej izbe sú príležitosťou nielen na vytvorenie ľahkého obrazu miestnosti, ale aj na vizuálne priestrannejší priestor skromných rozmerov. Ak má miestnosť skromnej veľkosti slabé prirodzené svetlo, ukladá to určité tabu na používanie tmavých odtieňov na jej dekoráciu a dekoráciu nábytkom a dekorom. Keď je v miestnosti dostatok slnečného svetla v dôsledku prítomnosti okien od podlahy k stropu, farebné spektrum sa stáva neobmedzeným..

Okná od podlahy až k stropu do obývačky

V priestranných obývacích izbách, ktoré sú otvoreným priestorom prepojené s kuchyňou a jedálenským kútom, sú luxusné najmä veľké okná od podlahy až k stropu. Rovnaký architektonický návrh by bol vhodný v štúdiových bytoch. Aj keď sa otvorený byt nemôže pochváliť veľkými rozmermi, vďaka množstvu svetla a šikovnému usporiadaniu nábytku sa priestor bude zdať väčší, ako v skutočnosti je.

Otvorený plán priestrannej miestnosti

Priestranná obývacia izba-knižnica s vysokými stropmi a minimalistickým nábytkom založeným na policiach s knihami doslova potrebuje obrovské výhľadové okná. V miestnosti tak zaplavenej slnečným žiarením bude možné čítať bez žiarovky až do súmraku.

Obývacia izba-knižnica

Spálňa

Ak vaša spálňa ponúka nádherný výhľad na nádhernú krajinu, potom by bolo neodpustiteľnou chybou nevyužiť túto príležitosť a neinštalovať panoramatické okná od podlahy až k stropu. Pomocou tmavého lemovania okien, duplikovaných vo farbe akcentovanej steny a lustrového ventilátora, bolo možné vytvoriť kontrastný, ale zároveň zdržanlivý interiér, v ktorom nič neodvádza pozornosť od hlavného prvku dizajn spálne – pohľad z okna.

Spálňa s výhľadom na more

Spálňa s nádherným výhľadom z okna

Priestranná a svetlá spálňa

Ak ste si pre výzdobu svojej priestrannej spálne vybrali štýl minimalizmu, potom je veľké panoramatické okno pre váš interiér nevyhnutnosťou. Minimalizmus je svetlo a priestor, v prvom rade a až potom – minimálna sada praktického nábytku a takmer úplný nedostatok dekoru.

Minimalistické zariadenie spálne

Slepé okno v spálni

Takzvané bezšvíkové okná sú monolitickou priehľadnou stenou. Také sklenené konštrukcie majú samozrejme švy, ale nemajú kovoplastový profil, a preto pôsobia dojmom súvislého priehľadného povrchu. V spálni, ktorá ponúka taký krásny výhľad na more alebo oceán, je takýto dizajn dar z nebies. Je však dôležité pochopiť, že v miestnosti s takýmto panoramatickým oknom je potrebné nainštalovať systém núteného vetrania alebo iné okná, ktoré je možné otvoriť..

Bezšvíkové okná

Luxusný pohľad za presklenou stenou

V spálni môžete veľkým oknom usporiadať priestor s toaletným stolíkom. Milenka spálne si teda môže byť istá, že aplikácia make -upu a výber obrazu budú prebiehať v maximálnom prirodzenom svetle..

Toaletný stolík pri okne

Kuchyňa a jedáleň

Veľké okná nie sú v kuchynských priestoroch bežné a väčšinou sa nachádzajú v individuálne navrhnutých súkromných domoch. A je to škoda, pretože dobré prirodzené osvetlenie v kuchyni nie je len príležitosťou na efektívne vykonávanie všetkých pracovných procesov, ale aj na vyrušenie z rutinnej práce krásnym výhľadom z okna..

Kuchyňa s veľkými oknami

Je ťažké nájsť hostiteľku, ktorá by nesnívala o umývadle umiestnenom pri okne. Byť schopný nielen umývať riad v perfektnom osvetlení, ale tiež byť vyrušený monotónnym procesom krásnymi výhľadmi za oknom – taká zábava v kuchyni sa stáva nie povinnosťou, ale príjemnou činnosťou.

