Hodiny v interiéri alebo čo môžete do interiéru pridať?

Takmer každý pozná frázu: «Šťastné hodiny sa nedodržiavajú», je to tak, samozrejme. Ale ak ste obchodne úspešný človek, ktorý je zvyknutý plánovať si čas a dosiahnuť stanovený výsledok, potom je kľúčom k vášmu úspechu poznať presný čas a byť všade včas. Preto v modernom svete nikde nie sú hodinky, nosíme ich na rukách, vo vreckách a doma je pohodlnejšie ich umiestniť na stenu alebo na poličku. Bez toho, aby sme to vedeli, pozeráme na hodiny, očakávame niečo alebo z nudy, a samozrejme, aby sme neprišli neskoro do práce, do školy alebo na dôležité stretnutie. Praktický význam hodiniek je nespochybniteľný, ale hodinky majú aj estetickú stránku a môžu sprostredkovať charakter majiteľa, jeho vkus a rozprávanie o pohode..

V poslednej dobe návrhári začínajú venovať veľkú pozornosť hodinám v interiéri, ktoré sa stali veľmi úspešným doplnkom nábytku. Dnes sa im dokonca niekedy dáva hlavná úloha v dizajne. Každý interiér a dizajn je tvárou majiteľa alebo majiteľov. To isté platí pre ozdobné predmety, takže k výberu interiérových hodín sa začalo pristupovať čoraz vážnejšie. S pomocou hodín môžete ľahko osviežiť interiér akejkoľvek miestnosti a pridať jedinečnú chuť.

Hodiny v interiéri Kuchynské hodiny Hodiny do kúpelne Možnosť kúpelňových hodín Zaujímavé hodiny v interiéri na fotografii

Pretože v modernom svete existuje veľa možností pre hodinky, každý si môže vybrať ten pravý pre seba. Hodinové obrazy sa stali veľmi obľúbenými. Sú schopní vytvoriť nezabudnuteľný a originálny interiér pre každú izbu..

Druhy hodiniek

Do kuchyne sú vhodné plátenné hodiny, na ktorých je možné vyobraziť: káva, čaj, ovocie, sladkosti. K dispozícii sú aj kuchynské hodiny vo forme príborov, rýchlovarnej kanvice, tanierov a mnoho ďalších..

Hodiny v kuchyni

V spálni návrhári ponúkajú hodinky vo forme reprodukcií známych umelcov, ale môžu to byť aj kvetinové krajiny. Hodiny vo forme mesiaca, kvetu a tak ďalej vyzerajú v spálni veľmi roztomilé a zaujímavé. Do predsiene sa hodí niečo v avantgardnom, klasickom alebo romantickom štýle..

Hodiny v interiéri spálne

Najlepšie je dať do škôlky veľké hodiny, pretože pre deti je jednoduchšie vnímať veľké predmety, takže bude pre nich pohodlnejšie študovať tieto čísla. Zaujímavou možnosťou pre detskú izbu budú veľké hodiny vo forme slnka, mraku, harmančeka, autíčka a ďalších detských možností. Napriek pôsobivej veľkosti hodiniek odporúčaných do detských izieb začali vyrábať modely tichých hodiniek, fungovanie mechanizmu je úplne nepočuteľné. To je veľmi výhodné, malí členovia rodiny nezasahujú do pokojného spánku. Mimochodom, model tichých hodín je vhodný pre každú izbu, pretože hlasné tikanie prekáža nielen deťom.

Hodiny v detskej izbe

Pre kanceláriu a štúdiu sú vhodné hodiny z ocele a skla, čo bude klásť dôraz na súlad štýlov high-tech a minimalizmu. Aj keď tu hlavnou vecou nie je dizajn, ale funkčnosť, v kancelárii a v kancelárii musia hodiny ukazovať správny a presný čas. Model je veľmi dobrou voľbou pre kancelárske alebo skriňové hodiny «perpetuum mobile», táto štruktúra je vybavená originálnym prvkom, ktorý vám pomôže relaxovať a v prípade potreby sa upokojiť.

Úradné hodiny

K dispozícii sú tiež hodiny, ktoré sú umiestnené v kúpeľniach, pretože niekedy tam chcete vedieť, ako dlho sú, a náramkové hodinky alebo mobilný telefón zle znáša vlhkosť. Preto boli vyvinuté špeciálne vodotesné nástenné hodiny do kúpeľne, ktoré sú odolné aj voči extrémnym teplotám..

