Hnedá spálňa: 100 originálnych nápadov na dizajn

Hnedá si už mnoho desaťročí udržiava svoju silnú pozíciu jedného z lídrov, pokiaľ ide o frekvenciu používania pri navrhovaní a interiéri bytov a domov. Je konzervatívna a moderná zároveň, útulná a príjemná, teplá a pohodlná farba. V závislosti od odtieňa môže byť veľmi rozmanitá a hnedá ich má obrovský výber: okrová, olivovo hnedá, terakota, gaštan, čokoláda, cafe noir, mocaccino, umber, vanilka, sienna a mnoho ďalších..

Hnedý dizajn spálne

Na vytvorenie a realizáciu dizajnu spálne v hnedej farbe s vysokou kvalitou a krásou je potrebné vziať do úvahy niekoľko hlavných dôležitých bodov:

  • Prvým je vybrať si z veľkého počtu nádherných odtieňov hnedej presne ten, ktorý sa vám páči a bude hlavnou farbou v dizajne a interiéri.
  • Za druhé, projekt dizajnu spálne musí byť pripravený a starostlivo premyslený pred začatím rekonštrukčných prác. V takom prípade budete môcť oživiť nápady na dizajn spojené so vstavanými štruktúrami, s osvetlením rôznych zón a osvetlením a možno dokonca aj s prestavbou miestnosti, kde je zvykom relaxovať a získať sila..

Spálňa s hnedým nábytkom

Nebude to chyba, ak budeme predpokladať, že väčšina svetovej populácie má nábytok v spálni alebo v akejkoľvek inej miestnosti toho či onoho odtieňa hnedej. Je to samozrejme spôsobené tým, že prirodzená farba ošetreného dreva je svetlo hnedá..

Ak sa vám páči tmavohnedý nábytok v spálni, interiér by bol lepšie vyzdobený svetlejšími, pastelovými alebo kontrastnými farbami. Svetlý hnedý nábytok do spálne je možné kombinovať s tmavšími tónmi na steny alebo stropy.

Najpozoruhodnejšie a najsofistikovanejšie kombinácie sú: jemný béžový interiér a nábytok farby horkej čokolády, rôzne sýte odtiene hnedého nábytku s rôznymi odtieňmi zelenej v prevedení, tmavohnedá s oranžovou a všetky jej studené odtiene.

Hnedé závesy v spálni

Hnedé záclony do spálne sú nielen vynikajúcim, ale aj celkom funkčným riešením, pomocou ktorého sa môžete skryť pred slnkom alebo denným svetlom a nechať sa odpočívať kedykoľvek počas dňa.

Hnedé záclony do spálne si môžete vybrať z mnohých odrôd, ktoré sú v súčasnej dobe k dispozícii: originálne záclony z nití s ​​ozdobami, vzdušné a prírodné prádlo, ťažké a hrubé závesy zo zamatovej tkaniny, elegantného a lesklého saténu, luxusné žakárové záclony a tiež krásne a užitočné zatemnenie.

Biela a hnedá spálňa

Spálňa v elegantnej bielej a hnedej farebnej palete je klasickou a dokonalou kombináciou v modernom trendovom interiérovom dizajne. Dve hlavné možnosti sú tandem bieleho interiéru s hnedým nábytkom a duetom hnedých stien, stropom, závesmi so snehobielym nábytkom. V tomto prípade je biela konštantná farba, ale hnedá môže mať rôzne odtiene a bude závisieť od zvoleného štýlu interiéru, estetického vkusu majiteľov spální, usporiadania bytu alebo domu, ako aj od toho, aký prírodný a umelé osvetlenie je v spálni, aké svetlé, jednoduché alebo vrstvené.

Svetlohnedá spálňa

V tejto jednej z najdôležitejších farebných schém spální je najúspešnejšou a oku príjemnejšou možnosťou kombinácia béžovej a hnedej. Vždy je to jemná, dokonca romantická spálňa, v ktorej je pohodlná, útulná a veľmi harmonická..

Voľba svetlo béžových a svetlo hnedých odtieňov bude skvelá, ale nie menej efektná a kombinácia béžovej s tmavohnedou.

Svetlohnedá spálňa je vynikajúcim základom pre vyplnenie rôznych štýlov interiérov, z ktorých najobľúbenejšie sú podkrovie, eklekticizmus, klasický, neoklasicistický, barokový. Svetlohnedá spálňa je vhodná pre akýkoľvek vek jej majiteľov.

Tmavohnedá spálňa

Spálňa s prevahou tmavých odtieňov hnedej by mala byť dobre osvetlená. Môže to byť prirodzené svetlo dopadajúce z veľkého, možno dokonca panoramatického okna. Alebo premyslené a dostatočne jasné umelé osvetlenie s viacúrovňovým systémom žiaroviek a podsvietenia.

Spálňa by mala mať tiež dostatočne veľkú plochu, pretože tmavohnedá vizuálne ďalej zmenší malú spálňu. Tmavohnedé spálne najčastejšie uprednostňujú fanúšikovia afrických, orientálnych, eklektických a etnických interiérových štýlov..

Zelená a hnedá spálňa

Takáto zaujímavá kombinácia farieb je veľmi obľúbená, každý interiér s takouto farebnou paletou je jedinečný. Zelená, spolu s hnedou, je tiež mimoriadne bohatá na odtiene. Preto sú možnosti zeleno-hnedých farebných kombinácií v spálni neuveriteľné: olivová a čokoládová, mäta a béžovo-hnedá, limetová a mokka, zelená tráva a gaštan, mliečna čokoláda a zelené jablko, pistácie a svetlo hnedá. V tomto farebnom zozname môže pokračovať nová exkluzívna kombinácia, ktorú ste vy alebo návrhár vybrali do interiéru spálne vo vašom dome..

Sivohnedá spálňa

Táto farebná možnosť pre spálňu je veľmi univerzálna, diskrétna a pomerne neutrálna. Klasická kombinácia pre štýl podkrovného interiéru – neobvyklý a špeciálny štýl. Hi-tech so základnou šedou je možné dokonale zriediť detailmi rôznych odtieňov hnedej. Dokonale kombinuje sivú a hnedú v modernom štýle, dnes tak rešpektovanom.

Hnedá farba, všetky jej neporovnateľné, krásne odtiene – je veľmi bežná a miluje ju mnoho ľudí, dokonca aj celé generácie. Hnedá spálňa bude určite útulná, pohodlná a najobľúbenejšia v dome, podlieha kompetentným odporúčaniam skúsených dizajnérov, so správnou kombináciou farieb a odtieňov, s použitím štýlových a originálnych dekoratívnych prvkov a vynikajúceho príslušenstva.