Drez pri okne

Kontrastné tmavé rámy veľkých okien pôsobia v ostrej bielej kuchyni luxusne. Zvlášť, keď vezmete do úvahy, že za oknami príroda poteší všetkými odtieňmi zelenej..

Tmavý okenný profil v bielej kuchyni

Kabinet

Veľké okná od podlahy až k stropu v domácej kancelárii alebo pracovni umožňujú nielen vizuálne rozšíriť malý priestor jeho naplnením svetlom, ale tiež vykonávať všetky pracovné procesy s maximálnou produktivitou. Okrem toho, čo môže byť lepšie ako možnosť uniknúť z podnikania, vychutnať si scenériu za oknom a zotaviť sa pre racionálnejšie využitie vlastných zdrojov?

Tmavé lemovanie okna

Veľké okno v kancelárii

Veľké pozorovacie okno v pracovni nad úrovňou stola je luxusnou možnosťou, ako vytvoriť svetlú atmosféru pracovného priestoru a možnosť pozorovania prírody. Najčastejšie je také okno hluché a na udržanie rovnováhy v miestnosti je potrebné mať ďalšie, aj keď veľmi malé okno, ktoré je možné otvoriť na vetranie miestnosti..

Slepé okno v kancelárii

Kontrastný dizajn skrinky

Kúpeľňa

Čo môže byť lepšie ako príležitosť namočiť sa do horúceho voňavého kúpeľa s pohárom vína alebo knihy a krásnym výhľadom na okolitú krajinu? Ak existuje príležitosť využiť takúto príležitosť v štádiu návrhu obydlia, nemali by ste si to nechať ujsť len preto, že generácie našich krajanov vyrastali v bytoch, kde v kúpeľni nebol zdroj prirodzeného svetla..

Veľké okno v kúpeľni

Interiér kúpeľne

Možnosti dizajnu a farieb

Zdá sa, že v oblasti výberu farieb pre plastové okná neexistujú žiadne špeciálne možnosti, ale nie je to tak. Vďaka použitiu moderných polyvinylchloridov je možné na okná nalepiť fólie akejkoľvek farby, imitovať drevený povrch, urobiť ho matným alebo lesklým. A napriek tomu najbežnejšími tradičnými možnosťami sú biela, čierna a imitácia vzoru prírodného dreva..

Rohové panoramatické okno

Zasklenie spálne

Snehovo biele okno

Ak sa rozhodnete použiť profil pre panoramatické okná v čiernej farbe, potom by bolo logické duplikovať tento tón v interiéri miestnosti. Malý čierny nábytok vyzerá moderne a bude vhodný na merané použitie. Ešte jednoduchšie je použiť tmavú farbu na dekoráciu, osvetlenie alebo textilné farby.

Veľké okno s čiernym lemovaním

Čierny profil, ktorý zodpovedá farbe nástrojov

Čierno -biele kombinácie

Prírodné materiály (alebo ich úspešná imitácia) sú vždy v trende. Drevené okná prírodnej prírodnej farby nie sú pre mnohé miestnosti, najmä prímestské, len luxusom, ale nevyhnutnosťou spôsobenou určitým interiérovým dizajnom. Vzhľadom na to, že drevené okná majú v mnohých ohľadoch nižšie technologické a prevádzkové vlastnosti ako plastové, väčšina majiteľov domov dáva prednosť použitiu laminovaných fólií na profily, ktoré úspešne napodobňujú prirodzený vzor dreva..

Prírodné farby a materiály

Okná zo svetlého dreva

Tmavé drevo na rámy okien

Okná zo svetlého dreva (alebo jeho veľkolepá náhrada – kovoplastový profil s PVC fóliou) budú vyzerať luxusne v miestnosti, kde už sú prvky dekorácie alebo nábytku s podobným prírodným vzorom – laminát, parkety alebo drevená doska ako podlahová krytina, skriňový nábytok alebo doplnkový nábytok malých rozmerov.

Pôvodný dizajn spálne

Veľké okná s drevenými rámami

Pri výrobe kovoplastových okien môžete použiť kombináciu rôznych farieb. Obvykle sa používajú dva kontrastné odtiene, najčastejšie biely a čierny. Interiér bude vyzerať harmonicky, v ktorom sú čiernobiele kombinácie duplikované v iných dizajnových prvkoch..