Hodiny v kúpeľni

Štýlová orientácia hodiniek

Ak si chcete vybrať hodinky pre určitý štýl podľa vášho výberu, potom napríklad samotné moderné hodinky budú vyzerať dobre v modernom štýle, dokonca aj v elektronických. Mimochodom, hodiny, ktoré ukazujú nielen čas, ale aj dátum, sú dobrou voľbou, sú veľmi pohodlné. Pre tento štýl si môžete vybrať úplne akýkoľvek dizajn moderných hodiniek, môžete použiť motýle, vtáky, kvety a oveľa viac. Krásne bude vyzerať niekoľko hodín.

Niekoľko hodín v interiéri

V rokokovom, barokovom alebo empírovom štýle vyzerajú klasické hodinky skvele v kombinácii s porcelánom, bronzom, drahými alebo polodrahokamami a zlatom. Veľmi originálne tu pôsobia hodinky vyrobené z dreva, pozlátené, ukončené bronzom alebo kryštálom. Elegantné konzervatívne hodiny z drahého dreva sú vhodné pre anglický štýl. Minimalistickému štýlu zodpovedajú jednoduché hodiny, ktoré vytvárajú asketickú atmosféru, ale zároveň dodávajú interiéru eleganciu a eleganciu..

Minimalistické hodiny Hodiny v interiéri v minimalistickom štýle Minimalistický štýl interiéru Možnosť ľahkých hodiniek

Hodinky by mali byť vyberané starostlivo pre vintage alebo retro štýl, pretože tieto štýly sa nesú v duchu staroveku a zašlých dôb, takže sa hodia staré, a najlepšie staré hodinky. Ak žiadne nie sú, môžete umelo starnúť nové alebo si objednať už zostarnuté modely, ktoré sa ideálne zmestia do vami zvoleného «štýl z minulosti».

Hodiny v duchu staroveku

Najsofistikovanejšími možnosťami retro alebo vintage hodín sú kukučkové hodiny, kyvadlové hodiny a nápadné hodiny..

Veľké hodiny

Mnoho dizajnérov začalo dávať prednosť veľkým hodinkám «posadnutý» obrovské masívne nástenné hodiny. Vyzerá to skvele, jedinečne, tajomne a jednoducho nádherne. Navyše môžete veľké hodiny umiestniť kdekoľvek, či už ide o vidiecky dom, veľký alebo dokonca malý byt, kanceláriu, kaviareň alebo reštauráciu – také dizajnové riešenie bude vyzerať neporovnateľne. Vo veľkej priestrannej miestnosti sú veľké hodiny často umiestnené priamo na podlahu alebo stôl..

Pre každú obývaciu izbu budú veľké hodiny veľkým dekorom, a ak máte krb, potom je ideálnym miestom pre takéto hodiny priestor nad krbom. Sám krb i hodiny pútajú veľkú pozornosť hostí a ich tandem sa stane bezpodmienečným centrom príťažlivosti pre všetky oči..

Tandemový krb a hodiny

Pre mnohých špecialistov sa to stalo axiómou: «Veľké hodiny vo veľkej miestnosti». Ale nebuďte naštvaní, ak máte malý dom alebo byt, veľké hodiny sa môžu organicky hodiť do akéhokoľvek, aj malého, priestoru. Najdôležitejšie je nájsť im dobré miesto a urobiť správny prízvuk..

A ak vám to priestor dovoľuje, potom môžete bezpečne venovať pozornosť podlahovej verzii hodín, vytvára to vlastnú osobitnú atmosféru, zušľachťuje interiér, vnáša do neho pevnosť a dokonca aj luxus. Pre tieto hodinky je potrebná veľká plocha, pretože majú pôsobivú veľkosť..

Hodiny starého otca Hodiny starého otca na fotografii

Ak milujete všetkých «lupienky», potom vám budú vyhovovať hodiny s dedkom s kyvadlom, môžu byť v rôznych druhových variáciách, napríklad vo forme kvetu, vtáka atď. Existuje veľké množstvo možností pre hodinky, môžu byť čokoľvek a kdekoľvek, hlavnou vecou je, že všetko je kombinované a krásne.

Hodiny v interiéri na fotografii Roztomilý interiér s hodinami Miniatúrne hodiny v interiéri Pôvodné hodinky na fotografii Krásne a neobvyklé hodinky Interiér s hodinami