Kontrastná farebná kombinácia

Vzhľad veľkého okna bude závisieť nielen od farby jeho profilu, ale aj od dekoratívneho rozloženia. Má nielen estetickú funkciu, ale je aj nenahraditeľným prvkom pri výstavbe veľkých sklenených celkov. Aby bolo možné používať panoramatické okná pri nízkych teplotách, je rozloženie nevyhnutné na ochranu skla pred vonkajšími vplyvmi, ktoré môžu viesť k deformácii nielen základného materiálu, ale aj celého výrobku. Takzvané francúzske okná sú veľké obdĺžniky od podlahy po strop s podobným rozložením. Mnoho dizajnérov a majiteľov domov spája tento dizajn okien s klasickými druhmi štylistických trendov dekorácie domu..

Snehovo biele rámy do obývačky

Veľké okná pre vidiecky dom

V snehobielom prevedení

Okná so stenovým obrysom maximalizujú výhody poskytovania priestoru slnečnému žiareniu. Takéto okenné otvory majú spravidla trojuholníkový alebo lichobežníkový vrchol. Samozrejme, výroba takýchto modelov okien bude stáť viac ako štandardné okná, ale táto investícia sa rýchlo vráti, pretože takéto konštrukcie sú inštalované mnoho rokov a okamžite môžete pocítiť výhodu pozorovacích okien oproti bežným..

Okno do tvaru budovy

Podobný dizajn panoramatických okien sa používa vo vidieckych domoch v štýle chaty. Keď sa vám z domu otvorí nádherný výhľad na hory, nenechajte si ujsť príležitosť vychutnať si krásy prírody a využitie maximálneho možného priestoru na zasklenie je v tomto prípade hlavnou prioritou.

Horský štýl

Veľké okná v štýle chaty

Maľované drevené rámy

Veľké klenuté okná sú skvelé pre miestnosti s vysokými stropmi. Interiér obývačky s takýmto dizajnom okna bude vyzerať organicky, ak sa bude vyvíjať podľa tradičného spôsobu zdobenia priestorov, bližšie klasickému štýlu..

Oblúkové okno

Zdobenie obrovských okien

Hojnosť svetla v miestnosti je nádherná a svetlý a čistý obraz priestoru vytvoreného slnečnými lúčmi je grandiózny, ale v niektorých prípadoch sa musíme vedieť od svetla izolovať. To platí najmä pre miestnosti, v ktorých je potrebné zachovať intimitu. V spálni s panoramatickými oknami je lepšie byť schopný skryť sa pred svetlom pomocou hrubých záclon, napríklad ak potrebujete spať cez deň. Tiež dizajn veľkých okien s textilom je relevantný pre severné oblasti našej krajiny, kde sú biele noci bežným javom, ktorému sa musíte prispôsobiť..

Študijný priestor pri okne spálne

Spravidla sa v spálni s oknami od podlahy k stropu zaobíde bez záclon a na zakrytie okenných otvorov používa iba závesy. Nemôžete si teda robiť starosti so slnečnými lúčmi v čase, keď potrebujete zaspať, len tak zatiahnuť zatemňovacie závesy a v bdelom stave sa miestnosť zaplní svetlom, ktorému nič neprekáža. Aby bolo možné efektívne a prakticky zakryť francúzske okná v arkýri, sú perfektné rolety alebo rímske rolety. Umiestnenie spálne vyžaduje v určitých situáciách spoľahlivú ochranu pred slnečným žiarením a zatemňovacie závesy z ľanu alebo bavlny budú vynikajúcim doplnkom veľkých okien k podlahe..

Okná so závesmi v arkýri

Rolety do spálne

Rolety pre sekčné okná

Tu je príklad textilnej dekorácie okien v jedálni. Hustá tkanina prírodného odtieňa je v dokonalom súlade s farbami dekorácie a vybavenia miestnosti. Nehovoriac o tom, že dokonale chráni pred slnečnými lúčmi a zvedavými očami v pravý čas pre hostiteľov a ich hostí..

Zatemňovacie závesy pre veľké okná jedálne

Ak je obývacia izba s panoramatickými oknami umiestnená na južnej strane a väčšinu dňa je miestnosť doslova zaplavená slnečným žiarením, potom môžu byť v multifunkčnej miestnosti potrebné aj priesvitné závesy z prírodného materiálu..

Originálne závesy pre panoramatické okná